Şimdi Ara

Yeni Jetta 1.4 Tsi 122 Ps Aldım İZLENİMLERİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
136
Cevap
3
Favori
185.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımı yaklasık 20 gun once felan aldım. İnternetteki yorumlara göre aracın berbat olması ızlenımını uynadırmıstı bende fakat çoğu anlamsız suçlamalar gibi VW'ye. İç plastiğinden yakınan var kapı kolları vb. fakat araca ilk oturdugunuzda VW oldugunu hıseettırıyor. O suçlamalar kesınlıkle gerçekten çoook uzak... Aracın hızlanmaları gayet ıyı hele de ilk kalkerken bit EGSOZ sesi geliyor wooww ... Gösterge ve aydınlatmaları çook iyi..
    Koltuklar ve konfor harika... Aracı kotuleyenler almak ısteyıp alamayanlardır ....
    Saygılarımla ...

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM ARKADAŞLAR .... PLATINIYUM GRISI

• Aracınız hayırlı olsun fakat yeni jettaların iç mekanı eski kasa jettalara göre kıyaslarsanız çok çok kötü. Size önceki kasa jettaların özellikle iç mekanını ve malzeme kalitesini incelemenizi öneriyorum. İnternette yazılanlar zaten bizlerin, yani eski kasa jetta kullanıcılarının yazdıkları. Bu eleştirilerin de %99 u doğrudur. Almak isteyip de alamayanlar dedikleriniz ancak %1 kadardır.

Kapı içlerinin kalitesizliği ve kumaş döşemesinin olmaması, torpido içinin bizim araçlardaki gibi süet kaplama olmayışı, bagaj ve kaputta amortisörlerin olmayışı, önceki kasaya göre plastik kalitesindeki kötüleşme, konsolda yüksekliği ve derinliği ayarlanabilen kol dayamanın olmaması, sürgülü bardaklık yerine iki adet boşluk bırakılmış olması vb. ilk aklıma gelenler. Bu saydıklarımın eski jettalarda nasıl olduğunu inceleyin o eleştirilerin neden yapıldığını anlarsınız.

Yeni jettanın bir tek dış tasarımını çok beğeniyorum. Yoksa iç mekan gerçekten çok kalitesiz olmuş. Bir golfün yada bir passatın iç mekanını incelediğinizde sanki jettayı VW yapmamış da, fason bir firmaya ürettirmiş gibi. Bu iç tasarımın birkaç sene sonra düzelteceğini sanıyorum. Çünkü eski jettalarda da 2010 modellerde iç mekanı tamamen yenilemişlerdi.

Yine de alınabilecek en güzel modellerden birini almışsınız. Bence VW in şimdiye kadar ürettiği en iyi motor 1.4 TSI 122 hp olandır. Ben de tekrar jetta alacak olsam kesinlikle bu motor ve high donanım olanı alırdım.

Aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim. İyi günler...

• Teşekkür ederim fakat bagajda amortısor var. Acık soylemek gerekırse o kadar dıkkat etmıyorum plastıgını vb.
    fakat bundan önce 99 Passat'ım vardı yol tutuşu neredeyse benzer derecede iyi ...
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Tatar

Teşekkür ederim fakat bagajda amortısor var. Acık soylemek gerekırse o kadar dıkkat etmıyorum plastıgını vb.
    fakat bundan önce 99 Passat'ım vardı yol tutuşu neredeyse benzer derecede iyi ...
    Teşekkürler..

Bagajda kesinlikle amortisör yok. Dediğiniz gibi dikkat etmemişsiniz. Bagaj kapağını 2 adet kol ve bu kollara bağlı yaylar tutuyor. Amortisör sadece bizim araçlarda (bir önceki kasada) var.

İyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

quote:

Teşekkür ederim fakat bagajda amortısor var. Acık soylemek gerekırse o kadar dıkkat etmıyorum plastıgını vb.
    Teşekkürler..

Bagajda kesinlikle amortisör yok. Dediğiniz gibi dikkat etmemişsiniz. Bagaj kapağını 2 adet kol ve bu kollara bağlı yaylar tutuyor. Amortisör sadece bizim araçlarda (bir önceki kasada) var.

İyi günler...

Açıkcası pekde önemli değil fakat ben begendım tabı neye gore Ford Focus I varda ona göre Passat Focustan da önceydi

• quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

quote:

Teşekkürler..

İyi günler...

Alıntıları Göster
    vw den c sınıfı bir arac alacaksanız golf alacaksınız ....jettaların üretiminde golf kadar hassas davrandıklarını zannetmiyorum

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler..

İyi günler...

Açıkcası pekde önemli değil fakat ben begendım tabı neye gore Ford Focus I varda ona göre Passat Focustan da önceydi

Alıntıları Göster
    Bütün bu eksilerine rağmen bence hala C segmentinde alınabilecek en iyi model yeni jetta. Daha önce de belirttiğim gibi, ben de şu an C segmenti benzinli bir araç alacak olsam kesinlikle "Yeni Jetta 1.4 TSI 122 hp. Highline Manuel + Metalik renk" alırdım. Çevremde yeni araç alacaklara da bu yazdığım modeli tavsiye ediyorum.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

vw den c sınıfı bir arac alacaksanız golf alacaksınız ....jettaların üretiminde golf kadar hassas davrandıklarını zannetmiyorum

O da biraz küçük ..
  • quote:

Bütün bu eksilerine rağmen bence hala C segmentinde alınabilecek en iyi model yeni jetta. Daha önce de belirttiğim gibi, ben de şu an C segmenti benzinli bir araç alacak olsam kesinlikle "Yeni Jetta 1.4 TSI 122 hp. Highline Manuel + Metalik renk" alırdım. Çevremde yeni araç alacaklara da bu yazdığım modeli tavsiye ediyorum.

