Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: cepnikizi

Merhaba,

Ariston Uno kombi kullanmaktayım ve aniden petekler yanmamaya, sıcak su akmamaya başladı. Gidip kombiye baktığımda atık gaz tahliye lambasının yanmakta olduğunu gördüm. Kombiyi açıp kapattıysam, reset tuşuna bastıysam da nafile! Sizce elimden gelecek başka bişe var mıdır? Yoksa bunun nedeni ne olabilir?

elk kart veya fan arızalı

Ben bu uno kadar basit bir kombi gormedim bir tane hurda gelmisti icindenarizalanacak parca yok akis sartelinden baska kapagi acip tekrardan resetle zaten cok kolay aciliyor kapak cihaz calisirsa presostat calismazsa fan yada fan rolesi ne sensoru arizalanir ne limiti cok enteresan bir kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetakan24

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetakan24

merhaba
    bende bosch B1 RDW 2411 H kombi var.ama sadece şofben olarak kullanıyorum.sıcak suyu açınca bir süre sonra C1 arızası(fan veya dif.basınç şalteri arızası) veriyor.dif.basınç şalterine, hortumu çıkarıp hava üfleyince kombi çalışıyor.üflemeyi kesince duruyor.sizce sebebi ne olabilir. bu arada dif.basınç şalteri arızalı diye yenisini taktım ama oda aynı şekilde.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..

senin büyük ihtimal kart arızalı çok tamir ettik ondan c1 arızası veriyordu fan rolesinde arıza vardı

hocam prosestatı kendisi emince çalışıyor diyor. kartta arıza olması mümkün değil gibi gözüküyor. ya prosestat yada ventüri arızalı diye düşünüyorum.

sorun kartta çıktı 250 tl istediler.yaptırmadım daha sonra 150 tl ye başka yere yaptırdım.muhtemelen arkadaşında dediği gibi fan rolesi arızalı galiba.ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler...

Alıntıları Göster
    merhabalar.Benim DD nitro kombim var.Petek sıcaklığında ve petek devirinde bir sıkıntı yok ama sıcak suyu açınca (banyo,lavobolar farketmiyor) kombi ateşlemiyor.Kombide tık yok.Garantiside bitti Yardım edecek arkadaş varmı.Sebebi ne olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megalim -- 30 Aralık 2014; 17:07:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: megalim

merhabalar.Benim DD nitro kombim var.Petek sıcaklığında ve petek devirinde bir sıkıntı yok ama sıcak suyu açınca (banyo,lavobolar farketmiyor) kombi ateşlemiyor.Kombide tık yok.Garantiside bitti Yardım edecek arkadaş varmı.Sebebi ne olabilir.

Alıntıları Göster
    Ferroli marka bir kombimiz var son iki gundur soyle bir sorunla karsi karsiyyayiz. Petekler acik normalde kombi atesleme yapar bir dakika falan yanar sonra bir iki dakka bekler sonra tekrar atesleme yapar ve bu sekikde bir kisir dongu vardi. Son iki gundur kombi atesleme yapaiyor maksimum 4-5 saniye yaniyor sonra sonuyor ardindan hemen tekrar atesleme yapiyor yine bir kac saniye yaniyor ve sonuyor yani kombi bi kac saniye araliklarla devamli yanip sonuyor. Sizce sorun ne olabilir acil yardim tesekkurler.

• quote:

Sensör veya türbin arızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

Ferroli marka bir kombimiz var son iki gundur soyle bir sorunla karsi karsiyyayiz. Petekler acik normalde kombi atesleme yapar bir dakika falan yanar sonra bir iki dakka bekler sonra tekrar atesleme yapar ve bu sekikde bir kisir dongu vardi. Son iki gundur kombi atesleme yapaiyor maksimum 4-5 saniye yaniyor sonra sonuyor ardindan hemen tekrar atesleme yapiyor yine bir kac saniye yaniyor ve sonuyor yani kombi bi kac saniye araliklarla devamli yanip sonuyor. Sizce sorun ne olabilir acil yardim tesekkurler.

Elk kart arızalı gibi
  • quote:

quote:

Elk kart arızalı gibi

Peki hocam pahalı bir parça mı bu ?illaki yetkili servis mi çağırmam lazım mesela siz yapabilir misiniz ? :)

• quote:

quote:

quote:

Elk kart arızalı gibi

Peki hocam pahalı bir parça mı bu ?illaki yetkili servis mi çağırmam lazım mesela siz yapabilir misiniz ? :)

Max 80 ile 110tl tutar orj yan sanayi yok parça

• Hangi bölgedesinizzz biz and yakasındayızzz
  • quote:

quote:

Sensör veya türbin arızalı

Bu sensör ve türbünün adı varmıdır.Fiyatları ne kadardır.Kazıklanmıyak.Olayı bilmiyoruz servis geliyor misal 10 liralık şeye 40-50 lira para istiyor.
  • quote:

Hangi bölgedesinizzz biz and yakasındayızzz

Ben avcilarda oturuyorum keske yakinda olsaydiniz da siz baksaydiniz. Daha gecen sene beyin degisti 200 lira aldilar. Bu parca beyinle ayni degildir umarim.
  • quote:

quote:

Hangi bölgedesinizzz biz and yakasındayızzz

Ben avcilarda oturuyorum keske yakinda olsaydiniz da siz baksaydiniz. Daha gecen sene beyin degisti 200 lira aldilar. Bu parca beyinle ayni degildir umarim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• ufo17 U kullanıcısına yanıt
    Biraz daha aktif olsan süper olur hocam
  • Kiracı olduğum evde çok eski ve sanırım Alarko marka bir kombi mevcut. Çakmağı otomatik değil. O derece eski anlayacağınız. Kombinin basınç seviyesi kendi kendine düşüyor. Mesela gece yatmadan kapatıyorum ve sabah kalktığımda 0.8 gibi bir seviyeye düşüyor. Fakat tam tersi 1 saat kadar kullanırsam basınç 3.0 civarına çıkıyor ve daha sonra ısıtmayı durduruyor. Tamiri mümkün bir durum mudur yoksa artık değiştirmek için ev sahibine baskı yapma zamanı gelmiş mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Kiracı olduğum evde çok eski ve sanırım Alarko marka bir kombi mevcut. Çakmağı otomatik değil. O derece eski anlayacağınız. Kombinin basınç seviyesi kendi kendine düşüyor. Mesela gece yatmadan kapatıyorum ve sabah kalktığımda 0.8 gibi bir seviyeye düşüyor. Fakat tam tersi 1 saat kadar kullanırsam basınç 3.0 civarına çıkıyor ve daha sonra ısıtmayı durduruyor. Tamiri mümkün bir durum mudur yoksa artık değiştirmek için ev sahibine baskı yapma zamanı gelmiş mi?

genleşme tankı deyişecek
  • quote:

Kiracı olduğum evde çok eski ve sanırım Alarko marka bir kombi mevcut. Çakmağı otomatik değil. O derece eski anlayacağınız. Kombinin basınç seviyesi kendi kendine düşüyor. Mesela gece yatmadan kapatıyorum ve sabah kalktığımda 0.8 gibi bir seviyeye düşüyor. Fakat tam tersi 1 saat kadar kullanırsam basınç 3.0 civarına çıkıyor ve daha sonra ısıtmayı durduruyor. Tamiri mümkün bir durum mudur yoksa artık değiştirmek için ev sahibine baskı yapma zamanı gelmiş mi?

Degistir abi degistir onu ...hayatimda tek alev almis kombi olarak 2 kere onu gordum bayrampasada allahtan balkondaydi cozemedik baska kombiler arizalaninca yanmiyor seninki ise sonmuyor angin cikartiyor eca duymasin :-)
  • Cevaplar için çok teşekkür ederim. Genleşme tankı değişimi ne kadar tutar acaba. Bizim ev sahibi oldukça cimri bir insan. Büyük ihtimal bu masraf bana patlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orod-Dain -- 30 Aralık 2014; 22:53:03 >
  • quote:

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Genleşme tankı değişimi ne kadar tutar acaba. Bizim ev sahibi oldukça cimri bir insan. Büyük ihtimal bu masraf bana patlar.

yerli tank 160 italyan zilmet orj 250
  • Merhabalar arkadaslar cevabiniz icin simdiden cok tesekkur ederim. Kombimizin sorunu petekler isiniyor. Fakat cesmeden sicak su gelmiyor. Bunun icin ilk once tesisatin icindeki filtreleri temizledim olmadi. ntc sensorunu degistirdim yine cozulmedi. Sonra uc yollu vananin icindeki oringleri degistirdim yine olmadi. Sonra kombiciyi cagirdim elektronik kart haric tum parcalari degistirecegini soyledi 600 tl fiyat bicti. Kandirildigimi dusundugumden yaptirmadim. kombinin su akis turbinin kitleneceginden bu sekilde arizali olabicegini duydum. Bu parca nerde olur.
    gercekten sorun bundamidir.
    Kombi modeli:demirdokum aden
  • Atkadaslar garip bir sıkıntım var

Demirdöküm marka kombim var
    Dusa girdigimde kombidr kirmizi alarm oluyor. Kapatip aciyorum calisiyor. Tekrar banyoya girdigimde.ayni alarmi veriyoe

El yikarken bulasiktayken sikinti olmuyor peteklerde yaniyorken bi.sikinti.yok.

Ama banyoda sicak su kullanirken boyle.bir durum.var.

Sebebi.nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34kocareis_57

Merhabalar arkadaslar cevabiniz icin simdiden cok tesekkur ederim. Kombimizin sorunu petekler isiniyor. Fakat cesmeden sicak su gelmiyor. Bunun icin ilk once tesisatin icindeki filtreleri temizledim olmadi. ntc sensorunu degistirdim yine cozulmedi. Sonra uc yollu vananin icindeki oringleri degistirdim yine olmadi. Sonra kombiciyi cagirdim elektronik kart haric tum parcalari degistirecegini soyledi 600 tl fiyat bicti. Kandirildigimi dusundugumden yaptirmadim. kombinin su akis turbinin kitleneceginden bu sekilde arizali olabicegini duydum. Bu parca nerde olur.
    gercekten sorun bundamidir.
    Kombi modeli:demirdokum aden

en yakınındaki dd servisini bul yapsın hemen boşuna uğraşma

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.