3 petek açıp 2 de yakmak mı 2 açıp 3 te yakmak mı mantıklı SS'li
24 Cevap1604 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

590 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:01:13 

Yaklaşık 2 hafta boyunca evde tek kalıcam. Diğer 2 ev arkadşım memelekete gidiyo ama ben evdeyim. Aslında benim için para mühim değil ama tabi diğer arkadaşlarımı da düşünmeliyim. Bu yüzden nasıl bir ısınma planı yapmalıyım ?

Öncelikle şöyle bir evde kalıyoruz

0

Benim odam 1 nolu oda ama odamda kalmıyacağım. Salonda kalıcam, kanapeyi açıyorum, masayı ortaya çekiyorum aptopu koyuyorum üstüne karşıma tv yi açıyorum loş bir abajur ışığı ve bir kaç bira, mükemmel bir ortam oluyor. Konuya dönersem görün düğü üzere salonun büyüklüğüne o petek pek yeterli molmuyor diğer yerlerden daha soğuk oluyor. Açık olacak iki petek salonunki ve koridorun ki, solanun kapısı hep açık olacak diğer kapılar kapalı. Oyş bu iş ne uzadı kısacık anlatcaktım. Neyse anlatımım saçmaya gidiyor özetle sadece antreyi ve salonu açıp 3 de mi yakayım yoksa mutfağıda kullanıcam mutfağı ve oranın kapısını da açıp 2 demi yakayım hangisi daha mantıklı ve karlı olur ? Kombi ise 6 kademeli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +18 -- 29 Ocak 2012; 3:19:13 >

1893 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:03:53 

yoğuşmalı isi ne kadar düşük de yakarsanız o akdar iyi.
en düşükte bütün petekler daha iyi yani.

diğer kombilerde durum değişebilir ama gene de düşük çok petek daha iyidir diye biliyorum.

kullanmadıgınız odayı gereksiz ısıtma durumu yoksa tabi...

1021 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:09:59 

Bana kalsa, oradaki peteğin dibine girer.
Peteği de 4'e açar.
Diğer bölümlere geçerken hızlıca işimi görür, salona geri dönerdim.

Ne olursan ol, işinin ehli ol. Sadece iyi yapabildiğin kısmı yap. Faydasız güzellikten uzak dur. The best you do, the best you get. İnsan hata yapacak. Cahilden okumasını beklememek gerekir, sadistten merhamet göstermesini. Beklentilerini yok ettiğinde insanlara kin güdemezsin. Bana göre kara delikler boyut daralması sonucu var olan şeyler. Her boyut kendinden küçük boyutları kendi içerisinde kara delikler olarak barındırır. 4. boyut için bizim 3 boyutlu uzayımız bir kara deliktir. Tabi bu konuda bir bilgim yok, sadece aklıma geldi, yazıverdim. HERŞEYE ANLAM VEREN SENSİN.

590 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:11:55 

quote:

Orijinalden alıntı: knightsever

Bana kalsa, oradaki peteğin dibine girer.
Peteği de 4'e açar.
Diğer bölümlere geçerken hızlıca işimi görür, salona geri dönerdim.

Ben de aslında özetle bunu sormak istiyodum. Acaba diyorum mesela salonu 4 e getirip te hepsini kapatıp senin dediğin gibi mi yapsam az yakar yoksa her üç peteği de açıp 2 de mi yaksam, böylece her yer ısınmış olur kapıalrı açık olur, yukarıdaki arkadaşın mantığıyla da böyle az yakıyo

655 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
halısakal
29 Ocak 2012; 1:16:14 

Vatandaş artık giren faturalardan dolayı mühendis olmuş

3723 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:17:59 

mühendismisin dicektim tamda

SweetDreamzZ
E ∞ V
Knight Online HD Video Channel

590 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:24:43 

Hahahaha bölümümün mühendislikle uzaktan yakından alakası yok :D bi ara endüstriyel tasarım bölümünü brakmıştım ama, bakıyorumda iyi ki bırakmışım :D Dediğim gibi aslında benim için pek önemli değil bana kalsa yakarım yüksek derecede üşümeye ne gerek var diye ama ev arkadşlarımıda düşünmeliyim :)

