Wireless sistemleri konusunda(WDS[kablosuz köprü],Access Point[AP] ve router)
67 Cevap47013 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

26 Mesaj
29 Ocak 2012; 9:34:17 

Arkadaşlar şu anda wireless sistemleri konusunda bir karmaşa içerisindeyim öncelikli olarak sorularım;

1) Access Point[AP] nedir,ne işe yarar ve daha çok hangi durumlarda kullanılır ?

2) WDS[Kablosuz Köprü] nedir,ne işe yarar,daha çok hangi durumlarda kullanılır ?

3) WDS[Kablosuz Köprü] ile Access Point[AP] arasındaki fark nedir bunu iyice bi açıklarsanız sevinirim arkadaşlar ?

4) Router nedir, ne işe yarar ve WDS[Kablosuz Köprü] ile AP[Access Point]'den farklı olarak ne farklılığı vardır ?

----------> arkadaşlar yukarıdaki sorularımı sorma sebeplerimden birini söliyim pikatel air max 101 modelindeki kablosuz modemimin wireless bölümünde kablosuz köprü sekmesinde 2 adet seçenek vardı birincisi [Access Point] ikincisi ise [Kablosuz Köprü] idi bunların ikisininde kablosuz köprü sekmesinin altında bulunması ve bu iki seçeneği birbirinden ayıran farkın ne oldugunu öğrenmek istedim ..

----------> ayrıca yan komşumda wireless var ve bizim evden 2 çubuk çekmekte ben bu sinyali güçlendirerek kendi evime yaymak istiyorum bazı router larda WDS kablosuz köprüleme desteği bulunmakta ancak access point desteği bulunmamaktadır bazılarında her ikisi bazılarında sadece access point özelliği bulunmaktadır yani büyük bi çelişki içerisindeyim tatmin edici bir cevap ile beni aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar ...

1263 Mesaj
29 Ocak 2012; 13:50:29 

Merhabalar.

1-) Access Point, türkçesi--> erişim noktası, birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak bir birine bağlayan veya İnternet bağlantılarını sağlayan aygıttır.şöyle düşünebilirsin, turk telekom wi-fi hizmeti sunuyor dış alanlarda.mesela bir avm de access point i var buraya bağlanarak sen internet bağlantını saglayabiliyorsun. yada evinde modem kullanıyorsun fakat evin diğer ucunda baglantın verimli değil bunun icin orta mesafade bir yere access point kuruyorsun verimi arttırmak için.

2-)Kablosuz dağıtım sistemi birden fazla kablosuz erişim noktasının birbirine bağlantısını sağlayan sistemdir. Terimin İngilizce karşılığı WDS (Wireless Distribution System)dir.
3) bu sorunun cevabı zaten yukarıda belli wds ler ap lerin birbirine baglanmasını saglar.
4) router ise türkçe yönlendirici dir. basit deyişle internete veya bir network e baglanmanı saglar. profosyonel olarak düşünecek olursan da aynı ağ iletişim kurallarını kullanan iki bilgisayar ağı arasında veri,data iletimini sağlar. diğer ikisi ile farkı seni internete bağlar. bir başka deyişle bu alete duvardan telefon kablosu sokarsın internete baglanmak için. router lar bagımsız olarak ağ iletişim kurallarına bağlı olarak çalışırlar fakat ap ve wds ler mutlaka routera baglı calısmak zorundadırlar.

yardımcı olabilmişimdir inşallah.baska bir sorunuz olursa cevaplayabilirim :)

26 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:20:00 

quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

Merhabalar.

1-) Access Point, türkçesi--> erişim noktası, birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak bir birine bağlayan veya İnternet bağlantılarını sağlayan aygıttır.şöyle düşünebilirsin, turk telekom wi-fi hizmeti sunuyor dış alanlarda.mesela bir avm de access point i var buraya bağlanarak sen internet bağlantını saglayabiliyorsun. yada evinde modem kullanıyorsun fakat evin diğer ucunda baglantın verimli değil bunun icin orta mesafade bir yere access point kuruyorsun verimi arttırmak için.

2-)Kablosuz dağıtım sistemi birden fazla kablosuz erişim noktasının birbirine bağlantısını sağlayan sistemdir. Terimin İngilizce karşılığı WDS (Wireless Distribution System)dir.
3) bu sorunun cevabı zaten yukarıda belli wds ler ap lerin birbirine baglanmasını saglar.
4) router ise türkçe yönlendirici dir. basit deyişle internete veya bir network e baglanmanı saglar. profosyonel olarak düşünecek olursan da aynı ağ iletişim kurallarını kullanan iki bilgisayar ağı arasında veri,data iletimini sağlar. diğer ikisi ile farkı seni internete bağlar. bir başka deyişle bu alete duvardan telefon kablosu sokarsın internete baglanmak için. router lar bagımsız olarak ağ iletişim kurallarına bağlı olarak çalışırlar fakat ap ve wds ler mutlaka routera baglı calısmak zorundadırlar.

yardımcı olabilmişimdir inşallah.baska bir sorunuz olursa cevaplayabilirim :)

teşekkür ederim kardeşim router olayı tamamdır.ama 3. sorumun cevabı biraz tatmin edici olmadı..ben sana yapmak istediğimi söliyim öncelikli olarak wireless sinyalini daha geniş alana yaymak ve sinyal gücünü arttırmak istiyorum.örnek olarak pikatel air max 101 modelindeki kablosuz modemimde wireless bölümünde kablosuz köprüleme sekmesinde 2 adet seçenek bulunuyordu bunlardan birincisi access point[ap] ikincisi ise wds[kablosuz köprü] idi bunların aynı çatı altında bulunması benim kafamda soru işaretleri oluşturdu bu ikisini birbirinden ayıran farklar nelerdir bi açıklayarak yazarsan tekrardan kardeşim sevinirim ... az önce söylediğim amacımı gerçekleştirmek için wds yimi kullanıcam yoksa ap yimi kullanıcam kablosuz çekim alanını arttırmak sinya gücünü yükseltmek için ? dediğim gibi ikisini tam olarak kavrayamadım tekrardan teşekkür ederim...

1842 Mesaj
31 Ocak 2012; 1:17:06 

quote:

Orijinalden alıntı: bjk1905

teşekkür ederim kardeşim router olayı tamamdır.ama 3. sorumun cevabı biraz tatmin edici olmadı..ben sana yapmak istediğimi söliyim öncelikli olarak wireless sinyalini daha geniş alana yaymak ve sinyal gücünü arttırmak istiyorum.örnek olarak pikatel air max 101 modelindeki kablosuz modemimde wireless bölümünde kablosuz köprüleme sekmesinde 2 adet seçenek bulunuyordu bunlardan birincisi access point[ap] ikincisi ise wds[kablosuz köprü] idi bunların aynı çatı altında bulunması benim kafamda soru işaretleri oluşturdu bu ikisini birbirinden ayıran farklar nelerdir bi açıklayarak yazarsan tekrardan kardeşim sevinirim ... az önce söylediğim amacımı gerçekleştirmek için wds yimi kullanıcam yoksa ap yimi kullanıcam kablosuz çekim alanını arttırmak sinya gücünü yükseltmek için ? dediğim gibi ikisini tam olarak kavrayamadım tekrardan teşekkür ederim...

