Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba ariston clas premium 24 model kombimiz ateşleme yapmıyor Sp1 hatası verıyor biraz durduktan sonra tekrar ateşleme yapıyor olmayınca Sp2 yazıyor.Daha sonra err 501 hatası veriyor.Kırmızı ışık yanıyor .Bir kaç sefer Resetleme yaptık düzeliyor tekrar aynı şekilde hata veriyor.Servisini çagırdık kartı yanmıs dediler 390 lira fiyat istedi.(garantisi bitti)Sizce neden olabilir.Kartı yanmış olabilir mi nasıl anlasılır.Bide kartın fiyatı ne kadar eder.TEŞEKKÜR EDERİM.
    [simage]
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    [/simage]

• quote:

Orijinalden alıntı: ,ahmet20

Arkadaşlar Merhaba ariston clas premium 24 model kombimiz ateşleme yapmıyor Sp1 hatası verıyor biraz durduktan sonra tekrar ateşleme yapıyor olmayınca Sp2 yazıyor.Daha sonra err 501 hatası veriyor.Kırmızı ışık yanıyor .Bir kaç sefer Resetleme yaptık düzeliyor tekrar aynı şekilde hata veriyor.Servisini çagırdık kartı yanmıs dediler 390 lira fiyat istedi.(garantisi bitti)Sizce neden olabilir.Kartı yanmış olabilir mi nasıl anlasılır.Bide kartın fiyatı ne kadar eder.TEŞEKKÜR EDERİM.
    [simage]
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    [/simage]

elk kart arızalı

• sahtekar servislere kazıklanmayın.kart tamiri karakoyde yapıyorlar.kartı cıkarıp goturun yaptırın ve tekrar yerine takın.
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Benim Kombidede Duştayken sıcak su aniden soğuyor ve tekrar sıcak su geliyor ( su ılınmıyor tamamen soğuyor )duş boyunca su sürekli ısınıp soğuyor bu durum sürekli olmaya başladı kombi gayet normal çalışıyor basınç göstergesi 1,5 barda bu durum bir arızamıdır yoksa kombi bakımı ile halledilecek bir olaymıdır sorun ne olabilir ?
    ( Cihaz E.C.A. Proteus )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 10 Eylül 2014; 9:31:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan_kilic

Benim Kombidede Duştayken sıcak su aniden soğuyor ve tekrar sıcak su geliyor ( su ılınmıyor tamamen soğuyor )duş boyunca su sürekli ısınıp soğuyor bu durum sürekli olmaya başladı kombi gayet normal çalışıyor basınç göstergesi 1,5 barda bu durum bir arızamıdır yoksa kombi bakımı ile halledilecek bir olaymıdır sorun ne olabilir ?
    ( Cihaz E.C.A. Proteus )

bu cihazın kronik kart arızasıdır kart 3 yollu vanayı çekip çekip bırakıyor çözüm kırmızı honeyvell kartın deyişmesi tamirde olmuyor bu problem
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam bundan önceki arızasında bu parça değişmişti bu parçalar garanti kapsamında olmuyormu ?
  • vitopend 200 kombimde şöyle bir sıkıntı var.kombiyi açıyoruz 20-30 dakika çalışıyor sonra alev işareti kayboluyor ve ısıtmamaya başlıyor.makineden dııt diye ara ara ses geliyor sanki gazı yakmaya çalışıyor ama ateşleme veya gaz gelişi olmuyor gibi.kapatıp 20-30 dakika bekleyince tekrar çalışıyor.bir günlük bir elektrik kesintisi vardı.sanırım ondan sonra oldu.
    kombi hiçbir arıza işareti de vermiyor.servis geldi bakım yaptı.çalıştırdı ve baktı çalışıyor gitti.eğer aynı arızayı yaparsa kart değişecek dedi.tekrar aradım kart arızası kesinlikle dedi.
    kart tamiriyle kesin sorun çözülür mü?
    iyi forumlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: n96

vitopend 200 kombimde şöyle bir sıkıntı var.kombiyi açıyoruz 20-30 dakika çalışıyor sonra alev işareti kayboluyor ve ısıtmamaya başlıyor.makineden dııt diye ara ara ses geliyor sanki gazı yakmaya çalışıyor ama ateşleme veya gaz gelişi olmuyor gibi.kapatıp 20-30 dakika bekleyince tekrar çalışıyor.bir günlük bir elektrik kesintisi vardı.sanırım ondan sonra oldu.
    kombi hiçbir arıza işareti de vermiyor.servis geldi bakım yaptı.çalıştırdı ve baktı çalışıyor gitti.eğer aynı arızayı yaparsa kart değişecek dedi.tekrar aradım kart arızası kesinlikle dedi.
    iyi forumlar dilerim

