Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.243
Cevap
313
Favori
1.444.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: desper.ibanez

quote:

Merhaba,

Emektar 10 yıllık vailant kombi şimdiye kadar 3 bar emniyet valfinden başka arıza vermemişti.Ama bugün sabah kontrol ettiğimde kombi çalışıyor yalnız resimdeki vantilatör ışığının yandığını farkettim.Forumun tamamını okuyamasamda bir bölümünde fan temizliği yada değişiminin gerektiğinin bilgisine ulaştım.Ayrıca forumda prosetat 2 adet hava alma deliklerinin kirlendiğinin bilgiside mevcuttu.Servis çağırmadan yapabileceğim bir şey varsa yardım etmenizi rica ediyorum.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Sorunu tam olarak anlatamamış olabilirim kusura bakmayın.
    Model olarak tam bilemiyorum ama forumda başka bir arkadaşın kombisinden.Galiba vck diyorlar.Ekteki resimde bulunan kombiyi kullanıyorum.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

4.Led yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; cihaz bacalı ise baca çekişi yok hermetik ise hava prosestat problemi

Hayırsa; kombi bacalı ise çekim gücü yok ve cihaz çevrim dışı olmuş hermetikse hava prosestat kontakları yapışık yada fan motoru problemi mevcut.

Arkadaşlar yardım edecek biri yok mu?

cihazın çalışıyorsa hiç elleme çalışmıyorsa elk kart ,prosestat ,arızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanalkas

Demirdokum doğalgazlı şohben var suyu açınca devreye girmiyor bazen f1 arızası veriyor dünden beri uğraşıyom sorunu çözemedim

Yokmu yardım edecek yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

quote:

Merhaba,

Emektar 10 yıllık vailant kombi şimdiye kadar 3 bar emniyet valfinden başka arıza vermemişti.Ama bugün sabah kontrol ettiğimde kombi çalışıyor yalnız resimdeki vantilatör ışığının yandığını farkettim.Forumun tamamını okuyamasamda bir bölümünde fan temizliği yada değişiminin gerektiğinin bilgisine ulaştım.Ayrıca forumda prosetat 2 adet hava alma deliklerinin kirlendiğinin bilgiside mevcuttu.Servis çağırmadan yapabileceğim bir şey varsa yardım etmenizi rica ediyorum.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Sorunu tam olarak anlatamamış olabilirim kusura bakmayın.
    Model olarak tam bilemiyorum ama forumda başka bir arkadaşın kombisinden.Galiba vck diyorlar.Ekteki resimde bulunan kombiyi kullanıyorum.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

4.Led yanıyor mu?

Yanıp sönüyorsa; cihaz bacalı ise baca çekişi yok hermetik ise hava prosestat problemi

Hayırsa; kombi bacalı ise çekim gücü yok ve cihaz çevrim dışı olmuş hermetikse hava prosestat kontakları yapışık yada fan motoru problemi mevcut.

Arkadaşlar yardım edecek biri yok mu?

cihazın çalışıyorsa hiç elleme çalışmıyorsa elk kart ,prosestat ,arızalı

Teşekkürler yardımınız için.
  • Sorunu bilmiyor musunuz yoksa bilerek mi cevap vermiyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: caner19

Merhaba Arkadaşlar,
    Vaillant kombimin devir daim pompasından garip garip sesler geliyor ve sıcak su akışında dalgalanmalı sıcaklıklar oluyor yada rıza veriyor.
    artı kaloriferi açınca ses tiz ve başka sesler olarak devam ediyor daha önce çok görültülü çalışmaya başlamıştı şimdi sanırım pompa değişicek
    wilo marka pompa ben pompa olduğunu düşünüyorum musluk suyu bir sıcak oluyor bir soğuk ve pompadan dediğim gibi garip seeler geliyor.
    Ataşehir tarafında bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı ve birde bu WİLO marka sirkülasyon pompası ne kadardır.
    teşekkürler

pompanızın kafa dağıtmış deyişecek 250 tl orj wilo
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

ustam çok teşekkürler bulunduğum yerde kombi yedek parçaları satan bir yerden Wilo Marka pompayı 180 TL + işcilik 40 TL olmak üzere
    toplam 220 TL sorunu çözdük. devir daim pompası arızası giderilmiş oldu. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanalkas

Sorunu bilmiyor musunuz yoksa bilerek mi cevap vermiyorsunuz

Arkadaşım merhaba
    Umarım yardımım dokunur.

