Muz silecek nasıl takılır?
7 Cevap4722 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

159 Mesaj
26 Ocak 2012; 17:45:20 

2005 Model Megane 2 Hb aracımız var. Eski sileceklerin artık pek iyi silmediği ve ses yaptığı için muz tipi yeni bir silecek aldık.
Aldığım ürün bu: http://www.hepsiburada....603&categoryId=20024725
Eski sileceği çıkardık ancak yenisini takamadık. Genel olarak internette anlatılana göre sileceğin üstündeki yuvayı kaldırıcaz, U şeklindeki çengeli geçiricez ve üstüne tekrar yuvayı kapatıcaz. Ancak sileceğin takılacağı, U şeklindeki çengelin geçeceği yeri bulamadık. Tırtıklı iki küçük plastik parça var üzerinde. Onları tutup çekicez mi, kırıcaz mı oraları anlayamadık. Sanki bütün parçalar birbirine bağlı, ayrılmayacakmış gibi duruyor. Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.

2279 Mesaj
26 Ocak 2012; 18:17:22 

Açma aparatından anladığım kadarıyla aynı üründen bendede var yanlardan tutup çıkarmanız lazım parmağınızı araya sokup yukarı doğru çekerseniz kapağı açabilirsiniz daha sonra da silecek kolunu sileceğin içinden geçirin.

159 Mesaj
26 Ocak 2012; 18:46:04 

0

Bu resimden görüldüğü gibi tırtıklı küçük plastik var yanda. Sanırım onlara basmamız gerekiyor.

0

O plastik parça aşağıdan devam ediyor ve birleşiyor gibi. Hani sanki açma,kaldırma gibi bir şey olmadan kırılacakmış gibi duruyor. İşte sorun da bu, parçalar birbirine bağlı gibi görünmesi.

@Secho97 Teşekkürler, yüklediğim fotoğraflara bakarak benzetebildiniz mi sizin sileceklere?

307 Mesaj
26 Ocak 2012; 19:17:01 

Ben yeni oto ksesuarcısı oldum L300 aracıma bunun benzeri U&C markasına taktım yöntemi bilmeden takmaya kalkarsan kırılma riski var.
O kapağı bir şekilde açın, iki yanından noktalı kısımdan bastırıp açılması lazım. Kolun cengelini yandan geçirip kapağını kapatmadan çok az açık kalacak şekilde sileceği kola yerleştirin kapağı kapatın tamam. Bendeki ancak öyle oldu. Daha kolay yöntemi de olabilir soğukta eller donarak taktım biraz da karanlıktı.

5980 Mesaj
26 Ocak 2012; 22:57:51 

hocam senin sileceklerde bizimkilerden, fluence ,megane3,2 bu girişli silecek kullanılmakta.
cakma silecek oldugundan bayag kaba ve pek okadar memnun kalcagını sanmıyorum.

noktalı klipsi bastırarak aşagı indir, sonra silecegini tak ve klipsi yukarı cekerek oturttur.

sana öneride bulunayım cakmalarla felan ugrasma bunlar eskiyince artık söylediğimi yaparsın.., fiat fiorinonun silecekleri bizim sileceklerle aynı.
renaultun servisindende alsan (50tl )silecek markası silgec, renault orjinal parcacıdanda alsan (40tl) markası silgec.
fiat orjinal yedek parcacıdan alsan (20-25tl) onunda markası silgeç..

12 tlye cin malı dandik birsey alacagına 7 tl fazla ver hem orjinal hemde kaliteli birsey alderim..
ben fiat fiorino icin silecek istedim aldım taktım mis gibi oldu, gayet memnunum.
bende bilmiyordum banada bizim gruptan bir arkadas söyledi.

8366 Mesaj
26 Ocak 2012; 23:09:03 

Kabuğunu soymadan takamazsın.

2279 Mesaj
27 Ocak 2012; 12:59:57 

quote:

Orijinalden alıntı: nvztcnr

0

Bu resimden görüldüğü gibi tırtıklı küçük plastik var yanda. Sanırım onlara basmamız gerekiyor.

0

O plastik parça aşağıdan devam ediyor ve birleşiyor gibi. Hani sanki açma,kaldırma gibi bir şey olmadan kırılacakmış gibi duruyor. İşte sorun da bu, parçalar birbirine bağlı gibi görünmesi.

@Secho97 Teşekkürler, yüklediğim fotoğraflara bakarak benzetebildiniz mi sizin sileceklere?

Gösterdiğiniz resimdekilerden aldıysanız bendekilerden farklı arkadaşın belirttiği gibi fluence megane da kullanılan sileceklerden bunlar.

159 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:45:53 

Cevap verenlere teşekkürler. Belki 10 kere denedim,takamadım. Aydın'a gitmiştik o sırada, orda bir ustaya gösterdik geçerken, usta da takamadı. Sonra dedi ki bunlar çengelsiz,düz olanlar için dedi, orda eski bi araç gösterdi, bakın buna olur bu dedi. Elinde eski tip silecekler vardı. İsterseniz bunlardan takayım, güzel siliyor,beğenirseniz alın dedi. Baktık, güzel siliyor, 15 lira verdik. Arka silecek için de aradık ama bulamadık. Yukarda arkadaşın dediği gibi orjinal,tam uyumlu almakta her zaman yarar var. Teşekkürler yardımcı olan arkadaşlara.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359