- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
5506 Cevap455904 Görüntüleme119 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: K_U_Z_E_Y,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 1 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

185 Mesaj
5 Mart 2012; 2:53:15 

quote:

Orijinalden alıntı: gunsur

tekrar kontrol edeyim ancak diyaframı ters takma şansım yok o zaman kapak oturmaz bence ama yinede kontrol edeyim..bu regülatöre üstten gelen ince borulardan kullanma suyu açıldığında basınçın oluşması için su geliyor olması gerektiğine göre acaba o boruların geldiği yerde sorun olabilirmi yani basınçı oluşturan sumu yetersiz sizce??

mümkün tabi ama o devrede 6-8 bar basınç var sence tıkalı olsa pim hiç oynarmı yada bu basıncın önünde tıkanıklık kalabilirmi. sence o kadar basıncı su lastiğe iletirde o basınçla şişen diyafram pimi tam itemezmi. sevgiler.

[ANKARA OZEL KOMBI SERVISI]

965 Mesaj
5 Mart 2012; 8:58:57 

Arkadaşlar acil bir sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Vaillant Turbo Max marka kombim var. Yeşil ayar düğmeli olan ve sanırım 2000-2001 imalatı. Bu kombi gayet güzel çalışırken musluk suyunu ısıtmamaya başladı. Tam bu anda petekler halen sıcakken baktım ki ateşleme arıza ışığı yanıyor. Sonra haliyle peteklerde soğudu bi daha da çalışmadı. Sıcak suyu veya petekleri açtığımızda manyeto ateşliyor ama gaz yanmıyor. Bunu iki defa yapıp ateşleme arıza ışığını yakıyor. Elle çakmak moduna aldığımda da kombi resetlenip manyeto çakıyor ama gaz yanmıyor. Kombi girişinde gaz var, manyeto da çakıyor (ön kapağı sökünce görülüyor) ama neden gaz yazmıyor anlamadım. Acaba elektro valf te bir sorun mu olabilir?

Kombiyi kapatıp açtım, s,gortadan açıp kapadım. Su basıncı da 1,5 civarında.

Elektrik, Elektronik Mühendisi

2702 Mesaj
5 Mart 2012; 11:14:46 

gaz valfi veya kartdaki roleler

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

8 Mesaj
6 Mart 2012; 16:14:34 

viessmann vitopend kombim var. son 1 aydır sıcak suyu açınca küf ve yağ kokusu geliyor. sanki peteklerdeki su kokusu gibi. biraz akınca geçiyor. petek ısıtmasında sorun yok. sıcak su da gayet güzel geliyor. ama açılınca koku geliyor. bu durum neden olabilir? basınçta herhangi bir eksilme yok.

56 Mesaj
6 Mart 2012; 23:28:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

mümkün tabi ama o devrede 6-8 bar basınç var sence tıkalı olsa pim hiç oynarmı yada bu basıncın önünde tıkanıklık kalabilirmi. sence o kadar basıncı su lastiğe iletirde o basınçla şişen diyafram pimi tam itemezmi. sevgiler.

selamlar kombici06 dd milenyum modeli bacalı kombim var ve 10 yıldır sorunsuz çalısıyor halende devam etmekde ancak son zamanlarda kullanma suyunu açtıgımda kombinin altından az miktarda su damlıyor ve bu bi kaç gün de bir basıcın düşmesine ve yeni su eklememe neden oluyor ve suyun çıktıgı noktayı bir türlü gözle tespit edemiyorum. yapabilecegim bir arıza ise bilgilendirirseniz sevinirim.

6731 Mesaj
7 Mart 2012; 12:53:42 

4,5 YILLIK KOMBİME MECBURİ BAKIM YAPILDI....Arkadaşlar tam 4,5 yıldır servis ve bakım almadan tertemiz kullandığım ECA CONFEO PREMİX s kombide bir hafta önce gece yarısı çatt çatt çattt sesleri başladı..Ve cuma, ctesi gecesi söndü..Arıza 4 ve 5 kodu veriyordu. Alev sinyali yetersiz diyor..Çakmak çakıyor ateşleme yok ve kırmızı arıza kodunda bekliyordu. C. tesi bir kaç kez reset yaptırıp çalıştırdım. 2 saat çalışıp yine 4 yazdı..Pazar servis çağırdım. Nöbetçi ECA servis B. çekmeceden geldi. Söküp baktı..Temizlik yaptı ve içine 60 lira sıkışmış onu çıkardı gitti..Kombi normal çalışıyor..Yaz gelsin indirimli fiyatla bakım yaptırayım derken kombi bana sürpriz yaptı.Mecburen pazar günü servis çağırdım..Genel bakım ve temizlik yapıldı o kadar...Oksitlenme yapmış....Dediler..Ne oksitlenme yapmış ? demedim.İki yıl sonra tekrar bakım yaptıracağım..Durum böyle böyle..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Mart 2012; 9:32:11 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

