- x
Yeni Jetta 1.4 Tsi 122 Ps Aldım İZLENİMLERİM
130 Cevap78395 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

52 Mesaj
26 Ocak 2012; 11:39:33 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Aracımı yaklasık 20 gun once felan aldım. İnternetteki yorumlara göre aracın berbat olması ızlenımını uynadırmıstı bende fakat çoğu anlamsız suçlamalar gibi VW'ye. İç plastiğinden yakınan var kapı kolları vb. fakat araca ilk oturdugunuzda VW oldugunu hıseettırıyor. O suçlamalar kesınlıkle gerçekten çoook uzak... Aracın hızlanmaları gayet ıyı hele de ilk kalkerken bit EGSOZ sesi geliyor wooww ... Gösterge ve aydınlatmaları çook iyi..
Koltuklar ve konfor harika... Aracı kotuleyenler almak ısteyıp alamayanlardır ....
Saygılarımla ...

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM ARKADAŞLAR .... PLATINIYUM GRISI

2012 Volkswagen Jetta 1.4 TSI Manuel

1824 Mesaj
26 Ocak 2012; 19:27:30 

Aracınız hayırlı olsun fakat yeni jettaların iç mekanı eski kasa jettalara göre kıyaslarsanız çok çok kötü. Size önceki kasa jettaların özellikle iç mekanını ve malzeme kalitesini incelemenizi öneriyorum. İnternette yazılanlar zaten bizlerin, yani eski kasa jetta kullanıcılarının yazdıkları. Bu eleştirilerin de %99 u doğrudur. Almak isteyip de alamayanlar dedikleriniz ancak %1 kadardır.

Kapı içlerinin kalitesizliği ve kumaş döşemesinin olmaması, torpido içinin bizim araçlardaki gibi süet kaplama olmayışı, bagaj ve kaputta amortisörlerin olmayışı, önceki kasaya göre plastik kalitesindeki kötüleşme, konsolda yüksekliği ve derinliği ayarlanabilen kol dayamanın olmaması, sürgülü bardaklık yerine iki adet boşluk bırakılmış olması vb. ilk aklıma gelenler. Bu saydıklarımın eski jettalarda nasıl olduğunu inceleyin o eleştirilerin neden yapıldığını anlarsınız.

Yeni jettanın bir tek dış tasarımını çok beğeniyorum. Yoksa iç mekan gerçekten çok kalitesiz olmuş. Bir golfün yada bir passatın iç mekanını incelediğinizde sanki jettayı VW yapmamış da, fason bir firmaya ürettirmiş gibi. Bu iç tasarımın birkaç sene sonra düzelteceğini sanıyorum. Çünkü eski jettalarda da 2010 modellerde iç mekanı tamamen yenilemişlerdi.

Yine de alınabilecek en güzel modellerden birini almışsınız. Bence VW in şimdiye kadar ürettiği en iyi motor 1.4 TSI 122 hp olandır. Ben de tekrar jetta alacak olsam kesinlikle bu motor ve high donanım olanı alırdım.

Aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim. İyi günler...

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

52 Mesaj
27 Ocak 2012; 10:54:41 

Teşekkür ederim fakat bagajda amortısor var. Acık soylemek gerekırse o kadar dıkkat etmıyorum plastıgını vb.
fakat bundan önce 99 Passat'ım vardı yol tutuşu neredeyse benzer derecede iyi ...
Teşekkürler..

1824 Mesaj
27 Ocak 2012; 12:02:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Tatar

Teşekkür ederim fakat bagajda amortısor var. Acık soylemek gerekırse o kadar dıkkat etmıyorum plastıgını vb.
fakat bundan önce 99 Passat'ım vardı yol tutuşu neredeyse benzer derecede iyi ...
Teşekkürler..

Bagajda kesinlikle amortisör yok. Dediğiniz gibi dikkat etmemişsiniz. Bagaj kapağını 2 adet kol ve bu kollara bağlı yaylar tutuyor. Amortisör sadece bizim araçlarda (bir önceki kasada) var.

İyi günler...

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

52 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:02:15 

quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

Bagajda kesinlikle amortisör yok. Dediğiniz gibi dikkat etmemişsiniz. Bagaj kapağını 2 adet kol ve bu kollara bağlı yaylar tutuyor. Amortisör sadece bizim araçlarda (bir önceki kasada) var.

İyi günler...

Açıkcası pekde önemli değil fakat ben begendım tabı neye gore Ford Focus I varda ona göre Passat Focustan da önceydi

1700 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:04:57 

vw den c sınıfı bir arac alacaksanız golf alacaksınız ....jettaların üretiminde golf kadar hassas davrandıklarını zannetmiyorum

1824 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:08:31 

Bütün bu eksilerine rağmen bence hala C segmentinde alınabilecek en iyi model yeni jetta. Daha önce de belirttiğim gibi, ben de şu an C segmenti benzinli bir araç alacak olsam kesinlikle "Yeni Jetta 1.4 TSI 122 hp. Highline Manuel + Metalik renk" alırdım. Çevremde yeni araç alacaklara da bu yazdığım modeli tavsiye ediyorum.

İyi forumlar...

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

52 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:34:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

vw den c sınıfı bir arac alacaksanız golf alacaksınız ....jettaların üretiminde golf kadar hassas davrandıklarını zannetmiyorum

O da biraz küçük ..

52 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:35:40 

quote:

Bütün bu eksilerine rağmen bence hala C segmentinde alınabilecek en iyi model yeni jetta. Daha önce de belirttiğim gibi, ben de şu an C segmenti benzinli bir araç alacak olsam kesinlikle "Yeni Jetta 1.4 TSI 122 hp. Highline Manuel + Metalik renk" alırdım. Çevremde yeni araç alacaklara da bu yazdığım modeli tavsiye ediyorum.

İyi forumlar...

Yeni Focus arasında kaldım ama VW kalitesi için Jetta aldım ..

