Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cevap ve ilginiz icin cok tesekkurler.
    dediginizi deneyip burada paylasacagim.
    su an ateslemeyi kesmememgibi bir problem yok.
    ancak beni sasirttiniz,kombinin eski problemide buydu zaten
    kis konumunda atesliyor kombi yanmasina ragmencakmak cakmaya devam ediyor ve ardindan
    sonuyordu.teknisyen gaz selenoidi uzerjnden bir ayar yapti,duzeldi.bunu yaparken hicbir olcum cihazi kullanmadi
    sanirim max min ayari ile oynadi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar vaillant 242 3/5 kombi var 1 ay önce alındı bir sorum olacak sıcak suyu 47 derece ayarlıyorum musluğu açıp sıcak su almaya başlıyorum sıcak su akarken ayarladığım 47 derece değilde 50 52 derece su gönderiyor sebebi nedir? ayrıca kalorifer suyunu da 42 ye ayarluyorum mesela ama 47 lere filan çıkıyor 1 aylık cihaz normal midir bir anormallik varmıdır teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejder_542 -- 5 Ekim 2013; 19:30:17 >
  • aylardan beri kombide bir ses var, bakım yaptıracağım diyordum...
    sorunu tarif ettiğim herkes "fan problemi" diyordu, bense "sanki pompadan gibi" diyordum...
    bir arkadaşın tavsiyesi ile aradığım servis bu akşam geldi...
    ben haklı çıktım, pompa gitmiş...ayrıca basınç düşmüş, bisiklet pompasıyla hava bastı...genel bakımı temizliği de yapıldı bu arada...
    kombimiz 8 yıllık eca eurostar, pompa motoru wılo marka, bu motorların daha fazla sorun çıkardığını söyledi usta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: joker_brk

merhaba
    benim sorunumda burada birçok kişinin bahsettiği soruna benziyor fakat tipi biraz farklı.Vailant marka kombiyi sadece sıcak su için kullanırken basıncını normal şekilde ayarladık ve günaşırı 0.1-0.2 bar su takviyesiyle kullanıyorduk.Ancak havaların soğuması sonucunda kombiyi çalıştırdığımızda içindeki basınç çok yükseldi.Bu yüzden radyatörden basıncı normale çektim ve sabit basınçta kombi çalıştı.Kombiyi kapatmamızın ardından soğumasıyla birlikte basınç aşırı şekilde düştü.ertesi gün kombiyi aynı şekilde çalıştırdık ve basınç yine normal şekle geldi ve kombi normal çalıştı.
    Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

genleşme tankınız arızalı hava basılacak tanka hava tutmazsa deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

merhaba bende de aynı sorun var e.c.a eski model kombi bunun fiyatı nedir, beşiktaş merkeze servisiniz var mı? (birde sıcak su hassasiyeti düşük diyaframı değişecek)

• quote:

Orijinalden alıntı: U.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joker_brk

merhaba
    benim sorunumda burada birçok kişinin bahsettiği soruna benziyor fakat tipi biraz farklı.Vailant marka kombiyi sadece sıcak su için kullanırken basıncını normal şekilde ayarladık ve günaşırı 0.1-0.2 bar su takviyesiyle kullanıyorduk.Ancak havaların soğuması sonucunda kombiyi çalıştırdığımızda içindeki basınç çok yükseldi.Bu yüzden radyatörden basıncı normale çektim ve sabit basınçta kombi çalıştı.Kombiyi kapatmamızın ardından soğumasıyla birlikte basınç aşırı şekilde düştü.ertesi gün kombiyi aynı şekilde çalıştırdık ve basınç yine normal şekle geldi ve kombi normal çalıştı.
    Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

genleşme tankınız arızalı hava basılacak tanka hava tutmazsa deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

merhaba bende de aynı sorun var e.c.a eski model kombi bunun fiyatı nedir, beşiktaş merkeze servisiniz var mı? (birde sıcak su hassasiyeti düşük diyaframı değişecek)

diyafram tank + bakım 230 tl orj parçalar tank cımm marka

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

aylardan beri kombide bir ses var, bakım yaptıracağım diyordum...
    sorunu tarif ettiğim herkes "fan problemi" diyordu, bense "sanki pompadan gibi" diyordum...
    bir arkadaşın tavsiyesi ile aradığım servis bu akşam geldi...
    ben haklı çıktım, pompa gitmiş...ayrıca basınç düşmüş, bisiklet pompasıyla hava bastı...genel bakımı temizliği de yapıldı bu arada...
    kombimiz 8 yıllık eca eurostar, pompa motoru wılo marka, bu motorların daha fazla sorun çıkardığını söyledi usta...