182 Mesaj
7 Mart 2012; 14:27:13 

Merhaba arkadaşlar; ben kiracı olduğum evde viessmann vitopend 200 kombi kullanıyorum. Kombide şöyle bir olay dikkatimi çekti. kombi 40 dereceye ayarlı , kalorifer suyu 31-32 olunca ateşleme yapıyor ancak 5 sn içinde gösterge 50 derece yazıyor ve sönüyor. Sonra 1 dk içinde su tekrar 31-32 dereceye düşüyor ve kombi kendini ateşliyor bu sefer düzgün bir şekilde derecesine çıkartıp bırakıyor bunda sorun yok. Ancak sürekli bunu yapıyor ilk ateşlemede neden birden ısıtıp kapatıyor kendini anlam veremiyorum. Suyun debisi yetmese,alev derecesi yüksek olsa 2. ateşlemede neden normal çalışıyor? Bilgisi olan arkadaşlar var ise yardım bekliyorum.

2343 Mesaj
7 Mart 2012; 17:17:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

teşekkür ederim yanıtınız için

kombim eski bir model, teknik olarak ne anlatmaya çalıştıgınızı da tam olarak kavrıyamadım elbette

fakat rahatlıkla çözülebilecek bir sorun mudur? tarif ile kendi kendime yapabileceğim birşey mıdır yoksa servis şart mıdır?

yanıt alabilirsem sevinirim

Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.

2702 Mesaj
7 Mart 2012; 20:22:54 

daha önce anlatmıştım cihazın vck 180 veya 182 sorunun üç yollu vananın kaçırması ben yaparım dersen yap tamir takımını bulmamn gerekiyor biz 170 tl ye yapıyoruz garantili
0
0

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

1 Mesaj
8 Mart 2012; 8:06:17 

demirdöküm kalisto kombim bir haftadır bozuk dijital gösterge hiç birsey göstermiyor hareketlilik yok yanmıyor..anakart yanmış olabilirmi ..uygun fiyata tamir edebilecek yardımcı olabilecek istanbul bagcılara yakın teknik servis varmı acaba..saygılarr

2702 Mesaj
8 Mart 2012; 10:13:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Gesfa

demirdöküm kalisto kombim bir haftadır bozuk dijital gösterge hiç birsey göstermiyor hareketlilik yok yanmıyor..anakart yanmış olabilirmi ..uygun fiyata tamir edebilecek yardımcı olabilecek istanbul bagcılara yakın teknik servis varmı acaba..saygılarr

kart arızalanmış tamir edilecek sökersen 70 tl ye yapıyorlar bizde 150 tl yapıyoruz 1 yıl garantili

182 Mesaj
8 Mart 2012; 12:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: lagaluganet

Merhaba arkadaşlar; ben kiracı olduğum evde viessmann vitopend 200 kombi kullanıyorum. Kombide şöyle bir olay dikkatimi çekti. kombi 40 dereceye ayarlı , kalorifer suyu 31-32 olunca ateşleme yapıyor ancak 5 sn içinde gösterge 50 derece yazıyor ve sönüyor. Sonra 1 dk içinde su tekrar 31-32 dereceye düşüyor ve kombi kendini ateşliyor bu sefer düzgün bir şekilde derecesine çıkartıp bırakıyor bunda sorun yok. Ancak sürekli bunu yapıyor ilk ateşlemede neden birden ısıtıp kapatıyor kendini anlam veremiyorum. Suyun debisi yetmese,alev derecesi yüksek olsa 2. ateşlemede neden normal çalışıyor? Bilgisi olan arkadaşlar var ise yardım bekliyorum.

up

8 Mesaj
8 Mart 2012; 12:57:38 

quote:

Orijinalden alıntı: okocabiyik

viessmann vitopend kombim var. son 1 aydır sıcak suyu açınca küf ve yağ kokusu geliyor. sanki peteklerdeki su kokusu gibi. biraz akınca geçiyor. petek ısıtmasında sorun yok. sıcak su da gayet güzel geliyor. ama açılınca koku geliyor. bu durum neden olabilir? basınçta herhangi bir eksilme yok.

merhabalar, soruma cevap alabilme şansım var mı? bu sorun neden kaynaklanıyordur?

