- x
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
4539 Cevap383040 Görüntüleme102 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     5 [7] 9 10 11 12 13 14      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1841 Mesaj
30 Mayıs 2012; 15:12:52 

Bakır boru kullanıpta kombisi arızalan arkadaş var mı?

BAKIR BORULU KOMBİ SİSTEMLERİ
Bircan EREN
İTÜ.Mak.Fak.Isı Enerji Bölümü Uzman Mak.Müh.(1988)
BİRAY Mühendislik-İZMİR
Panoramio.com fotoğraflarım -İstanbul KızKulesi Canlı

2331 Mesaj
31 Mayıs 2012; 11:03:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

Bakır boru kullanıpta kombisi arızalan arkadaş var mı?

bakır boru kullanımının arıza ile ilişkisini anlatında bende öğreneyim bakır boru az yer kaplar korozyunu önler fakat arızaya tesisat tıkanmasına etki etmez

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

34 Mesaj
31 Mayıs 2012; 14:34:45 

Kombi Ustası Sanal alemde konuşmacı olarak iyisin ama pratik olarak eksiksin ben ısısan yetkili servisim sıcak su bi yere iyi gelip bir yerde düşük geldiğinde hiç valf ayarı yapmadım ayrıca sensörde sıkıntı olsa diğer tarafada su dengesiz gider

1841 Mesaj
31 Mayıs 2012; 15:21:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bakır boru kullanımının arıza ile ilişkisini anlatında bende öğreneyim bakır boru az yer kaplar korozyunu önler fakat arızaya tesisat tıkanmasına etki etmez

Ben hiç görmedim demenizi bekliyorum, bakırın kombi arızasına zerre kadar katkısı olmadığı gibi, plastik boruların kombilere ne gibi zarar verdiğini, performans ve yakıt tüketimini menfi olarak nasıl etkilediğini, tecrübeye sahipseniz burada dile getirmeniz gerekiyor diye düşünüyorum, ısısan servisteki arkadaşlarda bilirler, mesela çamur tutucu olmadan aslında kombi bağlamak, kombiyi çöpe atmaya hazırlanmak gibi bişeydir, fazla örneği de heralde dile getirebilirsiniz....

BAKIR BORULU KOMBİ SİSTEMLERİ
Bircan EREN
İTÜ.Mak.Fak.Isı Enerji Bölümü Uzman Mak.Müh.(1988)
BİRAY Mühendislik-İZMİR
Panoramio.com fotoğraflarım -İstanbul KızKulesi Canlı

34 Mesaj
31 Mayıs 2012; 15:59:32 

bakır boru konusunda haklısınız gittiğim bkr borulu evlerde tesisattan kaynaklı hiç sorun görmedim yok su kokuyor yok kireçli geliyor. vb durumlara hiç raslamadım susuz kombi sproventsiz tesisat olmaz!

2331 Mesaj
31 Mayıs 2012; 21:37:38 

quote:

Orijinalden alıntı: servisdestek

Kombi Ustası Sanal alemde konuşmacı olarak iyisin ama pratik olarak eksiksin ben ısısan yetkili servisim sıcak su bi yere iyi gelip bir yerde düşük geldiğinde hiç valf ayarı yapmadım ayrıca sensörde sıkıntı olsa diğer tarafada su dengesiz gider

bende aksini iddaa etmedim nerden çıktı bu pratiğe gelince kombi tamir konusunda iddalıyım varsa bir bilgin paylaş ve ayrıca ısısan servisi olman her şeyi bildiğin anlamına gelmez siz dar sınırlar içinde çalışıyorsunuz buderus fc .delta.u serisi bosch vs .. öyle yetkili servislik yapmayla öne çıkılmaz baymak ferroli eca ve vaillantta servislik yaptım senin mantığa göre nasıl olucak şimdi

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

797 Mesaj
1 Haziran 2012; 8:50:42 

Değerli ustalar aşağıdaki sorunum hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum ne yapmalıyım?

2 sene önce aldığım demirdöküm kombi kışa girdiğimde kış konumuna getirdiğimde peteklere sıcak su gitmiyor kombi alev almıyor , servis geliyor yazboyu yaz konumunda kaldığından oluyor deyip içini açıp ufak bir müdahale edip düzeltiyor, yazında ayda 1 kez kış konumunda tutmanız gerekiyor dedi. saçma bişi olduğunu düşündüm 2 sene de iki kez bu durum oldu bende bu sene kıştan çıktık 1 ay sonra yine kış konumuna açim dedim ama durum yine aynı petekler yine alev almadı. Aradım hani sorun uzun yaz boyunca kapalı olmaktandı dedim, hemküm salladılar yine başka bişiler, "yapacak bişi yok sizin kombi böyle" diyorlar, Birkere ben bunu bizi kandırmak olarak nitelendiriyorum. Birde daha önce böyle çalışan bir kombi ne gördüm nede duydum. Bilgili arkadaşlardan bu konuda destek rica ediyorum yaptıkları küçük müdahaleyi ben yapamazmıyım servise dedim siz her ne yapıyorsanız bana anlatın yapayım dedim, yok diyor siz yapamazsınız , her seferinde servis gelip para ödemek istemiyorum.

