Şimdi Ara

CHRYSLER GRAND VOYAGER ALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
29.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun araştırmalarım sonunda 2006 model G.Voyager Stown Go modelini satın aldım.
    Araç ilk sahibinden,sadece bagaj kapağı boyalı ve 93 bin kilometredeydi.
    Aracı İzmir'den aldım.Buraya çok uzak ama hem fiyatı hesaplıydı hem de bu kadar temiz araç her zaman düşmüyordu.
    Araç diğer masrafları saymazsak 46 bin liraya maloldu.
    Aracı İzmir Renault Bayisi Ermat'tan aldım.Oradaki satıcı arkadaş Erhan Bey gerçekten çok ilgiliydi.
    Sağolsun gecenin 12 sinde bizi uçaktan karşılamaya geldi,nereye gideceksek de götürmek üzere gelmiş.
    Alışık değiliz,kıllanmadım da değil hani.
    Lafın şakası bir yana bize ilgi alakadan çok memnun kaldım.Allah inşaallah hepinizin karşısına böyle iyi niyetli satıcılar çıkarır.
    Bu aracı almadan önce değişik araçlara da bakmıştım ama hiçbiri beni iç hacim olarak memnun edememişti.
    Bu araç 7 kişilikken bile 455 litre gibi bir bagaj hacmine sahip ve yükleme yapmak çok rahat.
    Biz 3 yetişkin,3 çocuk(1 çocuk koltuğu,2 puset) çok rahat bir şekilde seyahat ettik.
    Bagaj ve her iki yan kapı araç içinden ve kumandadan elektrikli açılıp kapanabiliyor.
    Sürücü tarafı elektrikli hafızalı deri koltuk,4 tane isofix,pusula,yol bilgisayarı,far yıkama,kararan dikiz ayna,katlanır yan aynalar,
    entegre 5 li dvd oynatıcı ve ekran,hız sabitleyici mevcut.
    Aracın lastik ebatı 215/65/16 ebatında.Pek bulunan bir lastik değil.Bu yüzden de pahalı.Liste fiyatı kışlıkların 400 lira civarındaydı fakat tanıdık işi 315 liradan aldım.
    Araçla seyahat etmesi çok rahat,sıkışma vs derdi kesinlikle yok,yayıla yayıla yolculuk ediyorsun.Bunu da 5 metreden fazla boyu ve 2 metre civarı genişliğine borçlu.Trafikte kullanırken bir sorun yaşamadım ama uygun park yeri bulmak,alışveriş merkezlerinin otoparkında bile mesele.
    Araç 2800cc motor hacminde ve 150 hp,4 ileri otomatik vites.Aracın bu kısmından memnun olduğum söylenemez.Şanzuman ve motor aracın 2200 kilo boş ağırlığı altında eziliyor.Yeni kasasında 6 ileri ve 163 hp lik motor var.Herhalde çok daha iyidir.Yinede bu araçla hız yapacak halimiz yok,idare ediyor.Tabiki virajlara temkinli girmek lazım araç bayağı bir salınıyor.Frenleri sorarsanız başarılı.
    Yan rüzgarlardan yüksek hızlarda fazlasıyla etkileniyor.Kayar kapıdan da yüksek hızlarda içeri bayağı bir rüzgar sesi geliyor.
    Yakıt tüketimine gelince fena sayılmaz.555 km yolu 211 liralık mazotla aldım.
    Aracın mtv si ,biraz fazla.Zamanında panelvan olarak giriş yapan modeller var fakat bunların mtv leri düşük olmasına rağmen;donanım eksikliği var.Çoğu beş koltuklu gelmiş,2 koltuk sonradan burada takılmış.Çoğu da orjinal koltuk değil.Koltukları tam katlanmıyor,dvd vs. eksiklikleri var.Ayrıca yollarda hız problemi,muayene problemi,birinci köprüden geçememe gibi sıkıntıları da var.
    Burada benim aracın aynısı var(bende entegre navigasyon yok),güzel bir video hazırlamışlar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Sorusu olan arkadaş varsa cevaplayabilirim.

• Amerikan arabasının tadı başkadır herhalde.

güle güle kullanın.