2702 Mesaj
8 Mart 2012; 20:02:40 

ilginç bir arıza tanımı ilk defa duyuyorum eşanjörler sökülüp asite atılacak sorun çözülür

185 Mesaj
9 Mart 2012; 11:16:59 

quote:

Orijinalden alıntı: okocabiyik

merhabalar, soruma cevap alabilme şansım var mı? bu sorun neden kaynaklanıyordur?

selam tesisatın demir boruysa o yaptırır zamanla tesisat borusundaki korozyonlar pas ve yağ kokusu olarak çeşmelerden akar sıcak suyu açınca bu borulardaki bu partiküller ısınında etkisiyle renk ve koku salar.

185 Mesaj
9 Mart 2012; 11:18:57 

quote:

Orijinalden alıntı: lagaluganet

up

kişisel görüşüm ntc arızası gibi görünüyor.

185 Mesaj
9 Mart 2012; 11:26:00 

quote:

Orijinalden alıntı: _zanaatkar_

selamlar kombici06 dd milenyum modeli bacalı kombim var ve 10 yıldır sorunsuz çalısıyor halende devam etmekde ancak son zamanlarda kullanma suyunu açtıgımda kombinin altından az miktarda su damlıyor ve bu bi kaç gün de bir basıcın düşmesine ve yeni su eklememe neden oluyor ve suyun çıktıgı noktayı bir türlü gözle tespit edemiyorum. yapabilecegim bir arıza ise bilgilendirirseniz sevinirim.

kullanım suyunun açılması eğer eşanjörde bir delik yoksa kalörifer tarafını etkileyemez zaten delik olsa basınç kendi kendine artar cihaz su atmaya başlar. ANCAKKK kullandığın şebeke basıncı kalörifer devresi basıncının altında kalıyorsa cihaza su vermeye çalışırken yada delik varsa o zaman devreler arası geçiş olur yani ters teper su tesisat suyuna geri kaçar ki buda basıncı düşürür ama damlatma yaptırtmaz. ilk öncelik emniyet ventiline bak o damlatıyor olabilir. 2- yanma odasında eşanjörde veya bağlantı rekorlarında olabilir burdan birşey demek zor. sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombici06 -- 9 Mart 2012; 11:33:58 >

1 Mesaj
9 Mart 2012; 13:46:10 

Merhaba,

Demirdöküm marka bir kombiye sahibim. Kombinin ısı ayarını düşürdükten sonra kombide sorun yaşamaya başladım. Kombi sürekli 10 saniyede bir ateşleyip gaz verip yine 5 10 saniye yandıktan sonra aynı şeyi tekrarlayıp duruyor. dün bunu 3 saat boyunca yaptı ve düzelmedi. Bir gün boyunca dinlendirdim ve bir umut bugün tekrar çalıştırdım ama aynı şeyi yapmaya devam ediyor.
Acil öneri ve yardıma ihtiyacım var.

6 Mesaj
9 Mart 2012; 18:53:12 

arkadaşlar,

kombilerin elektriksel arızalarından korunmak için kombi upsi ( kombi güç kaynağı ) kullanmanızı öneririm...
bu ürün içerisinde aküleri olduğu için elektrik kesintisi durumunda akü değerlerine bağlı olarak 3-8 saat kombinize elektrik verebilmekte, voltaj oynamalarında da kendisi voltaj regülasyonu da yaptığı için kombinizin ana kartı yada hassas elektronik kartlarını korumaktadır...

aşağıdaki linki tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz...

Kombi UPSi

saygılarımla,

Akü

39 Mesaj
9 Mart 2012; 20:23:26 

Bosch bacalı kombim var. Basıncı yükseltmek için açtığım musluğu iyi kapatmadığımdan fazla gelen suyu tahliye vanasından vermiş dışarıya. Ama tahliye vanası hala su damlatıyor. Basınç düştükçe su basıyorum, ben su bastıkça tahliye vanası damlatıyor. Bu böyle sonsuz kadar gidecek mi, çözüm servis çağırmak mı? Başka bir çözüm var mı?

