- x
Türk ehliyeti ile BG plakalı araç kullanmak
36 Cevap8089 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

292 Mesaj
25 Ocak 2012; 22:17:33 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Ben çift vatandaşım türk ehliyetim var bulgaristanda bg plakalı araç alıp türk ehliyetimle kullanmak istiyorum polislerle sorun yaşarmıyım çok uzun süre kullanmıcam en çok 2 3 hafta

4122 Mesaj
26 Ocak 2012; 8:41:14 

irtibat------banchi doğan

Privilège

7934 Mesaj
26 Ocak 2012; 9:22:46 

yaşamazsın ..Ben bir ara orada okumuştum arkadaşlarım arabayla Türkiye'ye geliyorlardı araçları ile .

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

292 Mesaj
26 Ocak 2012; 9:44:40 

Teşekkür ederim ama soru biraz karışık olmuş tam anlaşılmamış aldğım arabayı türkiyede değil bulgaristanda kullancam

1930 Mesaj
26 Ocak 2012; 9:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: iMMiGr4nt

Teşekkür ederim ama soru biraz karışık olmuş tam anlaşılmamış aldğım arabayı türkiyede değil bulgaristanda kullancam
[/quote)
pm attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrahan27 -- 3 Ocak 2013; 13:36:14 >

2010 Mercedes C 220 CDI Siyah
2013 VW GOLF 7 1.2 TSI COMFORTLİNE Tungsten Gri

292 Mesaj
26 Ocak 2012; 10:16:32 

Tırgovişte(eskicuma)da köyümüz istanbulda yaşıyorum ama cevap yazarsa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iMMiGr4nt -- 26 Ocak 2012; 10:47:31 >

4345 Mesaj
26 Ocak 2012; 11:43:58 

Hazır konusu açılmışken bende bişey sorayım.

Çifte vatandaş birinin Bulgaristan2dan getirdiği aracı Türkiye'de ben kullanabilir miyim?

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

292 Mesaj
26 Ocak 2012; 11:45:46 

Vekalet verirse olur diye biliyorum ama kesin bir bilgim yok

134 Mesaj
26 Ocak 2012; 11:58:10 

Hayır yaşamasınız bizim durumumuzda öyle şuan ordan aracımız var 4 aydır kullanıyoruz sıkıntı olmadı.

134 Mesaj
26 Ocak 2012; 11:59:14 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Hazır konusu açılmışken bende bişey sorayım.

Çifte vatandaş birinin Bulgaristan2dan getirdiği aracı Türkiye'de ben kullanabilir miyim?

Kullanabilirsiniz 6 ay süre var yanlız ondan sonra Bulgaristana girmesi gerek tekrar .

Biz kullanıyoruz

690 Mesaj
26 Ocak 2012; 12:17:09 

bulgaristanda türk ehliyetiyle , türk plaka veya bulgar plaka araba kullanamazsın. kullanırsın ama yakalanırsan cezası var. bu yüzden ehliyetini alıp tercüme bürosunda tercüme ettirmen gerekiyor. o şekilde sürersen ceza yemezsin. 10 15 senedir bulgaristana gidip gelirim, sadece 1 kere polis ehliyetten ötürü ceza yazdı, onu da eve yollayacağız dediler. zaten 10 leva idi. sonra tercümesini aldım, soran olursa gösteriyorum.

292 Mesaj
26 Ocak 2012; 12:32:44 

teşekkürler ehliyetin tercümesi kolay pek pahalı bişi değilmiş zaten

2876 Mesaj
26 Ocak 2012; 12:41:58 

Dostum meraba bende göçmenim Bg kırcali neyse konumuza dönelim geçen kurban bayramında tercüme ettirdim türk ehliyetimi bexu var ben ordan yaptırdım ilk önce gidiyorsunuz ehliyetini tercüme ettiriyorsunuz ondan sonra noterden onaylatırıyorsunuz 13 leva gibi ücrete hallettim tamamını saygılar :)

7282 Mesaj
26 Ocak 2012; 13:42:10 

Pm attım hocam.

mantık..

4345 Mesaj
26 Ocak 2012; 18:07:33 

quote:

Orijinalden alıntı: buko59

Kullanabilirsiniz 6 ay süre var yanlız ondan sonra Bulgaristana girmesi gerek tekrar .

Biz kullanıyoruz

Yalnız bakın ben Türk vatandaşıyım. Bulgar plakalı aracı burada kullanmam sıkıntı olmaz mı yahu

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

2683 Mesaj
26 Ocak 2012; 18:49:57 

Surucu belgesi zaten bide ingilizce yaziyor, bilmiyormu polisler ingilizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

134 Mesaj
26 Ocak 2012; 20:21:15 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Yalnız bakın ben Türk vatandaşıyım. Bulgar plakalı aracı burada kullanmam sıkıntı olmaz mı yahu

Türk vatandaşısınız ama bulgar vatandaşlığınız yoksa zaten bulgar plakalı araba nerden bulacaksınız ? he ikiside varsa kullanabilirsiniz sıkıntı olmuyor..