155 Mesaj
1 Haziran 2012; 9:44:14 

quote:

Orijinalden alıntı: belmont

Değerli ustalar aşağıdaki sorunum hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum ne yapmalıyım?

2 sene önce aldığım demirdöküm kombi kışa girdiğimde kış konumuna getirdiğimde peteklere sıcak su gitmiyor kombi alev almıyor , servis geliyor yazboyu yaz konumunda kaldığından oluyor deyip içini açıp ufak bir müdahale edip düzeltiyor, yazında ayda 1 kez kış konumunda tutmanız gerekiyor dedi. saçma bişi olduğunu düşündüm 2 sene de iki kez bu durum oldu bende bu sene kıştan çıktık 1 ay sonra yine kış konumuna açim dedim ama durum yine aynı petekler yine alev almadı. Aradım hani sorun uzun yaz boyunca kapalı olmaktandı dedim, hemküm salladılar yine başka bişiler, "yapacak bişi yok sizin kombi böyle" diyorlar, Birkere ben bunu bizi kandırmak olarak nitelendiriyorum. Birde daha önce böyle çalışan bir kombi ne gördüm nede duydum. Bilgili arkadaşlardan bu konuda destek rica ediyorum yaptıkları küçük müdahaleyi ben yapamazmıyım servise dedim siz her ne yapıyorsanız bana anlatın yapayım dedim, yok diyor siz yapamazsınız , her seferinde servis gelip para ödemek istemiyorum.

hocam kombinin modelini yazar mısın lütfen? birde şunu tam anlamadım kombinizi kıştan yaza veya yazdan kışa geçmiyor mu?

HVAC

155 Mesaj
1 Haziran 2012; 9:46:46 

quote:

bende aksini iddaa etmedim nerden çıktı bu pratiğe gelince kombi tamir konusunda iddalıyım varsa bir bilgin paylaş ve ayrıca ısısan servisi olman her şeyi bildiğin anlamına gelmez siz dar sınırlar içinde çalışıyorsunuz buderus fc .delta.u serisi bosch vs .. öyle yetkili servislik yapmayla öne çıkılmaz baymak ferroli eca ve vaillantta servislik yaptım senin mantığa göre nasıl olucak şimdi

aksini iddia etmedin mi? çık yukarı doğru yazdığın mesajları oku... kendi kendine gülersin...:)))))))))

HVAC

155 Mesaj
1 Haziran 2012; 10:08:22 

sizlere dün başıma gelen olayı anlatayım... biri beni tavsiye etmiş adam beni aradı... kombinin servisini aramış önce bir eleman gitmiş aynen şöyle demiş " abi senin kombin bir yanıp bir sönüyor kombinin kartında arıza var.. sonra kartı çıkarıyor servis arkadaş bak buradaki diyotlar (aslında direnç onlar adınıda bilmiyor) kararmış etrafı değiştirmemiz gerek 600tl yeni kart... neyse gittim kombinin başına kombi 10 sn çalışıyor tam gaz valfini açacak maximuma geçecek küttt sönüyor... bende max ayara geçmesin diye kombiyi 30 dereceye aldım kombi gene söndü. gaz valfi üzerindeki bobinin bir ucunu çıkarttım hiç birşey değişmedi normalde minumuma geçmesi lazım. eleman kart demiş ya bende direk karta yöneldim bir sökeyim bakayım dedim elektronikten çok anlamam ama yanık birşey göremedim... neyse iyonizasyondan olduğunu düşünerek evde toprak hattı olmadığınıda göz önüne alarak kartta yükü boşaltmak adına toprak kablosunu nötr e değdirdim baktım gene aynı iyonizasyondan değil ama aklımda şüphe var hala iyonizasyonla ilgili.. sonra dedim şunun bir prosestatına bakayım hortumu söktüm kendim ağzımla emiş basıncı yarattım oooo baktım süper çalışıyor sıkıntı gitti... dedim abi prosestan arızalı ben arabadan alıp geleyim sorunu çözelim. yeni prosestatı bir taktım gene aynı değişen birşey yok. neyse hortumu söktüm ventüri tarafına taktım bir üfledim tıkanıklıkmı var diye yok ama içime dert oldu söktüm ventüriyi... hiç bir sıkıntı göremedim ama yıkadım baya kir çıktı.... neyse taktım aleti sorun düzeldi... şunu söylemeye çalışıyorum bir kombide görünen arıza analitik düşünemezsen seni kendine çeker takılıp kalırsın bozuk plak gibi.