2702 Mesaj
9 Mart 2012; 20:46:20 

vananın kafasındaki düğmeyi çevir düzelir

336 Mesaj
9 Mart 2012; 21:33:34 

50 Derecede duran kombi musluktan akan su kaç saniyede ısınması gerek

2702 Mesaj
9 Mart 2012; 21:42:37 

kombiden kombiye tesisattan tesisata göre deyişir bir standartı yok

185 Mesaj
10 Mart 2012; 12:13:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ayeo

Merhaba,

Demirdöküm marka bir kombiye sahibim. Kombinin ısı ayarını düşürdükten sonra kombide sorun yaşamaya başladım. Kombi sürekli 10 saniyede bir ateşleyip gaz verip yine 5 10 saniye yandıktan sonra aynı şeyi tekrarlayıp duruyor. dün bunu 3 saat boyunca yaptı ve düzelmedi. Bir gün boyunca dinlendirdim ve bir umut bugün tekrar çalıştırdım ama aynı şeyi yapmaya devam ediyor.
Acil öneri ve yardıma ihtiyacım var.

sizin yapabileceğiniz bir arıza tanımı gibi görünmüyor. muhtemelen 3 yollu vana nız bloke olmuş ntc lerde arızalı olabilir. forumdaki servislik yapan arkadaşlar uygun fiyata yardımcı olacaklardır. sizin yapabileceğiniz ise sıcak suyu açın birden kombinin altındaki soğuk su vana sını kapatın tekrar açın bu olası bir takılmalardan kurtarıcaktır. eğer cihazınız tek eşanjörse sizin yapacağınız bir konu diil ayarı yeniden yükselttiğinizde düzeliyorsa ntc arızasıdır. ateşlemeyi tekrarlaması kombinin söndüğünü zannedip tekrar ateşleme yapmasıdır. alev iyonizasyon elektrodu da arızalı olabilir. bi arkadaşımızdan yardım alın. sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombici06 -- 10 Mart 2012; 12:21:43 >

185 Mesaj
10 Mart 2012; 12:23:01 

quote:

Orijinalden alıntı: epoukya

50 Derecede duran kombi musluktan akan su kaç saniyede ısınması gerek

kombinin marka ve modelini yazıpta sorman gerekirdi daha anlaşılır ve değerlendirilebilir olacaktır. sevgiler.

8 Mesaj
12 Mart 2012; 11:36:08 

quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

selam tesisatın demir boruysa o yaptırır zamanla tesisat borusundaki korozyonlar pas ve yağ kokusu olarak çeşmelerden akar sıcak suyu açınca bu borulardaki bu partiküller ısınında etkisiyle renk ve koku salar.

cevabınız için teşekkür ederim.

ancak, bu durum bir gün içinde oluşan bir durum. dün yoktu, ertesi gün koku gelmeye başladı.

kokunun gelmesinden bir kaç hafta önce evdeki 8 peteğin 4'ünü söküp boyamıştım. boya sonrasında sisteme tekrar su eklemiştim. sıcak suda küf ve yağ kokusu gelmeden önce yapılan tek işlem bu idi. sonrasında bir anda bahsettiğim koku geldi.

başka bir yorumunuz olabilir mi?

ilgi ve yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

2056 Mesaj
12 Mart 2012; 17:09:40 

Arkadaşlar kombim Vaillant peteklerle ilgili bir sıkıntı yok ama şofben için sıcak su alamıyorum. Daha doğrusu bazen ısınıyor bazen ısınmıyor. Problem kombi ateşlemiyor. Suyu açsamda ateşleme yapmıyor.

Oneplus One
Kullanıcılar Kulübü

2702 Mesaj
13 Mart 2012; 10:39:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

Arkadaşlar kombim Vaillant peteklerle ilgili bir sıkıntı yok ama şofben için sıcak su alamıyorum. Daha doğrusu bazen ısınıyor bazen ısınmıyor. Problem kombi ateşlemiyor. Suyu açsamda ateşleme yapmıyor.

cihazın tahmini vck serisi sorunun 3 yollu içindeki diyafram yırtılmış

2056 Mesaj
13 Mart 2012; 10:46:47 

quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

cihazın tahmini vck serisi sorunun 3 yollu içindeki diyafram yırtılmış

Kendim değiştirebilir miyim? Evetse ne kadardır bu diyafram. Hayırsa servisi çağırsam ne kadar öderim? Şimdiden teşekkürler...