pompa kafa milini yemiş buda çalışınca takır takr diye ses yapar
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: ejder_542

merhabalar vaillant 242 3/5 kombi var 1 ay önce alındı bir sorum olacak sıcak suyu 47 derece ayarlıyorum musluğu açıp sıcak su almaya başlıyorum sıcak su akarken ayarladığım 47 derece değilde 50 52 derece su gönderiyor sebebi nedir? ayrıca kalorifer suyunu da 42 ye ayarluyorum mesela ama 47 lere filan çıkıyor 1 aylık cihaz normal midir bir anormallik varmıdır teşekkürler şimdiden

normal arıza yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkiray

Selamlar

Demirdöküm neva HK 24 DİJİTAL EKranım bozulmuş ne kadara yapılır ?

söker yollarsan 80 kapına servis 150 tl
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: ASLAN BEYY

nerhaba
    kombiyi ilk aldığımız 2 3 sene boyunca betekler güzelce ısıtıyordu daha sonra ki senelerde kombiyi açıyoruz ama az ısınıyordu.beteklerde üst kısım soğuk alt taraflar sıcak oluyor bunu nasıl çözebilirim?

güzel bir bAkım yapılıp tesisatın dönüş filtresi temizlenince kışa hazırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgunm1

Merhabalar,
    13 yıllık Vaillant VCK 242 1/E kombim var.
    Kombinin ateşlemesinde sorun var. Sıcak su ya da kalorifer farketmez cihazı aktif hale getirince 10 saniye kadar ateşleme yapmaya çalışıyor. Alev oluşmasına rağmen 10 sn sonunda gazı ve ateşlemeyi kesip biraz bekledikten sonra yeniden ateşleme yapmaya çalışıyor. Sonunda da kırmızı arıza ışığı yanarak duruyor.
    Arızaya geçen kombiyi resetleyince yukarıda yazdıklarım tekrar oluyor.

Yaklaşık 10 kez falan resetleyince kombi normal normal çalışmaya başlıyor, sorunsuz şekilde ateşleme yapıp ısıtma yapabiliyor.

Kombinin normal çalışmasını sonlandırıp 1-2 saat tamamen kapatınca baştaki ateşleme sorunları tekrar yaşanıyor.

Dikkatimi çeken bir başka nokta ise havalar sıcak olduğunda bu tür bir problemin olmaması, soğuk havalarda sanki iyice kendisini ısıtana kadar kombi ateşlemeyi başaramıyor gibi.

Gelen 2 farklı servis arızayı ararken durmadan cihazı resetleyince sonunda cihaz sorunsuz çalışmaya başlıyor, onlarda sorun çözüldüğü için tamamdır artık çalışır diyerek paralarını alıp gidiyorlar. Gel gör ki sabah ben yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum.

Bu arıza ile daha önce karşılaşan oldu mu acaba?

sıcaK su sivici ponpa sivici ve elk kart konrtol edilecek

• quote:

Merhabalar,
    Kombinin ateşlemesinde sorun var. Sıcak su ya da kalorifer farketmez cihazı aktif hale getirince 10 saniye kadar ateşleme yapmaya çalışıyor. Alev oluşmasına rağmen 10 sn sonunda gazı ve ateşlemeyi kesip biraz bekledikten sonra yeniden ateşleme yapmaya çalışıyor. Sonunda da kırmızı arıza ışığı yanarak duruyor.

Yaklaşık 10 kez falan resetleyince kombi normal normal çalışmaya başlıyor, sorunsuz şekilde ateşleme yapıp ısıtma yapabiliyor.