Hayırlı uğurlu olsun.
  • Geniş geniş,ferah ferah. Güle güle kullanın
  • Güle güle kullanın, değişik bir seçim olmuş. Dediğiniz gibi 2800 cc-150 HP-4 vites aracın en zayıf noktası olsa gerek.
  • Gule gule kullanin. Uzun yolda tadina doyum olmaz ama buyuk sehirde sikinti olur gunluk kullanilacaksa.
    Nicki degistirmissiniz avatar ayni. Diyorum bende Raifkokten alacakti baskasi almis hm de ayni avatar sansa bak
  • Hayırlı olsun. Böyle bir araba yerine minibüsü yeğlerdim ama seçim sizin tabi ki. Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız, yakıtı da sorun olmayacaksa memnun kalmamanız için pek bir neden yok.
  • valla dostum satıcı müşteriyi kaçırmamak için yapmış o işleri yoksa o arabayı kimseye satamazlardı bunu bil öncelikle, zevk meselesi tabi ama parçası bir dert, pahalı, vergisi bir dert çok gereksiz para, 4 ileri şanzuman benzini içer zaten, tek iyi yönü arabanın motoru ömürlüktür hiç sorun çıkaracağını sanmıyorum, neden CADDY düşünmediniz adamlar çok uygun fiyata veriyolardı CADDY yi hem de dizel otomatik
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: postal58

valla dostum satıcı müşteriyi kaçırmamak için yapmış o işleri yoksa o arabayı kimseye satamazlardı bunu bil öncelikle, zevk meselesi tabi ama parçası bir dert, pahalı, vergisi bir dert çok gereksiz para, 4 ileri şanzuman benzini içer zaten, tek iyi yönü arabanın motoru ömürlüktür hiç sorun çıkaracağını sanmıyorum, neden CADDY düşünmediniz adamlar çok uygun fiyata veriyolardı CADDY yi hem de dizel otomatik

Ben de tam onu yazacaktım. Şimdi Gökşenler'e telefon etsem, Saab 9-5 alacağımı söylesem, işlemler bitene kadar beni otelde bile ağırlarlar. Neden? Çünkü galeriler bu otomobilleri alıyorlar, aylarca ellerinde kalıyor, ciddi soran biri çıktığında da alıcıyı kaçırmamak için her şeyi yapıyorlar.

• quote:

valla dostum satıcı müşteriyi kaçırmamak için yapmış o işleri yoksa o arabayı kimseye satamazlardı bunu bil öncelikle, zevk meselesi tabi ama parçası bir dert, pahalı, vergisi bir dert çok gereksiz para, 4 ileri şanzuman benzini içer zaten, tek iyi yönü arabanın motoru ömürlüktür hiç sorun çıkaracağını sanmıyorum, neden CADDY düşünmediniz adamlar çok uygun fiyata veriyolardı CADDY yi hem de dizel otomatik

Grand Voyager yerine Caddy mi?
    En basitinden Grand Voyagerda 7 buyuk insan rahatlikla uzun yola cikarisniz bagajada bavullarinizi koyarsiniz. Caddy`de 5 kisi olur ancak ve arka koltuktakiler rahatsiz yolculuk yapar.

Konfor, donanim vs. bunlara girmiyorum bile.

Grand Voyager dusunen kisinin aklinin ucundan bile gecmez Caddy.

• quote:

Orijinalden alıntı: berk984

quote:

Grand Voyager yerine Caddy mi?
    En basitinden Grand Voyagerda 7 buyuk insan rahatlikla uzun yola cikarisniz bagajada bavullarinizi koyarsiniz. Caddy`de 5 kisi olur ancak ve arka koltuktakiler rahatsiz yolculuk yapar.

Konfor, donanim vs. bunlara girmiyorum bile.

Grand Voyager dusunen kisinin aklinin ucundan bile gecmez Caddy.

