Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1,5 bardayken çalışması gerekir ? şu an çalışmıyor mu ?

aden kombide 60 lambası bar eksikliğini işaret ediyormuş.

şurada bir kaç ihtimal sayılmış:

http://www.kombiarizasi.com/demirdokum-kombi/aden-60-lambasi-arizasi-bar-lambasi

bar göstergesi de arızalanmış olabilir
    su verince bar artışı devam ediyor mu, barı 2'ye çıkarıp çalışıyor mu diye kontrol edebilirsiniz...bar 3'e çıktıgı anda kombinin alt tarafındaki emniyet muslugu otomatik olarak kendini açar ve fazla suyu dışarı döker.

suyu boşaltmanızın faydalı olacağını sanmıyorum...

yetkili servis mi bunu yapan ?

• evet su alıp verirken bar çubuğu düzgün bi şekilde çalışıyo fakat yinede basınç uyarısı yapıyo 60 derece ...yetkili servis mi bilmiyorum demirdökümden çağırdım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: olioli21

evet su alıp verirken bar çubuğu düzgün bi şekilde çalışıyo fakat yinede basınç uyarısı yapıyo 60 derece ...yetkili servis mi bilmiyorum demirdökümden çağırdım ama

servis çağırmak için hangi numarayı aradınız ?

yetkili servisse verdiğiniz 320 TL'nin hakkını arayın, parça değişmemşse çok ciddi bir para.

kombinin altına kova koyduktan sonra barı 3'e yaklaşana kadar(3 olursa otomatik su boşaltır) artırmayı deneyebilirsiniz, 60 ışığı sönerse büyük ihtimalle barometre bozuktur diyebiliriz.Bunun tespitini yaptıkan sonra herhangi bir petekten su alıp barı yine 1,5 seviyelerine indirebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemenncee -- 21 Nisan 2014; 2:16:32 >
  • ben aramadım babam aradı bnm yanımda babama 320 tl dediler yeni bir parça taktılar +sensörlerde sorun var dediler onları yapacaz filan dediler bzide mecburi onayladık
  • kolay gelsin,

bende 12 yıllık bir vaillant var 242/3 olabilir tam emin degilim. servis ilk basta gelip calısıyor havasını alın gecer deyip gitmis. sorun su, kombi calıstıgında geri donus suyu ısınmadan sistem beklemeye geciyor, petekleri ısıtmak icin en sona kadar acıyorum bu sefer de millet 80-90 verirken ben 130 tl veriyorum ki odalar maksimum 23 derece oluyor.
    petekler aluminyum ve hava falan oldugunu sanmıyorum cunku bir ara su basıncı artıp duruyordu (sebeke vanası gevsekti belkide) ben de peteklerden sırasıyla su alıp basıncı dusuruyordum. simdi mesela su basınca artmayı kesti.
    sorun ne olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: future2011

kolay gelsin,

bende 12 yıllık bir vaillant var 242/3 olabilir tam emin degilim. servis ilk basta gelip calısıyor havasını alın gecer deyip gitmis. sorun su, kombi calıstıgında geri donus suyu ısınmadan sistem beklemeye geciyor, petekleri ısıtmak icin en sona kadar acıyorum bu sefer de millet 80-90 verirken ben 130 tl veriyorum ki odalar maksimum 23 derece oluyor.
    petekler aluminyum ve hava falan oldugunu sanmıyorum cunku bir ara su basıncı artıp duruyordu (sebeke vanası gevsekti belkide) ben de peteklerden sırasıyla su alıp basıncı dusuruyordum. simdi mesela su basınca artmayı kesti.
    sorun ne olabilir acaba?

cihaz hararet yapıyor dönüş filtresi veya tesisat tıkalı bunlar temizse pompada arıza olabilir cihazın vuw serisi
  • sanırım çözdüm problemi kombi yalknız bar seviyesi 0,5 1 arasında çalışıo artık 1 in milim üstünde veya 0,5 un milim altında çalışmıyo öyle bir çıkarında bulundum
  • s.a merhabalar benim ariston uno kombim var kombiyi çalıştırdığım da hiç bir şekilde ne sıcak su nede kalrifer çalışıyor kombiyi açtığımda 1 dk sonra sarı ışık yakıyor bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaş ben mi kullanmayı bilmiyorum yoksa kombi mi arızalı anlamadım.Havaların ısınmasıyla birlikte kombiyi kapattım.Kapattım derken peteklerin ısınması durdu.Kullanım suyunu ısıtıyor sadece.Gel gelelim kombinin basıncı mütemadiyen 1'in altına düşüyor,kırmızı ışık yanıyor ve ekranda 40 yanıp sönüyor.Su veriyorum çalışmaya başlıyor.Nedir bunun olayı?Bir yardımcı olur musunuz?Kombi ECA Comfeo Plus.
  • petekler ısınmıyor