321 Mesaj
27 Ocak 2012; 22:48:42 

quote:

O da biraz küçük ..

eğer golf te küçükse 1.90 lik 104 kg lık biri olarak ben sizi şiddetle kınıyorum

2001 Model Fiat Siena 1.6 16v
2001 Model Opel Astra 2000 EDITION
2008 Hyundai Getz 1.5 crdi vgt 88hp çhy klm(130 hp 300nm tork by Megachips)
2007 vw golf comfortline 140 hp tsi

1160 Mesaj
27 Ocak 2012; 23:03:33 

quote:

Orijinalden alıntı: assgti

eğer golf te küçükse 1.90 lik 104 kg lık biri olarak ben sizi şiddetle kınıyorum

Küçük derken arkadaşımız bagajı kastetmiştir diye düşünüyorum. Eger goşfün bagajı benim için yeterli olsa idi şuan 2012 hig. 1.4 tsi golfüm olacaktı ama aklım mantıgımı yenmek zorunda kaldı

2011 jetta 1.2 TSİ Highline Metalik Derin Siyah
----------- FINDIK MOTOR--------

52 Mesaj
28 Ocak 2012; 10:37:13 

quote:

aslında arkadasın dedıgı gıbı bagajı kucuk..

52 Mesaj
28 Ocak 2012; 10:38:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

Küçük desrken arkadaşımız bagajı kastetmiştir diye düşünüyorum. Eger goşfün bagajı benim için yeterli olsa idi şuan 2012 hig. 1.4 tsi golfüm olacaktı ama aklım mantıgımı yenmek zorunda kaldı

3 Mesaj
1 Mart 2012; 9:52:48 

Arkadaşlar Beyaz renk jetta 1.4 tsi 122 aldım, cuma günü teslim alıcam inşallah, test sürüşü yapamadan aldım, performansıyla ilgili şüphelerim var, 1.2 tsi ile test sürüşü yaptım fena değil ama tabi performans beklemedim zaten, 1.2 ile kıyaslayabilirsek tatmin edici bir fark varmıdır ?

415 Mesaj
1 Mart 2012; 13:06:54 

performanstan ne beklediğinize bağlı.. bu klasmanda bu hacimde hatta daha büyük hacimde bundan daha performanslı bir araç bulamazsınız..1.4 160PS TSI hariç :-))

200 NM tork 1500 devirde üreten başka benzinli araç hatta dizel araç zor bulunur

VW JETTA 2010 1.4 TSI (122HP) Exclusive (Platinum Gri)

321 Mesaj
1 Mart 2012; 13:08:57 

h.olsun cok iyi yapmışın performan konusunda sizi baya tatmin edecek hiç şüpeniz olmazsın.

2001 Model Fiat Siena 1.6 16v
2001 Model Opel Astra 2000 EDITION
2008 Hyundai Getz 1.5 crdi vgt 88hp çhy klm(130 hp 300nm tork by Megachips)
2007 vw golf comfortline 140 hp tsi

3 Mesaj
1 Mart 2012; 15:47:56 

quote:

Orijinalden alıntı: mendux

performanstan ne beklediğinize bağlı.. bu klasmanda bu hacimde hatta daha büyük hacimde bundan daha performanslı bir araç bulamazsınız..1.4 160PS TSI hariç :-))

200 NM tork 1500 devirde üreten başka benzinli araç hatta dizel araç zor bulunur

içimi rahatlatan bir cevap oldu , teşekkürler :) yarın akşam kendi düşüncelerimi paylaşırım.

3 Mesaj
3 Mart 2012; 2:23:03 

arkadaşlar arabayı teslim aldım ve ilk 100 km mi yaptım, yapılan kötü yorumlara aldanmamak lazımmış gerçekten, gaza yüklendiğiniz zaman gücü size güven veriyor.

İlk 100 km de yakıt tüketimi istanbul içi + boğaz trafiği+denemeler ort 7.8 lt gösterdi, haydi hayırlısı bakalımm.

52 Mesaj
3 Mart 2012; 22:37:47 

quote:

Orijinalden alıntı: eprodes

arkadaşlar arabayı teslim aldım ve ilk 100 km mi yaptım, yapılan kötü yorumlara aldanmamak lazımmış gerçekten, gaza yüklendiğiniz zaman gücü size güven veriyor.

İlk 100 km de yakıt tüketimi istanbul içi + boğaz trafiği+denemeler ort 7.8 lt gösterdi, haydi hayırlısı bakalımm.

Hayırlı olsun gercekten yorumlara aldanmamak lazım bastınız mı ucuyor araba :))

1 Mesaj
6 Mart 2012; 21:26:32 

ARKADASLAR MRB..YENİ JETTA 1.4 TSI HIGHLINE 122PS TRİPTONİK DSG OTOMATİK VİTES ALACAM AMA PERFORMANSI SİZCE MANUEL VİTESE GÖRE NASILDIR,YANİ YARI OTOMATİK VİTESİ ONERİRMİSİNİZ? KALKISI NASILDIR GİDİŞİ VE YAKITI? GERÇEKTEN BİLMEDİGİM İÇİN SORUYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. ÇÜNKÜ İLK DEFA VW ARABASI ALACAM

193 Mesaj
13 Mart 2012; 15:07:13 

İşyerimde müdüre tahsisli eski kasa jetta vardı (1.9 TDI+DSG) geçen yıl yeni Jetta ile (1.6 TDI+DSG High.) değişti.
Ben de birkaç ay önce Golf 6 1.6 TDI Trendline aldım. Karşılaştırılan 3 aracı da biliyorum, kullandım, kullanıyorum.