Eğer çekim gücünü artırmak istiyorsan bunlarla işin pek yok.

Yapman gereken access pointi modeme kablo yardımıyla bağlayamak. Modemin enternet portundan cat5 çekip access pointin arkadaki girişine takacaksın. Sonrada Access pointi AP moduna alarak wifi şifre vs ayarları yaparak sinyal göndereceksin. Bu şekilde 2 tane kablosuz ağ oluşur. Birisi modemden gelen diğeride access pointin yaydığı sinyal

MSI GE70 2OE-209XTR Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4Ghz NVIDIA® GTX 765M 2GB GDDR5 128GB SSD 1TB SATA 7200rpm 8 GB DDR3 1600MHz 17.3" Full HD

26 Mesaj
31 Ocak 2012; 9:20:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Yapman gereken access pointi modeme kablo yardımıyla bağlayamak. Modemin enternet portundan cat5 çekip access pointin arkadaki girişine takacaksın. Sonrada Access pointi AP moduna alarak wifi şifre vs ayarları yaparak sinyal göndereceksin. Bu şekilde 2 tane kablosuz ağ oluşur. Birisi modemden gelen diğeride access pointin yaydığı sinyal

cevap verdiğin için teşekkürler kardeşim ama anlatamadım sanırsam benim amacım kablo ile tekrar wifi yayını yapmak olsaydı böyle bi sorunu sormazdım senden şunu rica etsem kardeşim bana ikisininde Access Point Mode TAB'ında 2 seçenek olarak bulunan WDS[kablosuz köprü] ve Access Pointin[AP] birbirinden ayrılan özellikleri nelerdir yani 2 sini açıklayarak birbirinden ayıran özellikleri sölermisin birder benim amacım komşudan tekrar kablo çekerek wifi yayını yapmak değil benim amacım wifi ile yayın yapan komşumun wifi sinyalini kendi access pointimi repeater olarak kullanarak sinyali güçlendirmek ve daha fazla çekim alanı yaratmak umarım anlatabilmişimdir tekrar teşekkürler...

1842 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:26:45 

Kablosuz köprü bir nevi tekrarlamadır, bağlantıdır. Normal kablo ile yapılan ap modunun kablosuz yapılandırılmasıdır. Eğer yine anlamadıysan örnek vereyim, elinde a ve b marka iki modem var. A marka ana modem yapıyorsun ve B ye kablosuz köprü oluşturarak sinyal alanını genişletiyorsun.

Repeater desteli bir ap alırsanız bunlara gerek kalmayacaktır. Lakin repeater modu pek tavsiye etmiyorum. Kayıp çok oluyor.

MSI GE70 2OE-209XTR Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4Ghz NVIDIA® GTX 765M 2GB GDDR5 128GB SSD 1TB SATA 7200rpm 8 GB DDR3 1600MHz 17.3" Full HD

1095 Mesaj
31 Ocak 2012; 13:01:12 

ayhan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

26 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:02:49 

quote:

Kablosuz köprü bir nevi tekrarlamadır, bağlantıdır. Normal kablo ile yapılan ap modunun kablosuz yapılandırılmasıdır. Eğer yine anlamadıysan örnek vereyim, elinde a ve b marka iki modem var. A marka ana modem yapıyorsun ve B ye kablosuz köprü oluşturarak sinyal alanını genişletiyorsun.

Repeater desteli bir ap alırsanız bunlara gerek kalmayacaktır. Lakin repeater modu pek tavsiye etmiyorum. Kayıp çok oluyor.

teşekkürler kardeşim birde şöyle bi durum var bazı kaynaklarda kablosuz köprü kullanıldıgında wifi yayını yapılmaz deniyor benim istediğim kullandıgım ap kablosuz yayın yapan erişim noktasındaki sinyali tekrarlayarak repeater yaparak güçlendirmek daha geniş alana yaymak ve ayrıca repeater yaparken ap nin ethernet portlarından kablolu bağlantı sağlayan bilgisayarlarada bu erişim noktasındaki interneti iletmesidir...söylediğinizden anladıgım kadarıyla kablosuz köprüde bir repeater görevindedir erişim noktasından aldıgı sinyali güçlendirerek daha geniş alana yayar fakat bazı kaynaklarda kablosuz köprü kullanıldıgında ap destekli modemin yada ap nin wifi yayını yapmayacağı söyleniyor eğer bu kaynaklardaki bilgler yanlışsa ve senin dediğini dikkate alarak sinyali daha geniş alana yayarken ap nin yada ap destekli modemin ethernet portlarından bu erişim noktasından alınan internet bağlantısı kablolu bağlantı yapan bilgisayarlarada bu hizmeti verebilirmi ?

ekteki resimde kablosuz köprü ve tekrarlayıcı yani repeater farklı görevlerde gösterilmektedir...

local://upfiles/607307/EEF8F29FDB14458381682F642E57A62F.jpg

local://upfiles/607307/98C61D976A0E4974AC64CC321C47DB5B.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1905 -- 31 Ocak 2012; 16:45:32 >

5766 Mesaj
1 Şubat 2012; 20:49:51 

wds, kablosuz köprü, point to point artık adına ne dersen de bu mod sanki aralarında kablo varmış gibi 2 yada daha fazla wifi destekli cihazı birbirine bağlamaya yarar.
bu cihazlar modem, router, access point fark etmez wds desteği varsa olur. wds'de cihazlar eğer destekli ise aynı zamanda ap moduda seçilerek ayrıca wifi yayında yapıp dışardan gelen client isteklerini kabul edebilirler. ayrıca wds modunda ethernet çıkışlarıda aktiftir cihazların. wds'de cihazların ethernet çıkışlarında hiçbir hız kaybı yoktur fakat haricen wifi ile client olan kullanıcılar hız kaybı yaşarlar. wds de ağdaki bütün cihazların birbirinden haberi vardır yani hepsinin mac adresi birbirine tanıtılmıştır.

repeating modunda ise ana cihazın tekrarlayıcı cihazdan haberi yoktur bu sebeple repeating stabilite sorunları yaşar sürekli.