Oneplus One
Kullanıcılar Kulübü

2702 Mesaj
13 Mart 2012; 20:49:54 

servis çağır yaparsın ama uğraştırır

501 Mesaj
14 Mart 2012; 0:02:02 

dostum merhabalar bende demirdöküm neva kombi var aynı arıza bende var sıcak suyu açıyorum su ısınmıyor ılık gelio ama petekler ısınıyor acaba nasıl tamir ettirebilirim bu üç yollu vana urfadayım bu arada

2004 Clio II HB 1.4 16V Privilege-Atiker safe fast

270 Mesaj
14 Mart 2012; 0:42:47 

Merhaba arkadaşlar benimde kombiyle birkaç sorunum var.Öncelikle kombi marka ve modeli BAYMAK & BRÖTJE HEIZUNG STAR EXTRA bunu belirteyim.Kombimin ekranında uyarı veriyor bu uyarı 03E şeklinde yanıp sönüyor.1,5 ay öncede aynı hatayı vermişti teknik servisi aradım geldiler bacayla ilgili bir sorunmuş bir parçasını değiştirdiler çalışmaya başladı ama bugün tekrar aynı arızayı verdi bu neden kaynaklanır?Apartmanda aynı marka kombiyi o kadar kullanan kişi var ama bir tek benimki bu kadar arıza veriyor anlamadım gitti

2702 Mesaj
14 Mart 2012; 21:56:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sahatay63

dostum merhabalar bende demirdöküm neva kombi var aynı arıza bende var sıcak suyu açıyorum su ısınmıyor ılık gelio ama petekler ısınıyor acaba nasıl tamir ettirebilirim bu üç yollu vana urfadayım bu arada

dostum neva daha kaç yıllık kombiki üç yollusu bozulsun senin cihazda başka problem var ntc vs

2702 Mesaj
14 Mart 2012; 22:05:57 

quote:

Orijinalden alıntı: xxxfenerlixxx

Merhaba arkadaşlar benimde kombiyle birkaç sorunum var.Öncelikle kombi marka ve modeli BAYMAK & BRÖTJE HEIZUNG STAR EXTRA bunu belirteyim.Kombimin ekranında uyarı veriyor bu uyarı 03E şeklinde yanıp sönüyor.1,5 ay öncede aynı hatayı vermişti teknik servisi aradım geldiler bacayla ilgili bir sorunmuş bir parçasını değiştirdiler çalışmaya başladı ama bugün tekrar aynı arızayı verdi bu neden kaynaklanır?Apartmanda aynı marka kombiyi o kadar kullanan kişi var ama bir tek benimki bu kadar arıza veriyor anlamadım gitti

öncelikle bu cihaz kombilerin piri diyebileceğimiz cihazlardan biridir sorunun ise bacalı ise baca tıkalı çekmiyor veya termik veya karttaki roleler arızalı hermetik ise prosestat ve veya kartdaki roleler arızalı
0

501 Mesaj
14 Mart 2012; 22:20:55 

quote:

dostum neva daha kaç yıllık kombiki üç yollusu bozulsun senin cihazda başka problem var ntc vs

kombi daha 2 yıllık garantisi biteli 2 ay olmuş bugün bi usta getirttim oda aynı şeyi söyledi üç yollu bozulmuş dedi bu arada demirdöküm neva nın 3 yollusu ne kadar acaba bilen var mı?

2702 Mesaj
14 Mart 2012; 22:37:41 

dostum gelen adamlar demmekii işten anlamıyor onun iç yollusu plastik içinde diyafram falan yok temizlesin düzelir bir üç yollunun motorunu sök kargaburunla içinde pimi tut üç yolluya yön ver düzelir ise motor arızalı
0

501 Mesaj
14 Mart 2012; 22:46:21 

quote:

dostum gelen adamlar demmekii işten anlamıyor onun iç yollusu plastik içinde diyafram falan yok temizlesin düzelir bir üç yollunun motorunu sök kargaburunla içinde pimi tut üç yolluya yön ver düzelir ise motor arızalı
0

çok teşeekkür ederim dostum cevabın için

270 Mesaj
14 Mart 2012; 23:33:08 

quote:

öncelikle bu cihaz kombilerin piri diyebileceğimiz cihazlardan biridir sorunun ise bacalı ise baca tıkalı çekmiyor veya termik veya karttaki roleler arızalı hermetik ise prosestat ve veya kartdaki roleler arızalı
0

Üstad öncelikle teşekkürler cevabın için..Kombi bacalı evet baca çekmiyor olabilir demissin ya üstad yaw dediğim gibi 1.5 ay önce gene aynı sorunu verdi teknik servis gelip değiştirdi yani tıkanma olayı bu kadar sık olur mu?Bir diğer dediğin karttaki roleler arızalı derken ben kendim açsam içini yapabilirmiyim?He bide üstadım bacayı bir kaç defa tokatlayınca kendine geliyor bazen ama birkaç saat idare ediyor tekrar aynı hatayı veriyor bunun sakıncası var mı