Evet, doğrudur, benim Golf'ün trendline olmasına rağmen iç mekandaki malzeme kalitesi "bir-iki tık" daha iyi
Ama ben bu farkı "çok çok kötü olmuş" diye değerlendirmeyi açıkçası abartılı buluyorum.
Tamam, kapı döşemelerinin sert plastik olması çok saçma. 3 kuruş kar edicem diye yapılmaz böyle iş. Bence tüketiciye sorulsa çoğunluk 50-100 euro daha fazla ödeyip adam gibi kaplama ister kapı içlerine. Kapı içlerindeki ceplerin kumaş kaplı olması, torpidonun kadife kaplaması, vs bunlar çok güzel ayrıntılar. Veya amortisörlü kaput. Keşke buralardan kısıntıya gidilmeseydi.
Ama kesinlikle çok kötü denecek bir durum yok ortada.
Ne olursa olsun VW kalitesi var ortada. Hele o dış tasarım... Önceki kasaya göre "8-10 tık" ilerde desek yeri değil mi??
Param yetseydi ben herhalde Jetta alırdım.
Nasip artık, inşallah bir dahaki sefere

1359 Mesaj
13 Mart 2012; 23:37:49 

Valla arkadaşlar 2 hafta önce yengem için VW Jetta 1.2 TSİ 105 Hp Trendline Manuel araç aldım.Hediyesi 43.000 TL.Aracı sahibine teslim etmeden, bir kaç gün ben kullandım.İlk şaşkınlığımı aracı plazadan aldıktan hemen sonra yolda yaşadım.Güzergahımın yaklaşık 20 km 'lik kısmı dağlık bir bölgeye tırmanıştı ve motorun performansı tam not aldı.Dik ve dar virajlarda dahi 4'ncü vitesin altına düşemedim.Bu motor bu kasayı çok iyi kaldırıyor.
Ayrıca 2006 model Jetta Trendline aracıda zamanında plazadan çıkarmış biri olarak yeni kasanın içi kesinlikle daha çekici geldi bana.Daha elit bir havası var.Elbette eksikler var ama toplamda geçer not aldı benden.
Valla bu günün şartlarında 43.000 Liraya alınabilecek en iyi Kompakt segment araçlardan biri benim gözümde.

2014 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MANUEL HİGHLİNE - KURŞUN GRİ - ERGOACTİVE SPOR KOLTUKLAR

4405 Mesaj
17 Mart 2012; 23:52:03 

bugun VW Bayisine gittim aslında aklımda polo BM vardı sonra baktım gerçekten küçük geldi fiyatta 41300 tl az bi rakam değil neyse dedim şurda golf var ona bakiym onada baktım kafama yatmadı açıkçası oralarda gezerken birine rastladım 2 tane jetta aldığın söyledi 3.cüyüde beklediğini söyledi neyse dedim bi teste çıkalım 1.2 102HP TSI motorla teste çıktık trendline araç arabaya 5 yetişkin bindik 1.2 motor araba 5.viteste 150 gördüm 300 metrelik bir alanda trafik vardı çok hızlanmadım ama performans kesinlikle mükemmel dedim yokuşa vurmam lazım bu arabayı bana o lazım ışıklardan sağa dönerken baya bi yavaşladım 2.viteste döndün sıfır sallantı sıfır çekiş kaybı yaşadım arabayı yokuşa vurdum 2.viteste tık demedi ağzına kadar dolu araba yarım depoda benzin vardı ayrıca neyse biraz hızını aldı yokuş yukar 2100 devirde 3.viteste tık demeden çıktı araba o şekilde o yokuşu çıktığını görünce almaya karar verdim Jetta 1.2 TSI 102 HP 42.500 TL fiyatı var trendline ama adı 1.2 arabanın sanki 1.6 motor gibi sorunsuz hatta ufak bir makasa girdim ama bi aracı sağından geçerken zorlanır gibi oldu

52 Mesaj
18 Mart 2012; 0:43:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ysny6

ARKADASLAR MRB..YENİ JETTA 1.4 TSI HIGHLINE 122PS TRİPTONİK DSG OTOMATİK VİTES ALACAM AMA PERFORMANSI SİZCE MANUEL VİTESE GÖRE NASILDIR,YANİ YARI OTOMATİK VİTESİ ONERİRMİSİNİZ? KALKISI NASILDIR GİDİŞİ VE YAKITI? GERÇEKTEN BİLMEDİGİM İÇİN SORUYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. ÇÜNKÜ İLK DEFA VW ARABASI ALACAM

Hocam gerçekten doğru bir tercih yapmış olurusunuz derim herşeyi özetler....

52 Mesaj
6 Nisan 2012; 23:56:39 

quote:

Orijinalden alıntı: erkanerkan

İşyerimde müdüre tahsisli eski kasa jetta vardı (1.9 TDI+DSG) geçen yıl yeni Jetta ile (1.6 TDI+DSG High.) değişti.
Ben de birkaç ay önce Golf 6 1.6 TDI Trendline aldım. Karşılaştırılan 3 aracı da biliyorum, kullandım, kullanıyorum.

Evet, doğrudur, benim Golf'ün trendline olmasına rağmen iç mekandaki malzeme kalitesi "bir-iki tık" daha iyi
Ama ben bu farkı "çok çok kötü olmuş" diye değerlendirmeyi açıkçası abartılı buluyorum.
Tamam, kapı döşemelerinin sert plastik olması çok saçma. 3 kuruş kar edicem diye yapılmaz böyle iş. Bence tüketiciye sorulsa çoğunluk 50-100 euro daha fazla ödeyip adam gibi kaplama ister kapı içlerine. Kapı içlerindeki ceplerin kumaş kaplı olması, torpidonun kadife kaplaması, vs bunlar çok güzel ayrıntılar. Veya amortisörlü kaput. Keşke buralardan kısıntıya gidilmeseydi.
Ama kesinlikle çok kötü denecek bir durum yok ortada.
Ne olursa olsun VW kalitesi var ortada. Hele o dış tasarım... Önceki kasaya göre "8-10 tık" ilerde desek yeri değil mi??
Param yetseydi ben herhalde Jetta alırdım.
Nasip artık, inşallah bir dahaki sefere

Kusura bakmayın geç yazıyorum :) Çok haklısınız fakat yapacak bırsey yok kapılara belkı düzeltilir sonraki modellerde eğer olursa bende oraları değiştirmeyi düşünüyorum .. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim ...
SAYGILARIMLA...

52 Mesaj
9 Nisan 2012; 23:02:20 

quote:

Açıkcası pekde önemli değil fakat ben begendım tabı neye gore Ford Focus I varda ona göre Passat Focustan da önceydi

Sayın hocam iyi günler bugun bagajı actıgımda oncelıkle bır kancal oldugunu fark ettım ve saga dogru dondugumde bagajda amortıssor oldugunu farke ttım eger ıstersenız sıze msn adresınızı verırsenız fotografını cekıp yollarım saygılarımla ......