67 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:38:36 

madem doğalgaz faturası senin için sorun değil aynı yak eğer 3 kişi kalıyorsanız faturanın yarısını sen öde diğer yarısını da onlar bölüşsün aynıya gelir

English Language Teaching Department

590 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:42:59 

İşte öyle bi teklif yamakta çok saçma be kardeş, hem sınıf ayrımcılığı falan gibi saçma yani :D böyle daha iyi :D

1344 Mesaj
29 Ocak 2012; 2:09:24 

Buranın ev olduğuna emin misin daha çok labirent gibi dışarı çıkış kapısı yok hem nerden çıkıyorsunuzz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2012; 2:14:36 

2 ye 2 yap orta yolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
2 gün 18 sa. 28 dk. kadarı kaldı.
29 Ocak 2012; 2:18:29 

bunu sen mi çizdin bir de autocad'de aksları belirterek çiz, sende yetenek var be kardeşim

457 Mesaj
29 Ocak 2012; 2:21:44 

kızları üşütmede
salonu ve mutfağı aç mutfağı en düşükte aç

2581 Mesaj
29 Ocak 2012; 2:26:34 

birader 1+1 evde 2 kişi kalıyoruz. arkadaşım gitti ailesinin yanına 10 gündür evde tek kalıyorum. bir tek benim odanın peteği yanıyor ama köklemiş durumdayım . sayacı takip ediyorum 2 petek az yakmakla tek petek köklemek pek farketmiyor.
bu arada söylemeden geçmeyeyim bahsettiğin olayın nekadar güzel olduğunu biliyorum. 1+1 evde salonumuz yok odaları 1er paylaştık benim odamda yatağım, çekyatım, masam, bilgisayarım ve televizyonum var. harika oluyor. arkadaşımın odasında da tek fark tv yok oda tivibudan izliyor.

Galatasaray
Iphone 5S 32GB Uzay Grisi Ios 7.0.4
Macbook Air/i5 4250U Haswell/intel 5000hd/4gb Ram/128GB SSD
Seat Leon Mk3 (5F) TDI DSG/Style plus 1 paket/Sunroof 17" dynamic/5.8"Media Color Emocion Kırmızı

3762 Mesaj
29 Ocak 2012; 2:45:29 

fakir misin evde ne kadar varsa yak gitsin

338 Mesaj
29 Ocak 2012; 2:50:55 

la hani baban fofeynk videoları arıyodu

3376 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:03:32 

hangi kombiciye giderseniz gidin abi en az 3 petek açık olsun diye uyarır. Suyun kaliteli dolaşımı için minimum 3 petek açık kalmalı diye uyarılır.

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

590 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:18:26 

quote:

Orijinalden alıntı: sokarca_

la hani baban fofeynk videoları arıyodu

Henüz memleketteyim babam valla aynen devam dün tuvalete giderken yine tuhaf bişeyler izliyodu sesi de açmış ta anca ben gelince kısıyo adamın çekinmede yok biz onla iyi ahbap olucaz iyi anlaşıcaz gibi :D

evin giriş kapısı o apartman boşluğuna bakan, ev gerçekten labirent gibi değişik bir ev aslında koridor U şeklinde, kiler dediğimin kapısı sonradan yapılmış tahtadan, dolap kapısı gibi, sanırım kombiye izin alabilmek için ayırmışlar kombi orada, çatı katı bi ev,

Kombiyi 2.5 a getireyim salonla koridor tam yansın mutfağın vanasını kısayım hesap tamamdır :D

çizim her pikseline kadar paint mücizesi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +18 -- 29 Ocak 2012; 3:22:32 >

2581 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

hangi kombiciye giderseniz gidin abi en az 3 petek açık olsun diye uyarır. Suyun kaliteli dolaşımı için minimum 3 petek açık kalmalı diye uyarılır.

hocam sebebi nedir bilginiz var mı? ben pek mantık yürütemedim de. bizim evde(öğrenci evi) zaten 5 petek var koridor banyo mutfak 2 oda. biz 2 odayı yakıyoruz sadece daha hiç 3 petek yakmadık

Galatasaray
Seat Leon Mk3 (5F) TDI DSG/Style plus 1 paket/Sunroof 17" dynamic/5.8"Media Color Emocion Kırmızı

3376 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: beyazitcakir31

hocam sebebi nedir bilginiz var mı? ben pek mantık yürütemedim de. bizim evde(öğrenci evi) zaten 5 petek var koridor banyo mutfak 2 oda. biz 2 odayı yakıyoruz sadece daha hiç 3 petek yakmadık

valla bilmiyorum hocam 5-6 sene önce yeni eve taşınırken kombi taktırdık. gelen servis en az 3 petekle çalıştırın dedi. neden dediğimde daha iyi dolaşım sağlarsınız dedi sadece

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

2634 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:42:12 

Petek kapatmak mantıksız , tüm petekler açık olsun az yakın .