61 Mesaj
20 Mart 2012; 15:01:36 

merhaba arkadaşlar...
demirdöküm kalisto kombim yaklaşık 15 gündür su eksiltiyor. yani su basıncını 1.5 bar a getiriyorum. daha sonra gece en düşük ayarda kombiyi açık bırakınca su basıncı 1.0 e kadar düşüyor. su eklemezsem göstergedeki kırmızı alana kadar geliyor ve kombi çalışmıyor. Hergün kombiye su ekliyorum. 15 gündür bu su nereye gidiyor anlamadım. peteklerde kaçak filan da yok baktım. alt komşudan herhangi bir tesisat kaçağı, su damlaması ile ilgili şikayet de almadım. ama her gün düzenli su ekliyorum kombiye. demirdöküm müşteri hizmetlerini aradım bana döneceklerini söylediler. garantisi bitmiş kombinin:S

şimdi arıza ne olabilir sizce, vananın suyu geri kaçırma ihtimali varmı?
arıza ne kadar tutarki, bu ay maddi olarak sıkışığımda, servisi ezbere çağırmak istemiyorum, zor olacak ama olmadı bu ay kombiyi kullanmayacam :S

fikri olan varsa, yardımcı olursa sevinirim...

2702 Mesaj
20 Mart 2012; 15:33:10 

bu arıza 2 şekilde olur birincisi tesisatta kaçak ikincisi genleşme tankı delinmiş lçlne su doluyor ama anlattıklarıza bakarak sizln tesisatta kaçak var gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
21 Mart 2012; 22:41:28 

Protherm Leopard f1 arıza SORUNU ÇÖZÜMÜ RESİMLİ

F1 arızası için önce su seviyesi 1.5 olmalı gaz vanası açık olmalı bunların hepsi tamam yinede çalışmıyorsa resimdeki gibi üst kapağın altında bi kapakdaha var onun altındaki resimde görüldüğü gibi yaparsanız sorununuz çözülürr

Protherm Leopard Arıza Kodları

Öncelikle Kombinizin Ekranında Hiçbirşey çalışmıyor ise kombinizin Elektronik Kartı (Ana Kartı) Arızalıdır.

F0 Arıza Kodu: Kalorifer sistemindeki suyun azalmış olduğunu bildirir. Su Basıncı 0.6 Bar’ ın altında olduğunda cihaz otomatikman kapanır. Kombinin su basıncını 1.5 ile 2.0 arasına sabitleyiniz.

F1 Arıza Kodu: Alev oluşmaması durumunda görülür.Örneğin gaz girişinin olmamasından dolayı cihaz arızaya geçecektir ve F1 arıza kodu görüntülenecektir. Cihazın altındaki gaz vanasının
kontrol edilmesi ve cihazın reset tuşu ile tekrar çalıştırılması gereklidir.
Ayrıca elektrik şebekenizin voltajı düşük olduğunda, kombinin pompa motoru arızalı olduğunda ve cihaz aşırı ısınmadan dolayı kendini bloke ettiğindede ekranda F1 arıza kodu görülebilir.

F2 Arıza Kodu: Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda görülür.Kalorifer gidiş suyu sensörü sisteme bilgi göndermediğinde cihaz otomatikman kapatılacak ve F2 arıza kodu görüntülenecektir

F3 Arıza Kodu: Cihazın aşırı ısınması durumunda görülür.Aşırı ısınma durumunda cihaz otomatikman kendisini kapatır ve ekranda F3 arıza kodu görüntülenir. Su sıcaklığının tekrar normale dönmesiyle cihaz otomatikman çalışmaya devam edecektir.
Peteklerin vanasını kontrol edin en az 2 peteklerinizin açık olması gerekir.
Kombinizin altında peteklerin gidiş dönüş bağlantılarında vana mevcut ise açık olduğundan emin olun.
Kombinin altında Kalorifer peteklerinizin dönüş borusunda filtre vardır açarak temizleyiniz.
Not: Kalorifer filtresi sökülmeden önce kombinizin içinde basınç suyunu boşaltmanız gerekir.

F5 Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızalı durumunda görülür.F5 Yalnızca dış hava sıcaklığına göre kontrol konumunda çalışan cihazlarda
görüntülenebilecek bir arıza kodudur. Dış hava sensörünün arızalandığı ya da cihazla bağlantısının kesildiği durumlarda görülür. Bu durumda cihaz kendini otomatik olarak kapatır. Arıza giderilene kadar dış hava sıcaklığına göre kontrol fonksiyonu devre dışı bırakılarak cihaz çalıştırılabilir. E (Isı eğrisi) ve P (Paralel kaydırma) ayarlarını yaparak devredışı bırakırsınız. Ayarları Fabrika ayarlarına geri dönderebilirsiniz ana şalterden cihaz kapatılır. Eksi Tuşuna basıldıktan sonra cihaz ana şalterden tekrar açılır, 2 saniye bekleyin daha sonra mode tuşuna basarak kaydediniz.