İyi forumlar...

Yeni Focus arasında kaldım ama VW kalitesi için Jetta aldım ..

• quote:

quote:

O da biraz küçük ..

eğer golf te küçükse 1.90 lik 104 kg lık biri olarak ben sizi şiddetle kınıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: assgti

quote:

quote:

O da biraz küçük ..

eğer golf te küçükse 1.90 lik 104 kg lık biri olarak ben sizi şiddetle kınıyorum

Küçük derken arkadaşımız bagajı kastetmiştir diye düşünüyorum. Eger goşfün bagajı benim için yeterli olsa idi şuan 2012 hig. 1.4 tsi golfüm olacaktı ama aklım mantıgımı yenmek zorunda kaldı

• quote:

quote:

quote:

O da biraz küçük ..

aslında arkadasın dedıgı gıbı bagajı kucuk..

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

quote:

quote:

quote:

O da biraz küçük ..

Küçük desrken arkadaşımız bagajı kastetmiştir diye düşünüyorum. Eger goşfün bagajı benim için yeterli olsa idi şuan 2012 hig. 1.4 tsi golfüm olacaktı ama aklım mantıgımı yenmek zorunda kaldı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

quote:

quote:

quote:

O da biraz küçük ..

Küçük desrken arkadaşımız bagajı kastetmiştir diye düşünüyorum. Eger goşfün bagajı benim için yeterli olsa idi şuan 2012 hig. 1.4 tsi golfüm olacaktı ama aklım mantıgımı yenmek zorunda kaldı

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Beyaz renk jetta 1.4 tsi 122 aldım, cuma günü teslim alıcam inşallah, test sürüşü yapamadan aldım, performansıyla ilgili şüphelerim var, 1.2 tsi ile test sürüşü yaptım fena değil ama tabi performans beklemedim zaten, 1.2 ile kıyaslayabilirsek tatmin edici bir fark varmıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eprodes

Arkadaşlar Beyaz renk jetta 1.4 tsi 122 aldım, cuma günü teslim alıcam inşallah, test sürüşü yapamadan aldım, performansıyla ilgili şüphelerim var, 1.2 tsi ile test sürüşü yaptım fena değil ama tabi performans beklemedim zaten, 1.2 ile kıyaslayabilirsek tatmin edici bir fark varmıdır ?

Alıntıları Göster
    performanstan ne beklediğinize bağlı.. bu klasmanda bu hacimde hatta daha büyük hacimde bundan daha performanslı bir araç bulamazsınız..1.4 160PS TSI hariç :-))

200 NM tork 1500 devirde üreten başka benzinli araç hatta dizel araç zor bulunur

• quote:

Orijinalden alıntı: mendux

performanstan ne beklediğinize bağlı.. bu klasmanda bu hacimde hatta daha büyük hacimde bundan daha performanslı bir araç bulamazsınız..1.4 160PS TSI hariç :-))

200 NM tork 1500 devirde üreten başka benzinli araç hatta dizel araç zor bulunur

Alıntıları Göster
    h.olsun cok iyi yapmışın performan konusunda sizi baya tatmin edecek hiç şüpeniz olmazsın.
  • quote:

içimi rahatlatan bir cevap oldu , teşekkürler :) yarın akşam kendi düşüncelerimi paylaşırım.
  • quote:

quote:

içimi rahatlatan bir cevap oldu , teşekkürler :) yarın akşam kendi düşüncelerimi paylaşırım.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar arabayı teslim aldım ve ilk 100 km mi yaptım, yapılan kötü yorumlara aldanmamak lazımmış gerçekten, gaza yüklendiğiniz zaman gücü size güven veriyor.

İlk 100 km de yakıt tüketimi istanbul içi + boğaz trafiği+denemeler ort 7.8 lt gösterdi, haydi hayırlısı bakalımm.

• quote:

arkadaşlar arabayı teslim aldım ve ilk 100 km mi yaptım, yapılan kötü yorumlara aldanmamak lazımmış gerçekten, gaza yüklendiğiniz zaman gücü size güven veriyor.

İlk 100 km de yakıt tüketimi istanbul içi + boğaz trafiği+denemeler ort 7.8 lt gösterdi, haydi hayırlısı bakalımm.

Hayırlı olsun gercekten yorumlara aldanmamak lazım bastınız mı ucuyor araba :))
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun gercekten yorumlara aldanmamak lazım bastınız mı ucuyor araba :))

Alıntıları Göster
    ARKADASLAR MRB..YENİ JETTA 1.4 TSI HIGHLINE 122PS TRİPTONİK DSG OTOMATİK VİTES ALACAM AMA PERFORMANSI SİZCE MANUEL VİTESE GÖRE NASILDIR,YANİ YARI OTOMATİK VİTESİ ONERİRMİSİNİZ? KALKISI NASILDIR GİDİŞİ VE YAKITI? GERÇEKTEN BİLMEDİGİM İÇİN SORUYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. ÇÜNKÜ İLK DEFA VW ARABASI ALACAM

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.