- x
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
4642 Cevap398747 Görüntüleme105 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     33 [35] 37 38 39 40 41 42      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2386 Mesaj
2 Mayıs 2013; 13:32:03 

Tankınızın havası bitmiş veya arızalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

1510 Mesaj
2 Mayıs 2013; 16:14:57 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

Tankınızın havası bitmiş veya arızalı

Genleşme tankından mı bahsediyorsunuz ? Birde bir zaman tesisat kaçağından dolayı basınç sıfıra inmiş ve onarımdan sonra Reset atılmış onarım yapılmıştı bir kerede doldurma musluğu acik kalıp ventilden su vermişti

107 Mesaj
5 Mayıs 2013; 18:39:55 

kombide ntc sensörleri değiştirmek için peteklerdeki suyu boşaltmak gerekiyormu yoksa nasıl değiştireceğim

107 Mesaj
5 Mayıs 2013; 18:56:31 

quote:

Orijinalden alıntı: erendiz

arkadaşlar merhaba. baymak ocean luna 20 fi kombim. kalorifer yanmasında bir sıkıntı yok ama musluktan sıcak su vermiyor. ntc sensörün ikisinide değiştirdim. diyafram'a da baktım ondada bir sıkıntı yok. kombiyi söktüm şu soğuk ankara gününde öylece bekliyorum :) başka sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

hocam ntc sensörlerini nasıl değiştirdin su boşaltma veya başka ne yapmak lazım benim baymakta aynı arıza var sıcak su akmıyor kendim değiştirmek istiyorum.

56 Mesaj
8 Mayıs 2013; 15:11:47 

slm ustalar Doğsan Dua plus ctfs 24 kombim var kombi sıcaksu konumunda musluklar kapalı oldugu halde çalışıyor bir süre sonra arızaya geçiyor arıza koduna bakıyorum Kazan sıcaklığı çok yüksek (çözümü için pompanın ve ısı eşanşörünün düzgün çalışmasını sağlayın yazıyor) Bu sorunu düzeltmek için ne yapabilirim yardımlarınızdan ötürü tşk ederim.

32 Mesaj
9 Mayıs 2013; 18:54:20 

Merhaba, 80 tl fatura geldi bu ay. 1-2 gün ya yakmışımdır ya da yakmamışımdır. Sonra bir gün eve girerken baktım ki sayaç olduğu yerde yavaş yavaş dönüyor. Kalorifer falan açık değil. Kombi konumu sadece çeşmelerden akacak suyu ısıtmak için. Evde iki vana var dogalgaz için. İkisini de kapattım geçti. Sadece kombinin doğalgaz vanasını açtım sayaç hala sabitti. Sonra kombiyi yaktım çeşme ayarına getirdim ama sayaca baktığımda sayaç dönüyordu. Pilot alevi sürekli yanıyor acaba bundan dolayı mı sayaç dönüyor? Ama bu pilot alevinin bana maliyeti aylık 50-60 lira mı olacak? :) Nedir işin aslı?

721 Mesaj
10 Mayıs 2013; 18:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: blgt_34

slm ustalar Doğsan Dua plus ctfs 24 kombim var kombi sıcaksu konumunda musluklar kapalı oldugu halde çalışıyor bir süre sonra arızaya geçiyor arıza koduna bakıyorum Kazan sıcaklığı çok yüksek (çözümü için pompanın ve ısı eşanşörünün düzgün çalışmasını sağlayın yazıyor) Bu sorunu düzeltmek için ne yapabilirim yardımlarınızdan ötürü tşk ederim.

sıcak su turubunun içindeki mıknatıs takılı kalmış
.demır blok değişecek...

Konsolda 20 yıl yaş 31
SÜPER NİNTENDO-NİNTENDO64-SEGA MASTER-SEGA SATRÜN-DREAMCAST-PS1-PS2-(ps3-xbox30satıldı)( 1 ay XBox one Denedim sattım) PS4 de satıldı

YENİDEN XBOX ONE KEYFİ 25 AGUSTOS 2014...
HEP FAVORİM STREET FİGTER

264 Mesaj
11 Mayıs 2013; 1:41:27 

üstadlar paylaşımlarınızla çok şey öğreniyoruz teşekkurler. ben yeni evime yoğuşmalı kombi taktırcam kısmet olursa :) ustam hangi marka yoğuşmalı kombi en az hata verir en az arızalanma yapar. yani beni en az hangisi servisle muhatap eder. marka model ismi verir bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim :)

721 Mesaj
11 Mayıs 2013; 15:46:18 

vaillant 20 000 cal yoğuşmalı

Konsolda 20 yıl yaş 31
SÜPER NİNTENDO-NİNTENDO64-SEGA MASTER-SEGA SATRÜN-DREAMCAST-PS1-PS2-(ps3-xbox30satıldı)( 1 ay XBox one Denedim sattım) PS4 de satıldı

YENİDEN XBOX ONE KEYFİ 25 AGUSTOS 2014...
HEP FAVORİM STREET FİGTER

264 Mesaj
13 Mayıs 2013; 21:13:40 

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

üstadlar paylaşımlarınızla çok şey öğreniyoruz teşekkurler. ben yeni evime yoğuşmalı kombi taktırcam kısmet olursa :) ustam hangi marka yoğuşmalı kombi en az hata verir en az arızalanma yapar. yani beni en az hangisi servisle muhatap eder. marka model ismi verir bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim :)

üstadlar kimse yok mu yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun...