26 Mesaj
1 Şubat 2012; 23:52:28 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

wds, kablosuz köprü, point to point artık adına ne dersen de bu mod sanki aralarında kablo varmış gibi 2 yada daha fazla wifi destekli cihazı birbirine bağlamaya yarar.
bu cihazlar modem, router, access point fark etmez wds desteği varsa olur. wds'de cihazlar eğer destekli ise aynı zamanda ap moduda seçilerek ayrıca wifi yayında yapıp dışardan gelen client isteklerini kabul edebilirler. ayrıca wds modunda ethernet çıkışlarıda aktiftir cihazların. wds'de cihazların ethernet çıkışlarında hiçbir hız kaybı yoktur fakat haricen wifi ile client olan kullanıcılar hız kaybı yaşarlar. wds de ağdaki bütün cihazların birbirinden haberi vardır yani hepsinin mac adresi birbirine tanıtılmıştır.

repeating modunda ise ana cihazın tekrarlayıcı cihazdan haberi yoktur bu sebeple repeating stabilite sorunları yaşar sürekli.

teşekkür ederim kardeşim anladıgım kadarıyla kablosuz köprü kablosuz yayın yapan cihazları birbirine sanki local network gibi bağlar ve bu ağda internet hizmeti veriliyorsa kablosuz köprü kurulan cihazdan bu hizmet alınır...benim modemimde şu anda kablosuz köprü modlarından 2 adet mod var birincisi access point modu ikincisi ise kablosuz köprü modu ben bu modlardan kablosuz köprü modunu kullanarak herhangi bi wifi yapan cihaza bağlandığımda bağlandıgım cihaz wep 64 bit şifreleme kullanıyor ayrıca kablosuz köprüleme bağlantılarına açık ben kendi modemimden adsl modunu inaktif ediyorum dhcp sunucusunu bağlandıgı modemden ip alması için kapatıyorum aynı şifreleme metoduna ve aynı şifreye ayarlıyorum daha snra wireless kablosuz yayın kanallarını aynı yapıyorum modemi yeniden başlattıgımda kablosuz köprü belkide kuruluyor ama bu ayarları gerçekleştirip modemimi yeniden başlattığımda modemimin ledlerinde wifi yayını yaptıgı gözüküyor ama wireless ağında modemim gözükmüyor bu söylediğim işlemleri kablosuz köprü sekmesinden acces point modunda yaptıgımda ise modemim wifi yayını yapıyor dhcp sunucusu kapalı olmasına rağmen bağlı oldugu internet hizmeti olan kablosuz cihazdan bilgisayarım ip alıyor fakat bu seferde internet bağlantısı olmuyor .... ne yapabilirim bu istediğimi kendi modemimden gerçekleştiremezmiyim ...

ayrıca birde sorum olacak benim modemim kablosuz köprü modlarında 2 adet mod var 1.si access point modu 2.si kablosuz köprü modu ben bu 2 mod ile en fazla ne yapabilirim ?
amacımı tekrar tekrar söylüyorum yinede söyliyim benim amacım komşudan aldıgım sinyali güçlendirerek ( repeater gibi çok tavsiye edilmemesine rağmen niye tavsiye edilmediğini tam olarak anlamadım universal repeater olayının ) tekrar wifi yayını yapmak ve modemimin ethernet portlarından bağlandıgım kablosuz erişim noktasındaki internet hizmetininde verilmesini sağlamak ....

bunu kendi modemimin kablosuz köprü modları ile gerçekleştirebilirmiyim ?

eğer gerçekleştiremezsem şöyle bir acces point almak istiyorum....siz ne dersiniz ?

TP LINK WR743ND Router AP

verdiğim linkteki acces pointte "AP Client Router Mode" var bu mod sanırsam benim istediğim olaydan bahsediyor kablosuz yayın yapan bi modeme erişmek o modemdeki wifi sinyalini tekrar güçlendirerek yaymak ayrıca ethernet portlarından alınan bu wifi sinyalindeki internet hizmetini kablolu olarak bilgisayara bağlantı yapan bilgisayarlara sağlamak ... değilmi ?

burda kablosuz modemi AP Client Router Modunda " WISP " olarak göstermiştir burdaki WISP herhangi bir kablosuz modemde olabilirmi ?

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar tekrar teşekkürler ....

5766 Mesaj
2 Şubat 2012; 13:15:37 

slm.
modemlerle yapılan kablosuz köprüler genelde problemli oluyor. örneğin forumda bir arkadaş tp-link 500g access point
ve sanırım pikatel di modem arasında wep şifre ile kablosuz köprü kuramadı mecburen şifresiz kurdu.
repeating tavsiye edilmemesinin sebebi hızın yarı yarıya düşmesi ve yapısından dolayı stabilite yani kayıp paket
sorunlarının oluşmasıdır.
yapacağın en güzel şey madem elinde yayın yapmak için mevcut bir modem var. komşundaki ağa erişmek için 1 adet
wifi client özelliği olan bir cihaz edinmek. wr743 deki ap/client özelliği wisp için geçerlidir normal wifi kaynağına bağlanamazsın.
ayrıca şunuda belirteyim ap'ler client kullanımda sadece ethernet çıkışından internet verir aynı zamanda wifi yayını yapmaz.
şöyle yap bana sorarsan 5110g gibi highpower bi access point al client modunda karşıdaki modeme daha yüksek sinyal seviyesi ile bağlan.
daha sonra bağlandığın bu ağı elindeki modemi 5110g'ye bağlayarak istediğin ağ ismi ve wpa şifre ile tekrar yayın yap.
bu sayede sıfır hız kaybı, önemsiz denecek kadar az ping artışı ile sistem kurulur.

bir nevi şu linkdeki uygulamayı yapacaksın. http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55864982
kolay gelsin.

26 Mesaj
2 Şubat 2012; 16:43:01 

quote:

slm.
modemlerle yapılan kablosuz köprüler genelde problemli oluyor. örneğin forumda bir arkadaş tp-link 500g access point
ve sanırım pikatel di modem arasında wep şifre ile kablosuz köprü kuramadı mecburen şifresiz kurdu.
repeating tavsiye edilmemesinin sebebi hızın yarı yarıya düşmesi ve yapısından dolayı stabilite yani kayıp paket
sorunlarının oluşmasıdır.
yapacağın en güzel şey madem elinde yayın yapmak için mevcut bir modem var. komşundaki ağa erişmek için 1 adet
wifi client özelliği olan bir cihaz edinmek. wr743 deki ap/client özelliği wisp için geçerlidir normal wifi kaynağına bağlanamazsın.
ayrıca şunuda belirteyim ap'ler client kullanımda sadece ethernet çıkışından internet verir aynı zamanda wifi yayını yapmaz.
şöyle yap bana sorarsan 5110g gibi highpower bi access point al client modunda karşıdaki modeme daha yüksek sinyal seviyesi ile bağlan.
daha sonra bağlandığın bu ağı elindeki modemi 5110g'ye bağlayarak istediğin ağ ismi ve wpa şifre ile tekrar yayın yap.
bu sayede sıfır hız kaybı, önemsiz denecek kadar az ping artışı ile sistem kurulur.