1160 Mesaj
9 Nisan 2012; 23:26:39 

quote:

Orijinalden alıntı: maknc

bugun VW Bayisine gittim aslında aklımda polo BM vardı sonra baktım gerçekten küçük geldi fiyatta 41300 tl az bi rakam değil neyse dedim şurda golf var ona bakiym onada baktım kafama yatmadı açıkçası oralarda gezerken birine rastladım 2 tane jetta aldığın söyledi 3.cüyüde beklediğini söyledi neyse dedim bi teste çıkalım 1.2 102HP TSI motorla teste çıktık trendline araç arabaya 5 yetişkin bindik 1.2 motor araba 5.viteste 150 gördüm 300 metrelik bir alanda trafik vardı çok hızlanmadım ama performans kesinlikle mükemmel dedim yokuşa vurmam lazım bu arabayı bana o lazım ışıklardan sağa dönerken baya bi yavaşladım 2.viteste döndün sıfır sallantı sıfır çekiş kaybı yaşadım arabayı yokuşa vurdum 2.viteste tık demedi ağzına kadar dolu araba yarım depoda benzin vardı ayrıca neyse biraz hızını aldı yokuş yukar 2100 devirde 3.viteste tık demeden çıktı araba o şekilde o yokuşu çıktığını görünce almaya karar verdim Jetta 1.2 TSI 102 HP 42.500 TL fiyatı var trendline ama adı 1.2 arabanın sanki 1.6 motor gibi sorunsuz hatta ufak bir makasa girdim ama bi aracı sağından geçerken zorlanır gibi oldu

hiçbir 1.6 atmosfrik motor 1.2 tsi kadar seri olamaz. ayrıca araç 105 ps

1824 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:28:20 

quote:

Sayın hocam iyi günler bugun bagajı actıgımda oncelıkle bır kancal oldugunu fark ettım ve saga dogru dondugumde bagajda amortıssor oldugunu farke ttım eger ıstersenız sıze msn adresınızı verırsenız fotografını cekıp yollarım saygılarımla ......

Amortisör derken aynı şeyden mi bahsediyoruz ? Önceki kasada bagaj kapağını kaldıran amortisörlerden bahsediyorum. Aşağıda eklediğim resimde gösterir misiniz, bagaj amortisörü nerde ?

0

0

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

52 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:06:46 

quote:

Benım bagaj tarzı acıkcası sızın gosterdıgınızden farklı ben bır ara sıze fotografını cekıp gosterecegım .... Chrome'dan denedım olmadı hangı tarayıcıdan sız attınız fotoları ? __

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan Tatar -- 10 Nisan 2012; 22:14:37 >

5 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:31:01 

2012 model 1.4 tsi 122hp jetta kullanıcısıyım...
normalde böle forumlara yazmam ancak bazı yapılan haksızlıklardan dolayı üşenmeden üye olup yazmak istedim.

öncelikle şunu belirteyim , ben inceledim lafıyla böyle yorum yapılmaz. al kullan sonra konusalım.
yok kaput hidrologi fln filan arkdaşlar yapmayın ya hep eksiklik konusuluyor madem öle bende eski jettanın eksikliklerini konusayım.
gidin servise sorun eski jettalarda ses problemi kaç arabada yaşanmış , biz ses problemıne göturdugumuzde eski jettalar hep bu problem ıcın servise gelıyordu... kaput hidrologi evet yok ancak eski jettalardada o ön tampondaki tasarım yok , o keskin çizgiler yok , ön ve arka kapı arasındaki o parlak döşeme yok...

yani gel takas edelim desem o yeni jettayı kötüleyenlerin hepsi balıklama atlar... eski jetta yenisinin yanında eski yumurta kasa hyundai accent bida bakın ve görun...

1160 Mesaj
11 Nisan 2012; 1:02:53 

quote:

Amortisör derken aynı şeyden mi bahsediyoruz ? Önceki kasada bagaj kapağını kaldıran amortisörlerden bahsediyorum. Aşağıda eklediğim resimde gösterir misiniz, bagaj amortisörü nerde ?

0

0

Yeni kasalarda sistem içeride.
dışarıdan baktıgınız zaman görünmüyor. Bagajın içine egilmeniz gerekiyor. Yoksa anahtar ile bagajı açtıgınız zaman bagaj kapagının nasıl olupta kendi kendine açıldıgını zannediyorsunuz ??

1160 Mesaj
11 Nisan 2012; 1:06:07 

quote:

Orijinalden alıntı: proauto01

2012 model 1.4 tsi 122hp jetta kullanıcısıyım...
normalde böle forumlara yazmam ancak bazı yapılan haksızlıklardan dolayı üşenmeden üye olup yazmak istedim.

öncelikle şunu belirteyim , ben inceledim lafıyla böyle yorum yapılmaz. al kullan sonra konusalım.
yok kaput hidrologi fln filan arkdaşlar yapmayın ya hep eksiklik konusuluyor madem öle bende eski jettanın eksikliklerini konusayım.
gidin servise sorun eski jettalarda ses problemi kaç arabada yaşanmış , biz ses problemıne göturdugumuzde eski jettalar hep bu problem ıcın servise gelıyordu... kaput hidrologi evet yok ancak eski jettalardada o ön tampondaki tasarım yok , o keskin çizgiler yok , ön ve arka kapı arasındaki o parlak döşeme yok...

yani gel takas edelim desem o yeni jettayı kötüleyenlerin hepsi balıklama atlar... eski jetta yenisinin yanında eski yumurta kasa hyundai accent bida bakın ve görun...

Ben yeni kasa jetta almadan önce eski kasaya bakmıştım. Galerici tanıdıklarım onlar pek tutmadı elinde kalır demişti. VW in eskiden konuşulan 2 hit aracı vardı Passat ve Golf şimdi insanları Jetta hayranlıgı sardı gidiyor. İnanmayanlar bayilere gitsin elimde param var bana jetta satın desin bakalım ne cevap alacalar.