cihaza detaylı baksınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

vitopend 200 kombimde şöyle bir sıkıntı var.kombiyi açıyoruz 20-30 dakika çalışıyor sonra alev işareti kayboluyor ve ısıtmamaya başlıyor.makineden dııt diye ara ara ses geliyor sanki gazı yakmaya çalışıyor ama ateşleme veya gaz gelişi olmuyor gibi.kapatıp 20-30 dakika bekleyince tekrar çalışıyor.bir günlük bir elektrik kesintisi vardı.sanırım ondan sonra oldu.
    iyi forumlar dilerim

cihaza detaylı baksınlar

kartı size göndersem tamir olur mu?

• quote:

quote:

iyi forumlar dilerim

cihaza detaylı baksınlar

siz arıza karttan olmayabilir mi diyorsunuz?
    servisi arıza için çağırmıştım.hem bakım yaptılar hem de arızaya baktılar.
    daha detaylı bakın diye servisi tekrar mı çağırayım?Konya'da kart tamiri yapan yok.yenisiyle değiştirelim diyorlar ama çok para istiyorlar.sservisteb yetersiz anlaşılan.
    sizce nasıl bir yol izliyim?

• eca calora kombinin ön kapağını (sac kapak) nasıl çıkarabilirim. bu konuda bilgisi olanların yardımını rica ediyorum. eca confeo ile aynı kasaya sahip oldugundan confeo hakkında bilgisi olanlar da yardımcı olabilir diye düşünüyorum. kombinin altına üstüne baktım ama sac kapagi cikarmak icin hangi vidayi sokmem gerektigini, vidayi soktukten sonra kapagi one arkaya nasil hareket ettirecegimi anlayamadim. saygilar.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

quote:

iyi forumlar dilerim

cihaza detaylı baksınlar

kartı size göndersem tamir olur mu?

bu aralar doluyuz hemde süreç uzun olur sizin için başka bir servis bulun konyadan

• Merhaba arkadaşlar. Demir döküm kalisto kombimiz var. Su basıncı 4 barın üzerinde son noktaya kadar geldi. Bu basıncı nasıl düşürebiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollo18

Merhaba arkadaşlar. Demir döküm kalisto kombimiz var. Su basıncı 4 barın üzerinde son noktaya kadar geldi. Bu basıncı nasıl düşürebiliriz ?

cihazın sıcak su girilş vanasını kapat doldurma vanasını aç sıcak suyu aç musluktan ok
  • 1999 model 15 yaşında Vailant VCK 182 hermetik kombim var.
    Sık sık öksürmeye başladı. Tekrar servis mi çağırayım, yoksa yeni bir kombi mi satın alayım?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

1.arızası 02.05.2007’de.
    Arızası: Kombiyi açınca (çeşme konumunda) sırasıyla musluk ledi, vantilatör ledi, ateşleme ledi ve alev ledi Sarı yanıyor. Çeşmeyi açınca sıcak su sorunsuz akıyor. Buraya kadar her şey normal. Çeşmeyi kapatıp tekrar açınca tahminen 20 sn sonra sadece ateşleme ledi Sarı yanıp sönüyor. Ama çeşmeden sıcak su yerine soğuk su akıyor. Mecburen kombiyi kapatıp açmak gerekiyor. Ya da çalışma konumu şalterini arıza ledi konumuna alıp sonra da çeşme konumuna getirince sıcak su sorunsuz akıyor.
    Petek ve çeşme konumunda sıcak su sorunsuz akıyor. Su basıncı 1.5 barda duruyor.

Değişen parça: Vailant servisi üç yollu vananın üzerindeki switchi değiştirdi.

2.arızası 26.12.2012’de.
    Arızası: Kombi musluk konumunda iken sıcak suyu açınca musluktan sıcak su akmıyor. Kombiyi kapatıp açınca sıcak su akıyor. Bazen yine sıcak su akmayınca kombiyi hem kalorifer hemde musluk konumuna getirince sıcak su akıyor. Su basıncı 1.5 bar.

Değişen parça: Vailant servisi kontak sprey ile bakım yaptı. Parça değişmedi.
    Sıcak su akmaya başladı.