bir nevi şu linkdeki uygulamayı yapacaksın. http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55864982
kolay gelsin.

kardeşim ilgilendiğin için çok teşekkür ederim anlatmak istediğini anladım bi sorum olacak wisp ile normal wifi nin farkı nedir ve wr743 teki ap/client router modu tam benim isteğimi karşılayacağını düşünürken sen o wisp onunla wifi ağına bağlanamazsın dedin :) istediğimi wisp değilde wifi ağına bağlanarak yapan bir ap biliyormusun ayrıca demişsin kardeşim 5110g gibi bir ap al client modunda çalıştır 5110g nin ethernet çıkışlarından birine elindeki modemi bağla demişsin burda anlamadığım olay modemde ethernet çıkışı var girişi yok bu ethernet çıkışı na ap den gelen etherneti taksam nası yayın yapabilirmki orası zaten ethernet çıkışı... bu sorularım haricinde başka bi sorum yoktur kardeşim tekrar teşekkür ederim en sonunda olmadı komşunun modeminden bir kablo çekecez eve evler dipdibe ama dolanırken biraz uzayacak mesafe şey düşünüyorum kardeşim wr743 ün ap router modu ile hem ethernet çıkışlarından internet hemde wifi yayını yaparak internet hizmetini evime yaymayı düşünüyorum...

kardeşim ayrıca bunlar dışında anlamadıgım şey var bana açıklarsan sevinirim...

AP bridge mode ile AP Repeater Mode ve AP Mode unu açıklarmısın ...

5766 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:09:30 

ethernet tek yönlü çalışmaz. hem giriş hem çıkıştır. wifi özelliği olan adsl bir modemin dhcp fonksiyonunu kapattığın an
ethernet vasıtası ile modeme girdiğin interneti aynı bir access point gibi wifi üzerinden dağıtır.

eğer kablo çekme imkanın varsa en güzeli kablodur. çekersin kablonu takarsın 38 liralık tp-link 740n routeri aynı anda
hem wifi hemde 4 port ethernet imkanın olur.

ama kablo çekme şansın yoksa 5110g yi birnevi kablo gibi kullanıp karşıdaki modeme bağlanırsın. 5110g'nin ethernet
çıkışını dhcp kapatılmış wifi modem, router, ap fark etmez bağlayıp tekrar dağıtırsın.

ap bridge mode hem wifi yayın yapıp hemde aynı anda diğer cihaza kablosuz köprü kurmak demektir.

ap repeater mode mevcut wifi yayını olduğu gibi tekrarlamak demektir.

ap mode wifi yayın yapmaktır. yani bir nevi ethernet üzerindeki ağı kablosuz kullanıcılara açmaktır.

değişmez kural şu eğer bir cihaz interneti wifi ile alıp tekrar bir cihaza wifi ile veriyorsa hız kaybı
kaçınılmazdır. bunun önüne geçmek için wifi ile alıp ethernet üzerinden diğer cihaza aktarıp o cihazın
wifi si ile son kullanıcıya vermek şuan için tek çare.

26 Mesaj
2 Şubat 2012; 19:46:29 

quote:

ethernet tek yönlü çalışmaz. hem giriş hem çıkıştır. wifi özelliği olan adsl bir modemin dhcp fonksiyonunu kapattığın an
ethernet vasıtası ile modeme girdiğin interneti aynı bir access point gibi wifi üzerinden dağıtır.

eğer kablo çekme imkanın varsa en güzeli kablodur. çekersin kablonu takarsın 38 liralık tp-link 740n routeri aynı anda
hem wifi hemde 4 port ethernet imkanın olur.

ama kablo çekme şansın yoksa 5110g yi birnevi kablo gibi kullanıp karşıdaki modeme bağlanırsın. 5110g'nin ethernet
çıkışını dhcp kapatılmış wifi modem, router, ap fark etmez bağlayıp tekrar dağıtırsın.

ap bridge mode hem wifi yayın yapıp hemde aynı anda diğer cihaza kablosuz köprü kurmak demektir.

ap repeater mode mevcut wifi yayını olduğu gibi tekrarlamak demektir.

ap mode wifi yayın yapmaktır. yani bir nevi ethernet üzerindeki ağı kablosuz kullanıcılara açmaktır.

değişmez kural şu eğer bir cihaz interneti wifi ile alıp tekrar bir cihaza wifi ile veriyorsa hız kaybı
kaçınılmazdır. bunun önüne geçmek için wifi ile alıp ethernet üzerinden diğer cihaza aktarıp o cihazın
wifi si ile son kullanıcıya vermek şuan için tek çare.

yeterince açıklayıcı olmuş kardeşim teşekkür ederim .... ancak bide wisp ile wifinin farkını ve niye AP Client Router modunu wifi yayını yapan bir cihaza bağlanarak kullanamıyorum ? aslında dediğim gibi benim istediğimi tam olarak yapacak olan Ap Client Router modudur kablosuz olarak yapmayı düşünürsem bu yüzden ordaki wisp olayı sorun oluşturdu ve kafamda soru işareti oluştu bunuda bi açıklarsan teşekkür ederim diğerleri yeterince açıklayıcı olmuştur tekrardan çok teşekkür ederim kardeşim... :)

176 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:55:13 

arkadaşlar bi sorum var... ben şimdi yan komşudan interneti wireless cihazımla alıyorum ve kullanıyorum. yine bu bendeki cihaz vasıtasıyla bende burdan aynı interneti wireless şeklinde yayabilirmiyim??? normal kabloyla yayabiliyorum ama wireless cihazla olurmu diye merak ettim. ve sanki bi ara başarmıştım !! evdeki laptoptan ağ taraması yapınca bilgisayarımın adını gördüm ve sinyal seviyesi %100 dü =)

5766 Mesaj
28 Temmuz 2012; 1:41:42 

wireless cihaz dediğin nedir ?

176 Mesaj
28 Temmuz 2012; 18:15:29 

quote:

wireless cihaz dediğin nedir ?

wireless sinyal alıcısı. anten. yani komşudaki modemden çıkan wireless sinyalleri alan cihaz. masaüstü pc ye takıyorum..

5766 Mesaj
29 Temmuz 2012; 6:50:04 

işletim sistemin windows 7 ise connectify programı ile yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 29 Temmuz 2012; 6:53:20 >

176 Mesaj
1 Ağustos 2012; 15:05:25 

quote:

işletim sistemin windows 7 ise connectify programı ile yapabilirsin.

teşekkürler dostum. işe yaradı. ama keşke şifre atma mecburiyeti olmasaydı =)

5766 Mesaj
1 Ağustos 2012; 15:26:36 

rica ederim.

