Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeşim bu ntc sensörünü nerden edinebilirim.
    Ankara'da yaşıyorum.

Bir de sanırım bu ntc den 2 adet var kombide hangisi sence ya da 2 side mi değişmeli.

Yardımların için Allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarsmt

kardeşim bu ntc sensörünü nerden edinebilirim.
    Ankara'da yaşıyorum.

Bir de sanırım bu ntc den 2 adet var kombide hangisi sence ya da 2 side mi değişmeli.

Yardımların için Allah razı olsun

eskisini sökebiliyorsan sök ulus da sanayi caddesinde sor orada bulursun
  • Bugün eca confeo kombiniz arızalandı sanırsam. Sıcak su bekledim bekledim akmıyor. Kombinin yanına gittim ekranda 08 yazıyor bir anda 05 e düşüyor yanıp sönüyor ve sayılar 00 01 02 şeklinde yanıp sönerek devam ediyor su ısınmıyor. Delikten baktığımda ateş gözükmüyor. Gaz gidiyor sanırsam kombiden suyu açınca pısss diye ses geliyor. Hiçbir ikaz ışığı, arıza kodu vs gözükmüyor.

Normalinde kombi suyu açınca o anki sıcaklığı gösterir ve derece yanıp sönerek yavaş yavaş artar ayarladığımız dereceye gelince yanıp sönme biter. Sabit kalırdı. Şuan durum sürekli yanıp sönüyor ve derece saçmalıyor. 08 01 02 99 98 sürekli değişiyor.

Ve kombi çalışmıyorken ekranda sanırsam suyun sıcaklığı yazıyor. Şuan 24 yazıyor.

Arıza tam olarak nedir ? Teşekkürler.

Kombi tam olarak bu : http://www.damladogalgaz.com/wp-content/uploads/Eca-Confeo-Dijital-Bacali-Kombi.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar ferroli f24 kombi var sıcak suyu verene kadar çok su harcıyor ısınmıyordu. Bir anda haşlanır bir anda dolar şekilde su verirdi. Şimdi hiç ısıtmıyor. Sorun ne olabilir. Kaça halledilir.
    Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

Bugün eca confeo kombiniz arızalandı sanırsam. Sıcak su bekledim bekledim akmıyor. Kombinin yanına gittim ekranda 08 yazıyor bir anda 05 e düşüyor yanıp sönüyor ve sayılar 00 01 02 şeklinde yanıp sönerek devam ediyor su ısınmıyor. Delikten baktığımda ateş gözükmüyor. Gaz gidiyor sanırsam kombiden suyu açınca pısss diye ses geliyor. Hiçbir ikaz ışığı, arıza kodu vs gözükmüyor.

Normalinde kombi suyu açınca o anki sıcaklığı gösterir ve derece yanıp sönerek yavaş yavaş artar ayarladığımız dereceye gelince yanıp sönme biter. Sabit kalırdı. Şuan durum sürekli yanıp sönüyor ve derece saçmalıyor. 08 01 02 99 98 sürekli değişiyor.

Ve kombi çalışmıyorken ekranda sanırsam suyun sıcaklığı yazıyor. Şuan 24 yazıyor.

Kombi tam olarak bu : http://www.damladogalgaz.com/wp-content/uploads/Eca-Confeo-Dijital-Bacali-Kombi.jpg

ELK KART VEYA SENSÖRLER ARIZALI

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

Selamlar ferroli f24 kombi var sıcak suyu verene kadar çok su harcıyor ısınmıyordu. Bir anda haşlanır bir anda dolar şekilde su verirdi. Şimdi hiç ısıtmıyor. Sorun ne olabilir. Kaça halledilir.
    Kolay gelsin

flow siviç veya ntc arızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: ConCarnage

Bugün eca confeo kombiniz arızalandı sanırsam. Sıcak su bekledim bekledim akmıyor. Kombinin yanına gittim ekranda 08 yazıyor bir anda 05 e düşüyor yanıp sönüyor ve sayılar 00 01 02 şeklinde yanıp sönerek devam ediyor su ısınmıyor. Delikten baktığımda ateş gözükmüyor. Gaz gidiyor sanırsam kombiden suyu açınca pısss diye ses geliyor. Hiçbir ikaz ışığı, arıza kodu vs gözükmüyor.

ELK KART VEYA SENSÖRLER ARIZALI

teşekkür ederim cevabınız için. fiyatlar ortalama nedir ?

• quote:

quote:

Selamlar ferroli f24 kombi var sıcak suyu verene kadar çok su harcıyor ısınmıyordu. Bir anda haşlanır bir anda dolar şekilde su verirdi. Şimdi hiç ısıtmıyor. Sorun ne olabilir. Kaça halledilir.
    Kolay gelsin

Usta kaça olur bizim iş:)

• quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin

Usta kaça olur bizim iş:)

Maks 150

• arkadaşlar tekrar merhaba. baymak luna kombimi açıyorum fakat açılmıyor. ışığı falan yanmıyor. sebebi hakkında bilgisi olan varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erendiz

arkadaşlar tekrar merhaba. baymak luna kombimi açıyorum fakat açılmıyor. ışığı falan yanmıyor. sebebi hakkında bilgisi olan varmıdır acaba ?

