Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

Nasıl soğutuyor?

Bilmiyorum da yeni sistemde bukadar ses bana çok aptalca geldi.

Koskoca ECA bunu mu yapamamış. Valla yazık ya keşke almasaydım ECA.

Sanki mutfakta kamyon var

bu kadar abartılacak bir şey yok sonuçta fan sesi
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Sessiz fan taksalarmış

• Merhaba.
    Bosch marka kombi kullanıyorum. Duş alırken ilk alda ısınması biraz zaman alıyor. Isındıktan sonra belli bir süre sonra soğuyup sonra tekrar ısınıyor. Isınma için kullanırken hemen ısınıyor sorun yok gibi ancak suş alırken ısınıp soğuyor hatta kaynar derecede ısınabiliyor bazen. Sorun ne olabilir ve maliyeti ne olabilir. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: porterta17

Merhaba.
    Bosch marka kombi kullanıyorum. Duş alırken ilk alda ısınması biraz zaman alıyor. Isındıktan sonra belli bir süre sonra soğuyup sonra tekrar ısınıyor. Isınma için kullanırken hemen ısınıyor sorun yok gibi ancak suş alırken ısınıp soğuyor hatta kaynar derecede ısınabiliyor bazen. Sorun ne olabilir ve maliyeti ne olabilir. Teşekkürler.

cihaza bakmak lazım akış şalterimi kesiyor yoksa ntc sensörümü arızalı diye maks 120 tutar bu arıza ntc ise 80 tl
  • Merhaba, eski kombimde basınç düşüş problemi vardı. Kombi değişti , basınç düşüş poblemi devam etmekte.

Petekleri kontrol ettim su sızıntısı yok. Alt kata baktım, tavanlarında dökülme problemi yok.

Çözüm olarak ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
  • quote:

Merhaba, eski kombimde basınç düşüş problemi vardı. Kombi değişti , basınç düşüş poblemi devam etmekte.

Petekleri kontrol ettim su sızıntısı yok. Alt kata baktım, tavanlarında dökülme problemi yok.

Teşekkürler.

kombi uçları sökülüp sisteme test pompası ile 6 bar basınç basılacak kaçak varsa ortaya çıkacak hızlı çözüm
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

Merhaba, eski kombimde basınç düşüş problemi vardı. Kombi değişti , basınç düşüş poblemi devam etmekte.

Teşekkürler.

kombi uçları sökülüp sisteme test pompası ile 6 bar basınç basılacak kaçak varsa ortaya çıkacak hızlı çözüm
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

kombiyi takan arkadaşlar bunu neden söylemedi acaba bana.

yok sıvı varmış da o2 ile birleşince donuyormuş, kapatıyormuş. Pek cazip gelmedi , bir de tam teşhisi koymadan böyle diyorlar.

Hani doktora gidersin biraz öksürürsün, tamam sen grip olmuşsun al sana aferin :=) aynı bunun gibi :D

• quote:

quote:

Merhaba.

cihaza bakmak lazım akış şalterimi kesiyor yoksa ntc sensörümü arızalı diye maks 120 tutar bu arıza ntc ise 80 tl

merhaba
    evimde ariston marka yoğuşmalı kombi var. Alalı 3 yıl kadar oldu. Cihaz normal şartlarda sorun çıkarmıyor ancak yurtdışından döndüğüm zamanlarda sirkülasyon pompası bloke oluyor, yani çalışmıyor. Pompa milini tornavida ile hareket ettirerek bu sorunu çözüyordum ancak son gelişimde buda işe yaramadı. Sorum şu: Kombi içinde wilo marka sirkülasyon pompası var, bu pompanın kademe ayarını nasıl yapabilirim. En son kademeye alırsam bu sorunun tekrarlanmayacağını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

quote:

quote:

Merhaba.