5 Mesaj
11 Nisan 2012; 2:37:15 

o konuda şöyle demek zorunda kalcam , çevren olursa beklemezsin. çünkü ben karar verdim parayı gönderdim 5. gün almaya gittim...

çalışanları hakkında bişey diyemicem çünkü her bayii kendinden sorumlu o konuda hepsine malolmasın şimdi...

5 Mesaj
11 Nisan 2012; 2:43:49 

ben golf 1.4 tsi highline almayı düşünüyordum , ancak jettada karar kıldım...

çogu kullanıcı şimdi dicek golf almanyada , jetta meksikada üretiliyor... bence bırakalım bu cahilce zihniyetleri , alman teknolojisiyle çinde üretilse gene alırım.

ha bide arkadaşlar bu dizel ve benzin muhabbetleri diger konularda fazla uzamış , herkes yılda yaptıgı km yi kullanarak basit bir dört işlem yapar , daha sonra dizel araçla yılda elde edecegi karı dizel ve benzin motor arasındaki fiyat farkınla karşılaştırır ve bunun ustune benzin motor zevkınıde dusunerek karar verir... matematik candır , şahsen ben öyle yaptım.

606 Mesaj
11 Nisan 2012; 7:14:17 

quote:

Orijinalden alıntı: powereng

Arabaniz hayirli olsun. Bence alman konforu tartismasizdir..
Turkiyede ve bircok ulkede populer bir arac, ulkemizde ikinci eli de her zaman kiymetlidir tahminimce..

Malzeme kalitesini cok onemsemeyen biri olarak beni vw den sogutan calisanlarin ukala tavirlari ve sifir arac icin aylar sonrasina tarih vermeleri.. Sahsen para harcarken sabirli ve ilimli olamiyorum..

Turkiyede olan Volkswagen sahibi her arkadasima soyledigim sekilde size de soyleyeyim Sabrinizdan dolayi tebrik ederim, hayirli olsun

Doğuş'un elinde şekerpınar'da istemediğiniz kadar araç dolu,özelliklede jetta....
Ancak kendi belirledikleri''Piyasa Oluşturalım,araç yok 3-5 ay sonra verebiliriz,çok tutuldu çok satıyor'' kafası yüzünden bu durum mevcut....
Haksız kazanç elde etmelerinin bir sürü yolu var;

Ben Maslak Doğuş'a gittiğimde orada çalışan kişi bizde zaten yok,en az 6 ay beklersiniz ama size bir kaç numara vereyim burada var dediğinde yaşadıklarıma inanamadım....
Çünkü verdiği numaralar oto center,bahçelievler vs gibi yerlerdeki no name araba tüccarlarıydı.....
ve bu tüccarlarda 6 bin 8 bin gibi haksız karlarla aracın üzerine bindirilmiş fiyatlarla çakal gibi ellerinde doğuştan alınma araçlarla bekliyorlardı????
Ama bizim milletin suçu büyük,fakat doğuşta çalışan bazı çiğ süt emmişlerin suçu daha büyük?
Sen nasıl olurda distribütöre araç almaya gelmiş birini no name kendi elindeki araçları sattığın gereksiz dükkanlara yönlendirirsin?
Bu nasıl bir çıkar amaçlı zihniyettir????

Tabii bunun üzerine şarlayınca şekerpınar dan paşa paşa jettayı 24 saatte getirdiler,üstelik milletin üstüne 5 bin tl bile fazladan vermeye hazır olduğu liste fiyatından indirim yaparak......

Arkadaşlar tuzağa gelmeyin,gereksiz ilgide göstermeyin.
Resmen bu iş saçmalık boyutunda,araçlarda haketmediği rakamlarda....
Jetta kullanıcısıyım ama VW için konuşuyorum;bu araçların hakkı bu fiyatlar değil,alt tarafı VW bu.
Hepimiz farkına varmalıyız bunun

1824 Mesaj
11 Nisan 2012; 9:22:08 

"Hakan Tatar" arkadaşım. Fotoğraf yüklemek için tarayıcının ne olduğunun önemi yok. Fotoğrafın direk linkini forumdaki buraya veya [simage]buraya[/simage] kodlarının arasındaki buraya yazan yere yapıştır. Fotoğrafın görünecektir. Yada bir upload sitesine yükleyip "direct link" i kopyalayıp yine aynı işlemi yapabilirsin.

Ben bagaj kapağını kaldıran alttaki aksamı tam olarak incelemedim ama orada amortisör değil de yay gibi bir şey var. Hatta bu yüzden kapak, 10 denemenin 2 yada 3 ünde tamamen açılıyor. Çoğu zaman 5 cm. açılıp o noktada kalıyor.

Yukarıda bazı yorumlar, yine ne yazık ki olayı eski jetta yeni jetta kavgasına dönüştürmüş. Sanki biz eski kasa kullanıcıları yeni jettaları kötülüyormuşuz gibi bir hava estirilmeye çalışılmış.

Öncelikle ailecek VW maceramızın çok eskiye dayandığını ve sadece jetta macerasının ise 2005 yılından beri sürdüğünü belirtmek isterim. Halen babam 2006 jetta fsi comfort, kayın babam da 2008 1.6 mpi kullanıyor. Bu da benim 2. jettam. Bunların hepsi sıfır alınmış araçlar.

Ben kendi adıma VW i eleştiriyorum. Kullanıcısı olarak bunu yapmamın da en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Çünkü insan gördüğü şeylerden geri kalmak istemiyor. Alıştığı rahatlıkların bir sonraki aracında da olmasını istiyor. Yeni jettaların dış tasarımı, koltukları, 1.4 tsi motoru, 1.6 tdi motoru bence mükemmel ve kesinlikle eleştiri kabul etmeyecek özellikleri. Ama iç mekan plastik kalitesi ve yukarıda konuştuğumuz tüm detaylarsa eksi özelikleri. Bunu da kabul etmek gerekiyor.