HVAC

2331 Mesaj
1 Haziran 2012; 11:17:14 

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

aksini iddia etmedin mi? çık yukarı doğru yazdığın mesajları oku... kendi kendine gülersin...:)))))))))

çok komikk

34 Mesaj
1 Haziran 2012; 12:28:45 

yanılıyorsunn!!! kombiustası Biz kurumsal bir firmayız ve kurumsal büyü ölçekli firmalara hizmet veririz. sistem ne olursa olsun bakar çözeriz kombide ve şunda Belirtmek gerekirse ısısan servis olmakta bi ayrıcalıktır. servisler için...

421 Mesaj
1 Haziran 2012; 13:53:22 

arkadaşlar herkese selamlar.
Demirdöküm Kalisto kombimiz bozuldu. Gelen teknik servis anakartın değişmesi gerektiğini söyledi.
Sıfırına 340 TL istiyorlar. İstanbul'da daha ucuza bulabileceğimiz bir yer var mıdır acaba bu kartı?
Bir de tamiri mümkün değil midir bu kartın? teşekkürler.

2331 Mesaj
1 Haziran 2012; 20:30:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Ferto

arkadaşlar herkese selamlar.
Demirdöküm Kalisto kombimiz bozuldu. Gelen teknik servis anakartın değişmesi gerektiğini söyledi.
Sıfırına 340 TL istiyorlar. İstanbul'da daha ucuza bulabileceğimiz bir yer var mıdır acaba bu kartı?
Bir de tamiri mümkün değil midir bu kartın? teşekkürler.

tamiri ve sıfırı var pm atıldı

2331 Mesaj
1 Haziran 2012; 20:35:59 

quote:

Orijinalden alıntı: servisdestek

yanılıyorsunn!!! kombiustası Biz kurumsal bir firmayız ve kurumsal büyü ölçekli firmalara hizmet veririz. sistem ne olursa olsun bakar çözeriz kombide ve şunda Belirtmek gerekirse ısısan servis olmakta bi ayrıcalıktır. servisler için...

allah daha çok versin para kazanmak için size l bir kapı olduğu aşikar.. ben iş çözen usta ve adamı severim muhalefetten hiç hoşlanmam

228 Mesaj
2 Haziran 2012; 19:07:57 

merhaba arkadaşlar, Demirdöküm Kalisto marka kombim var. Sabah baktığımda hiç çalışmıyordu, su ısıtması vs. de yapmıyordu, ekranında hiç bir şey (hata kodu, ısı derecesi, vs.) gözükmüyordu. Kendi sigortasını açıp kapattım, kendi anahtarından kapatıp açtım fakat herhangi bir değişiklik omadı. Sigortanın çıkışına baktım, elektrik var. Fakat Kombiyi açmadım. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, bir fikir verebilir misiniz? Güç katı arızası vs. olabilir mi? Yada bakmak gereken başka noktalar var mı?

not: Ben yaparım şu kadar lira diye mesaj atmayın lütfen.

Verecek ışığı olmayan karanlığı sever.

2331 Mesaj
2 Haziran 2012; 19:58:05 

quote:

Orijinalden alıntı: erakan

merhaba arkadaşlar, Demirdöküm Kalisto marka kombim var. Sabah baktığımda hiç çalışmıyordu, su ısıtması vs. de yapmıyordu, ekranında hiç bir şey (hata kodu, ısı derecesi, vs.) gözükmüyordu. Kendi sigortasını açıp kapattım, kendi anahtarından kapatıp açtım fakat herhangi bir değişiklik omadı. Sigortanın çıkışına baktım, elektrik var. Fakat Kombiyi açmadım. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, bir fikir verebilir misiniz? Güç katı arızası vs. olabilir mi? Yada bakmak gereken başka noktalar var mı?

kart arızalı tamir edilecek tamir 150 sıfır 330 tl piyasa fiyatı ben yaparım dersen gel beraber çalışalım
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 2 Haziran 2012; 19:59:37 >

155 Mesaj
2 Haziran 2012; 20:33:09 

quote:

hocam kartı söküp bakabilirsen cam sigorta ve ptc ye bakacaksın... cam sigorta yanık ise sök kartı her hangi bir elektronikçiye götür güç devresini kontrol ettir. ptc patlak cam sigorta sağlam ise zaten kombi sigorta attırır sürekli bu gibi durumda ptc yi sök çalışmaya devam ama ptc söktüğün için bir dahaki sefere kartı korumaz. yani önce bir sök bak cam sigorta yanıksa yerine yenisi sakın takma hemen bir elektronikçiye götür.

0

Ekteki dosya (1)

HVAC

2331 Mesaj
2 Haziran 2012; 22:47:25 

quote:

hocam kartı söküp bakabilirsen cam sigorta ve ptc ye bakacaksın... cam sigorta yanık ise sök kartı her hangi bir elektronikçiye götür güç devresini kontrol ettir. ptc patlak cam sigorta sağlam ise zaten kombi sigorta attırır sürekli bu gibi durumda ptc yi sök çalışmaya devam ama ptc söktüğün için bir dahaki sefere kartı korumaz. yani önce bir sök bak cam sigorta yanıksa yerine yenisi sakın takma hemen bir elektronikçiye götür.