SİGORTA AÇIKSA ELK KART ARIZALI VEYA CAM SİGORTALAR ATMIŞ
  • elimde 95 model, biraz süslense müzelik olabilecek vaillant kombi var.
    sadece su ısıt modu açıkken, geçen gün duş aldıktan sonra fark ettik ki radyatörler de cayır cayır yanıyor. var mı böyle birşey yaşayan daha önce?
    artık sigorta kapalı duruyor alet, duş alacakken mecburen 5-10 dakika açıyoruz onda da aşırı sıcak yakıyor petekleri.
    eylüle kadar böyle idare edeceğiz sanırım, eylülde yeni kombi alacağım. ne tavsiye edersiniz? ev 2+1 ve yaklaşık 90m2, en üst kat.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

elimde 95 model, biraz süslense müzelik olabilecek vaillant kombi var.
    sadece su ısıt modu açıkken, geçen gün duş aldıktan sonra fark ettik ki radyatörler de cayır cayır yanıyor. var mı böyle birşey yaşayan daha önce?
    artık sigorta kapalı duruyor alet, duş alacakken mecburen 5-10 dakika açıyoruz onda da aşırı sıcak yakıyor petekleri.
    eylüle kadar böyle idare edeceğiz sanırım, eylülde yeni kombi alacağım. ne tavsiye edersiniz? ev 2+1 ve yaklaşık 90m2, en üst kat.
    teşekkürler.

3 yollu vana kaçırıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

elimde 95 model, biraz süslense müzelik olabilecek vaillant kombi var.
    teşekkürler.

3 yollu vana kaçırıyor

teşekkürler.
    kendim düzeltebilir miyim?

• Merhaba Üstadlar,
    Kombinin bulunduğu balkonu camekan yaptırdım ,bu esnada bacanın yönünü (90 derece dirsek ve 70 cm) ek boruyla ustalara rica ettim değiştirdiler.Sonra sıcak suyu açtığımızda kombi alevleniyor ama sıcak su vermiyor.Vailant 7 yıllık kombi.Servisini aradım boru orjinal değil hava alıyor mutlaka dediler.Birde usta kombinin boru çıkış yerine takarken u şeklinde bir demir aparat çıkardı bu aparatın ne olduğunu kendisi de anlayamadı öylece koydu içine sonra boruyu takıp kelepçeledi. Sonra kombiyi çalıştırdık çalıştı ama sıcak su vermedi.Sorun ne olabilir ne yapmam lazım teşekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammed altan

Merhaba Üstadlar,
    Kombinin bulunduğu balkonu camekan yaptırdım ,bu esnada bacanın yönünü (90 derece dirsek ve 70 cm) ek boruyla ustalara rica ettim değiştirdiler.Sonra sıcak suyu açtığımızda kombi alevleniyor ama sıcak su vermiyor.Vailant 7 yıllık kombi.Servisini aradım boru orjinal değil hava alıyor mutlaka dediler.Birde usta kombinin boru çıkış yerine takarken u şeklinde bir demir aparat çıkardı bu aparatın ne olduğunu kendisi de anlayamadı öylece koydu içine sonra boruyu takıp kelepçeledi. Sonra kombiyi çalıştırdık çalıştı ama sıcak su vermedi.Sorun ne olabilir ne yapmam lazım teşekkür ederim....

• quote:

quote:

Merhaba Üstadlar,

Sayın Kombi ustası normalde baca ile ilgili bir sorun olsa kombinin hiç çalışmaması lazım değilmi,bana biraz garip geldi,ama sıcak suyun gelmemesi boru değişikliğinden sonra oldu.!

• quote:

quote:

quote:

Merhaba Üstadlar,

Sayın Kombi ustası normalde baca ile ilgili bir sorun olsa kombinin hiç çalışmaması lazım değilmi,bana biraz garip geldi,ama sıcak suyun gelmemesi boru değişikliğinden sonra oldu.!

tersde bağlantı yoksa türbin veya diyafram kiti arızalı

• Demirdöküm HK 323 FE'nin mikro switchi kırıldı. Bu switchin tipi nedir arkadaşlar. Muadilini taksak ne olur? Nerden bulunur?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: htepe

Demirdöküm HK 323 FE'nin mikro switchi kırıldı. Bu switchin tipi nedir arkadaşlar. Muadilini taksak ne olur? Nerden bulunur?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

orjinal var 25 tl elimzde kalmış piyasada nerden bulunur ?
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.