Teşekkür Etmeniz Bizim için Yeterlidir.

-1

Ekteki dosya (1)

583 Mesaj
24 Mart 2012; 9:57:58 

arkadaslar vaillant marka kombimiz var musluktan sicak su kismini actigimda 4-5 saniye sonra su azaliyor neredeyse kapanmis duruma geliyor. tekrar suyu aciyorum birdaha dusuyor su seviyesi ondan actigim seviyede kaliyor.
kısacası 2kere su seviyesi düşüyor ondan sonra duzeliyor. sikinti neden olabilir

2702 Mesaj
24 Mart 2012; 23:18:41 

filtre veya tesisat tıkalı

583 Mesaj
25 Mart 2012; 10:48:58 

quote:

filtre veya tesisat tıkalı

tam olarak neden olduğu nasıl anlarım. ve sorun bizim yapabileceğimiz birsey mi

61 Mesaj
26 Mart 2012; 16:05:13 

Servisi çağırttım ve kombiye baktırdım. arıza sensörde çıktı. sensör oksitlenmiş. artık tam mekaniği nasıl işliyor bilmiyorum ,ama oksitlenme olduğu için bar basıncında bozukluk oluşuyormuş. bakımda dahil 115 lira verdim. artık yapacak birşey yok, gözümü korkutmuştu birkaç kişi tank, tesisat diyerek. 300-500 tutar diye. birde işim gereği bazı geceler evde olmuyorum, eşimden dolayı da biraz korkmuştum.

her neyse; bu sensör dediklerine göre nerdeyse 2 senede bir böyle oksitleniyormuş. anladığım kadarıyla kombi nazik bir alet. bakımını filan aksatmamak lazımmış. tabi artık üretici servise bağlamak için insanı ,2 senelik ömürlü sensör mü kullanıyor, bilmem artık.

32 Mesaj
4 Nisan 2012; 22:00:11 

Beş sayfayı da okudum işinin ustası olanları görmek beni sevindirdi.Benim sorunum şu Ariston Genius Premium 35 binlik kombim var havalar ısındı kısayım dedim 40 dereceye aldıgımda 10-15 dakika normal çalışıyor sonra horultu benzeri ses çıkarıp alev kopması arızası veriyor.43 yada 44 dereceye getirdiğimde bu arızayı vermiyor ama bu sefer ev sıcak oluyor.Teknik servisi aradım bu cihazların 35 binlik oldugundan 40 derece de çalışamayacagını 43-44 derecede çalıştırmamı ev sıcak oluyorsa 3ten az olmamak kaydı ile radyatörleri kapatmamı söylediler.İlk önce şaka sandım ama ciddiydiler.evde ki radyatörlerin yarısını kapattım 6 radyatör açık bıraktım.Bu sefer 43 derecedeyken bile 10-15 dakika sonra alev kopması arızası verdi.Radyatörlerin hepsini açtıgımda 11 radyatör 42 derecede arıza vermedi.Baca tıkalı değil.Acaba kombimi büyük geliyor fan mı arızalı yada regülasyon mu yapamıyor yoksa hersey normal mi?Teşekkürler

155 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:43:30 

Cihaz horultulu ses çıkarıp sonra ateşlemeyi kesiyor ise sirkülasyon hattında tıkanıklık söz konusu olabilir. tıkanıklık suyun ağır hareket etmesine suyun eşanjörde aşırı ısınıp kaynamasına kaynamadaki buharlaşmanında kavitasyon ile ses horultu sesi yapmasıdır. radyatör filtreleri ve kombi sirkülasyon pompası kontrol edilmeli suyun rahat hareket ettiğinden emin olunmalıdır.

HVAC

162 Mesaj
11 Nisan 2012; 20:38:14 

Herkese merhaba 3 yildir kiraci oldugum evin vaillant kombisi son gunlerde su isitmiyor. Bi ozel servis buldk cagirdik. Arkadas bakti tribun deiscek dedi. 150 tl ona fyat verdi. Sonra pompanizda az basinc verio yipranmis onu da deistrmek gerekio 1 2 aya gider dedi. Ona da 300 lira dedi. Hepsi 450 lira cidden soka girdim fiyati duyunca. Arkadas bze itelemye mi calisio yoksa normal fyatlar bunlar midir? Sadece tribun deistrmek mantikli gelior bu sartlarda. Ne yapcagma karar veremedim fikir verirseniz cok sevinirim