Kombinin normal çalışmasını sonlandırıp 1-2 saat tamamen kapatınca baştaki ateşleme sorunları tekrar yaşanıyor.

Dikkatimi çeken bir başka nokta ise havalar sıcak olduğunda bu tür bir problemin olmaması, soğuk havalarda sanki iyice kendisini ısıtana kadar kombi ateşlemeyi başaramıyor gibi.

Gelen 2 farklı servis arızayı ararken durmadan cihazı resetleyince sonunda cihaz sorunsuz çalışmaya başlıyor, onlarda sorun çözüldüğü için tamamdır artık çalışır diyerek paralarını alıp gidiyorlar. Gel gör ki sabah ben yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum.

Evet...Bende de 3 senesini 3 ay önce doldurmuş Vailant vuw 242 var...Aynı sorunu çıkardı...Birkaç ateşlemeden sonra alev oluşmassa F28 hatası verip kırmızı ışık yanıyor...Seninde dediğin gibi resetliyorum düzeliyor...Bazen tek resetleme yeterken bazen birkaç resetten sonra düzeliyor...Yine bazen bir hafta filan sorunsuz çalışırken bazende aynı gün içinde birkaç kez yapıyor...Burayada sordum başka sitelerdende bilgi aldım hepsi aynı şeyi söylüyor...Bknz. aşağıda;

Vaillant kombi de f-28 yanma hatası demektir.Kombi ateşleme yapmıştır bir sebepten dolayı alev oluşmamıştır.Bu arızayla ilgili gaz yolları,besleme kablosu,elektronik kart,brülör,elekrotlar kontol edilmelidir bazen müşteriler kendileri sorunu düzeltebilmektedir bazende servis müdahalesi gerekiyor.

Kombini gaz valfi armatür bozulması halinde 250tl, Elektronik kartın bozulası halinde 230tl gibi örnek maliyetler gözükmektedir.Müşterilerimin talebi halinde ikinci el kombide temin edebilmekteyiz.F-28 diğer bir sebep ve çözümlerinden bir taneside elektrot arızalarıdır ve bazen kombi bakımı yapılarak kolaylıkla düzelebilmektedir.Yanma haznesi veya elektrotlar yanma sonrası oluşan cuğuf nedeniyle kirlenmekte bazende asınma ve soğumadan dolayı zamana dayalı olarak çırılma çatlama oluşmasıdır böyle durumlarda parçanın değişimi en doğru karadır.Yaklaşık maliyeti 130 tldir.

http://kombiservisii.gen.tr/vaillant-servisi-f-28-hatasi

http://turkiyevaillantservisi.com/servis-urunlerimiz/vaillant-arizalari/vaillant-f-28-arizasi

• Arkadaşlar merhaba
    Yeni taşındığım evde bosch un dijital bir kombisi var yanlız bar 0 da iken kaloriferleri çalıştırdım tam 1 gün şuanda kombide kırmızı renkte ünlem işareti yanıyor kombiye su basmak istiyorum alttaki musluktan aksine su akıyor ne yapmam lazım bilgisi olan yardım etsin lütfen
  • quote:

pompa kafa milini yemiş buda çalışınca takır takr diye ses yapar
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

evet pompa bu, mutfak tezgahında yatıyor halen, üzerinde bosch da yazıyor...
    ilk üretilenlerde bu pompa kullanılmış, sonrakiler daha sağlam dedi usta, kombiye de yenilerden taktı...inşallah uzun yıllar sorunsuz çalışır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Merhabalar,

Evet...Bende de 3 senesini 3 ay önce doldurmuş Vailant vuw 242 var...Aynı sorunu çıkardı...Birkaç ateşlemeden sonra alev oluşmassa F28 hatası verip kırmızı ışık yanıyor...Seninde dediğin gibi resetliyorum düzeliyor...Bazen tek resetleme yeterken bazen birkaç resetten sonra düzeliyor...Yine bazen bir hafta filan sorunsuz çalışırken bazende aynı gün içinde birkaç kez yapıyor...Burayada sordum başka sitelerdende bilgi aldım hepsi aynı şeyi söylüyor...Bknz. aşağıda;

Vaillant kombi de f-28 yanma hatası demektir.Kombi ateşleme yapmıştır bir sebepten dolayı alev oluşmamıştır.Bu arızayla ilgili gaz yolları,besleme kablosu,elektronik kart,brülör,elekrotlar kontol edilmelidir bazen müşteriler kendileri sorunu düzeltebilmektedir bazende servis müdahalesi gerekiyor.

