Şimdi Ara

DERİ BAKIM ÜRÜNLERİ HAKKINDA...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
38.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tecrübeli arkadaşlara bir soru sormak istiyorum...ben ilk defa deri koltuklu bir araç kullanıyorum.ve titizleniyorum.

yapı marketlere gittiğimde otomobil bölümünde deri bakım,temizleme solisyonları görüyorum.sizce almaya değermi,gereklimi,kesinlikle almalımıyız ? alsak hangi mevsimde uygulamalıyız ?

sonax,turtlewax vb bir sürü marka var.hangisi iyidir.?

araç yeni (1,5 ay) hemen kullanmalımıyız yoksa yıpranma başlarsamı kullanmalıyız ?

vs genel olarak bilgi verebilecek arkadaşlar varsa makbule geçer.

birde güzel video buldum.izlesin insanlar.

• konu ve sorular cok iyi takipteyim. Bilgilendirin bizi :)
  • Ben neden görmemişim bu videoyu Teşekkürler.Sonax güzeldir tabi kullanan arkadaşların yorumu daha aydınlatıcı olur.Videoda ki gibiyse gerçekten süper, ben bu şekilde aşınmış deri için düzen tutmaz gözüyle bakıyordum hep ama öğrenmiş oldum
  • Merhaba,

Deri koltukların, özellikle gerçek deri olanların, senede en az 1 kez bakımdan geçmesinde fayda vardır. Bu sayede derinin hem ömrünü uzatırsınız, hem de çatlaklara karşı korumuş olursunuz, ayrıca kullandığınız ürünün özelliğine göre temizlemiş de olursunuz. Kendi derinizi düşünün, deriniz kendini korumak için kıl köklerinden yağ salgılamaktadır. Bu yağ salgılanmazsa deriniz dış etkenlere karşı korumasız hale gelir, kurur ve çatlar. Koltuklar da aynı şekilde her deri gibi bakıma ihtiyaç duyarlar. Kendi koltuklarımdan örnek vereyim, deri bakımı yapmadan önce koltuklar dış etkenlere çok daha hassas ve narin bir yapıdayken, bakımdan sonra çok daha diri bir hale geldi. Fakat belli bir süre sonra bakımın etkileri azalıyor, bunu fark ediyorsunuz zaten. Bu durumda tekrardan bakım yapmak gerekiyor. Bakımı yaza girerken yapmakta fayda var. Çünkü en fazla etki güneşin en kuvvetli olduğu dönemde oluyor. Meguiars, Turtle wax ve Sonax'ın ürünleri kullanılabilir.

Videoyu izledikten sonra fark ettim, kesinlikle zımpara, çözücü solüsyon ve saç kurutma makinesi gibi uygulamalar yapmayın arkadaşlar, böyle birşey yok. Hem temizlemek hemde bakım yapmak için tek ürün yeterli. Kuruması için ise 1 gün boyunca aracı kullanmadan dinlenmeye bırakın yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton_SENNA -- 29 Ocak 2012; 2:56:23 >

• BMW'de kullanılan syntetic döşemeler için de bilgi veren çıkarsa süper olur..
  • Yazin haftada iki kez koltuklara ve dash'a bakim yapıyorum. Ayda bir kutu harcıyor araba. Simdi kis geldi,2 aydir bakim yapmadım.
  • yaza girerken bende bir kutu turtle wax marka bakım sütü alıp kullannmayı düşünüyorum bakalım
  • Yanlış yazmışım. Haftada iki kez değil,iki haftada bir. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Yanlış yazmışım. Haftada iki kez değil,iki haftada bir. :)

ya 2 haftada bir çok iddalı bir sayı ben kendime bile o kadar bakım yapmıyorum
  • Yapmam lazım. Çünkü bakmazsan dash patlıyor,gerilip yirtiliyor. Devamli nemli tutmam lazım. Hazir ona bakim yapılırken koltuklar ve kapilarda nasibini aliyor. :)
  • Selam beyler,
    Özellikle koltuklarına bakım sütü uygulamaya niyeti olan ve yazın yaparım diyen arkadaşlardan yorum bekliyorum.
    Hangi ürünü kullandınız nasıl sonuç aldınız?