0

kart resmimi çalmışsın lisansı bana ait

155 Mesaj
3 Haziran 2012; 7:37:16 

hocam üşendim kart resmi aramaya sen ne güzel koymuşsun işte hazır eline sağlık saol

HVAC

155 Mesaj
4 Haziran 2012; 7:46:58 

quote:

Merhaba Hocam, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, kombinin içine bu gece baktım. Kapağı açtım, karta ulaştım, fakat kartı, yuvasından nasıl çıkarılabileceğini bulamadım. Kartı kombiden sökerken hangi adımları takip etmemiz gerekir?

Elimde fenerle, devre üzerinde göz gezdirdim ve FSD 210 ( http://www.datasheetcat...kopwtjweir7lyi0wowy.pdf ) entegresinin drain bacağında bir karartı gördüm, bunun dışında başka bir şeye rastlayamadım. Sigorta sağlamdı ve PTC bu açıdan bakınca da sağlam gözüküyordu. Kartın resmini de çektim aşağıdaki gibi. Sizce sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

0

hocam kartı önce soketlerini söküp sonra üzerinde vidalar var arada öyle sökeceksin kablolarıda söktüğün yere dikkat et sigortayıda kapatmadan yapma bu işi.
elektronikten çok anlamam tecrübeyle bir kaç birşey öğrendim sadece sen onu televizyon tamircisine götür. bazen yapıyorlar. malzemesi kolay bulunan birşey ise.

HVAC

2331 Mesaj
5 Haziran 2012; 20:14:40 

quote:

Tamamdır hocam, kombimi tamir ettim Cuma günü aradığım servis, pazartesi günü akşam üstü saat 5'de teşrif etti. Kart için 230 TL, garanti uzatmak için de 280 TL istedi. Peki deyip kapıyı gösterdim. Sonra elektronikçiler çarşısına gidip yanan malzemeyi 4,5 TL'ye aldım, eve geldim, 1 saat içinde montajını yaptım ve geri taktım (lehim sökmek için lehim pompam yok, tellerle lehim sökmek de uzun sürüyor, ama en kısa zamanda alıcam bir tane artık ). Sonra da 1 saatlik iş için niye dört gün servisi beklemişim diye üzüldüm

Aşağıdaki resimde neler yaptığımı anlattım. Belki başkalarının işine yarar diye yayımlıyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum, elinize, klavyenize sağlık

@kombiustası: Ne diyorsun ustam, beraber çalışabilecek miyiz? Maaş nasıl yol, yemek dahil mi?

0

yaptıysan helal olsun

155 Mesaj
5 Haziran 2012; 22:41:16 

quote:

Tamamdır hocam, kombimi tamir ettim Cuma günü aradığım servis, pazartesi günü akşam üstü saat 5'de teşrif etti. Kart için 230 TL, garanti uzatmak için de 280 TL istedi. Peki deyip kapıyı gösterdim. Sonra elektronikçiler çarşısına gidip yanan malzemeyi 4,5 TL'ye aldım, eve geldim, 1 saat içinde montajını yaptım ve geri taktım (lehim sökmek için lehim pompam yok, tellerle lehim sökmek de uzun sürüyor, ama en kısa zamanda alıcam bir tane artık ). Sonra da 1 saatlik iş için niye dört gün servisi beklemişim diye üzüldüm

Aşağıdaki resimde neler yaptığımı anlattım. Belki başkalarının işine yarar diye yayımlıyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum, elinize, klavyenize sağlık

@kombiustası: Ne diyorsun ustam, beraber çalışabilecek miyiz? Maaş nasıl yol, yemek dahil mi?

0

eline koluna aklına sağlık hocam... bunu paylaşman çok güzel..

HVAC

536 Mesaj
12 Haziran 2012; 0:07:06 

3 sene önce aldığım ECA confeo plus kombimi kışın 15 tatilde 1 hafta tatildeyken soğuk havalarda kapatıp elektrik fişini çekip gittim. Tatil dönüşü kombi sürekli arıza çıkarmaya başladı. Önce seyrek aralıklarla başlayan arıza resetleyince geçiyor birsüre daha idare ediyordu. Ancak zamanla çok sık aralıklarla arıza vermeye başladı. 4 - 5 ve 10 nolu arıza kodları ekranda gözüküyor . En çok 5 nolu kod yanıyor sonra 4 çok nadirde 10 . İstanbul Avcılardaki eski ECA servisi daha yeni bıraktılar yetkili servisi tanıdığımdır aynı zamanda , kartın değişmesi lazım dedi . Ancak imkanım olmadığı için yaptıramadım bayadır. Kart tamiri yapanların olduğunu duydum . Bu işlem sağlıklı mıdır ? ikincisi ise kaç liraya malolur ?

Lütfen yardım.

