Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duayen2

Ariston egis 24ff kombi kullanıyorum. Daire dubleks. Kombi üst kattaki peteklere su basamıyor. Servis ek pompa ve kazan takacağını söyledi. Daha önceden taktıran veya kullanan varsa bana memnun kalıp kalmadığını söyleyebilir mi? Bir de bu işlem bana ne kadara malolur?

denge kabı sistemi yaptıracaksın sistemin sana maliyeti 750 tl tutar ama ondan sonra 5 katı bağla bütün petekleri ısıtır
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilgin için. Kombiyi büyütmeye göre daha düşük gaz sarfiyatıyla ısınacağım soyleniyor. Doğru mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustam merhaba kolay gelsin.
    ilk mesajda yazdigim ariza gaz valfini degistirince düzeldi kombi normal olarak atesleyip çalisiyor,
    gaz valfini kendim bir firmadan siparis ederek satin aldim ve yerine taktim.(sebebide benden istenen paranin yari fiyatina maletmem oldu.)
    simdi ise kombi atesleme yapip kalkinirken ilk baslarda az seviyede ,isindikçada çogalarak gürültü yapiyor.gürültü motor sesi gibi.
    servis geldiginde geçici olarak kullanabilmemiz için gaz giris vanasini kisarak,kombinin parametrelerini degistrmisti.banada biraz gürültü yapacagini sikinti olmayacagini söylemislerdi.bu sesin sebebi nedir ne yapabilirim.normal çalisma için parametreler ne olmali,nasil degistirebilirim.
    tam yogusmali kombilere bakim yapilirmi ne kadar aralikla yapilir.
    temizlik yapilirmi,
    yapilmazmi

30 ekim de yazmy?tym sanyyorum görmediniz,?imdiden te?ekkür ederim.

• Buderus Gb022-24k Cihazın genleşme tankına hava basarken nelere dikkat etmeliyim?
    Basıncı 0.75 bar olacakmış servis kurulum kitapçığında böyle yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m112

Ustam merhaba kolay gelsin.
    ilk mesajda yazdigim ariza gaz valfini degistirince düzeldi kombi normal olarak atesleyip çalisiyor,
    gaz valfini kendim bir firmadan siparis ederek satin aldim ve yerine taktim.(sebebide benden istenen paranin yari fiyatina maletmem oldu.)
    simdi ise kombi atesleme yapip kalkinirken ilk baslarda az seviyede ,isindikçada çogalarak gürültü yapiyor.gürültü motor sesi gibi.
    servis geldiginde geçici olarak kullanabilmemiz için gaz giris vanasini kisarak,kombinin parametrelerini degistrmisti.banada biraz gürültü yapacagini sikinti olmayacagini söylemislerdi.bu sesin sebebi nedir ne yapabilirim.normal çalisma için parametreler ne olmali,nasil degistirebilirim.
    tam yogusmali kombilere bakim yapilirmi ne kadar aralikla yapilir.
    temizlik yapilirmi,
    yapilmazmi

30 ekim de yazmy?tym sanyyorum görmediniz,?imdiden te?ekkür ederim.

bu cihaz ile cihaznın fabrika değerlerine göre gaz valfinden veya parametrelerden min max mbar ayarı gerekiyor tek çözüm bu servis işi yani
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

Buderus Gb022-24k Cihazın genleşme tankına hava basarken nelere dikkat etmeliyim?

sistemdeki suyu boğalt ayak pompası ile 5 ayak bas
  • Merhaba,
    baymak baxi eco3 240fi kombim var. 20 gun once E03 hatasi verdi. Fanı sokup temizleyip tekrar takinca duzeldi ancak bu seferde çok sesli calisiyordu ve cuma gunu tekrar e03 hatasi verdi. Dun yeni fan alip degistirdim ama hata duzelmedi.
    kombiyi calistirinca bir kac kez atesleme yapmaya calisiyor ama 5sn atesleyemedikten sonra e03 hatasini veriyor. Mesajlardan okudugum kadariyla prosestat veya kartinda hata olabilecegi belirtilmis ama hangisinin hatali oldugunu tespit edebilmenin yolu nedir?
    Honeywell c6065a1135 modeli prosestati kolayca bulabilir miyim? Internette bulamadim.
    Yardimlariniz icin teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freegmc