Başka bir forumda :

F 1 arızası iyanizasyon elektrodunun alevi görmediğini veya kombide ateşleme işlemi sırasında alev oluşmadığını anlatır. Gaz vanalarınızı ve evinize gazın gelip gelmediğini kontrol edin.

Birde kombiustası şöyle bir yazmış.

vinto f1 f4 gaz yok veya kart arızalı gazı kontrol edip resetleyin düzelebilir DEMİRDÖKÜM Vinto kombi hata kodları:
    Hata Kodu Hata Tipi Gösterge
    01ve 04 Ateşleme başarısızlığı ( Gaz yok veya alev oluşmadı )
    02 Hava başarısızlığı (Prosestat ) otomatik reset 15 dakika sonra ............F2
    03 2 saat içinde prosestat arızası 3 kez tekrar ederse...............F3
    05 Aşırı ısınma emniyeti ...............................................F5
    06 Isıtma sensörü CTN2 arızası..........................................F6
    09 Kalorifer devresi su basınç sersörü arızası (Cp sensörü).............F9
    11 Ana kart sinyal almıyor .............................................F11
    12 Kullanıcı arayüz arızası sinyal almıyor ............................ F12
    13 Ana Kart arızası ....................................................F13
    14 Kalorifer su sıcaklığı 95 C nin üstünde F14
    15 Gaz mekanizması step motor arızası ..................................F15
    16 kombi kapatıldıktan 5 sn den fazla bir süre sonra alev hala mevcut ..F16
    17 Voltaj düşük < 170 V ................................................F17
    18 Kullanıcı arayüz arızası ........................................... F18
    19 CTN2 kullanım suyu talebinde boru üzerinde irtibatlı değil...........F19
    20 Kullanıcı arayüzü kombi ile uyumlu değil.............................F20
    21 Su eksik ( 0.5 barı altınada)
    22 Kalorifer tesisat su basıncı fazla ( 2,7 barın üzerinde ) kombi ustası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desper.ibanez -- 30 Ekim 2014; 12:24:15 >
  • Merhabalar evde demir döküm termostatlı vana var hepsi belli derecede suyu kesiyor kombinin fakat birtanesi hiç kesmiyor ev sıfır ilk defa kullandık acaba bozukmudur yoksa böylemi ayarlanmıştır kafayı benim söküp ayar pinleriyle oynama imkanım var mı?

2. Sorum ise şu borular yer altından geliyor sanırım mobil sistem deniyır ikisi yukarı çıkıp bir metala giriyor bir ucu alttan peteğe giriyor diğer ucu metal boru ile yukarı çıkıp ordan termostat vanadan geçip giriyor bu sistemde allta alyen anahtarla sıkılan bi vida var onlar bir petek hariç sıkılıydı petekler isinmiyordu bende açtım ama o sadece sicak su girişinimi kontrol ediyor ne kadar aç kapa yapabilirim farkı var mı ben rastgele açtım petekler isindi😄

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Lynx marka kombimin basıncı 1 bar a kadar düşmüştü...su 2 bar kadar su bastım..bu sefer su akıtmaya başladı..boşaltma yerindenn...acaba bu kendi kendine dururmu yoksa sürekli böyle akıp gidecek mi?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • lacise kullanıcısına yanıt
    basınç fazla olduğu için sızıtmaya başlamış,1-1.5 bar idealdir
  • arkadaşlar benim kombi baymak quatar 24 fi