Tüm markalar maaliyet azaltma adına önceki modellerde standart olan birçok özelliği yeni modellerine koymamaya başladılar. Bunu sadece VW yapmıyor, hepsi yapıyor.

2005'te lansmanı yapılıp 2006'da satılmaya başlanan jetta 5'in de, 2010 modelinde iç tasarımı tamamen yenilenmiş ve yeni çıkan golf 6 modeline benzetilmişti. Ben jetta 6 için de aynı umudu taşıyorum. VW bir süre sonra dış tasarımı zaten mükemmel olan jetta 6'ların iç tasarımını da yenileyecektir. Benim tahminim de golf 7 modelinin çıkışından sonra bu yenileme yapılacaktır. Bu konuştuğumuz eksi olan özelliklerin o zaman giderileceğini düşünüyorum.

İyi forumlar arkadaşlar...

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

5 Mesaj
11 Nisan 2012; 12:10:17 

quote:

"Hakan Tatar" arkadaşım. Fotoğraf yüklemek için tarayıcının ne olduğunun önemi yok. Fotoğrafın direk linkini forumdaki buraya veya [simage]buraya[/simage] kodlarının arasındaki buraya yazan yere yapıştır. Fotoğrafın görünecektir. Yada bir upload sitesine yükleyip "direct link" i kopyalayıp yine aynı işlemi yapabilirsin.

Ben bagaj kapağını kaldıran alttaki aksamı tam olarak incelemedim ama orada amortisör değil de yay gibi bir şey var. Hatta bu yüzden kapak, 10 denemenin 2 yada 3 ünde tamamen açılıyor. Çoğu zaman 5 cm. açılıp o noktada kalıyor.

Yukarıda bazı yorumlar, yine ne yazık ki olayı eski jetta yeni jetta kavgasına dönüştürmüş. Sanki biz eski kasa kullanıcıları yeni jettaları kötülüyormuşuz gibi bir hava estirilmeye çalışılmış.

Öncelikle ailecek VW maceramızın çok eskiye dayandığını ve sadece jetta macerasının ise 2005 yılından beri sürdüğünü belirtmek isterim. Halen babam 2006 jetta fsi comfort, kayın babam da 2008 1.6 mpi kullanıyor. Bu da benim 2. jettam. Bunların hepsi sıfır alınmış araçlar.

Ben kendi adıma VW i eleştiriyorum. Kullanıcısı olarak bunu yapmamın da en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Çünkü insan gördüğü şeylerden geri kalmak istemiyor. Alıştığı rahatlıkların bir sonraki aracında da olmasını istiyor. Yeni jettaların dış tasarımı, koltukları, 1.4 tsi motoru, 1.6 tdi motoru bence mükemmel ve kesinlikle eleştiri kabul etmeyecek özellikleri. Ama iç mekan plastik kalitesi ve yukarıda konuştuğumuz tüm detaylarsa eksi özelikleri. Bunu da kabul etmek gerekiyor.

Tüm markalar maaliyet azaltma adına önceki modellerde standart olan birçok özelliği yeni modellerine koymamaya başladılar. Bunu sadece VW yapmıyor, hepsi yapıyor.

2005'te lansmanı yapılıp 2006'da satılmaya başlanan jetta 5'in de, 2010 modelinde iç tasarımı tamamen yenilenmiş ve yeni çıkan golf 6 modeline benzetilmişti. Ben jetta 6 için de aynı umudu taşıyorum. VW bir süre sonra dış tasarımı zaten mükemmel olan jetta 6'ların iç tasarımını da yenileyecektir. Benim tahminim de golf 7 modelinin çıkışından sonra bu yenileme yapılacaktır. Bu konuştuğumuz eksi olan özelliklerin o zaman giderileceğini düşünüyorum.

c segmentinde bir araç tabiki eksiklikleri olcak hakan bey, ama benım karşı cıktıgım nokta ufak eksıklerın arabaya maledilmesi...

eski jettada eksiklikler vardı , yeni jettadada tabiki olcak , ben c segmentinde bir araç alıyorsam bu kadar ufak şeyleri göz ardı etmek mecburıyetindeyim zaten ama eksikliklerin eski jetta yok , yeni jetta berbat izlenımının verilmesi beni rahatsız etti...

bu kadar ayrıntılı inceleyen bir şahıs bu aracı almamalı diyorum gider bmw , audi , mercedes son derece lüks ve pahalı araba alır...

ben elimdeki parayla alınabılecek en guzel ve en lüks aracı aldıgıma ınanıyorum... gidip ford a 55-60 mılyar verecegime vw alırım...

52 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:23:44 

quote:

Orijinalden alıntı: powereng

Arabaniz hayirli olsun. Bence alman konforu tartismasizdir..
Turkiyede ve bircok ulkede populer bir arac, ulkemizde ikinci eli de her zaman kiymetlidir tahminimce..

Malzeme kalitesini cok onemsemeyen biri olarak beni vw den sogutan calisanlarin ukala tavirlari ve sifir arac icin aylar sonrasina tarih vermeleri.. Sahsen para harcarken sabirli ve ilimli olamiyorum..

Turkiyede olan Volkswagen sahibi her arkadasima soyledigim sekilde size de soyleyeyim Sabrinizdan dolayi tebrik ederim, hayirli olsun

Sagolun :))

52 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:25:00 

quote:

Orijinalden alıntı: proauto01

c segmentinde bir araç tabiki eksiklikleri olcak hakan bey, ama benım karşı cıktıgım nokta ufak eksıklerın arabaya maledilmesi...

eski jettada eksiklikler vardı , yeni jettadada tabiki olcak , ben c segmentinde bir araç alıyorsam bu kadar ufak şeyleri göz ardı etmek mecburıyetindeyim zaten ama eksikliklerin eski jetta yok , yeni jetta berbat izlenımının verilmesi beni rahatsız etti...

bu kadar ayrıntılı inceleyen bir şahıs bu aracı almamalı diyorum gider bmw , audi , mercedes son derece lüks ve pahalı araba alır...

ben elimdeki parayla alınabılecek en guzel ve en lüks aracı aldıgıma ınanıyorum... gidip ford a 55-60 mılyar verecegime vw alırım...

