Şimdi Ara

CHRYSLER GRAND VOYAGER ALDIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
29.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinanst
    Bunlardan sadece birine baksa, diğerlerini basit içler/dışlar çarpımıyla hesaplasanız daha kolay olmaz mı?
    Teoride olur ama pratikte bir de pm atıp mümkünse foto ya da video ile görsel olmasını talep etmiştim Raif'ten.

Kuru kuru hesap yapıp bulacağımız sonuç şunların yerini tutmuyor işte.

CHRYSLER GRAND VOYAGER ALDIM

Yani içi seni, dışı beni yakar arkadaşım.

Selamlar.

• Raif hocam hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
  • 3-4 yıl öncesi yaklaşık 500 kmlik seyahat imkanı bulduğum bir araçtı gerçekten kalite akan bir iç mekanı var, güle güle kullanın çok özel ve güzel bir araç almışsınız.
  • valla bence de berbat bir seçim ama araçtan dolayı demiyorum. Türkiye şartlarından dolayı berbat bir seçim.
  • güle güle binin "aşiret"le hey allahım ya lafa bak.

Amaroh alaydın argaya branda neyin gerip çoluğk çocuk dop bilene oynarıdı. yanlış etmişin dayıee.

7 kişi kilometrede 40 kuruş benzin yakıyorsa iyi. o kadar taşıdığın yükü de düşününce...

40/7*5=28,5 kuruş yakıyorsunuz aslında. bu da iktisadi olarak 6,5lt/100km yapar. yani piyasadaki en kral sedan benzinli araç "bagaja yüklenince" bu kadar yakıyor. ferahlık da cabası. bizim çocuk sayısı 2 olsa bile ilk tercihim bu araç olacak. hele bir ilkini yapalım da
  • voyagerin fotoğraflarına bakıp uzun yola çıkma hayali bile güzel.Hayırlı Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: sinanst
    Bunlardan sadece birine baksa, diğerlerini basit içler/dışlar çarpımıyla hesaplasanız daha kolay olmaz mı?
    Teoride olur ama pratikte bir de pm atıp mümkünse foto ya da video ile görsel olmasını talep etmiştim Raif'ten.

Kuru kuru hesap yapıp bulacağımız sonuç şunların yerini tutmuyor işte.

Yani içi seni, dışı beni yakar arkadaşım.

Selamlar.

bu hangi araba?

• Oncelikle araciniz hayirli olsun. Turkiye'de malesef ihtiyaclar aliskanliklari ve alisveris tarzini etkilemediginden ve herkes sagdan soldan duyduklarindan cok fazla etkilendigi icin size de elestririler geldi. Normaldir, kulak asmayin, aracinizin keyfini cikarin.
  • quote:

Haluk Bey bu araca ne yaptınızda ortalama tüketim 14 lere fırladı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 26 Ocak 2012; 18:44:46 >
  • h.o güle güle kullanın. güzel araç
  • raif abi;

konuyu hortlarayim :)) sana bir hayirli olsun diyemedim bir turlu.. hatta mesajin konusu iki gundur telefonda acik..

ilk gordugumde 20 yasinda falandim heralde bu araci.. sedan harici arabalar oldum olasi sacma gelir bana.. bu araca da baya bi burun kivirmistim o zamanlar ama artik yavas yavas anliyorum bazi seyleri.. mesela bursa'dan bodruma haldir haldir 5 saatte gitmek marifet degil.. arkadaslarla beraber yapilan 7-8 saatlik genis ferah bir yolculuk cok daha degerli oldu gozumde..

neyse simdi yavas yavas anliyorum bu tip araclari.. arkadaslari ve ailesi olan bi adam icin bicilmis kaftan.. teknik ozellikleri icin almiyorsun bu araci.. sifirdan yuze yedi saniyede cikan aracinin yapamadiklarini yapmasi icin aliyorsun..

ha bu arada olan 320'ye olmus anlasilan :)) aslinda su aklima geldi benim; mesela bu araci almamis olsan, 320'yi satsan, uzerine de ufak bir miktar ekleyip soyle birsey alsan mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUsUs -- 20 Şubat 2012; 22:34:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

raif abi;

konuyu hortlarayim :)) sana bir hayirli olsun diyemedim bir turlu.. hatta mesajin konusu iki gundur telefonda acik..

ilk gordugumde 20 yasinda falandim heralde bu araci.. sedan harici arabalar oldum olasi sacma gelir bana.. bu araca da baya bi burun kivirmistim o zamanlar ama artik yavas yavas anliyorum bazi seyleri.. mesela bursa'dan bodruma haldir haldir 5 saatte gitmek marifet degil.. arkadaslarla beraber yapilan 7-8 saatlik genis ferah bir yolculuk cok daha degerli oldu gozumde..

