Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zaga20

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

Hocam Demirdöküm marka kombi sıcak su açılınca ateş almıyor. Dün birkez yaptı basıncı ayarlayıp kapayıp açtım düzeldi falat iu anda hepten gitti. Acilen çözüm bulmam gerek ümraniye deyim

model nedir yaparız hemen

Optima plus birkaç damla su kaçırdığını farkettim tahmini maliyet nedir ? Şu anda çalışıyor

bakmak lazım nerdendir sızıntı hangi parçadan
  • sayın ustalar.eca confeo plus kombim var.15 gün önce memlekete giderken duş aldım kombi çalışıyordu. geldiğimde calışmadı arıza kodu 4. devamlı 4 yanıp sönüyor. Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (kısa devre) uyarısı alıyorum. kombiyi açtığımda süpürme işlemi yapıyor ve elektrik geliyor ama bi kaç saniye sonra elektrik kesiliyor. sorun karttamıdır yoksa yukarda süpürme işlemini yapan cihazdamı. servis kartta dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Arkadaşlar, Demirdöküm Aden kombi kullanıyorum, kombi ara sıra kapanıyor, aşağıda ki resimde ki en sağda bulunan ışık yanıp sönüyor, kapatıp açınca düzeliyor, servisi çağırdım kart'da problem var değişmesi lazım dedi, 320 tl fiyat verdi, ben bunu yaptırsam mı yoksa yenisini mi alsam?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Merhablar...

Demirdöküm aden marka kombim Prosestat hatası veriyor.. olası nedenler nedir acaba..?

• tekrardan selam

ya ben daha önce kombi arızasını yazmıştım ama kapsamlı bakıma ihtiyac var demiştiniz de

şimdi de kombi yavaştan insafa geldi düzelcek ama naz yapıyo gibi :)
    sıcak su geliyor ama bazen gidiveriyor
    öyle olunca kombinin kalorifer kısmını da açınca bişiyi yokmuş gibi çalışıyor
    yani hem ısıtma hem sıcak su aynı anda aktifken çalışıyor
    ama sıcak su tek başına sıkıntı yapabiliyor

bunun için bi çözm öneriniz varsa bide fiyattan haber verebilirsenz sevnrm ;)

iyi çalşmalar herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toshiba_A200

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Merhablar...

Demirdöküm aden marka kombim Prosestat hatası veriyor.. olası nedenler nedir acaba..?

fan ,kart ,prosestat üçünden biri arızalı

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ur23

tekrardan selam

ya ben daha önce kombi arızasını yazmıştım ama kapsamlı bakıma ihtiyac var demiştiniz de

iyi çalşmalar herkese

model serena olunca iş deyişir kapsamlı inceleme şart
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 10ur23

tekrardan selam

iyi çalşmalar herkese

model serena olunca iş deyişir kapsamlı inceleme şart

Hocam bir numara verebilir misiniz ? Servis çağıracağız gibi dengesiz çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba.
    Öğrenci evimizde Demirdöküm Tayros kombi var. Yaz başı son çıkan arkadaş sayacın oradan vanayı kapamış. Geçenlerde eve gittiğimde kombinin çalışmadığını gördüm. 80 numaralı led yanıp sönüyordu. Baktım biraz nete alev yokluğu arızası diyor. Ne yaptıysam çalışmadı. Fişini çektim taktım vanaları açtım kapadım ama çalışmıyor. Gazda problem yok vanalarda hep açıktı ama neden çalışmadı anlayamadım. Sanırım bu tarz problem Tayros'da oluyormuş.

Şimdi sormak istediğim bunun çözümü nedir ?
    Reset atma nasıl yapılır ?
    Eğer servis gelecekse, kart vs. değişecekse bize ne kadara patlar ?