454 Mesaj
26 Ocak 2012; 20:35:16 

ne çok macır vamış

üstün alman teknolojisiyle üretilmiş tok kapı sesli golf

4345 Mesaj
26 Ocak 2012; 21:06:26 

quote:

Türk vatandaşısınız ama bulgar vatandaşlığınız yoksa zaten bulgar plakalı araba nerden bulacaksınız ? he ikiside varsa kullanabilirsiniz sıkıntı olmuyor..

ASlında bu soruyu bir arkadaşımın adına sormuştum. Kendisi türk vatandaşı ama eşi çifte vatandaş. Oradan araba alıp burada kullanmayı düşünüyor. Ama araç eşinin adına olacağından sorun olurmu diye düşünüyorduk :)

292 Mesaj
26 Ocak 2012; 21:26:04 

@seizure Öyle yapabilmesi için araba kimin üstüne olcaksa 6ay arabayla birlikte bg de kalması gerekiyor 6 ayı orda tamamladıktan sonra araba ile tr de 6ay kalabilir

134 Mesaj
26 Ocak 2012; 21:30:42 

@seizure Şimdi anladım evet ordan araç alıp eşinizin üstünüze olacak ama burada kullanabilirsiniz bu 6 ay meselesi aracı aldığında Türkiyeye giriş yaptığın takdirde 6 ay paşa paşa binebilirsin ama sonra orada durması gerekecek ama araç fiyatları pek fazla değil değiştirip gelebilirsinizde..

4000 Mesaj
26 Ocak 2012; 21:55:03 

burdan aracımla gidince genemi tercüme gerekiyor ?

1555 Mesaj
26 Ocak 2012; 22:01:55 

yabancı bir ülkede türk ehliyetinizle araç süremezsiniz ancak yurtdışına çıkarken gümrükte bir miktar para bayılıp ehliyetinizi yurt dışı tercümesini alıyorsunuz sanki ehliyetin üzerinde ingilizcesi yazmıyormuş gibi ama yabancı ülkelerdeki ehliyet sahipleri tr de ellerini kollarını sallaya sallaya araç kullanabiliyorlar

ya kendine gel yada bize gidelim

4345 Mesaj
26 Ocak 2012; 22:17:50 

quote:

@seizure Öyle yapabilmesi için araba kimin üstüne olcaksa 6ay arabayla birlikte bg de kalması gerekiyor 6 ayı orda tamamladıktan sonra araba ile tr de 6ay kalabilir

quote:

@seizure Şimdi anladım evet ordan araç alıp eşinizin üstünüze olacak ama burada kullanabilirsiniz bu 6 ay meselesi aracı aldığında Türkiyeye giriş yaptığın takdirde 6 ay paşa paşa binebilirsin ama sonra orada durması gerekecek ama araç fiyatları pek fazla değil değiştirip gelebilirsinizde..

Yani bi kaza bela durumunda "vay kardeşim bu araba bulgar plakalı ve Ayşenin adına kayıtlı. Sen Türk vatandaşısın ve Ayşe arabada olmadığı için yaktık çıranı" filan olmaz dimi

134 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:50:48 

@seizure Yakın zamanda bg plakalı Volvo aracımızla bir kaza yaptık polis falan geldi ve iki tarafta suçlu olduğu için herkes kendi masrafını kendi ödeyecek dedi kabul ettik yani çıra yakma durumu falan yok daha ciddi kazalarda bilemeyeceğim

3797 Mesaj
27 Ocak 2012; 14:26:52 

quote:

teşekkürler ehliyetin tercümesi kolay pek pahalı bişi değilmiş zaten

avatardaki gibi tır mı kullanıcaksınız :) yoksa arabaysa zaten polisede denk gelmeyebilirsiniz

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

292 Mesaj
27 Ocak 2012; 19:18:22 

Yok tır değil araba kullanıcam inş fazla polis çıkmaz karşımıza

679 Mesaj
27 Ocak 2012; 19:55:08 

Tc cumhuriyeti sınırları içersinde plakası ne olursa olsun,Ehliyetinizin sınıfı dahilinde yabancı plakalı aracı 180 gün kullanabilirsiniz.Türk ehliyetiyle. Yabancı ehliyet sahibi olmuş olsaydınız türkiye turig kurumundan uluslararası sürücü belgesi alarak kullanmanız gerekir. Ben türkiyede bulunduğum sırada ilgili kuruluşdan uluslar arası sürücü belgesi edinmiştim. Kurallara genelde uyduğum için aracım türk plakalı ehliyetim alman olmasına rağmen hiçbir trafik memuru beni çevirmedi.