3297 Mesaj
31 Ağustos 2012; 21:04:06 

quote:

rica ederim.

merhabalar.. durumumu basitçe açıklayayım..

yan apartmandaki komşumuz ile beraber ortak internet kullanıyoruz. ancak binalar arasında yaklaşık bi 10 metre mesafe var. internetimiz sadece odalarımızın birinden çekiyor. diğer odalara geçince internet kesiliyor..

Ben bir cihaz alıp kendi evimde internetin çektiği odaya koymak istiyorum. Bu cihaz yan apartmandaki wireless modemden interneti kablosuz olarak alsın, sonra yine kablosuz olarak evimin içerisinden erişim sağlasın.. antenli wireless adaptor almak istemememin nedeni evde 3 tane bilgisayarım var. hepsi için birer adaptör alsam 150-200 lirayı bulacak..

merak ettiğim şey isteklerime uygun bir ürün mevcut mu ? yani interneti modemden hem kablosuz olarak alacak, hemde yine kablosuz olarak aynı internete birden fazla cihaz üzerinden erişim sağlayacak..

edit: anladığım kadarıyla ihtiyacım olan şey , repeater özellikli bir access point miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 31 Ağustos 2012; 21:09:59 >

Üniversiteli! BOYNER'de tüm alışverişlerinde geçerli %15 indirimden ve çeşitli avantajlardan faydalanmak ister misin? Cevabın evetse, "BOYNER NKU1" yaz 5956'ya ücretsiz sms gönder, cebine gelen mesajla en yakın BOYNER'e gidip anahtar kart üyeliğini tanımlat. İndirimli alışverişin keyfini yaşa!

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

5766 Mesaj
1 Eylül 2012; 13:43:12 

doğru repeating yapabilen bir ap ye ihtiyacın var.

453 Mesaj
6 Eylül 2012; 21:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

merhabalar.. durumumu basitçe açıklayayım..

yan apartmandaki komşumuz ile beraber ortak internet kullanıyoruz. ancak binalar arasında yaklaşık bi 10 metre mesafe var. internetimiz sadece odalarımızın birinden çekiyor. diğer odalara geçince internet kesiliyor..

Ben bir cihaz alıp kendi evimde internetin çektiği odaya koymak istiyorum. Bu cihaz yan apartmandaki wireless modemden interneti kablosuz olarak alsın, sonra yine kablosuz olarak evimin içerisinden erişim sağlasın.. antenli wireless adaptor almak istemememin nedeni evde 3 tane bilgisayarım var. hepsi için birer adaptör alsam 150-200 lirayı bulacak..

merak ettiğim şey isteklerime uygun bir ürün mevcut mu ? yani interneti modemden hem kablosuz olarak alacak, hemde yine kablosuz olarak aynı internete birden fazla cihaz üzerinden erişim sağlayacak..

edit: anladığım kadarıyla ihtiyacım olan şey , repeater özellikli bir access point miş

http://www.hepsiburada....bd300725&categoryId=410

...ʞoʎ ʞılsɹǝʇ ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ

106 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:39:30 

Şu anda kullandığım kablolu ve kablosuz (54g) özelliği olan modemimin kablosuz özelliğini kapatıp, N hızı destekli 300 mbps lik bir access point bağlarsam; kablosuz performansım 54 mbps mi yoksa 300 mbps mi olur ?

Cevaplayana şimdiden teşekkür.

106 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:47:55 

TTnet fiber internet kullanıyorum, verdiği standart TILGIN marka bir modem. Ancak bu modemin kablosuz performansı 54g.

Ben sadece kablosuz performansını yükseltmek için bu modemi söküp onun yerine yeni satın alacağım ZYXEL in fiber internet desteği olan 300 mbps kablosuz performansına sahip ZYXEL P-661-HNU-F1 modemini kullanmak istiyorum.

Böyle bir şey teknik olarak mümkün mü ? Mümkünse acaba kullanıcı adı ve şifre dışında özel bir ttnet ayarı gerekiyor mu, bu konuda bilgisi olan var mı ?

TTnet in teknik servisinden birisi; Adsl de değişik modemler kullanabilirsin ancak fiber internet de Ttnet in verdiği Tılgın dan başka modem kullanamazsın dedi. Bana çok saçma geldi.

Eğer TTnet in verdiği modeme mahkumsak, bu modeme 300 mbps lik bir access point bağlarsam, kablosuz performansım 54 mbps mi yoksa 300 mbps mi olur ??

Cevaplayana şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 8 Eylül 2012; 13:50:21 >

106 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:59:32 

quote:

Merhaba,
sizin söylediğiniz gibi modemin ethernet portundan access pointe bağlantı yaparsam;
modemin kablosuz özelliği 54 mbps ise, access pointte 300 mbps wireless hızına sahipse bu durumda ben access pointten 54 mbps mi yoksa 300 mbps mi hız alırım ?

314 Mesaj
8 Eylül 2012; 14:48:55 

Dostum ben senin olayı çözdüm...
şimdi bi erişim noktası al ve de senin kendi evdeki modemi de kablosuz köprü moduna al. SSID ler aynı olsun şifreleme felan herşey aynı olsun... böylece hem AP'den nete bağlanırsın, hemde modemin ethernet ve wireless portundan da yararlanabilirsin...

5766 Mesaj
8 Eylül 2012; 16:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

TTnet fiber internet kullanıyorum, verdiği standart TILGIN marka bir modem. Ancak bu modemin kablosuz performansı 54g.

Ben sadece kablosuz performansını yükseltmek için bu modemi söküp onun yerine yeni satın alacağım ZYXEL in fiber internet desteği olan 300 mbps kablosuz performansına sahip ZYXEL P-661-HNU-F1 modemini kullanmak istiyorum.

Böyle bir şey teknik olarak mümkün mü ? Mümkünse acaba kullanıcı adı ve şifre dışında özel bir ttnet ayarı gerekiyor mu, bu konuda bilgisi olan var mı ?

TTnet in teknik servisinden birisi; Adsl de değişik modemler kullanabilirsin ancak fiber internet de Ttnet in verdiği Tılgın dan başka modem kullanamazsın dedi. Bana çok saçma geldi.

Eğer TTnet in verdiği modeme mahkumsak, bu modeme 300 mbps lik bir access point bağlarsam, kablosuz performansım 54 mbps mi yoksa 300 mbps mi olur ??

Cevaplayana şimdiden teşekkür ederim.

düşündüğünü yapmanın en kolay ve hesaplı yolu. Elindeki fiber modemin ethernet çıkışı ile 300n destekli bir router yada ap yi birleştirmek.
Hız olarak 300n çalışmış olur cihazların.
Bütçene göre tplink 740n - tplink 840n- tplin 941nd yada tplink 1043nd işini görür.
740n hariç diğer cihazlar 300n desteklidir. 740n 150n desteklidir.
Fiber hızın kaç mbit?
40 in üstünde diilse 740n işini gayet güzel görür. 40 in üstünde ise diğer cihazlara yönel.

