- x
....
23 Cevap7751 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
9 sa. 27 dk. kadarı kaldı.
27 Ocak 2012; 11:41:54 

.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazacaklarım Bu Kadar -- 16 Temmuz 2014; 14:20:00 >

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
27 Ocak 2012; 19:34:15 

up

2 Mesaj
27 Ocak 2012; 20:14:55 

Senin öncelikle Rehberlik Ve Piskolojik danışmanlık ile Psikoloji nin farklı olduğunu bilmen gerek.. bu 2 bölümden Rehberlik (PDR) daha fazla iş imkanına sahip ve daha fazla tercih ediliyor.. Psikolojiyi seçtikten sonra yüksek lisans yapmak zorundasın onun için süper bir diploma + süper ingilizcen olduğunu belirtmem gerekir... karar senin..

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
27 Ocak 2012; 20:17:29 

quote:

Orijinalden alıntı: pekiii

Senin öncelikle Rehberlik Ve Piskolojik danışmanlık ile Psikoloji nin farklı olduğunu bilmen gerek.. bu 2 bölümden Rehberlik (PDR) daha fazla iş imkanına sahip ve daha fazla tercih ediliyor.. Psikolojiyi seçtikten sonra yüksek lisans yapmak zorundasın onun için süper bir diploma + süper ingilizcen olduğunu belirtmem gerekir... karar senin..

yorum için tşk edrm ve arkadaşım düne kadar bende gayet farkı görüyordum ama farklı yorumlar kafamı karıştırdı pdr den mezun olunca psikolog olabiliyor musun

75 Mesaj
27 Ocak 2012; 20:39:56 

bakırköy fdd'deyim.
felsefe hocamız psikoloji bölümü mezunu.
Psikologluk da yapıyor aynı zamanda, Nişantaşı'nda muayenehanesi var.

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
27 Ocak 2012; 20:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: materyalist imam

bakırköy fdd'deyim.
felsefe hocamız psikoloji bölümü mezunu.
Psikologluk da yapıyor aynı zamanda, Nişantaşı'nda muayenehanesi var.

TEŞEKKÜR EDERİM

64 Mesaj
27 Ocak 2012; 20:52:39 

mesajim bulunsun .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

118 Mesaj
28 Ocak 2012; 4:54:27 

hocam psikolog çok farklı birşey , psikoloji okuduktan sonra özel sektörde ve kamuda çok fazla iş imkanın var , ama rehberlik hocam kendi muayenelerinin açma izinlerinin kaldırıldığı için eski cazibesinden birşeyler kaybettiği düşüncesinde , pdr daha cazip geliyo , ikisi de kamu ve özel de önemli bir yere sahip
yanlış biliyorsam affola ,
keşke bizim lise pdr ye ek puan verse , o kadar pedagoji dersi görüyoruz

Katıksız Atatürkçü 1881-193∞

14 Mesaj
28 Ocak 2012; 5:23:49 

yanıltmış olmayım ama hatırladığım kadarıyla pdr mezunlarınında psikolog olma yolu açılmıştı. muayene vs. de açabilecekler diye bi haber hatırlıyorum sanki

realist gominist

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
28 Ocak 2012; 12:04:41 

quote:

Orijinalden alıntı: CeCi___35

hocam psikolog çok farklı birşey , psikoloji okuduktan sonra özel sektörde ve kamuda çok fazla iş imkanın var , ama rehberlik hocam kendi muayenelerinin açma izinlerinin kaldırıldığı için eski cazibesinden birşeyler kaybettiği düşüncesinde , pdr daha cazip geliyo , ikisi de kamu ve özel de önemli bir yere sahip
yanlış biliyorsam affola ,
keşke bizim lise pdr ye ek puan verse , o kadar pedagoji dersi görüyoruz

eyv kardeşm saol keşke verse :)

271 Mesaj
28 Ocak 2012; 12:06:17 

Rehberlik ile bir konuşsan daha mantıklı ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

___IPHONE 5 16 GB BLACK ___

75 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:23:33 

bu pdr mezunları okullarda dersanelerde rehber öğretmenlik yapmaktan başka ne iş yapıyor tam olarak

118 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:51:48 

quote:

bu pdr mezunları okullarda dersanelerde rehber öğretmenlik yapmaktan başka ne iş yapıyor tam olarak

okullarda öğrencilere yaptığı danışmanlığı hastanede hastalara , cezaevlerinde , sağlık ocaklarında , bütün kamu kurumlarında yapacak , yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl zorunlu hale getirildi bütün kamu kurumlarında bulunma olayı , önü çok geniş şu an için. , uzun bi süre açık kapanmıyacak , bide müdür yardımcılarıyla aynı maaşı alıp 9-3 çalışıyorlar