Teşekkür ederim şimdiden.
    İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

Arkadaşlar merhaba.
    Öğrenci evimizde Demirdöküm Tayros kombi var. Yaz başı son çıkan arkadaş sayacın oradan vanayı kapamış. Geçenlerde eve gittiğimde kombinin çalışmadığını gördüm. 80 numaralı led yanıp sönüyordu. Baktım biraz nete alev yokluğu arızası diyor. Ne yaptıysam çalışmadı. Fişini çektim taktım vanaları açtım kapadım ama çalışmıyor. Gazda problem yok vanalarda hep açıktı ama neden çalışmadı anlayamadım. Sanırım bu tarz problem Tayros'da oluyormuş.

Şimdi sormak istediğim bunun çözümü nedir ?
    Reset atma nasıl yapılır ?
    Eğer servis gelecekse, kart vs. değişecekse bize ne kadara patlar ?

Teşekkür ederim şimdiden.
    İyi forumlar.

resetlemek bu cihazda açma kapama yapmaktır arızaya gelince %90 kart %10 gaz valfi arızalı kart ise 120 tl gaz valfi ise 200 tl tutar masraf
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 29 Ağustos 2013; 23:29:18 >

• bilm-i yorum kullanıcısına yanıt
    Kombiyi resetlerseniz sorun çözülür. Reset derken elektrik kapat aç değil. Düğme falan olması gerekiyor.
  • Aç / kapa yaptım ve düzelmediğine göre demek ki kart ya da gaz valfi arızalı.
    Az para değilmiş yahu. Neyse en azından öğrenmiş oldum hızlı cevaplar için çok teşekkür ederim.
    İyi günler.
  • quote:

Aç / kapa yaptım ve düzelmediğine göre demek ki kart ya da gaz valfi arızalı.
    Az para değilmiş yahu. Neyse en azından öğrenmiş oldum hızlı cevaplar için çok teşekkür ederim.
    İyi günler.

Aç - Kapa çözüm değil, reset tuşu veya menülerde reset bölümü olmalı oradan yazılımsal olarak resetlemeniz gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

İyi günler.

Aç - Kapa çözüm değil, reset tuşu veya menülerde reset bölümü olmalı oradan yazılımsal olarak resetlemeniz gerekiyor.

resetttttttttttttt yokkkkkkkkkkkkkk bu kombide aç kapat resettttttttttttttttttttttttt
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 30 Ağustos 2013; 21:50:57 >

• quote:

quote:

İyi günler.

you speak turkish langue

• quote:

quote:

quote:

İyi günler.

you speak turkish langue

Usta ne kızyon beya . Dünkü mesajlar 1 dakika ara ile atılınca mesajınızı görememişim.

• DemirDöküm Nitron HK F 224 radyatör ısıtmada problem yok ama suyu ısıtmıyor. Sıcak suyu açtığımda göstergedeki 28 derece aşağı düşüyor 27 26 diye suyu ısıtmıyor. Suyun debisinde bir problem yok tazyikli akıyor.
  • Hocam öğrenciyim çok zor durumdayım nolur yardım ( kullandığımız kombi baymak baymak quasar 24 f ) sıkıntı tüm ışıkların hepsi yanıyor ve ateşleme yapmıyordu bugün 2 tane ntc sensör aldım takdım şimdi de tüm ışıklar yanıyor musluğu açtığımda sırasıyla 80,70,60,50,40 sönüyor ayarlı olan 30 derece ateşleme yapıyor su normal ısınıyor musluğu tekrar kapatıyorum resimdeki hata tekrar geliyor sana zahmet ustam bir yardım.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkebir

Hocam öğrenciyim çok zor durumdayım nolur yardım ( kullandığımız kombi baymak baymak quasar 24 f ) sıkıntı tüm ışıkların hepsi yanıyor ve ateşleme yapmıyordu bugün 2 tane ntc sensör aldım takdım şimdi de tüm ışıklar yanıyor musluğu açtığımda sırasıyla 80,70,60,50,40 sönüyor ayarlı olan 30 derece ateşleme yapıyor su normal ısınıyor musluğu tekrar kapatıyorum resimdeki hata tekrar geliyor sana zahmet ustam bir yardım.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

nerdesin hangi bölgede

• akış şalteri takılmış deyişecek 120 tl orjinal bitron
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.