filitre , su temizliği yapıldı gene tık yok

fakat birşey farkettik ateşleme yapmıyor

sorun ne olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty_99

s.a merhabalar benim ariston uno kombim var kombiyi çalıştırdığım da hiç bir şekilde ne sıcak su nede kalrifer çalışıyor kombiyi açtığımda 1 dk sonra sarı ışık yakıyor bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olursanız sevinirim

elk kartın arızalı gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yam_tar

Arkadaş ben mi kullanmayı bilmiyorum yoksa kombi mi arızalı anlamadım.Havaların ısınmasıyla birlikte kombiyi kapattım.Kapattım derken peteklerin ısınması durdu.Kullanım suyunu ısıtıyor sadece.Gel gelelim kombinin basıncı mütemadiyen 1'in altına düşüyor,kırmızı ışık yanıyor ve ekranda 40 yanıp sönüyor.Su veriyorum çalışmaya başlıyor.Nedir bunun olayı?Bir yardımcı olur musunuz?Kombi ECA Comfeo Plus.

tesisatta kaçak var veya genleşme tankı arızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Brotherhood

petekler ısınmıyor

filitre , su temizliği yapıldı gene tık yok

fakat birşey farkettik ateşleme yapmıyor

sorun ne olabilir

marka model nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: yam_tar

Arkadaş ben mi kullanmayı bilmiyorum yoksa kombi mi arızalı anlamadım.Havaların ısınmasıyla birlikte kombiyi kapattım.Kapattım derken peteklerin ısınması durdu.Kullanım suyunu ısıtıyor sadece.Gel gelelim kombinin basıncı mütemadiyen 1'in altına düşüyor,kırmızı ışık yanıyor ve ekranda 40 yanıp sönüyor.Su veriyorum çalışmaya başlıyor.Nedir bunun olayı?Bir yardımcı olur musunuz?Kombi ECA Comfeo Plus.

tesisatta kaçak var veya genleşme tankı arızalı

Cevabınız için teşekkür ederim.O zaman önce servisi çağırayım bir sorun bulamazlarsa tesisatı kontrol ettireyim.Tekrar teşekkürler.Kolay gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    bugun baktım aspiratör dönmüyor muhtemelen sarı ışık odan yanıyor ama sadece aspiratörmü yoksa kartla beraber mi onu nasıl öğrenirim TEŞEKKÜRLER
  • Kombi ya da klima arızalarınız için çok özel bir servis firmasının adresini veriyorum.
    Firma kombis servisi gibi konularda çok uygun fiyatlarla, çok iyi iş çıkarıyor. Web sitelerine göz atarsanız çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
    http://www.servisnoktasi.net
  • slm arkadaslar Bizim kombide bi sıkıntı varmı yokmu bilmiyorum ama şöle bi sorun var kombıde petek kapalıyken gosterge ekranında petek isareti yanıp yanıp sönüyo kombıye reset attım tekrar actım ama sorun devam edıyo bu öenmli bi sorun ola bilirmi öle ise çözüm yolları nelerdir cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
  • Merhabalar ,

Kiracı olarak bir ece taşındım daha önceki kiracıyla konuştum kombi çalışıyor dedi ancak kontrol edemedim elektrik ve gaz yoktu. Şimdi bağlattım ancak kombinin düğmesini 1'e getirince hiç ışık yanmıyor led ekranda hiçbir görüntü yok , kombi çalışmıyor . Şalterini kontrol ettim elektrik var ancak kombiye ulaşmıyor. Sebebi ne olabilir? ACİL!!!

Vaillant Vuw 242-2/5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren_86 -- 26 Nisan 2014; 23:57:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren_86

Merhabalar ,

Kiracı olarak bir ece taşındım daha önceki kiracıyla konuştum kombi çalışıyor dedi ancak kontrol edemedim elektrik ve gaz yoktu. Şimdi bağlattım ancak kombinin düğmesini 1'e getirince hiç ışık yanmıyor led ekranda hiçbir görüntü yok , kombi çalışmıyor . Şalterini kontrol ettim elektrik var ancak kombiye ulaşmıyor. Sebebi ne olabilir? ACİL!!!

Vaillant Vuw 242-2/5

cihaza elektrik geliyorsa kart arızalı gözüküyor led yanmıyorsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren_86

Merhabalar ,

Vaillant Vuw 242-2/5

bir ihtimal, kartın üzerinde şu sigortadan varsa atmış olabilir:
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

duvardaki sigortanın kombiye çıkış veren uçlarını kontrol etmişsinizdir umarım, duvardaki sigortanın içi de bozuk olabilir, elektrik girer ama çıkamaz mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemenncee -- 28 Nisan 2014; 15:23:22 >

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.