neyse simdi yavas yavas anliyorum bu tip araclari.. arkadaslari ve ailesi olan bi adam icin bicilmis kaftan.. teknik ozellikleri icin almiyorsun bu araci.. sifirdan yuze yedi saniyede cikan aracinin yapamadiklarini yapmasi icin aliyorsun..

ha bu arada olan 320'ye olmus anlasilan :)) aslinda su aklima geldi benim; mesela bu araci almamis olsan, 320'yi satsan, uzerine de ufak bir miktar ekleyip soyle birsey alsan mesela...

Valla Cem ,çok güzel tespitler yapmışsın.Tebrik ederim
    Ben de aynı şeyi düşündüm,discovery e çok baktım ama bazı nedenlerden ötürü vazgeçtim.
    Birincisi ve en önemli sebebi G.Voyager kadar geniş ve rahat değil.2.sıraya pusetler çok rahat sığmıyor,3. sıra koltuğa araç içinden koltuğu yatırmadan geçilmiyor.Şu an çocukların durumu,bakımından dolayı uygun değil.Voyager da araç içinde gez o kadar yani
    İkincisi günlük kullanım için çok uygun gelmedi.İkinci el kaygısı,motoru(benim alabileceklerim 2.7 motordu,pek tavsiye etmediler) vs derken bir de arabama inan kıyamıyorum.İlk defa bir arabayı bu kadar sevdim.Yeni kasası çıkdı,teste giderim ama inan aklımdan nokta kadar almak geçmiyor.
    Tabi bu arada iki sene içinde çocuklar sütten kesilir,ele avuca gelirler,3 serisinin satma zamanı gelir,Disco 4 ler 50-60 bin arasına düşer,Allah'dan bir kaza bela gelmez,bir de batmaz isek ;nasip diyorum
    .. arkadaslarla beraber yapilan 7-8 saatlik genis ferah bir yolculuk cok daha degerli oldu gozumde.. Bu cümleden yola çıkarak senin evlenme zamanın gelmiş dostum

Bu arada 4 yetişkin,3 çocuk Ilgaz'a tatile gittik.O kadar eşyayı aldı banamısın demedi.Benim snowboard çantasını yanlamasına koyduk o kadar yani Bir de ikinci sıra koltukların gömüldüğü yere de eşya konuyormuş.Onu da dönünce öğrendim.Oralar da bayağı eşya alır.Minibüs gibi doldur da doldur.
    Havalar soğuk gidince,ayrılmadan iki gün önce arabayı çalıştırayım dedim,çalışmadı.ertesi gün gündüz de denedim çalışmadı.Meğer orada teşkilat hazırmış,otelin teknik servis elinde bir akü ve takviye kablolarıyla geldi,araç çalıştı.Kastamonudan geçerken hemen sıfır akü taktırdım.Mutlu akü 72 amper,160 liraya verdiler,sağolsunlar.10 lirada elektrikçiye verdim.Yeri gelmişken bunu da anlatayım.Eğer elektrikçi eski aküyü hiçbrşey yapmadan sökerse aracın radyo kodu vs. sıfırlanıyormuş.Onun için araya bir takviye akü koydular,eskiyi çıkarıp yeniyi öyle taktılar sonra onu da çıkardılar,belki işnize yarar.

• Güzel araç , hayırlı olsun keyifli sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Haluk Bey bu araca ne yaptınızda ortalama tüketim 14 lere fırladı?

Ortalamayı sıfırlayıp biraz gaza asılınca böyle çıkıyor :)

Daha sonra düştü ama.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

raif abi;

Valla Cem ,çok güzel tespitler yapmışsın.Tebrik ederim
    Ben de aynı şeyi düşündüm,discovery e çok baktım ama bazı nedenlerden ötürü vazgeçtim.
    Birincisi ve en önemli sebebi G.Voyager kadar geniş ve rahat değil.2.sıraya pusetler çok rahat sığmıyor,3. sıra koltuğa araç içinden koltuğu yatırmadan geçilmiyor.Şu an çocukların durumu,bakımından dolayı uygun değil.Voyager da araç içinde gez o kadar yani
    İkincisi günlük kullanım için çok uygun gelmedi.İkinci el kaygısı,motoru(benim alabileceklerim 2.7 motordu,pek tavsiye etmediler) vs derken bir de arabama inan kıyamıyorum.İlk defa bir arabayı bu kadar sevdim.Yeni kasası çıkdı,teste giderim ama inan aklımdan nokta kadar almak geçmiyor.
    Tabi bu arada iki sene içinde çocuklar sütten kesilir,ele avuca gelirler,3 serisinin satma zamanı gelir,Disco 4 ler 50-60 bin arasına düşer,Allah'dan bir kaza bela gelmez,bir de batmaz isek ;nasip diyorum
    .. arkadaslarla beraber yapilan 7-8 saatlik genis ferah bir yolculuk cok daha degerli oldu gozumde.. Bu cümleden yola çıkarak senin evlenme zamanın gelmiş dostum