2005 Honda Accord 2.4 Executive

1498 Mesaj
12 Haziran 2012; 21:16:14 

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Dün apartmanda bakım yapılacak dendi ve doğalgaz komple kesildi. Neyse bugün az önce tekrar açtılar doğalgazı, ocağa gaz gidiyor lakin kombiye gitmiyor. Gaz yok ışığı yanıp sönüyor sürekli. Kombiyle ilgili hiçbir vanayı kapatmadık, acaba ne gibi bir problem olmuş olabilir?

Daha dün sorun yoktu.

ASUS M5A97 R2.0 EVO - AMD FX-8120 / Contac 21 - GSkill Ripjaws 2x4gb 1600mhz - Sapphire Radeon HD3870 - OCZ Agility 3 120gb - OCZ StealthXStream 600Watt - Cooler Master Centurion CAC T05 - Microsoft Wireless Desktop 3000 - Samsung 2232BW - Altec Lansing VS2421

2331 Mesaj
12 Haziran 2012; 21:23:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Dün apartmanda bakım yapılacak dendi ve doğalgaz komple kesildi. Neyse bugün az önce tekrar açtılar doğalgazı, ocağa gaz gidiyor lakin kombiye gitmiyor. Gaz yok ışığı yanıp sönüyor sürekli. Kombiyle ilgili hiçbir vanayı kapatmadık, acaba ne gibi bir problem olmuş olabilir?

Daha dün sorun yoktu.

valf hava yamıştır bir kaç kez resetle düzelir

1498 Mesaj
12 Haziran 2012; 21:41:36 

quote:

valf hava yamıştır bir kaç kez resetle düzelir

Hocam ben Demirdöküm Aden kullanıyorum, reset tuşu nerede acaba göremedim?

ASUS M5A97 R2.0 EVO - AMD FX-8120 / Contac 21 - GSkill Ripjaws 2x4gb 1600mhz - Sapphire Radeon HD3870 - OCZ Agility 3 120gb - OCZ StealthXStream 600Watt - Cooler Master Centurion CAC T05 - Microsoft Wireless Desktop 3000 - Samsung 2232BW - Altec Lansing VS2421

536 Mesaj
13 Haziran 2012; 0:59:36 

quote:

Orijinalden alıntı: cceylan22

3 sene önce aldığım ECA confeo plus kombimi kışın 15 tatilde 1 hafta tatildeyken soğuk havalarda kapatıp elektrik fişini çekip gittim. Tatil dönüşü kombi sürekli arıza çıkarmaya başladı. Önce seyrek aralıklarla başlayan arıza resetleyince geçiyor birsüre daha idare ediyordu. Ancak zamanla çok sık aralıklarla arıza vermeye başladı. 4 - 5 ve 10 nolu arıza kodları ekranda gözüküyor . En çok 5 nolu kod yanıyor sonra 4 çok nadirde 10 . İstanbul Avcılardaki eski ECA servisi daha yeni bıraktılar yetkili servisi tanıdığımdır aynı zamanda , kartın değişmesi lazım dedi . Ancak imkanım olmadığı için yaptıramadım bayadır. Kart tamiri yapanların olduğunu duydum . Bu işlem sağlıklı mıdır ? ikincisi ise kaç liraya malolur ?

Lütfen yardım.

Sayın Kombi ustası , lütfen benim sıkıntımla ilgili bir fikriniz yada bilginiz varsa yardımcı olunuz .

2331 Mesaj
13 Haziran 2012; 10:33:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Hocam ben Demirdöküm Aden kullanıyorum, reset tuşu nerede acaba göremedim?

aç kapa onun reset dir

2331 Mesaj
13 Haziran 2012; 10:41:16 

quote:

Sayın Kombi ustası , lütfen benim sıkıntımla ilgili bir fikriniz yada bilginiz varsa yardımcı olunuz .

bahsetdiğiniz arızalar kart arızası gibi yalnız bu cihazın kart tamiri pek dikiş tutmuyor yenisi 340 tl
0

1473 Mesaj
13 Haziran 2012; 12:19:52 

quote:

Lütfen yardım.

http://www.kombikarttam...ti-Tamiri-AAsidKT20-ECA

Aynı şehirdesiniz arayın gelsinler.