Merhaba,
    baymak baxi eco3 240fi kombim var. 20 gun once E03 hatasi verdi. Fanı sokup temizleyip tekrar takinca duzeldi ancak bu seferde çok sesli calisiyordu ve cuma gunu tekrar e03 hatasi verdi. Dun yeni fan alip degistirdim ama hata duzelmedi.
    kombiyi calistirinca bir kac kez atesleme yapmaya calisiyor ama 5sn atesleyemedikten sonra e03 hatasini veriyor. Mesajlardan okudugum kadariyla prosestat veya kartinda hata olabilecegi belirtilmis ama hangisinin hatali oldugunu tespit edebilmenin yolu nedir?
    Honeywell c6065a1135 modeli prosestati kolayca bulabilir miyim? Internette bulamadim.
    Yardimlariniz icin teşekkürler

elk kartın veya ateşleme trafon bozuk o prosesta zor bozulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

Buderus Gb022-24k Cihazın genleşme tankına hava basarken nelere dikkat etmeliyim?

sistemdeki suyu boğalt ayak pompası ile 5 ayak bas

Teşekkürler hocam peteklerin alt üst vanasını kapattım.
    Sonra tahliye musluğunu açıp sistemdeki (peteklerin içi dolu)suyu boşalttım sonrada hava bastım şimdilik problem gözükmüyor inşaallah sıkıntı çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.1.1.1 -- 2 Kasım 2014; 11:52:40 >
  • Kardeşimin Bosch Exlusive kombi göstergede C1,C6 gibi değişik arızalara geçerek ateşleme yapmıyordu.Elektronik kart üzerinde rölelerin bir tanesi çalışmıyordu ve hepsini değiştirdik.Kombi petekleri ısıtmada normal çalışıyor,fakat su ısıtmak için muslukları açınca EA arıza kodu beliriyor ve çalışmıyor.Bunu her açmada yapmıyor.Kombide baca fanı,prosestat kontrolü,su giriş temizliği ve baca kontrolleri yapıldı.Bu arıza konusunda yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.
  • Merhaba Demirdöküm aden marka kombim de sorun var. Öncelikle Sıcak suda bir problemi yok ama petekleri yakmıyor. Bu gün servis (Normal sevis demirdöküm servisi değil) çağırdım gelip anakart revize etmeli dedi gittiler. 280 lira fiyat istediler bende internette kart temir eden bir yer buldum ona sorunu anlattım. Oda kart değil basınçla ilgili bir sıkıntısı vardır dedi. Şimdi hem sorunumu hemde ustanın yaptıkları ile kart tamircisinin bana söylediklerini yazayım.

Öncelikle kombi sıcak su sisteminde herhangibir sorun yok. Yalnız oda termostatını açınca petekler devreye girmiyor. Basıç göstergem de 2.5 da takılı kalmış durumda suda versem petekleri boşaltsamda aynı duruyor. Gelen servis oda termostatı direk bağladı. Ön kapağı açtı birkaç kondansatöre vurdu bunun kartı revize olcak dedi gitti.

Bende kart tamir eden bir yer buldum netten. Adama kartın durumunu yapılanları anlattım. Oda sıcak su çalışıyor vede basıç göstergen takılı kaldı ise bu basın kontrol switchi gibi birşey var sorun ondandır. Dedi kapağı açıp göstergeye bağlı olan swtich gibi birşey var onu kısa devre yapıp bakmak lazım ordanmı sorun diye. Henuz öyle bişey yapmadım adam dediği gibi swichi vs buldum.

Acaba neden böyle olmuştur. Bana kart pek mantıklı gelmedi diğer kart tamircisinin söylediği daha mantıklı. Ne yapmalıyım.

Not: Cihaz üzerinde hiçbir arıza ışığı yanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrAy -- 2 Kasım 2014; 17:46:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

Daha öncede sormuştum ama arada kaynadı sanırım
    bir kaç sorum olacaktı, cevaplarsanız sevinirim
    tesisat kurulalı 3 ay oldu. sıcak sudan yararlandık, petekleri ayın 27 sinde açtık.
    -kombiye yakın olan 2 petekte devamlı su sesi var
    havasını almama rağmen bu sesi duyuyorum, bu sorun nasıl çözülür?
    -kombiyi 45 yapmış olmama rağmen bazen 49-47 gibi yüksek dereceleri görüyorum. Bunun sebebi nedir?