Yeni Caddy Comfortline

Caddy Comfortline modelinin yeni standart donanımları

ESP
    Yokuş yukarı kalkış yardımı
    7 ileri DSG şanzıman*
    1.6 l TDI motor
    Klimatronik klima
    Hız sabitleyici
    Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları
    Ön sis farları
    Gündüz farları
    Otomatik yanan farlar
    Yükseklik ayarlı çift reflektörlü halojen farlar
    Yağmur Sensörü
    Gövde rengi tampon, kapı kolları ve yan aynalar
    Yeni dizayn farlar ve ön panjur
    CD-MP3 çalarlı Aux-in girişli radyo
    6 hoparlör
    Deri kaplı radyo kumandalı direksiyon
    Deri kaplı vites topuzu ve el freni
    Servotronik direksiyon
    Otomatik kararan iç dikiz aynası
    Karartılmış arka camlar
    Alüminyum alaşımlı jant
    Yüksekliği ayarlanabilir yolcu koltuğu
    Yolcu koltuğu altında çekmece
    Soğutma özellikli, kilitli ve aydınlatmalı torpido gözü
    Yolcu ve bagaj bölümünde iç kaplama
    2/3 parçalı, katlanabilir ve sökülebilir arka üçlü koltuk
    Sağ kayar kapıda açılır cam
    Kapaklı ve saklama gözlü orta konsol
    Orta konsol yükseklik ve konum ayarı
    Orta konsolda yolcu bölümü için üfleçler
    Orta konsol arkası ve bagajda 12 Volt soket
    Tavan rayları

Arkadaşım saydığım bütün bu özellikle Caddy de mevcut, sen takılmışsın yok 7 kişi yok 5 kişi aşiret mi bindecek araca

• Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Güzel araba, yolda hala dikkat çeker.
  • Caddy başka Voyager başka . Belki çok lüks değildir( iç görünüm , donanım) yakıtıda Caddy kadar olamaz ama o bir Chrysler ve özel bir araç.Trafikteki farklılığı yeter.
  • quote:

Arkadaşım saydığım bütün bu özellikle Caddy de mevcut, sen takılmışsın yok 7 kişi yok 5 kişi aşiret mi bindecek araca

Peki donanim konusunda ben haksizim Caddy daha fazla donanim sunuyor.

Ben takilmadim ki arkadasin ihtiyaci varmis demekki 7 kisilik yere zaten mesajinda da yazmis 3 yetiskin 3 cocuk seyahat ettik diye. bir cocuk koltugu 2 puset demis. Asiretle ne ilgisi var. Caddy ye cocuk koltogunu taksan zaten yanina ancak bir kisi daha oturabilir. Sonucta ihtiyac meselesi 7 kisilik yere ihtiyaci olmayan gitsin Caddy alsin tabiiki ama ihtiyaci olan nasil Caddy alsin. Mantikli mi bu?
  • Hayırlı uğurlu olsun.BMW noldu?memnundun diye hatirlayorum umuyorum ihtiyaçtan vs satmamissindir???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aracın tadı ayrı, Caddy ayrı.
  • Berbat bir seçim.

Güle güle kullan.
  • hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileği ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

quote:

Peki donanim konusunda ben haksizim Caddy daha fazla donanim sunuyor.

Ben takilmadim ki arkadasin ihtiyaci varmis demekki 7 kisilik yere zaten mesajinda da yazmis 3 yetiskin 3 cocuk seyahat ettik diye. bir cocuk koltugu 2 puset demis. Asiretle ne ilgisi var. Caddy ye cocuk koltogunu taksan zaten yanina ancak bir kisi daha oturabilir. Sonucta ihtiyac meselesi 7 kisilik yere ihtiyaci olmayan gitsin Caddy alsin tabiiki ama ihtiyaci olan nasil Caddy alsin. Mantikli mi bu?

Arkadaşım tamam jeep amerikan arabası fanatikliği yapmaya gerek yok, arabayı amerikada binecek olsa tamam haklısın ama o araç türkiyede bence keyif vermez, bir yığın masrafı var, servisi pahalı bizim 2001 JEEP 4.7 den biliyorum, aracın ağır bakımları 100.000 km den sonra görürsün servis maliyetlerini, ayrıca araç 4 ileri şanzuman çok aşırı tüketimi olduğunu düşünüyorum eski sistem şanzuman koymuşlar. Mercedes Vito ya ne diyeceksin bence daha makul olabilirdi. Ayrıca bildiğim kadarıyla Voyager FIAT a satıldı JEEP le birlikte, artık FİAT hizmet verecek düşün sen şamatayı

• Fiyat ne kadar bizim burda en fazla 10-12 arasıdır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.