5766 Mesaj
8 Eylül 2012; 18:06:00 

quote:

Orijinalden alıntı: tablon

Dostum ben senin olayı çözdüm...
şimdi bi erişim noktası al ve de senin kendi evdeki modemi de kablosuz köprü moduna al. SSID ler aynı olsun şifreleme felan herşey aynı olsun... böylece hem AP'den nete bağlanırsın, hemde modemin ethernet ve wireless portundan da yararlanabilirsin...

bu tarz bir kurulumda arkadaş istediği sonuca ulaşamaz. Wds yani kablosuz köprü kullanırsa modem 54g olduğu için routerin çıkışı maks 54g olur.

314 Mesaj
8 Eylül 2012; 19:18:53 

Ve en sonunda anladım farkları...
AP denilince aklıma hep bir özellik gelirdi, halbuki AP tekrarlama özelliği olan aygıtın adı... köprü de aldığı sinyali ethernetten dağıtan aygıtın adı. Bazı AP'lerin tekrarlama özelliklerinin yanında köprü gibi özelliklerininde olması benim aklımı karıştıran şeymiş meğer...

106 Mesaj
9 Eylül 2012; 3:03:15 

quote:

bu tarz bir kurulumda arkadaş istediği sonuca ulaşamaz. Wds yani kablosuz köprü kullanırsa modem 54g olduğu için routerin çıkışı maks 54g olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Eylül 2012; 3:08:20 >

106 Mesaj
9 Eylül 2012; 3:12:12 

quote:

düşündüğünü yapmanın en kolay ve hesaplı yolu. Elindeki fiber modemin ethernet çıkışı ile 300n destekli bir router yada ap yi birleştirmek.
Hız olarak 300n çalışmış olur cihazların.
Bütçene göre tplink 740n - tplink 840n- tplin 941nd yada tplink 1043nd işini görür.
740n hariç diğer cihazlar 300n desteklidir. 740n 150n desteklidir.
Fiber hızın kaç mbit?
40 in üstünde diilse 740n işini gayet güzel görür. 40 in üstünde ise diğer cihazlara yönel.

Teşekkür ederim, çok makbule geçti.

İnternet hızım 20 mbit ama bu sistemi asıl internet hızı için değil, ağ içi dosya kopyalama hızım yüksek olsun diye kuracağım.

5766 Mesaj
9 Eylül 2012; 5:50:28 

ok.
ozaman 1043nd tavsiye ederim.

106 Mesaj
9 Eylül 2012; 15:43:00 

quote:

ok.
ozaman 1043nd tavsiye ederim.

Ben zyxel in P661-hnu-f1 veya p660-hnu-f1 modellerinden birini kullanmak istiyorum. Bunlar hem modem hem router özelliği taşıyan ürünler. Bu ürünleri kullanmak istememin en önemli sebebi; her ne kadar modem özelliğini kullanamasam da bu ürünlerde kablosuz ağı 1 tuşla kolayca kapatıp açma (wireless on/off) özelliği var.

Sizin tavsiye ettiğiniz ürünlerde böyle bir özellik göremedim. Ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Eylül 2012; 15:47:39 >

5766 Mesaj
9 Eylül 2012; 19:18:47 

takdir senin.
Şahsen senin önemsediğin wifi on off özelliği benim için önemsiz. Benim kablosuz yayınım her zaman açık olur.
Ayrıca illa kapatacaksam girer arayüzden kapatırım.
Ben başka özelliklere bakarım şahsen.
Bunların en başındada f/p gelir.
Kolay gelsin.

106 Mesaj
9 Eylül 2012; 21:27:16 

quote:

takdir senin.
Şahsen senin önemsediğin wifi on off özelliği benim için önemsiz. Benim kablosuz yayınım her zaman açık olur.
Ayrıca illa kapatacaksam girer arayüzden kapatırım.
Ben başka özelliklere bakarım şahsen.
Bunların en başındada f/p gelir.
Kolay gelsin.

Tabii ki kardeş senin görüşlerine de saygım var.

Wireless yayınların insana zarar verdiği konusunda tam olarak ispatlanmış bir veri olmasa da insan beyninin ritmini bozduğu konusunda çalışmalar var, aksi yönde de bir ispat yok.

Kanser uzmanı bir doktor;
"hiç olmazsa kablosuz yayınları gece yatarken kapatın, çünkü insan vücudu için gece uykusu esnasında vücudu koruyan hormonları salgılar, kablosuz yayınlar bu yapıyı bozabilir.
Hatta yatak odanızda uyumaya başladığınızda hiç bir ışık kaynağı, buna elektronik cihazlar üzerinde ki led ışıklar da dahil olmamalı, mümkünse yatak odanızdaki cihazlar elektriğinden kapatılmalı, kablosuz yayın olmamalı, çünkü; gece uykusu esnasında salgılanan bağışıklık hormonları karanlıkta salgılanmaktadır."

şeklinde bir konuşma yapmıştı.

İşte bende madem ki modemi gece download yaptığım için tamamen kapatamıyorum, hiç olmazsa wireless i kolayca kapatabileyim diye düşündüm.

Şimdi neden bu konuya önem verdiğimi anlamışsındır kardeş.

Kal sağlıcakla.

63 Mesaj
9 Ocak 2013; 22:29:59 

Arkadaşlar merhaba,

Kısaca özetleyecek olursak elimde bulunan aşağıdaki ürünleri kullanarak router ile modemi iletişime geçirmek ve bu sayede routera gelen interneti routerın ethernet portundan kablolu internet olarak kullanmak istiyorum. Yani modemin bulunduğu lokasyona kablo çekilemeyecek kadar uzak olan ve ethernet kullanmak zorunda olduğum bir yere interneti taşımak istiyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum. Aynı zamanda aşağıdaki router ile bu konfigürasyonu daha önce yaptıysanız da tadından yenmez.

Tşk.

http://www.netmaster.co....NETMASTER-WDS-300N.PDF
http://urun.gittigidiyo...losuz-4eth-usb-30493861

106 Mesaj
10 Ocak 2013; 12:48:43 

MIKROTIK router kullanıp modemden mikrotik'e oradan da switch ile AP lere internet versen daha kısa kolay ve hızlı olur.
Ayrıca kullanıcıların internet hızlarını düzenleyebilirsiniz ( kimisine 1mbit kimine 3mbit kimine kotalı gibi )

Bu konularda ürün ve destek konusunda yardım isterseniz yardımcı olurum.
www.hiperstore.net

ALKA Bilgisayar - Bitmeyen Kartuş, Dolan Kartuş ve Mürekkepleri... www.alkabilgisayar.com - www.hiperstore.net

545 Mesaj
10 Ocak 2013; 13:33:14 

quote:

Orijinalden alıntı: byapici

Arkadaşlar merhaba,

Kısaca özetleyecek olursak elimde bulunan aşağıdaki ürünleri kullanarak router ile modemi iletişime geçirmek ve bu sayede routera gelen interneti routerın ethernet portundan kablolu internet olarak kullanmak istiyorum. Yani modemin bulunduğu lokasyona kablo çekilemeyecek kadar uzak olan ve ethernet kullanmak zorunda olduğum bir yere interneti taşımak istiyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum. Aynı zamanda aşağıdaki router ile bu konfigürasyonu daha önce yaptıysanız da tadından yenmez.