Kombini gaz valfi armatür bozulması halinde 250tl, Elektronik kartın bozulası halinde 230tl gibi örnek maliyetler gözükmektedir.Müşterilerimin talebi halinde ikinci el kombide temin edebilmekteyiz.F-28 diğer bir sebep ve çözümlerinden bir taneside elektrot arızalarıdır ve bazen kombi bakımı yapılarak kolaylıkla düzelebilmektedir.Yanma haznesi veya elektrotlar yanma sonrası oluşan cuğuf nedeniyle kirlenmekte bazende asınma ve soğumadan dolayı zamana dayalı olarak çırılma çatlama oluşmasıdır böyle durumlarda parçanın değişimi en doğru karadır.Yaklaşık maliyeti 130 tldir.

http://kombiservisii.gen.tr/vaillant-servisi-f-28-hatasi

http://turkiyevaillantservisi.com/servis-urunlerimiz/vaillant-arizalari/vaillant-f-28-arizasi

bahsedilen cihazın sizin cihazınızla hiç bir teknik benzerliği yoktur vuw serisi üst seridir vck serisinde is digital ekran ve kodlu ikaz sistemi yoktur sonuç : cihaz ve çalışma sistemi farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraken TR

Arkadaşlar merhaba
    Yeni taşındığım evde bosch un dijital bir kombisi var yanlız bar 0 da iken kaloriferleri çalıştırdım tam 1 gün şuanda kombide kırmızı renkte ünlem işareti yanıyor kombiye su basmak istiyorum alttaki musluktan aksine su akıyor ne yapmam lazım bilgisi olan yardım etsin lütfen

cihazın altının resmi çeker paylaşırsan sana yardımcı oluruz ..
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

alttaki kırmızı vanayı çevirdiğimde su boşalıyor ve yanan kırmızı ışık ortadaki dairenin üstünde yer alıyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Benim vaillant F28 hatası veriyor yazılanlarıda okuyabildigim kadar okudum.

ek bir bilgi vermek istiyorum sıcak su (banyo & mutfak) kullanırsam sorun yok veya cok nadir F28 veriyor
    ama peteklerin calısması gerekırse cok sık F28 veriyor.

3-4 farklı elemanın neden oldugu bu arıza bu duruma gore hangi parcadan yapar.
  • demirdöküm aden kombiyi kış konumuna getirince hiçbir hayat belirtisi kalmıyor. suyu ısıtıyor ancak bir soğuk bir sıcak. kullanım suyu sıcaklık sensöründe ve dış hava sensöründe sorun gözüküyor (2 ve 3.ışık yanıp sönüyor) acaba sorunu nedir?hemen servis çağırmalı mıyım?
  • Sn.Kombi ustası merhaba;
    Benim kombi demirdöküm HK 323 FE 10 yıllık eski bir model.
    Fakat hala çalışıyor.Bazı problemler başladı.
    1.sadece sıcak su alırken basınç 1-2 bar arasında herhangi bir artma veya azalma yok.
    fakat kaloriferi çalıştırınca basınç 3 bara kadar geliyor orada kalıyor.Bugün genleşme tankına hava basmaya çalışacağım.
    2.Bunun pompası üzerinde bir sibop var.buradan zaman zaman dışarı su akıtıyordu.Ben de bunu körledim.1 senedir böyle çalışıyor.
    herhangi bir zararı var mıdır? Pompadaki bu sibop ne işe yarıyor?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

alttaki kırmızı vanayı çevirdiğimde su boşalıyor ve yanan kırmızı ışık ortadaki dairenin üstünde yer alıyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

3 emniyet ventili arızalnmış deyişmesi gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.