merhaba
    evimde ariston marka yoğuşmalı kombi var. Alalı 3 yıl kadar oldu. Cihaz normal şartlarda sorun çıkarmıyor ancak yurtdışından döndüğüm zamanlarda sirkülasyon pompası bloke oluyor, yani çalışmıyor. Pompa milini tornavida ile hareket ettirerek bu sorunu çözüyordum ancak son gelişimde buda işe yaramadı. Sorum şu: Kombi içinde wilo marka sirkülasyon pompası var, bu pompanın kademe ayarını nasıl yapabilirim. En son kademeye alırsam bu sorunun tekrarlanmayacağını düşünüyorum

vilonun bazı pompalarında kademe ayarı yoktur varsa pompanın üstündeki siyah kutunun yanında kademe anahtarı vardıt 123 diye sizin arızanın çözümü basit pompa sökülecek yatakları (özel su gresi )ile yağlanacak bir daha sorun çıkmaz..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

quote:

quote:

Merhaba.

merhaba

vilonun bazı pompalarında kademe ayarı yoktur varsa pompanın üstündeki siyah kutunun yanında kademe anahtarı vardıt 123 diye sizin arızanın çözümü basit pompa sökülecek yatakları (özel su gresi )ile yağlanacak bir daha sorun çıkmaz..

teşekkürler

• merhabalar;
    baykan kombi sıcak su açılınca çalışmıyor ve sıcak su gelmiyor fakat şalteri kapatıp açınca bazen çalışıyor musluğu kapatınca yine çalışmıyor. sorun ne olabilir acaba şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murtii06

merhabalar;
    baykan kombi sıcak su açılınca çalışmıyor ve sıcak su gelmiyor fakat şalteri kapatıp açınca bazen çalışıyor musluğu kapatınca yine çalışmıyor. sorun ne olabilir acaba şimdiden teşekkür ederim.

akış şalteri ;ntc sensörü veya kart arızalı
  • selamlar.

umarım online birileri vardır :))

vailant kombim var ve sıcak su akmıyor.

herhalde 300 litre su akmıştır . sıcak su gelicek siye.

aciill yardımmm

( doğalgaz açık , komb, açık. sıcak su ayarı 50derecede. ortalarda)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar.

aciill yardımmm

cihazın vuw serisi ise türbin vck serisi ise diyafram veya bypass arızalı ...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar.

aciill yardımmm

cihazın vuw serisi ise türbin vck serisi ise diyafram veya bypass arızalı ...

yok arkadaşlar.

bende anlamadım ama.

petekleri daha hiç açmadım. petek basıncı 0 daydı.

1.5 - 2 seviyelerine getirdim.

sıcak su aktı.

peteklerle sıcak suyunun ne alakası var.

2 ayrı tesisat değil mi ?

• vaillant kombilerde sistem radyatör suyu ile plakalı eşanjör tarafından ısıtılır cihazda su kalmazsa kuru yanma tehlikesi sebebiyle arızaya geçer
  • Bu ariza hersey olabilir once peteklerin calistigini anlamak gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar petekleri çalıştırmadım . sadece su bastım ..
  • hocam ben ilk defa kombili bi eve taşındım, o yüzden pek anlamıyorum, benim şöyle bir sorunum var;
    evdeki kombi şu alttaki gibi bişi. BAXI değil de FALKE yazıo böle kuş resmi felan var. kombi üzerinde 60 derecenin bulunduğu kısımdaki kırmızı ışık yanıp sönüyor sürekli. şu an yaz konumunda ama hiçbir şekilde suyu ısıtmıyor. 60 derecelik kırmızı ışığın yanında böle çember içinde üçgen simgesi var. acaba sorun nedir, nasıl çözebilirim, bilgilendirirsen sevinirim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LynXMaSTeR -- 21 Eylül 2012; 10:17:03 >

• fan arızası üçgen işaret resetle düzelmezse prosestat ,fan , elk,kart bunlardan biri arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • nasıl yapcaz hocam reset olayını ? dediklerinden de pek bişi anlamadım, prosestat nedir, fan neresindedir, elk, kart felan ?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.