Tşk.

http://www.netmaster.co....NETMASTER-WDS-300N.PDF
http://urun.gittigidiyo...losuz-4eth-usb-30493861

Sayın Kullanıcımız,

Her iki ürün kablosuz olarak haberleştirebilir. Ancak modemin bulunduğu nokta ile Ethernet bağlantısını kullanmak zorunda olduğunuz yer arasındaki mesafenin ne kadar uzak olduğunu belirtmemişsiniz. 08:00 - 22:00 saatleri arasında destek hattımızı ararsanız konuyla ilgili ayrıntılı olarak yardımcı olabiliriz.

0216 366 66 96
destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

63 Mesaj
10 Ocak 2013; 13:52:18 

quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Sayın Kullanıcımız,

Her iki ürün kablosuz olarak haberleştirebilir. Ancak modemin bulunduğu nokta ile Ethernet bağlantısını kullanmak zorunda olduğunuz yer arasındaki mesafenin ne kadar uzak olduğunu belirtmemişsiniz. 08:00 - 22:00 saatleri arasında destek hattımızı ararsanız konuyla ilgili ayrıntılı olarak yardımcı olabiliriz.

0216 366 66 96
destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

Merhaba,

Telefon ile irtibata geçeceğim ama bu konuda hazırlanmış bir doküman veya yazı varsa daha sonra ihtiyacı olacak kişilerinde yararlanabilmesi için burada paylaşılması da uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Tşk.

5766 Mesaj
12 Ocak 2013; 11:12:44 

çatıları kullanman lazım.

63 Mesaj
12 Ocak 2013; 17:06:35 

Netmaster teknik servisinin yardımlarıyla ve aşağıda hazırlanmış doküman ile konfigürsayon yapılmıştır.

Aşağıda tarif edilen adımları izleyerek Universal Mode yapılandırması yapabilirsiniz.

1. Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu AP-Router'ın arkasında bulunan "LAN" portlarından herhangi birine takınız.
AP-Router web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.5.1” yazınız. Açılan sayfada:

User Name : netmaster

Password : netmaster

2. Solda yer alan menüden “Operation Mode” sayfasına tıklayınız.

3. “Wireless ISP” seçeneğine tıklayınız ve “Save” butonuna basınız. (25 saniye bekleyiniz, web arayüze geri yönlendirileceksiniz)

4. Solda yer alan menüden önce “Wireless settings” sayfasına, ardından da bu sayfada yer alan “Basic settings” bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada “Mode : Client” seçeneğini seçiniz. En alt bölümde “Enable Universal Repeater Mode” başlığının önünde bulunan kutucuğu işaretleyiniz. Bu bölüme ait kutucuktaki ismi silip, daha önce bağlantı sağlamadığınız bir isim oluşturunuz. (Örn: Modem1, AP-Router1 vb.). Altta bulunan "Save" butonuna tıklayarak açılan bölümde "Reboot now" butonuna tıklayınız. 25 saniye bekleyiniz, web arayüze geri yönlendirileceksiniz.

5. Web arayüze yönlendirildikten sonra WLAN ana menüsünde alt menü olarak bulunan “Site survey” sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada “Refresh” seçeneğine tıklayınız ve repeater olarak kurulum yapmak istediğiniz Modem veya AP-Router’ın ismini taratınız. İsmini gördüğünüzde, karşısındaki“ Select “ bölümünü işaretleyiniz, altta bulunan “Connect” kutucuğuna tıklayınız.

6. Şifreleme türü otomatik olarak algılanacak, sadece anahtar kutucuğuna repeater olarak kurulum yapmak istediğiniz Modem veya AP-Router’ın şifresini yazarak, altta bulunan “ connect “ tuşuna tıklayınız.

7. Sayfada “Connect successful” yazısını görene kadar bekleyiniz. Hata mesajı alırsanız aynı işlemi tekrarlayınız.

8. Sistem otomatik olarak entegre edilmiş olacak ve sizi tekrar web arayüze yönlendirecektir.

9. Son olarak Solda yer alan menüden önce “Wireless settings” sayfasına, ardından da bu sayfada yer alan “Security” bölümüne tıklayınız.
Açılan sayfada “SSID” kısmına Universal Mode kutusuna yazdığınız isimi seçiniz. Encryption seçeneğini WPA seçiniz. “Pre-shared key” kısmına en az sekiz karakterden oluşan belirlediğiniz bir şifre yazınız.

10. Altta yer alan “Apply changes” ve ardından açılan bölümde ise “Reboot now” butonuna tıklayınız. 25 saniye bekleyiniz, web ara yüze geri yönlendirilecek ve yapılandırma işlemini tamamlamış olacaksınız.

61 Mesaj
14 Ocak 2013; 15:52:11 

çok sağolun bilgi için çok yardımcı oldu

340 Mesaj
15 Ocak 2013; 21:21:59 

Merhaba
Evde Zyxel p-600 kablolu modem kullanıyordum.Çocuklara tehlikesi çok olur diye , kablosuz modem kullanmak istemedim.Fakat onlar olmadığında evde kullanabilmek için,kullanıcıların çok memnun kaldığını öğrendiğim(bakınız hepsiburda comdaki yorumlara link altdadır) NetMaster WDS-150 Kablosuz AP Router!i bugün Gold mağazacalık internet sitesinden aldım.

Öncelikle şunu söyleyimki,destek konusunda bir harikalar.Attığım her maile anında cevap verdiler.Biraz önce kablosuz AP Router'i kurarken bir yere takıldım.Hemen destek telefonunu aradım ve yardımcı olup,işlemi sonuna kadar getirttiler.Gerçekten teşekkür ediyorum.

Şimdi Zyxel kablolu modemimi,kablosuz kullanacağım zamanlar,ethernet kablosu aracılığı ile NetMaster WDX-150 ye bağlayacağım ve kablosuz ağa ulaşacağım.Ulaşıyorumda.