Bu arada 4 yetişkin,3 çocuk Ilgaz'a tatile gittik.O kadar eşyayı aldı banamısın demedi.Benim snowboard çantasını yanlamasına koyduk o kadar yani Bir de ikinci sıra koltukların gömüldüğü yere de eşya konuyormuş.Onu da dönünce öğrendim.Oralar da bayağı eşya alır.Minibüs gibi doldur da doldur.
    Havalar soğuk gidince,ayrılmadan iki gün önce arabayı çalıştırayım dedim,çalışmadı.ertesi gün gündüz de denedim çalışmadı.Meğer orada teşkilat hazırmış,otelin teknik servis elinde bir akü ve takviye kablolarıyla geldi,araç çalıştı.Kastamonudan geçerken hemen sıfır akü taktırdım.Mutlu akü 72 amper,160 liraya verdiler,sağolsunlar.10 lirada elektrikçiye verdim.Yeri gelmişken bunu da anlatayım.Eğer elektrikçi eski aküyü hiçbrşey yapmadan sökerse aracın radyo kodu vs. sıfırlanıyormuş.Onun için araya bir takviye akü koydular,eskiyi çıkarıp yeniyi öyle taktılar sonra onu da çıkardılar,belki işnize yarar.

raif abi;

discovery tavsiye ederken bilincaltım beni dürtüp duruyodu aslında baska bi araba var diye.. bir turlu hatırlayamadım..

evde yemek yerken top gear'in eski bolumlerini seyrediyorum genelde.. Opel Zafira, Mercedes B serisi ve Ford S-MAX test etmislerdi, onu izleyince icimdeki kurttan kurtuldum.. Ford S-MAX'di o model... orada bahsediyorlardı Ford S-Max'in baya iyi aile aracı oldugundan falan..

girdim fiyatlarına da baktım, asagı yukarı aynı fiyatlarda bulmak mumkun, hic dusunmedin mi?

• quote:

raif abi;

Konu disi olacak ama 320 nin ustune biraz ekleyip disco 4 almak mi ??

130.000 euroluk araba disco 4 3.0 hse. Arada coook fark var. 2.el 2.7 motor xs paket yani ekrani bile olmayan bos versiyonunun 2010 modelleri bile min 70-75.000 euro.

Neredeyse 3 tane 320d parasi ..

• sn 7b6s;

benim demek istedigim suydu; 90-100 bandinda xdrive aracini satarsa, uzerine 45 bin zaten verdi kendisi, 180 bandinda duzgun araclar bulabilir diye dusunmustum..

sizin bilmediginiz, biraz hukukumuz var kendisiyle.. o yuzden sartlari uygun diye dusunuyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sn 7b6s;

benim demek istedigim suydu; 90-100 bandinda xdrive aracini satarsa, uzerine 45 bin zaten verdi kendisi, 180 bandinda duzgun araclar bulabilir diye dusunmustum..

sizin bilmediginiz, biraz hukukumuz var kendisiyle.. o yuzden sartlari uygun diye dusunuyorum..

Anladim.
  • Dün Opel Bayisinde yeni Zafirayı inceleme fırsatı buldum.İyiki de beklememişim dedim.Araç güya 7 kişilik ama o arka iki koltuğa kim nasıl oturur belli değil.
    Benim arabam;odun gibi olmasına,100 km de en az 10 lt yakmasına rağmen gerçek bir 7 kişilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

Dün Opel Bayisinde yeni Zafirayı inceleme fırsatı buldum.İyiki de beklememişim dedim.Araç güya 7 kişilik ama o arka iki koltuğa kim nasıl oturur belli değil.
    Benim arabam;odun gibi olmasına,100 km de en az 10 lt yakmasına rağmen gerçek bir 7 kişilik.

kesinlikle haklısınız.Normal boyutlarda birinin bile rahat bir şekikde oturmayı geçtim,oturabilmesi bile neredeyse olanaksız.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.