Ya hocam ben zaten yukarıdakı yazılarda da yazdım bunlar benım ıcın onemlı seyler degıl fazla dıkkat etmıyorum bende onceden ford dusundum ama teneke :)

52 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:35:38 

quote:

Hocam kusura bakmayında nasıl ekleyecegımı hala anlamadım altta resım yukle dıyorum beklıyor beklıyor sonra baglantı acılamadı dıyor sızın anlattıgınız yoluda anlamadım ... G:\DCIM\100OLYMP

52 Mesaj
12 Nisan 2012; 19:57:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

Yeni kasalarda sistem içeride.
dışarıdan baktıgınız zaman görünmüyor. Bagajın içine egilmeniz gerekiyor. Yoksa anahtar ile bagajı açtıgınız zaman bagaj kapagının nasıl olupta kendi kendine açıldıgını zannediyorsunuz ??

Salih Bey aynende oyle foto koyabılsem atacam ama ...

52 Mesaj
12 Nisan 2012; 20:01:36 

http://imageshack.us/ph.../192/jettaamortsor.jpg/ buyrun arkadaslar Yenı Jetta amortısor yok dıyenlere ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan Tatar -- 12 Nisan 2012; 20:02:31 >

1824 Mesaj
12 Nisan 2012; 22:26:04 

Ben düzelterek yüklüyorum resminizi. İyi günler...

0

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

52 Mesaj
12 Nisan 2012; 22:37:16 

quote:

Ben düzelterek yüklüyorum resminizi. İyi günler...

0

Inandınız mı sayın hocam :))

1160 Mesaj
12 Nisan 2012; 23:30:56 

quote:

Inandınız mı sayın hocam :))

1824 Mesaj
13 Nisan 2012; 8:48:21 

Evet amortisör benzeri bir aksam var orda ama yine de eski kasadaki daha kullanışlı. Örneğin bagajı ağzına kadar doldurdunuz. Bu kapak kapanmaz. Çünkü o aksamın kolu bagajın içine doğru kapanıyor. Yukarıda eklediğim fotoğrafa bakın. Eski kasada bagaj kapağını kapattığınızda kaportayla bagaj kapağı arasındaki boşluğa kapanıyor. Bagajın kullanımını etkileyecek hiçbir parça yok.

Geçen işyerimde bir arkadaş fiat linea aldı. Bagaj kapağı aynen bizim eski kasa jettalar gibi. Eski jettadan örnek alarak bagaj kapağı tasarımının aynısını yapmışlar. 2012 model araç. Kapağın oradaki aksam tamamen aynı.

VW adına, Dünya'yı yeniden keşfetmeye gerek yoktu. Ürettiğin araçlarda 2005 yılında bu teknolojiyi yakalamışken, 2011 de maaliyet azaltmak adına böyle tuhaf şeyler yapmanın bir anlamı yoktu.

Arkadaşlar bir kez daha belirtmek isterim ki benim amacım araçlarınızı kötülemek filan asla değildir. Hatta şu an C segmenti araçlar arasında tek alınabilecek araç yeni jettadır. Bana marka, model danışanlara "1.4 TSI Highline Yeni Jetta" yı tavsiye ediyorum. Sadece yıllardır kullanıcısı olarak VW in böyle küçük hesaplar yapması beni ve benim gibi düşünen tüm kullanıcılarını üzüyor.

Saygılar. İyi forumlar...

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

52 Mesaj
13 Nisan 2012; 10:00:24 

quote:

Evet amortisör benzeri bir aksam var orda ama yine de eski kasadaki daha kullanışlı. Örneğin bagajı ağzına kadar doldurdunuz. Bu kapak kapanmaz. Çünkü o aksamın kolu bagajın içine doğru kapanıyor. Yukarıda eklediğim fotoğrafa bakın. Eski kasada bagaj kapağını kapattığınızda kaportayla bagaj kapağı arasındaki boşluğa kapanıyor. Bagajın kullanımını etkileyecek hiçbir parça yok.

Geçen işyerimde bir arkadaş fiat linea aldı. Bagaj kapağı aynen bizim eski kasa jettalar gibi. Eski jettadan örnek alarak bagaj kapağı tasarımının aynısını yapmışlar. 2012 model araç. Kapağın oradaki aksam tamamen aynı.

VW adına, Dünya'yı yeniden keşfetmeye gerek yoktu. Ürettiğin araçlarda 2005 yılında bu teknolojiyi yakalamışken, 2011 de maaliyet azaltmak adına böyle tuhaf şeyler yapmanın bir anlamı yoktu.

Arkadaşlar bir kez daha belirtmek isterim ki benim amacım araçlarınızı kötülemek filan asla değildir. Hatta şu an C segmenti araçlar arasında tek alınabilecek araç yeni jettadır. Bana marka, model danışanlara "1.4 TSI Highline Yeni Jetta" yı tavsiye ediyorum. Sadece yıllardır kullanıcısı olarak VW in böyle küçük hesaplar yapması beni ve benim gibi düşünen tüm kullanıcılarını üzüyor.

Saygılar. İyi forumlar...

Anladım sıze kotuleme amacınız yok ama yapacak bırsey yok . Sonucda amortısor var olmasa nasıl acılacak onu cok merak edıyorum . Saygılarımla ....