Üniversiteyi 5 yılda bitiren 1 sene , 4 yılda bitiren 4 sene kaybetmiştir .

946 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:48:20 

Salonda kalacağına odada kal. Mutfak-oda1-oda2 yansın. Salondan uzak olan odada kal hatta. Tabi senin yakmandan çok daha önemlisi alt komşunuzun da yakması.

https://8tracks.com/kosmosisy

2581 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:51:03 

valla k,mse bana kullanmadığım yerlerin peteğini yaktıramaz. petek kapatma ile (samsundayım kışlar çok sert değil ama) arkadaşlarıma 130-150 den aşağı fatura gelmezken bize gelen son 3 fatura 45-80-85 arkadaşlarım dahil herkes hayret içinde.

Galatasaray

590 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:57:52 

quote:

Orijinalden alıntı: beyazitcakir31

valla k,mse bana kullanmadığım yerlerin peteğini yaktıramaz. petek kapatma ile (samsundayım kışlar çok sert değil ama) arkadaşlarıma 130-150 den aşağı fatura gelmezken bize gelen son 3 fatura 45-80-85 arkadaşlarım dahil herkes hayret içinde.

Yukarıda çizmiş olduğum evimde samsunda :D 45-80 tl fatura nedir arkadaş bize 120-170 arası geliyor, duşta çok alınıyo bizde, bulaşığıda sıcak suyla yıkıyoruz biraz entellektüyüzde :D

Alt katımızda öğrenci onlarda komple gidiyo evin altı boş üstü yok 3 cephli ver soğuğu ver soğuğu tüm soğuğu yiyo ev ada gibi :D

misal normal bi evde en çok soğuk hava sızıntısı camlardan olur, hani elini pencereye getirince orası bi soğuk yoğundur böyle ya, bizde tavan öyle, öyle çatak matlak yok ama ev soğuğu tavandan yiyo elini tavana yaklaştırınca soğuk bi yoğunluk hissediyosun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +18 -- 29 Ocak 2012; 4:00:08 >

2581 Mesaj
29 Ocak 2012; 12:11:18 

quote:

Orijinalden alıntı: +18

Yukarıda çizmiş olduğum evimde samsunda :D 45-80 tl fatura nedir arkadaş bize 120-170 arası geliyor, duşta çok alınıyo bizde, bulaşığıda sıcak suyla yıkıyoruz biraz entellektüyüzde :D

Alt katımızda öğrenci onlarda komple gidiyo evin altı boş üstü yok 3 cephli ver soğuğu ver soğuğu tüm soğuğu yiyo ev ada gibi :D

misal normal bi evde en çok soğuk hava sızıntısı camlardan olur, hani elini pencereye getirince orası bi soğuk yoğundur böyle ya, bizde tavan öyle, öyle çatak matlak yok ama ev soğuğu tavandan yiyo elini tavana yaklaştırınca soğuk bi yoğunluk hissediyosun :D

birader sıcak su nerdeyse hiç harcamıyor doğal gazı. tabi bizim bulaşık makinesi var elimizde yıkamıyoruz bulaşıkları pis adam değiliz bizde hemen hemen her gün duş alıyoruz valla bizimde alt katta bağyan öğrenci arkadaşlarımız kalıyor en üst kattayız ama yalıtımı iyi binanın oyüzden pek soğuk almıyor. birde kombinizde ekonomi kobfor modları varsa konforda 40-45 de açmaktansa eko da 55-60 da açmanı tavsiye ederim

Galatasaray
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 3 petek açıp 2 de yakmak mı 2 açıp 3 te yakmak mı mantıklı SS'li
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297