75 Mesaj
28 Ocak 2012; 19:59:36 

quote:

okullarda öğrencilere yaptığı danışmanlığı hastanede hastalara , cezaevlerinde , sağlık ocaklarında , bütün kamu kurumlarında yapacak , yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl zorunlu hale getirildi bütün kamu kurumlarında bulunma olayı , önü çok geniş şu an için. , uzun bi süre açık kapanmıyacak , bide müdür yardımcılarıyla aynı maaşı alıp 9-3 çalışıyorlar

müdür yardımcıları ne kadar maaş alıyor ki

118 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:15:52 

quote:

müdür yardımcıları ne kadar maaş alıyor ki

ek ders de alınca 2,500 + rahat alır , çünkü yazın normal ögretmenlerden bı ay daha az tatıl falan yapıyo , bizim rehberlik hocası sınıfta rehberlik yaparken söyledi , malum TM öğrencisiyiz ya , bakın bana dedi , aynı maaşı alıyoruz 9 da gelip 11,30 da çıkıyorum , 13,30 da gelip 15,00 de çıkıyorum demişti harbıden de öle :D

75 Mesaj
28 Ocak 2012; 21:10:54 

quote:

ek ders de alınca 2,500 + rahat alır , çünkü yazın normal ögretmenlerden bı ay daha az tatıl falan yapıyo , bizim rehberlik hocası sınıfta rehberlik yaparken söyledi , malum TM öğrencisiyiz ya , bakın bana dedi , aynı maaşı alıyoruz 9 da gelip 11,30 da çıkıyorum , 13,30 da gelip 15,00 de çıkıyorum demişti harbıden de öle :D

hocam şimdi eyvallah azcık çalışıyo ama 2500 de az be maymun iştahlıyım ben :\ çalışmaya devam hukukta daha iyi para var

118 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:28:15 

quote:

hocam şimdi eyvallah azcık çalışıyo ama 2500 de az be maymun iştahlıyım ben :\ çalışmaya devam hukukta daha iyi para var

hukukta ilk 10 yıl çok para kazanamazsın , adam istikrarını sürdürürsen 10 yıl boyuna para b*k gibi olur , ev araba vs.. bende hukuk istiyorum hocam

75 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:50:26 

quote:

hukukta ilk 10 yıl çok para kazanamazsın , adam istikrarını sürdürürsen 10 yıl boyuna para b*k gibi olur , ev araba vs.. bende hukuk istiyorum hocam

noter olmak istiyorum ben rüşvet müşvet bulurum yolumu ben bi girsem hukuğa gerisi kolay :D

Puanlar nasıl senin ben daha çook uzağım sömestrda abandım biraz bakalım ilk denemeyi bekliyorum işe yaramış mı çalıştıklarım.

118 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:16:46 

quote:

noter olmak istiyorum ben rüşvet müşvet bulurum yolumu ben bi girsem hukuğa gerisi kolay :D

Puanlar nasıl senin ben daha çook uzağım sömestrda abandım biraz bakalım ilk denemeyi bekliyorum işe yaramış mı çalıştıklarım.

puanlar değişken oluyor biliyorsun dersaneden dersaneye , genel 90 net civarı ilk başladığmda 103 tü , genel bi düşüş var bende , hayırlısı bakalım . çalışıyoruz sende durumlar nasıl

75 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:32:40 

quote:

puanlar değişken oluyor biliyorsun dersaneden dersaneye , genel 90 net civarı ilk başladığmda 103 tü , genel bi düşüş var bende , hayırlısı bakalım . çalışıyoruz sende durumlar nasıl

ben geçen seneden beri 90 net civarı, işin ilginci geçen sene gram çalışmıyodum. kapasite buymuş heralde çalış çalışma oynamıyo yerinden

118 Mesaj
29 Ocak 2012; 3:13:56 

quote:

ben geçen seneden beri 90 net civarı, işin ilginci geçen sene gram çalışmıyodum. kapasite buymuş heralde çalış çalışma oynamıyo yerinden

mezun musun hocam sen :)) elbette bi faydasını görürsün bir yerde ,, çalışmaya devam ..

0 Mesaj
16 Temmuz 2014; 6:27:31 

PDR ciler bi okulda rehberlık yapıyor bılıyorum . psıkolojı mezunları ayrı muayehane vs acabılıyor. hastanede calısabıyor. ama yuksek lısans sart dıye bılıyorum

50 Mesaj
16 Temmuz 2014; 6:36:41 

PDR okusanda üzülme çünkü bitirdikten sonra 1-2 yılda psikolojiyi okuyabiliyorsun çünkü ortak dersler olduğundan dolayı başarılı sayılıyorsun :) hukuk gerçekten cazip ama cevren genişse ve hukuki işlemlere daim başvuruyorlarsa tercih et kararsız kalma

1 Mesaj
16 Temmuz 2014; 13:55:53 

Hala bu bölümleri karıştıranlar var anlamıyorum! pdr dediğin okullarda psikolog olan yani rehberlikçi dedikleri öğretmen.psikoloji çok daha avantajlı çok daha geniş çok daha iyi bir bölüm.bazılarına göre hukuktan bile üstün.psikoloji aynı zamanda pdryi de içine alıyor farklı olarak birçok alanı var en mesela psikolog oluyor hastanede hastanenin de onayı oldursa aynı zamanda özel bir muayenehane de açabiliyor.evet bir farkın olması için yüksek lisans gerekiyor diyorlar doğrudur ama ingilizce zaten genellikle tm bölümlerinde çok gerekli bir şey.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266