N-A-S-İ-H-A-T-L-E-R
Ey Oğul (İmam Gazali) http://www.youtube.com/watch?v=WpR1-_WfiDU
Dinle Ey Ali (Sacit Onan) http://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Dinle_Ey_Ali/247543

8 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:22:36 

iyi akşamlar arkadaşlar;
Benim evimde demirdöküm kalisto marka kombi var, kombi su basınçını 30-40 derecede 1,5 ayarlıyorum kombi derecesini 50-60 dereceye çıkarttığımda su basıçı çok aşırı yükseliyor ısıyı düşürünce basınçta düşüyor bu yakıt sarfiyatınıda arttırıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler,

2331 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:27:33 

quote:

Orijinalden alıntı: nisayasin

iyi akşamlar arkadaşlar;
Benim evimde demirdöküm kalisto marka kombi var, kombi su basınçını 30-40 derecede 1,5 ayarlıyorum kombi derecesini 50-60 dereceye çıkarttığımda su basıçı çok aşırı yükseliyor ısıyı düşürünce basınçta düşüyor bu yakıt sarfiyatınıda arttırıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler,

genleşme tankınızın havası bitmiş veya delinmiş yakıta gelince etki yapmaz ekimdeki bakıma kadar idare eder sorun olmaz
0

8 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:29:44 

servis bakımda genleşme tankına hava basıyormu veya değiştiriyor mu değişiyorsa bana kaça mal olur teşekkürler

2331 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:32:21 

quote:

servis bakımda genleşme tankına hava basıyormu veya değiştiriyor mu değişiyorsa bana kaça mal olur teşekkürler

isterseniz hava basar fakat havayı tutmazsa 150 tl

8 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:35:16 

quote:

isterseniz hava basar fakat havayı tutmazsa 150 tl

siz ne yapmamı tavsiye edersiniz eylülde bakım yaptırmayı düşünüyorum

155 Mesaj
15 Haziran 2012; 21:10:28 

quote:

iyi akşamlar arkadaşlar;

hocam kombide tankın nerede olduğunu biliyorsan (çoğu kombide arkasında yukardan bacanın arkasından sibop kapağına ulaşabilirsin) bisiklet lastiği şişirir gibi 21psi hava basacaksın basit bir pompayla basabilirsin.
öncelikle kombinin sigortasını kapat. alttaki bağlantılardan petek vanaları ve temiz su giriş vanasını kapat. kombinin su basma vanasını sonuna kadar aç. içerdende sıcak suyu aç çeşmeden kombideki su boşalır. çeşme açık konumdayken tanka hava basmaya başla taki çeşmeden hiç su gelmeyene kadar. su bitince hava basmaya devam et 21psi de basıncı bırak iş tamamdır.

bazı arkadaşlar kızıyor anlatmama ama forumun amacı bu

HVAC

536 Mesaj
16 Haziran 2012; 1:56:15 

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

http://www.kombikarttam...ti-Tamiri-AAsidKT20-ECA

Aynı şehirdesiniz arayın gelsinler.

Hocam Teşekkürler . Bu verdiğiniz servisle bir görüşeyim bakalım neticesi ne olacak , burada paylaşırım inşaallah.

63 Mesaj
18 Haziran 2012; 20:34:35 

Arkadaşlar, Selamun Aleykum

Kiracıyım.. Garibanım yani

1999 model Vaillant marka kombi var evde. Geçen sene yazın sıcak su vermiyordu. İçinden demir kalp gibi bir parça çıkarmıştı tamirci, 200tlye yenisini takmıştı.

Şimdi ne güzel çalışıyor derken yine bozuldu. Kum saati gibi bir ışık var. Kombiyi açınca yanıp sönmeye başlıyor. Önceleri yanıp sönmeye başlayınca kombiyi kapatıp açardım. Düzelirdi. Ancak git gide daha fazla yanıp sönmeye başladı. Ve bugün itibariyle, tam banyodayken yanıp sönmeye başladı ve artık sıcak su vermiyor..

Ev sahibim yaşlı amca bu aralar hasta. İyi olsaydı ona haber verecektim ancak o imkanım da yok. Kombi tamircilerinin bazıları ahlaktan ve şereften muaf yaşıyorlar. Onlardan birini çağırmak istemiyorum.

En azından arıza nedir? Nasıl bir parçadır? Kaç para eder onları öğreneyim de ona göre tamirciyle pazarlık yapayım..

Yardımınıza ihtiyacım var.

http://satilikmail.blogspot.com/

155 Mesaj
18 Haziran 2012; 20:58:41 

quote:

Orijinalden alıntı: KUB1LAYHAN

1999 model Vaillant marka kombi var evde. Geçen sene yazın sıcak su vermiyordu. İçinden demir kalp gibi bir parça çıkarmıştı tamirci, 200tlye yenisini takmıştı.

Şimdi ne güzel çalışıyor derken yine bozuldu. Kum saati gibi bir ışık var. Kombiyi açınca yanıp sönmeye başlıyor. Önceleri yanıp sönmeye başlayınca kombiyi kapatıp açardım. Düzelirdi. Ancak git gide daha fazla yanıp sönmeye başladı. Ve bugün itibariyle, tam banyodayken yanıp sönmeye başladı ve artık sıcak su vermiyor..

Ev sahibim yaşlı amca bu aralar hasta. İyi olsaydı ona haber verecektim ancak o imkanım da yok. Kombi tamircilerinin bazıları ahlaktan ve şereften muaf yaşıyorlar. Onlardan birini çağırmak istemiyorum.