Bu arada bir şey sormak istiyorum.Derdim bu kablosuz modemin özellikle çocuklara olan zararı.Şimdi kablolu modemi WDS-150 AP Router aracılı ile kablosuza döndürmek sonucunda sağlık açısından ortaya çıkan zarar,normal kablosuz modem ile aynımıdır yoksa dahamı azdır.?
Slm.

http://www.netmaster.com.tr/urun/48
http://www.hepsiburada....bd300631&categoryId=410
http://www.gold.com.tr/...Accesspoint-5-Dbi-Anten

390 Mesaj
15 Ocak 2013; 22:09:58 

Merhaba Arkadaşlar
Evde bende kablolu modem kullananlardanım.Fakat şimdi androıd işletim sistemli bir akıllı telefon aldım.Evde akşamları bu telefonum ile kablosuz ağa girmek istiyorum.
Sorum şu:
Bu cihaz gibi ( Netmaster WN-150U Kablosuz USB adaptör http://www.netmaster.com.tr/urun/36 ) alsam.Bu cihazı bilgisayarımın usb portuna takarak,kablosuz ağa ulaşıp bu ağ aracılı ile de telefonumdan internete bağlanabilirmiyim?

Özellikle kapsamlı bir cihaz istemiyorum.Ne kadar kapsamlı olursa sağlık açısındsan zararıda o kadar büyük oluyor.Sadece aynı odada veya bir yan odada kullanacağım.Bu ürün olabilirmi? Siz ne tavsiye edersiniz?
Tşk.

39 Mesaj
16 Ocak 2013; 9:15:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalkaya19

Merhaba Arkadaşlar
Evde bende kablolu modem kullananlardanım.Fakat şimdi androıd işletim sistemli bir akıllı telefon aldım.Evde akşamları bu telefonum ile kablosuz ağa girmek istiyorum.
Sorum şu:
Bu cihaz gibi ( Netmaster WN-150U Kablosuz USB adaptör http://www.netmaster.com.tr/urun/36 ) alsam.Bu cihazı bilgisayarımın usb portuna takarak,kablosuz ağa ulaşıp bu ağ aracılı ile de telefonumdan internete bağlanabilirmiyim?

Özellikle kapsamlı bir cihaz istemiyorum.Ne kadar kapsamlı olursa sağlık açısındsan zararıda o kadar büyük oluyor.Sadece aynı odada veya bir yan odada kullanacağım.Bu ürün olabilirmi? Siz ne tavsiye edersiniz?
Tşk.

olur.Ancak bunun için pc nin daima acık olması gerekir. Bir program vasıtası ile adaptorunuz alıcı ve verici olur.Ama benim tavsiyem access point almanız olacaktır.

545 Mesaj
16 Ocak 2013; 10:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalkaya19

Merhaba Arkadaşlar
Sorum şu:

Tşk.

Sayın Kullanıcımız,

Size bir AP-Router kullanmanızı öneririz; bu ürünü kablolu modeminize takarak kablosuz özelliği kazandırabilir, hem telefonunuzla hem de masaüstü bilgisayarınızla aynı anda internete giriş sağlayabilirsiniz.

NetMASTER WDS-150 ürünümüzü inceleyebilirsiniz: http://netmaster.com.tr/urun/48

NetMASTER cihazlarınızla ilgili tüm soru ve sorunlarınız için her gün 08:00 - 22:00 saatler arasında NetMASTER Destek Hattı'nda yardım alabilirsiniz.

0216 366 66 96
destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7 Mesaj
26 Şubat 2013; 12:51:14 

Merhaba, konu açık oldugu için buraya yazacagım .

Benim elimde bullet m2 buna baglı grid anten var .ayarları yapılmış ap modunda calışıyor.

benim kaldıgım koğuş bu ap ye yaklaşık 70-80 metre uzaklıkta ve tam görüş açısında değil, yinede sinyali yakalıyor bağlanabiliyorum.

elimde birde tp-link TL-WA701ND access point var.

şimdi tp-linki kullanarak yayın yapan bullet m2 ye bağlamak istiyorum bunun üstünden de tp-link ap ye odamdan bağlanmak istiyorum. notebook un wifi si güçsüz oldugu için tp-link ap yi bullet m2 ye baglayıp tp-link ap den de oda da yayın yapmak istiyorum, bu mümkün mü ne yaptıysam başarılı olamadım.

bullet m2 deki wireless mode leri şunlardır.

station

station WDS

access point

access point wds

tp link teki mod lar

access point

multi-SSD

client

repeater

universal repeater

bridge with AP

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar çıkamadım işin içinden

5766 Mesaj
26 Şubat 2013; 13:05:20 

tplink den bridge with ap yapacaksın.
bulletm2 de airmax kapalı olduğundan emin ol.

7 Mesaj
26 Şubat 2013; 15:36:42 

tp link Operation Mode: Bridge with AP
bullet ta airmax te kapalı
tp link e kablo ile erişip ayarları yapıyorum sonra network kablosunu çıkartıyorum fakar tp-link e ap erişemiyorum cep ten laptop tan

7 Mesaj
4 Mart 2013; 5:22:50 

tekrar selamlar

bullet tarafı konfg.

access point wds tp linkin mac sdresi bullet tarafına yazılarak,

tp link tarafı
wireless mode ta bridge with ap ayarlanarak bullet tan aldıgı yayını tp linkte veriyor
çalıştı bu sekilde

128 Mesaj
8 Mart 2013; 19:35:22 

arkadaşlar babamda Tp-Link TD-W8961ND modem var ve interneti ortak kullanacağız fakat kablo çekmeniz mümkün değil

şimdi sizden ricam şu ben eve WiFi yayını nı alıp kabloluya çevirmek istiyorum ve eğer varsa yapabiliyorsa WiFi yi aldığı gibi sinyali güçlendirip eve WiFi yaymasını istiyorum

böyle bir cihaz var mı adı ne oluyor ve tavsiye ettiğiniz var mı çok acil yardım edermisiniz yarın çünkü almak istiyorum
yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saliharslann -- 8 Mart 2013; 19:39:02 >

24 Mesaj
12 Mart 2013; 13:00:56 

Merhabalar,
Bende bir soru soracaktım. Arkadaşımla interneti paylaşıyoruz. ama yakın zamanda arkadaşım tivibu aldı. Tivibu kullanabilmek için ZyXEL P2602HWL D1A model bir modem aldı. O günden beri internet bağlantısında sorunlar yaşıyorum hem yavaşlık hemde sık sık bağlantı kopması gibibu nedenle;
1. Bağlantıdaki yavaşlık Tivibu dan mı kaynaklanıyor?
2. Yukarıdaki model access point kullanımı için uygunmudur?
3. Sorunum Access Point kullanılarak çözülebilirmi?
4. Bu modemle her model access point kullanabilirmiyim yoksa aynı markadan birini mi kullanmalıyım?

Önerilerinizi bekliyorum teşekürler.....

128 Mesaj
12 Mart 2013; 15:40:19