Benim aracımdaki derilerde delikli deri,yumuşak ve gerçek deri.Yalnız kırmızı dikişli,acaba uygulayacağım süt dikiş iplerinin rengini etkiler mi? Yağlı gibi pis göstermesinden endişe ediyorum.Bende meguiars veya turtle wax düşünüyorum ama daha kaliteli birşeyler varsa %50 fazlasıda verilip alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

Selam beyler,
    Özellikle koltuklarına bakım sütü uygulamaya niyeti olan ve yazın yaparım diyen arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Benim aracımdaki derilerde delikli deri,yumuşak ve gerçek deri.Yalnız kırmızı dikişli,acaba uygulayacağım süt dikiş iplerinin rengini etkiler mi? Yağlı gibi pis göstermesinden endişe ediyorum.Bende meguiars veya turtle wax düşünüyorum ama daha kaliteli birşeyler varsa %50 fazlasıda verilip alınabilir.

Turtle wax platinium kullanıyorum kokusu dışında bir eksiği yok gibi.Aracımın döşemelerini oldukça yumuşattı ve parlattı. delikli deri döşemede nasıl bir sonuç verir bilemem çünkü oldukça cıvık iyi yedirmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: sef_welder

quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

Selam beyler,

Turtle wax platinium kullanıyorum kokusu dışında bir eksiği yok gibi.Aracımın döşemelerini oldukça yumuşattı ve parlattı. delikli deri döşemede nasıl bir sonuç verir bilemem çünkü oldukça cıvık iyi yedirmek gerek.

bende hepsiburada dan bakıyordum
    http://www.hepsiburada.com/liste/turtle-wax-gercek-deri-temizlemekoruma-sutu-kremi-09g014/productDetails.aspx?productId=otm09g014&categoryId=20035746
    platinium serisi yok,buda iş görür sanırım.
    Tşk

• güncel cevaplarla konuyu beslemeye devam edebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Merhaba,

Deri koltukların, özellikle gerçek deri olanların, senede en az 1 kez bakımdan geçmesinde fayda vardır. Bu sayede derinin hem ömrünü uzatırsınız, hem de çatlaklara karşı korumuş olursunuz, ayrıca kullandığınız ürünün özelliğine göre temizlemiş de olursunuz. Kendi derinizi düşünün, deriniz kendini korumak için kıl köklerinden yağ salgılamaktadır. Bu yağ salgılanmazsa deriniz dış etkenlere karşı korumasız hale gelir, kurur ve çatlar. Koltuklar da aynı şekilde her deri gibi bakıma ihtiyaç duyarlar. Kendi koltuklarımdan örnek vereyim, deri bakımı yapmadan önce koltuklar dış etkenlere çok daha hassas ve narin bir yapıdayken, bakımdan sonra çok daha diri bir hale geldi. Fakat belli bir süre sonra bakımın etkileri azalıyor, bunu fark ediyorsunuz zaten. Bu durumda tekrardan bakım yapmak gerekiyor. Bakımı yaza girerken yapmakta fayda var. Çünkü en fazla etki güneşin en kuvvetli olduğu dönemde oluyor. Meguiars, Turtle wax ve Sonax'ın ürünleri kullanılabilir.

Videoyu izledikten sonra fark ettim, kesinlikle zımpara, çözücü solüsyon ve saç kurutma makinesi gibi uygulamalar yapmayın arkadaşlar, böyle birşey yok. Hem temizlemek hemde bakım yapmak için tek ürün yeterli. Kuruması için ise 1 gün boyunca aracı kullanmadan dinlenmeye bırakın yeterli olacaktır.

Merhaba konuyu hortlatmis gibi olucam fakat. Tesaduf bu videoyu youtube da izledim ve bu konu karsima cikti googleda. Bende araba aldim 2006 model golf mk5 ve deri koltuklari var. Ayni bu videodaki adamin uyguladigi yer benim arabadada asinmis. aldigimda oyleydi. ve oturma kisminin en dis sol tarafa bakan tarafi catlak icinde. bu videodaki gibi bir uygulama yapmayin demissiniz. peki ne yapmaliyim ben bu koltugu duzeltmek icin hocam? bu koydugunuz urun hem boya etkisimi yaratiyor? ben norvecte yasiyorum burda kislari cok soguk oluyor. bu nedenle dahami fazla bakim yapmaliyim koltuga? on iki koltuk oturma yerleri kirisikliklar var.

• herkese merhaba,

deri direksiyonlar için el kremi yazan var, badem yağı diyen var. Turtle wax, sonax , megauirs markalarını yazanlar var. Hangisi iyidir ?