En azından arıza nedir? Nasıl bir parçadır? Kaç para eder onları öğreneyim de ona göre tamirciyle pazarlık yapayım..

hocam şu anlattıklarından teşhis yapmak zor kombi modelini yazar mısın?

HVAC

2331 Mesaj
18 Haziran 2012; 22:33:34 

quote:

kombin vck serisi deyişen o kalıp parçada üç yollu vana revizyon yapılmış geri takılmış arızan ise pompa ,pompa sivici prüjör ve son ihtimal elektronik kart arızası
0

63 Mesaj
19 Haziran 2012; 16:26:59 

Arkadaşlar çok teşekkürler öncelikle..

Resimdeki kombiye benziyor. Bir kaç ufak farklılığı var.

En iyisi resmini çekip göndereyim size..

2331 Mesaj
19 Haziran 2012; 21:05:20 

quote:

Arkadaşlar çok teşekkürler öncelikle..

Resimdeki kombiye benziyor. Bir kaç ufak farklılığı var.

En iyisi resmini çekip göndereyim size..

gerek yok resim çeksen ne ifade edecek cihazın arızalı işte

37 Mesaj
20 Haziran 2012; 0:10:27 

senin cihazın suyu bitmiş olabilir.bazen manometre takılabiliyor...cihaz hafif sesli çalışıyorsa.suyu bitmiştir.

www.dulgerstore.com

YA HAYIR SÖYLE YADA SUS..............

63 Mesaj
20 Haziran 2012; 17:28:36 

quote:

Arkadaşlar arıza tam olarak nedir?

Ve bozulan parçanın yenisinin maliyeti ne kadardır??

0

Ekteki dosya (1)

155 Mesaj
20 Haziran 2012; 20:58:17 

quote:

Arkadaşlar arıza tam olarak nedir?

Ve bozulan parçanın yenisinin maliyeti ne kadardır??

0

hocam kombinin su basıncı tamam mı? ona bir bak. sonra sök kapağını üzerinde vaillant yazan sirkülasyon pompasının ön tarafındaki vidayı sök kombiye reset at bak bakalım pompa dönüyor mu? yani şöyle söyleyeyim sana orda yanan kum saati bir çok durumda yanar o yüzden sana kesinlikle şudur diyemem. birde lamba direk açar açmaz yanıyor mu yoksa bir kaç ateşleme denemesi yapıp sonra mı arızaya geçiyor biraz gözlem yap ki bizde sana birşey diyebilelim.

HVAC

63 Mesaj
21 Haziran 2012; 8:52:57 

quote:

hocam kombinin su basıncı tamam mı? ona bir bak. sonra sök kapağını üzerinde vaillant yazan sirkülasyon pompasının ön tarafındaki vidayı sök kombiye reset at bak bakalım pompa dönüyor mu? yani şöyle söyleyeyim sana orda yanan kum saati bir çok durumda yanar o yüzden sana kesinlikle şudur diyemem. birde lamba direk açar açmaz yanıyor mu yoksa bir kaç ateşleme denemesi yapıp sonra mı arızaya geçiyor biraz gözlem yap ki bizde sana birşey diyebilelim.

Hocam çok sağolasın.

Eve gidince hemen söylediklerine bakıp ona göre yanıt vereceğim.

34 Mesaj
25 Haziran 2012; 16:06:15 

Demirdöküm Aden kombide şöyle bir sorun var. Sıcak suyu musluktan açıyorum. Kombi ateşleyip yandıktan sonra su açık olmasına rağmen (tazyikli olarak) kombi sönüyor, sonra tekrar yanıyor. Su sürekli açık ve sabit hızda akmasına rağmen kombi bir yanıp bir sönüyor ve su da doğal olarak bir ısınıp bir soğuyor. Sebebi ne olabilr? Tamiri nasıl yapılır?

2331 Mesaj
25 Haziran 2012; 22:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: losen cılıs

Demirdöküm Aden kombide şöyle bir sorun var. Sıcak suyu musluktan açıyorum. Kombi ateşleyip yandıktan sonra su açık olmasına rağmen (tazyikli olarak) kombi sönüyor, sonra tekrar yanıyor. Su sürekli açık ve sabit hızda akmasına rağmen kombi bir yanıp bir sönüyor ve su da doğal olarak bir ısınıp bir soğuyor. Sebebi ne olabilr? Tamiri nasıl yapılır?

ntc deyişecek ve limitasyon ayarı yapılacak
0

155 Mesaj
25 Haziran 2012; 23:54:35 

quote:

Orijinalden alıntı: losen cılıs

bu arızanın bir çok sebebi olabilir...
1. Sirkülasyon pompası çalışmıyordur cihaz aşırı ısıdan termik açıyordur.
2. Hava basınç prosestatı arızalıdır basınç yükselip alçalıyordur.
3. NTC sensörü arızalıdır.
4. İyonizasyon hatası veriyordur.
5. Türbülatör sıkışıyordur.
...
kesin olarak çözüm için iyi bir gözlem gerekir. yanıp sönme arasında geçen süre eşit mi değil mi bu bilgiyi verirsen yukardaki şıklardan bazılarını eleriz.