292 Mesaj
27 Ocak 2012; 21:01:36 

@xdrive Teşekkürler ama ben türk ehliyeti ile bulgaristanda bg plakalı araç kullanmak istiyorum.

679 Mesaj
27 Ocak 2012; 21:53:45 

quote:

@xdrive Teşekkürler ama ben türk ehliyeti ile bulgaristanda bg plakalı araç kullanmak istiyorum.

http://www.turing.org.tr/ bu siteden adresleri al. Uluslar arası sürücü belgesi edin. bu belge ile dünyanın neresinde istersen araç kullanabilirsin.

209 Mesaj
27 Ocak 2012; 22:57:42 

bende kullandım sorun yaşamadım ama tercümeyide al yanına ne olur ne olmaz

Türk insanı TL gibidir, içinde Atatürk yoksa sahtedir...

2 Mesaj
6 Temmuz 2012; 16:02:34 

bulgaristan vatandası kendı adına arac alır ve ben bulgarıstana gıdıp o arabayı, araba sahıbı vekaletı ıle turkıyeye sokarsam 6 ayda 1 aracı bulgarıstana gırıs cıkıs yaparsam, turkıyede ben o aracı kullanabılıyormuyum ?

52 Mesaj
3 Ocak 2013; 13:19:30 

Merhaba,

Benimde merak ettigim bir nokta var. TR ehliyetin Noter onayli tercumesi yapildi ve bunun belli bir suresi var 6 ay (180 gun) "mus". Sonra tekrar mi tercumesi olacak nasil oluyor bu is bilginiz var mi?

iyi gunler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enis89 -- 3 Ocak 2013; 14:43:44 >

152 Mesaj
3 Ocak 2013; 13:27:36 

quote:

Orijinalden alıntı: olek1988

bulgaristanda türk ehliyetiyle , türk plaka veya bulgar plaka araba kullanamazsın. kullanırsın ama yakalanırsan cezası var. bu yüzden ehliyetini alıp tercüme bürosunda tercüme ettirmen gerekiyor. o şekilde sürersen ceza yemezsin. 10 15 senedir bulgaristana gidip gelirim, sadece 1 kere polis ehliyetten ötürü ceza yazdı, onu da eve yollayacağız dediler. zaten 10 leva idi. sonra tercümesini aldım, soran olursa gösteriyorum.

En doğru cevap

10769 Mesaj
3 Ocak 2013; 13:36:55 

quote:

Orijinalden alıntı: enis89

Merhaba,

Benimde merak ettigim bir nokta var. TR ehliyetin Noter onayli tercumesi yapildi ve bunun belli bir suresi var 6 ay (180 gun) "mus". Sonra tekrar mi tercumesi olacak nasil oluyor bu is bilginiz var mi? Cifte vatandasim bu arada..

iyi gunler..

Hayır, gerekmez.

Za krst casni za burek masni zivela Majka Srbija!

Српски мислим,Српски Дишем,Српски причам,Српски пишем с ћирилицом, моје мило српство пазим традиција то је СРПСКА,и дичим се Јер ја имам СРПСКО Срце у грудима !!

1930 Mesaj
6 Ocak 2013; 15:25:52 

quote:

Orijinalden alıntı: xdrive

Tc cumhuriyeti sınırları içersinde plakası ne olursa olsun,Ehliyetinizin sınıfı dahilinde yabancı plakalı aracı 180 gün kullanabilirsiniz.Türk ehliyetiyle. Yabancı ehliyet sahibi olmuş olsaydınız türkiye turig kurumundan uluslararası sürücü belgesi alarak kullanmanız gerekir. Ben türkiyede bulunduğum sırada ilgili kuruluşdan uluslar arası sürücü belgesi edinmiştim. Kurallara genelde uyduğum için aracım türk plakalı ehliyetim alman olmasına rağmen hiçbir trafik memuru beni çevirmedi.

hocam akrabamin yurtdisinda calisma izni oldugundan sahip oldugu yabanci plakali araci dediginiz gibi 180 gunluk turkiyeye getiriyor, bu sure zarfinda araci turk ehliyetimiz ile kullaniliyormuyuz ? ben kisinin sadece kendisinin kullanabildigini duymustum aciklik getirirsek konuya sevinirim

2 Mesaj
10 Ağustos 2013; 2:06:41 

hortlaşmış oluyorum ama kusura bakmayın...

ben çifte vatandaşım. bulgaristandan araba almayı düşünüyorum. bu aracı türkiyede kullanacağım. aldığım aracı 6 ay sonunda dışarıya çıkarmazsam bi cezası var mı? varsa ne kadar? onu geçtim. 6 ay sonunda bulgaristana götürdüm diyelim. arabayı satıp yeni bi araba aldım ve onunla tekrar türkiyeye gelebiliyor muyum? yoksa bi 6 ay beklemesi gerekiyor mu illa?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Trafik ve Biz » Türk ehliyeti ile BG plakalı araç kullanmak
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297