Markalı deri bakım ürünü alırsak da hangi marka daha iyidir? 30tl icvarlarında hepsinin fiyatı. Turtle wax en iyisimidir ?
  • Aslında en mantıklısı aracı alır almaz koltukları deri görünümlü bir kılıfla kaplamak. Deri koltuklu araçlar satılacağında değerini en çok fark ettiren şeylerden biri de koltukların ilk günkü gibi korunmuş olması. Böyle bir şey işini görebilir:http://kolayoto.com/avem-arim-standart-deri-hafif-ticari-oto-koltuk-kilifi-seti-siyah-kirmizi.html
  • benim sorduğum deri koltukta değil de, direksiyona uygulayacağım krem,yağ, yada bakım ürünü kullanana var mıdır ? doğru bilgiye sahip birisi bilgi verebilrise sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorukkutluay

Merhaba;

Bahsi geçen video bize ait ve derideki aşınma durumuna göre sizlerin(son kullanıcıların) de yapabileceği tamirler bulunmaktadır.

Ancak düzenli temizlik ve bakım yapılmasını (3-6 ayda bir) önemle tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kullanıma ve dış etkenlere bağlı hasarları geciktirebilirsiniz...

Pazarda bir çok ürün bulunmaktadır. Gerçekten deri üzerine uzmanlaşmış firmalardan ürün almanızı ve tavsiye edildiği biçimde kullanmanızı öneririm. Çünkü; piyasada bulunan "sözde" temizlik ve bakım ürünleri yarardan çok zarar sağlamaktadır. Bahsi geçen markaların nedenli büyük, ne denli kabul görmüş olmaları maalesef deri temizleme ve bakım konusundaki performanslarını etkilememektedir.

Sadece Türkiye'ye ve bir kaç fiyat odaklı ülkeye yönelik maalesef suni deri (vinil, sentetik deri) araçlar üretilmekte ve ithalatı yapılmaktadır. Suni deri de tamir imkanı oldukça kısıtlıdır ve bu sebeple çok iyi korunmalıdır. Bu temizlik ve koruma muhakkak doğru ürünlerle yapılmalıdır.

Genel kabul görmüş kural; derinin bir şekilde yağlanmasıdır ve yanlıştır! Deri uygun olmayan, kozmetik ürünlerle yağlandığı/bakıldığı zaman çok çabuk toz, kir tutar ve bu tozlar zamanla derinin kurumasına, çekmesine ve yüzey hasarlarının oluşmasına neden olur. . .

Videodaki uygulamaya ait bilgi vermem gerekirse (yapılmış olan bir yorumdan, yanlış anlaşıldığını/yorumlandığını görüyorum . . .)

Renk Yenileme ve Yüzey Hasar Tamiri için "Taza Deri" Uygulaması:
    * Derinin üzerindeki günlük kir, "Güçlü Deri Temizleme" veya "Hafif Deri Temizleme" ile giderilir,
    * Kullanıma bağlı olarak ve sözde bakım ürünleri sebebiyle oluşan deri yüzeyinde yağ, vb temizlenmelidir.
    * Yapılacak olan boyanın (Taze Deri) tutunabilmesi ve yüzeydeki eşitsizliklerin ortadan kaldırılması için zımpara yapılmalıdır, fazla güç kullanmadan ve nazikçe . . .
    * Zımpara tozları hava ile temizlenmelidir,
    * Taze deri uygulamasına geçilir. Yapılan boya katları saç kurutma makinesi veya profesyonel kurtma makinesi ile kurutulur ve gerekiyorsa işlem tekrarlanır.
    * 24 saat sonra deri koruyucu veya deri kalkanı ile yapılmış olan tamir ve derinin geneli korumaya alınır.

Tüm soru ve sorunlarınız için çekinmeden danışabilirsiniz,

Doruk KUTLUAY,
    Deri Klinik,
    www.deriklinik.com
    info@deriklinik.com
    212 863 33 43

Merhaba,
    Hakiki Deri kaplı direksiyon için badem yağı,vazelin hakkında oldukça mantıklı güzel olumlu yazanlar var. Deri bakım ürünleri olarak sonax, turtkle wax ,meguiar's ürünleri kullananlar var. Hatta el kremi yazanlar bile var.

Hangisini kullanmalıyız ? . Temizlemek için sadece nemli bez ile silip, sonrasında ne sürmeliyiz ? vazelin de madeni esaslı yağ o yüzden deri üretiminde de madeni yağ kullanıldığı için mantıklı geliyor.

Uzmanlık alanınız deri olduğu için Bilimsel olarak gerçekçi bilgi verebilirseniz sevinirim.

• Merhabalar benimde bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim deri direksiyon simitine koruyucu olmasi icin direksiyon kilifi taktim fakat direksiyonda renklenmeler oldu. Gunesde daha cok belli olan sari yesil renkler. Bunu nasil giderebilirim. Uzerinden bayaga zaman gecti lutfen yardim edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.