tesisatta ters bağlantı var gözüküyor

üstten giriyor, alttan su çıkıyor
    neredeyse günde bir kere sular kesiliyor acaba bu etkili olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: GrAy

Merhaba Demirdöküm aden marka kombim de sorun var. Öncelikle Sıcak suda bir problemi yok ama petekleri yakmıyor. Bu gün servis (Normal sevis demirdöküm servisi değil) çağırdım gelip anakart revize etmeli dedi gittiler. 280 lira fiyat istediler bende internette kart temir eden bir yer buldum ona sorunu anlattım. Oda kart değil basınçla ilgili bir sıkıntısı vardır dedi. Şimdi hem sorunumu hemde ustanın yaptıkları ile kart tamircisinin bana söylediklerini yazayım.

Öncelikle kombi sıcak su sisteminde herhangibir sorun yok. Yalnız oda termostatını açınca petekler devreye girmiyor. Basıç göstergem de 2.5 da takılı kalmış durumda suda versem petekleri boşaltsamda aynı duruyor. Gelen servis oda termostatı direk bağladı. Ön kapağı açtı birkaç kondansatöre vurdu bunun kartı revize olcak dedi gitti.

Bende kart tamir eden bir yer buldum netten. Adama kartın durumunu yapılanları anlattım. Oda sıcak su çalışıyor vede basıç göstergen takılı kaldı ise bu basın kontrol switchi gibi birşey var sorun ondandır. Dedi kapağı açıp göstergeye bağlı olan swtich gibi birşey var onu kısa devre yapıp bakmak lazım ordanmı sorun diye. Henuz öyle bişey yapmadım adam dediği gibi swichi vs buldum.

Acaba neden böyle olmuştur. Bana kart pek mantıklı gelmedi diğer kart tamircisinin söylediği daha mantıklı. Ne yapmalıyım.

Not: Cihaz üzerinde hiçbir arıza ışığı yanmıyor.

bunun çözümü basit kart kapağın üstünde 2 adet beyaz kabloyu birbirne değdir ok

• demirdöküm aden kombiyle ilgili bir sorunum var akış türbini bozuktu piyasa fiyatı 10 tl serviz değişim için 170 tl talep ettiği için yaptırmadım 1 ay sonra kombinin petekleri açtığımda kombide şu sorun oluştu kombi çalışıyor peteklere giden borunun bakır kısmı ısınıyor kombi çalışmayı kesiyor yardımcı olursanız sevinirim bide servis öneriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim 0532 520 36 91 yazlık sıcak kullanım suyu çalışmıyor türbin sorunu nedeni ile kışlık konumdada sadece sıcak su kullnımı var petekler çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilmavi -- 2 Kasım 2014; 21:06:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilmavi

demirdöküm aden kombiyle ilgili bir sorunum var akış türbini bozuktu piyasa fiyatı 10 tl serviz değişim için 170 tl talep ettiği için yaptırmadım 1 ay sonra kombinin petekleri açtığımda kombide şu sorun oluştu kombi çalışıyor peteklere giden borunun bakır kısmı ısınıyor kombi çalışmayı kesiyor yardımcı olursanız sevinirim bide servis öneriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim 0532 520 36 91 yazlık sıcak kullanım suyu çalışmıyor türbin sorunu nedeni ile kışlık konumdada sadece sıcak su kullnımı var petekler çalışmıyor

konum nedir ist ?
  • kağıthane sanayi mahallesi
    Eğer kapak üstündeki termostatı diyorsanız onu direk bağladım olmadı. Resim çektim notlar yazdım.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrAy -- 2 Kasım 2014; 21:28:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrAy

Eğer kapak üstündeki termostatı diyorsanız onu direk bağladım olmadı. Resim çektim notlar yazdım.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

ilginç timerde yoksa devrede ön panel kartı veya anakartta bir sıkıntı var
    Anladım maliyeti gelen ustanın dediği gibi 280 liramıdır. İnternetten kartı 60 tl ye tamir eden bir yer varda. Oda kartında sorun yoktur dedi. İyice kafam karıştı.
  • merhaba eca proteus kombimiz sicak su kullanirken su bir sicak bir soguk akiyor belli araliklarla tekrar ediyor su basinciysa dedim gece 4 te de ayni suyu ilitmiyorum dogrudan tam acik kullaniyoruz tesisat boyu 15m ancak var bir rahat edemedik yardiminizi bekliyorum.
    @kombiustası

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.