155 Mesaj
12 Nisan 2012; 10:07:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetonurcura

Herkese merhaba 3 yildir kiraci oldugum evin vaillant kombisi son gunlerde su isitmiyor. Bi ozel servis buldk cagirdik. Arkadas bakti tribun deiscek dedi. 150 tl ona fyat verdi. Sonra pompanizda az basinc verio yipranmis onu da deistrmek gerekio 1 2 aya gider dedi. Ona da 300 lira dedi. Hepsi 450 lira cidden soka girdim fiyati duyunca. Arkadas bze itelemye mi calisio yoksa normal fyatlar bunlar midir? Sadece tribun deistrmek mantikli gelior bu sartlarda. Ne yapcagma karar veremedim fikir verirseniz cok sevinirim

öncelikle kombi kullanım suyu yada kalorifer suyu hangisini ısıtmıyor onu bilmemiz gerek. türibin dediği parça kullanım suyu ile ilgili biz akış şalteri diyoruz kullanım suyunun açıldığını anakarta haber verir cihaz ateşleme yapar suyu ısıtır. bu parçanın fiyatı kombiye göre değişiyor örneğin demirdöküm akış şalteri 12TL Baymak Akış Şalteri 50TL vs... pompaya gelecek olursak pompalar wilo ve grundfos marka kullanılır kombilerde ki bu pompalar kompozit malzemedir ben bugüne kadar emiş gücünü kaybeden pompa görmedim. pompa ya çalışır yada çalışmaz malzemeleri kompozit olduğundan çok zor yıpranır. şöyle bir durumda var akış şalteri dediğiiz parça kireçten olduğu yere sıkışıyor dönmüyor( akış şalterini boru içindeki su değirmeninin pervanesi gibi düşünün su geçtikçe pervane döner.) belki söküp temizleyip taksanız bir problem kalmayacak.

HVAC

162 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:21:17 

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

öncelikle kombi kullanım suyu yada kalorifer suyu hangisini ısıtmıyor onu bilmemiz gerek. türibin dediği parça kullanım suyu ile ilgili biz akış şalteri diyoruz kullanım suyunun açıldığını anakarta haber verir cihaz ateşleme yapar suyu ısıtır. bu parçanın fiyatı kombiye göre değişiyor örneğin demirdöküm akış şalteri 12TL Baymak Akış Şalteri 50TL vs... pompaya gelecek olursak pompalar wilo ve grundfos marka kullanılır kombilerde ki bu pompalar kompozit malzemedir ben bugüne kadar emiş gücünü kaybeden pompa görmedim. pompa ya çalışır yada çalışmaz malzemeleri kompozit olduğundan çok zor yıpranır. şöyle bir durumda var akış şalteri dediğiiz parça kireçten olduğu yere sıkışıyor dönmüyor( akış şalterini boru içindeki su değirmeninin pervanesi gibi düşünün su geçtikçe pervane döner.) belki söküp temizleyip taksanız bir problem kalmayacak.

benim kombi banyo lavabo suyunu ısıtmıyor hocam. petek suyunda hiç bir sıkıntımız yok.
aslında internetten bir özel servis bulduk. genç biri geldi baktı. kombiyi 10 sn kadar dinledi. daha bakar bakmaz abi sizin iki sorununuz var birincisi sıcak su tribünü değişcek ikincisi pompanız az basınç yapıyor dedi. arkadaş bunların hepsini 10 saniyede anladı. sonra sıfır parça takarsam 450 lira olur ikisi dedi. sadece tribünü değiştirsekte olur ama pompa 1-2 aya gider dedi. bizde fiyat çok olunca bir araştıralım dedik.
Sonra başka birini arayıp bu kombi tribünlerinin 50 tl civarında fiyatı olduğunu öğrendik. sonra konuştuğumuz arkadaş bu netten bulunan özel servislerin gelip herşey bozulmuş deyip değiştirip bir sürü para götürmeye çalıştığını söyledi.
belki de gerçekten söküp temizleyip taksak bir şey kalmayacak ama ben hiç anlamam doğalgazdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetonurcura -- 12 Nisan 2012; 11:33:13 >

3 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:30:55 

Petekleriniz ısınmıyor yanlış anlamadıysam sıcak su veriyor yani kombiniz. Doğru anladıysam türübün sağlam. Peteklerinizin tamamı ısınmıyormu.

Merkez Kombi

162 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:32:27 

peteklerimiz ısınıyor onda sıkıntımız yok.
banyo lavabodan akan sıcak su ısınmıyor.

2702 Mesaj
12 Nisan 2012; 11:41:23