peklerin sıcaklık derecesini kaça getitsem getireyim peteklere el değimiyor o kadar çok ısıtıyor ne yapmak lazım ne arızalanmış olabilir
  • merhaba
    kombiyi kışlık modda ilk çalıştırmamız
    peteklerin havasını aldım
    kombi ısıttıktan bir müddet daha sonrada tekrar havasını aldım
    fakat kombiye yakın olan petekte hala daha su sesi mevcut
    ısınmada sorun yok, petek eşit bir şekilde ısınıyor ama su sesi gitmek bilmedi
    konu hakkında yardımcı olabilecek var mıundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can.avar -- 30 Ekim 2014; 22:34:42 >
  • merhabalar bir saat once 2 yıllık kombımın ılk bakımını kıslık bakımını yaptırdım acıldıgında ılk oce sercısdekı beyfendı kombınızın (baymak eco 4 modelı ) enjektor lerı degısecek dedı ve ıcındekı sıyah tozlanmayı gosterdı sonra bır vana soktu ıcıne sıvı bır sey sıktı. baktı ettı bır ara sımdı yanımda yok buna gazbasılması lazım dedı. ıbrenız basnc ıbrenız dustumu dedı ıkı kez evet dedım ama bır yerden damlatmıs dedım vanayı sıktım bır yıldır hıc bır sorun yok dedım okey 30 tl bır ara gaz basalım dedı. neyse enjektorlerı 35*4: 140 tl degıstırdı 75 servıs ucretı aldı. 215 tl aldı. neyse dedım sonra fatura kesmedi. aldı gıttı sonra degıstırdıgı parcalara baktım mıkroskopık 4 adet meme . acaba dedım baska bır seymı yok baska bır parca sokmemıstı ne yazıkkı 4 5 dakıkada baska bır sey yapamazdı . o memeler benım ocak ımdakı tupden dogalgaza gecerken degıstırdıgım memeler gıbı 4 adet bırseydı ve bana 140 lıra cok gelmıstı. cunku o agırlıkdakı 4 adet 4 gram altın alsam 140 lıra yapmayacaktı. bunu sormak ıstıyorum sımdi size
  • merhabalar.
    Alarko srd 20 kombim var.
    sıcak su veya kalorifer iki seçenektede kombi 3-5 saniye arayla ateşleyip geri dönüyor.
    ekranında arıza kodu göstermiyor.
    arızası ne olabilir.
    kolay gelsin.

cihaz turbo yğuşmalı bakmadan zor tahmini

ustam merhaba.ilginize teşekkür ederim.
    servisten geldiler bugün,çeşitli denemelerden sonra gaz valfinin arızalı olduğu ortaya çıktı.servis valfin yüksek gaz basıncıyla arızalanabileceğini ve şimdiye kadar hiç karşılaşmadığını,aşırı basıncın şebekeden kayklanabileceğini söyledi. valf ellerinde olmadığı için siparişle temin edilip takılacak.sorum: valf kaç tl civarındadır.tahmini de olabilir.
    arızanın olduğu günün devamında gaz şirketi elemanları gelip bizim binanın sayaçlarının ve vanalarının olduğu panoya bakıp gittiler bir dakika sürmedi ,biz fatura yazdıklarını zannettik fakat fatura yazmamışlardı.arızanın oluşmasından sonra bu tür bi şey bende şüphe uyandırdı.gaz şirketine gidip ne söyleyebilirim,bana ne diyebilirler.hak talep edebilirmiyim.
    kolay gelsin.

gaz valfinin girişinden ince telli filtre vardır yani gaz krili gelsede bozulmaz

merhaba.
    gaz valfinin model numarası ( VK 4115V 1378 4)kombi tam yoğuşmalı alarko srd 20
    resim ekleyemedim.netde buna benzer valfler var fakat sonundaki 5 rakam uymuyor.bu konuda bilgi verirseniz makbule geçer.
    birde valf arıza yapmaz demişsiniz bunuda biraz açabilirmisiniz.
    kolay gelsin.

bu valfin bozulması zor ihtimaldir başka bir sorun vardır

Ustam tekrar merhaba kolay gelsin.
    ilk mesajda yazdığım arıza gaz valfini değiştirince düzeldi kombi normal olarak ateşleyip çalışıyor,
    gaz valfini kendim bir firmadan sipariş ederek satın aldım ve yerine taktım.(sebebide benden istenen paranın yarı fiyatına maletmem oldu.)
    şimdi ise kombi ateşleme yapıp kalkınırken ilk başlarda az seviyede ,ısındıkçada çoğalarak gürültü yapıyor.gürültü motor sesi gibi.
    servis geldiğinde geçici olarak kullanabilmemiz için gaz giriş vanasını kısarak,kombinin parametrelerini değiştrmişti.banada biraz gürültü yapacağını sıkıntı olmayacağını söylemişlerdi.bu sesin sebebi nedir ne yapabilirim.normal çalışma için parametreler ne olmalı,nasıl değiştirebilirim.
    kolay gelsin
  • ustam aklıma sonradan geldi tekrar yazıyorum.affola
    tam yoğuşmalı kombilere bakım yapılırmı ne kadar aralıkla yapılır.
    temizlık yapılırmı,
    yapılmazmı
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: executive44