HVAC

601 Mesaj
4 Temmuz 2012; 9:07:26 

selamlar, merhaba Ustalar

baymak luna kombi kullanıyorum. geçen kış, karttan kaynakladığı söylenen bir problem vardı. evdeki radyatörler problemsiz çalışırken sıcak su açıldığında su ısınmıyordu. petekleri kapatıp sadece sıcak suyu açtığımda, ateşelemenin düzgün yapılmadığını gördüm. kombi belli aralıklarda gazı kesiyor, sonra yeniden ateşelemeye başlayıp çalışıyor. sonra yine duruyor .servis geldi, 200 TL pazarlıkla kartı değiştirdiler.

ertesi hafta kombi hiç ateşeleme yapmadı, sıcak su ve petekeleri kullanamadım. Servis geldi, ateşeleme kartından sorun olduğunu söyledi ve bunu da değiştirdi ( 120 TL)

şimdi yine sıcak su problemi var, sıcak su sürekli açık olduğunda bile, kombi belli aralıklarda gazı kesiyor, sonra yeniden ateşelemeye başlayıp çalışıyor. sonra yine duruyor...
yine kart bozulmuş olabilir (200 TL). Bu kartların tamirini nerede kontrol ettirip yaptırabilirim. Bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi?

servisin teşhisi, evimdeki eletrik akımından kaynaklandığını söyledi. voltaj dalgalanması olduğu için her zaman böyle olacakmış.
elektrikte problem olmadığını düşünüyorum, elektrikçi çağırıp ölçtürdüm.

kombiden çok memnunum, sessiz ve gayet ekonomik bir tüketimi var.

bu gidişle sanırım kombiyi değiştireceğim, vaillan kombi almayı planlıyorum.

Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim, problem nasıl çözülür, atladığımız birşey mi var? yoksa yeni kombi almayı pek istemiyorum.

Tesekkurler

vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor!
bir hilal uğruna ya rab,ne güneşler batıyor!!!!
" Savaşarak Ölmek, İhtimal Dahilindedir! Kaçarak Ölmek İse Muhakkaktır! "

83 Mesaj
18 Temmuz 2012; 12:23:43 

Merhaba Usta Arkadaşlar,

benim evimde 7-8 yıldır kullandığım BAYMAK 240Fİ kombi var. geçenlerde kırmızı ışık yakarak bir arıza yaptı. Sıcak suyu açtığımda 30 sn sonra tak diye suyu kesiyor ve kırmızı ışık yakıyor. Resetledim vs. ama düzelmedi. Servislerle görüşüyorum sadece eve gelip bakmaya 50 TL istiyorlar. Ek parça değişimi için 150-300 tl diyorlar. Sizce bu arıza neden kaynaklanıyordur. Teknik bilgim az biraz var parça bulup yapabileceğimi düşünüyorum. Bu arıza ile ilgili bana bir tavsiye yada onarım hakkında bir yönlendirme yaparsanız sevinirim. şuan maddi nedenlerden dolayı kendim halletmek zorundayım. yardımcı olurmusunuz lütfen. ŞimdidenTeşekkür ediyorum...

Tylin Nikli ERKUT DURMA HIRSIZ Ve DOLANDIRICIDIR.

2331 Mesaj
18 Temmuz 2012; 21:47:03 

quote:

Orijinalden alıntı: tohumluk

Merhaba Usta Arkadaşlar,

benim evimde 7-8 yıldır kullandığım BAYMAK 240Fİ kombi var. geçenlerde kırmızı ışık yakarak bir arıza yaptı. Sıcak suyu açtığımda 30 sn sonra tak diye suyu kesiyor ve kırmızı ışık yakıyor. Resetledim vs. ama düzelmedi. Servislerle görüşüyorum sadece eve gelip bakmaya 50 TL istiyorlar. Ek parça değişimi için 150-300 tl diyorlar. Sizce bu arıza neden kaynaklanıyordur. Teknik bilgim az biraz var parça bulup yapabileceğimi düşünüyorum. Bu arıza ile ilgili bana bir tavsiye yada onarım hakkında bir yönlendirme yaparsanız sevinirim. şuan maddi nedenlerden dolayı kendim halletmek zorundayım. yardımcı olurmusunuz lütfen. ŞimdidenTeşekkür ediyorum...

pm den cevaplandı

155 Mesaj
19 Temmuz 2012; 7:56:43 

yüksek bir ihtimalle pompa sıkışıklığı yada ntc arızasıdır ayrıntılı gözlem lazım.

HVAC

83 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:50:40 

Kombimin ön paneli resimdekidir. kırmızı ışık yanan ledi işaretledim.

0

Ekteki dosya (1)

Tylin Nikli ERKUT DURMA HIRSIZ Ve DOLANDIRICIDIR.