72 Mesaj
12 Mayıs 2012; 22:13:51 

merhaba arkadaslar bende 2011 1,4 tsi var 17000 kmde şehir içinde kol gibi yakıyor 11 lt geçiyor bile bide bu sakin kullanımda aracı sıkıstırmadan.bu arabaya şehir içinde binilmez benim benzin param cok diyen gitsin 2,0 lt araba alsın

29 Mesaj
12 Mayıs 2012; 22:41:54 

quote:

Orijinalden alıntı: harunkrgl

merhaba arkadaslar bende 2011 1,4 tsi var 17000 kmde şehir içinde kol gibi yakıyor 11 lt geçiyor bile bide bu sakin kullanımda aracı sıkıstırmadan.bu arabaya şehir içinde binilmez benim benzin param cok diyen gitsin 2,0 lt araba alsın

Aracınızı güle güle kullanmanız dileğiyle.Fakat 11 lt bana baya bir fazla geldi.Bir yanlısınız olmasınız.Çünkü fabrika verisi 8 litre olan bir aracın yakıtını sehir içinde 11 litrelere cıkarmak için oldukca sıkıstırmanız lazım.Tavsiyem aracınızı vites değişim göstergelerine uyarak kullanmanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpnor -- 12 Mayıs 2012; 22:43:09 >

2012 JETTA 1.4 TSI HİGHLİNE ŞEKER BEYAZI

72 Mesaj
14 Mayıs 2012; 15:38:29 

güzel kardesim arabayı ilk kez kullanmıyorum araca nasıl kullanılır biliyorum amatör dilim

24 Mesaj
15 Mayıs 2012; 10:07:05 

Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle karşılaştırdığınız araç baz model Trendline, adam üretmiş ben bunu yaptım fiyatıda bu ister al ister alma demiş. Döşemenin kalitesizliğinden şikayet ediyorsanız highline modeli alacaksınız.
Bağaz kapağındaki olaya gelince bence tasarımla alakalı bir konu. Mekanizmayı bence o bölüme yerleştiremedikleri için böyle bir çözüm üretmişler.

2011 yılında türkiyeye gelen jettalarda ses olduğu yönünde şikayet var. Bu ses iyi izole edilmemiş yakıt borularının vibrasyonu sonucunda oluyor. Servise götürüp ses var dediğinizde hemen izole edip sesi kesiyorlar.

1455 Mesaj
26 Mayıs 2012; 14:53:19 

quote:

Orijinalden alıntı: harunkrgl

güzel kardesim arabayı ilk kez kullanmıyorum araca nasıl kullanılır biliyorum amatör dilim

aracınızı hangi koşullarda ve hangi şehirde kullanıyorsunuz? koşullardan kastım kısa mesafe git gel mi yapıyorsunuz? örneğin 2-3 km gidip stop ediyorsanız elbette 11 lt civarı yakar bu şekilde kısa mesafe kullanımlarında dizeller bile 10lt leri görür. ancak 5kmyi aşıyorsanız ve 3.vitesi de aşıyorsanız aracınızın 11lt yakması imkansız gibi bişey. bir de hangi devir aralığında kullanıyorsunuz bu da önemli? 3000 deviri geçmemeniz durumunda az yakacaktır. ancak 4000 devir civarı vites değişyiorsanız yakıt muhakkak artar. neyse koşullarınızı da belirterek yakıt değerinizi belirtirseniz daha faydalı ve doğru bilgi edinmiş oluruz.

ben 2 gün önce ankara doğuşta golf tsı 122hp dsg test ettim. iş çıkış saatinde ana cadde üzerinde 10 km test ettim. teste çıkmadan yol pcyi sıfırladım ve testi tamamladıgımda klima açık halde gezdim ve 6.2 lt ortalama tüketim ortaya çıktı. ara ara bastım 5000 devirleri gördüm ama trafik yoğundu brz genelde 70-80 km hızla yavaşlamalı hızlanmalı testi gerçekleştirdim. bana yakıt çok iyi geldi. durun burda bitmedi. aynı güzergahta aynı kullanım tarzıyla kendi aracımlada test yaptım. aracım 2.0 tdı 140 hp düz vites jetta. sonuç 6lt çıktı. 0.2lik fark otomatik ve benzinli olan golfe göre önemsenmeyecek bir fark olduğunu düşünüyorum ve ciddi bi fark olmadığını ifade edebilirim. bu testten sonra tsı düşünmeye başladım aracımı değişmeyi planlıyorum da. bana yakıtı makul geldi eğer çok agresif kullanmazsanız.

...::: VW CADDY 2012 2.0 TDI GÜMÜŞ GRİ :::...

1 Mesaj
27 Haziran 2012; 7:44:36 

Kargaya yavrusu kartal görünürmüş. Çekişmenizden bunu çıkarıyorum doğrusu. Amortisör var, daha iddiaya ne gerek var. Bugün mercedes bile eskiye göre kalitesinden ödün veriyor ama konfor ve yenilik her zaman ilerliyor bu da bir gerçek.

2 Mesaj
9 Temmuz 2012; 9:15:35 

quote:

Ya nasıl '' eğer gol küçükse '' ya golfün polodan farkı ne bagajı aynı dış tipi nerdeyse tıpatıp bir iç genişliği için golfe fazladan para verilmez jetta alınır volkswagen olduğu ortaya çıkar sedan sonuçta

342 Mesaj
13 Temmuz 2012; 4:48:01 

genelde hit markaları takip ederim izlenimlerim son yıllarda araç kalitesi ve donanımında azalma mevcut.bence arkadaşlar şunu gözden kaçırıyorlar dünya ekonomik krizde buda bazı firmaları fırsat doğrultusunda bazılarınıda ekonomik zorluklar sebebiyle kaliteyi ve donanımı düşürdü.eski kasa jettaların daha iyi olguğunu idda eden arkadaşlar haklı.

fakat adamların arabaları satmaları lazım onlarda masraf en az nasıl olur dış kaplama dizaynı .bir takım geri görüş kamerası gibi ucuz şeyleri donanım yapıp (jetta dışı eskiye göre güzel) satma politıkası vb... ama higline Esp bile yok.çünkü sensör ,beyin pahalı.eskiden comfortline standart dı.

bu toyota da hakim yeni kasa yaris baktım eskisinsden kalitesiz jetta daki durumla aynı ama multimedya deyip maliyeti 500 tl civarındaki media aletini 5000 tl fiyat koyuyorlar.

bora golf eski kasalar yumuşak suspansiyon konforlu araçlardı şimdikiler kazık gibi yumuşak yanak lastik arıyor millet sertliği almak için.vw ceo su açıklama yapıyor golf 6000 parçadan oluşuyor rakip auris 4000 parça bizde bu değerlere düşecegiz dedi artık kalite isteyen audi alsın dedi golf arka suspansiyon sistemi değişti eskiden hem viraj