arkadaşlar benim kombi baymak quatar 24 fi

peklerin sıcaklık derecesini kaça getitsem getireyim peteklere el değimiyor o kadar çok ısıtıyor ne yapmak lazım ne arızalanmış olabilir

rezistör veya potansiyometre arızalı
  • Ustam kombinin bakimini yapmak için hangi yolu izlemeliim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Ustam kombinin bakimini yapmak için hangi yolu izlemeliim

servisin yolunu
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    merhabalar bir saat once 2 yıllık kombımın ılk bakımını kıslık bakımını yaptırdım acıldıgında ılk oce sercısdekı beyfendı kombınızın (baymak eco 4 modelı ) enjektor lerı degısecek dedı ve ıcındekı sıyah tozlanmayı gosterdı sonra bır vana soktu ıcıne sıvı bır sey sıktı. baktı ettı bır ara sımdı yanımda yok buna gazbasılması lazım dedı. ıbrenız basnc ıbrenız dustumu dedı ıkı kez evet dedım ama bır yerden damlatmıs dedım vanayı sıktım bır yıldır hıc bır sorun yok dedım okey 30 tl bır ara gaz basalım dedı. neyse enjektorlerı 35*4: 140 tl degıstırdı 75 servıs ucretı aldı. 215 tl aldı. neyse dedım sonra fatura kesmedi. aldı gıttı sonra degıstırdıgı parcalara baktım mıkroskopık 4 adet meme . acaba dedım baska bır seymı yok baska bır parca sokmemıstı ne yazıkkı 4 5 dakıkada baska bır sey yapamazdı . o memeler benım ocak ımdakı tupden dogalgaza gecerken degıstırdıgım memeler gıbı 4 adet bırseydı ve bana 140 lıra cok gelmıstı. cunku o agırlıkdakı 4 adet 4 gram altın alsam 140 lıra yapmayacaktı. bunu sormak ıstıyorum sımdi size
  • quote:

Orijinalden alıntı: solakoglu

merhabalar bir saat once 2 yıllık kombımın ılk bakımını kıslık bakımını yaptırdım acıldıgında ılk oce sercısdekı beyfendı kombınızın (baymak eco 4 modelı ) enjektor lerı degısecek dedı ve ıcındekı sıyah tozlanmayı gosterdı sonra bır vana soktu ıcıne sıvı bır sey sıktı. baktı ettı bır ara sımdı yanımda yok buna gazbasılması lazım dedı. ıbrenız basnc ıbrenız dustumu dedı ıkı kez evet dedım ama bır yerden damlatmıs dedım vanayı sıktım bır yıldır hıc bır sorun yok dedım okey 30 tl bır ara gaz basalım dedı. neyse enjektorlerı 35*4: 140 tl degıstırdı 75 servıs ucretı aldı. 215 tl aldı. neyse dedım sonra fatura kesmedi. aldı gıttı sonra degıstırdıgı parcalara baktım mıkroskopık 4 adet meme . acaba dedım baska bır seymı yok baska bır parca sokmemıstı ne yazıkkı 4 5 dakıkada baska bır sey yapamazdı . o memeler benım ocak ımdakı tupden dogalgaza gecerken degıstırdıgım memeler gıbı 4 adet bırseydı ve bana 140 lıra cok gelmıstı. cunku o agırlıkdakı 4 adet 4 gram altın alsam 140 lıra yapmayacaktı. bunu sormak ıstıyorum sımdi size

ne diyebilirim
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Timer a giden iki gri kablo şöntlenerek (Birleştirilerek) arıza giderildi timer artık çalışmıyacak zaten kullanmıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tevko -- 31 Ekim 2014; 0:11:18 >
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.