3.arızası 24.04.2014’de.
    Arızası:Kombi musluk konumunda iken sıcak suyu açınca musluktan sıcak su akmıyor. Kombiyi kapatıp açınca sıcak su akıyor. Bazen yine sıcak su akmayınca kombiyi hem kalorifer hemde musluk konumuna getirince sıcak su akıyor. Su basıncı 1.5 bar.

Değişen parça: Vailant servisi Bypass, Venturi, Membran değiştirdi.

4.arızası:12.09.2014’de

Arızası:Kombi musluk konumunda iken sıcak suyu açınca musluktan sıcak su akmıyor. Kombiyi kapatıp açınca sıcak su akıyor. Bazen yine sıcak su akmayınca kombiyi hem kalorifer hemde musluk konumuna getirince sıcak su akıyor. Su basıncı 1.5 bar.

Değişen parça: ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 13 Eylül 2014; 11:44:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ettu

1999 model 15 yaşında Vailant VCK 182 hermetik kombim var.
    Sık sık öksürmeye başladı. Tekrar servis mi çağırayım, yoksa yeni bir kombi mi satın alayım?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

1.arızası 02.05.2007’de.
    Arızası: Kombiyi açınca (çeşme konumunda) sırasıyla musluk ledi, vantilatör ledi, ateşleme ledi ve alev ledi Sarı yanıyor. Çeşmeyi açınca sıcak su sorunsuz akıyor. Buraya kadar her şey normal. Çeşmeyi kapatıp tekrar açınca tahminen 20 sn sonra sadece ateşleme ledi Sarı yanıp sönüyor. Ama çeşmeden sıcak su yerine soğuk su akıyor. Mecburen kombiyi kapatıp açmak gerekiyor. Ya da çalışma konumu şalterini arıza ledi konumuna alıp sonra da çeşme konumuna getirince sıcak su sorunsuz akıyor.
    Petek ve çeşme konumunda sıcak su sorunsuz akıyor. Su basıncı 1.5 barda duruyor.

Değişen parça: Vailant servisi üç yollu vananın üzerindeki switchi değiştirdi.

2.arızası 26.12.2012’de.
    Arızası: Kombi musluk konumunda iken sıcak suyu açınca musluktan sıcak su akmıyor. Kombiyi kapatıp açınca sıcak su akıyor. Bazen yine sıcak su akmayınca kombiyi hem kalorifer hemde musluk konumuna getirince sıcak su akıyor. Su basıncı 1.5 bar.

Değişen parça: Vailant servisi kontak sprey ile bakım yaptı. Parça değişmedi.
    Sıcak su akmaya başladı.

3.arızası 24.04.2014’de.

Değişen parça: Vailant servisi Bypass, Venturi, Membran değiştirdi.

4.arızası:12.09.2014’de

Değişen parça: ???

elk kartınız ve 3 yollu vananız revizzyon istiyor kronik sorunlar bunlar

• Peki tamir ettirsem kaça yapar servis? Tamire değer mi?
  • Merhabalar arkadaşlar ilk defa yaziyorum kombiyi musluklar kapalıykencçalıştırdim daha sonra makine arza verdi arzayi giderdim limit sensonoru çalışmasını engeliyordu sensoru resetledim arza silindi simdi arza yok ama bu seferde gaz gelmiyor çakmak ve pilot ateşleme yapmıyordDemirdöküm aden led paneli 23kw ısıtma gücü hermatik yardim edebillirmsinz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ustalar. Buderus U 062 kombi 5 yıllık, son zamanlarda duştayken aniden su soğuyor ve 1 dakika sonra tekrar ısınıyor. Ama asıl sorun kışın su basıncının sürekli olarak düşmesi, hatta bazen günlük su basıyordum ama bazen de 2-3 gün basınç düşmüyordu. Acaba ortak sisteme su mu kaçırıyor vanalar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi

Merhaba ustalar. Buderus U 062 kombi 5 yıllık, son zamanlarda duştayken aniden su soğuyor ve 1 dakika sonra tekrar ısınıyor. Ama asıl sorun kışın su basıncının sürekli olarak düşmesi, hatta bazen günlük su basıyordum ama bazen de 2-3 gün basınç düşmüyordu. Acaba ortak sisteme su mu kaçırıyor vanalar?

genleşme tankın kontrol edilecek şağlamsa tesisatta kaçak var arızaya gelince bakmak lazım ntc ,fan prosestat kart vs bunlardan olşabilir arıza
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.