2386 Mesaj
13 Mayıs 2013; 21:36:28 

burası öneri bölümü değilll

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

264 Mesaj
13 Mayıs 2013; 22:30:27 

quote:

burası öneri bölümü değilll
ustam öneri yeri değil ama senin gibi bir usta hangi yoğuşmalı kombinin arıza yapmayacağını yada az arıza yaptığını herkesden daha iyi bileceği için öneri istiyorum. yanlış mı düşünüyorum!!!

68 Mesaj
14 Mayıs 2013; 9:38:24 

Arkadaşlar benim Demirdöküm Kalisto kombi ile ilgili bir sorum olacak.
Kombi sıcak su konumunu en düşük seviyeye yani birinci kademeye alıyoruz. Suyun sıcaklığı belirli bir zaman sonra yükselmeye başlıyor. Bir müddet sonra el değmeyecek kadar sıcak oluyor. Bir arkadaşımda da aynı kombiden var. Aynı durumun kendilerinde de olduğunu söylüyorlar.
Birinci kademede suyun çok sıcak olması ve sıcaklığın artarak devam etmesi bu kombilerin bir özelliğimidir. Yoksa bir arıza olduğunu mu gösterir.

2386 Mesaj
14 Mayıs 2013; 10:56:18 

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Arkadaşlar benim Demirdöküm Kalisto kombi ile ilgili bir sorum olacak.
Kombi sıcak su konumunu en düşük seviyeye yani birinci kademeye alıyoruz. Suyun sıcaklığı belirli bir zaman sonra yükselmeye başlıyor. Bir müddet sonra el değmeyecek kadar sıcak oluyor. Bir arkadaşımda da aynı kombiden var. Aynı durumun kendilerinde de olduğunu söylüyorlar.
Birinci kademede suyun çok sıcak olması ve sıcaklığın artarak devam etmesi bu kombilerin bir özelliğimidir. Yoksa bir arıza olduğunu mu gösterir.

ntc deyişecek yanlış ısı algılıyor
0

2386 Mesaj
14 Mayıs 2013; 10:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

stam öneri yeri değil ama senin gibi bir usta hangi yoğuşmalı kombinin arıza yapmayacağını yada az arıza yaptığını herkesden daha iyi bileceği için öneri istiyorum. yanlış mı düşünüyorum!!!

baymak baxi marka bir cihaz al

68 Mesaj
14 Mayıs 2013; 11:25:02 

quote:

ntc deyişecek yanlış ısı algılıyor
0

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Bu Kalisto kombiler yedek parçacılar ve servisler para kazansın diye imal edilmişler galiba. Sürekli bir yerlerinden arıza veriyorlar. Bu gidişle tüm kombi parçalarını değiştireceğiz.

107 Mesaj
14 Mayıs 2013; 18:01:27 

bende baymak kombi var sıcak su sorunu vardı ntc sensörlerini kendim değiştirdim sorun çözüldü 2 adet ntc sensöre 15 tl verdim değişimi şöyle yaptım kombi içinde bulunan suyu kombi altına bir kova koyup suyu tahliye ettikten sonra su saatinde bulunan vanayıda kapattım daha sonra kurbağacık anahtar ile söktüm hepsi bu kadar.

264 Mesaj
14 Mayıs 2013; 21:34:18 

quote:

baymak baxi marka bir cihaz al

ustam cevabın için teşekkur ederim ama baymak düşünmediğim bir markaydı onu sıralamaya aldım ben sana şöyle bi soru sorayım.ben
-buderus gb072
-viessman vitodens 100w
-vaillant 296
-demirdöküm nitromix
-bosch klasik condense
markalarından birini düşünüyorum. bu markalardan en az sorun çıkartan beni servisle muhatap etmeyecek yada diğerlerine göre daha az muhatap edecek kombi hangisi? ustam bi sıralama yapsan çok sevinirim ;)

329 Mesaj
14 Mayıs 2013; 21:44:46 

Banyoda duş alırken (sıcak su ve soğuk su aynı anda açık konumda) el duşundayken su sıcaklığı çok dalgalanıyor. Bir soğuk bir kaynar su seviyesinde oluyor. Ama normal banyo lavabosunda sorun yok.

Nasıl bir sorun vardır acaba, bilgisi olan var mı?

2386 Mesaj
14 Mayıs 2013; 23:51:41 

quote:

Orijinalden alıntı: csilah

Banyoda duş alırken (sıcak su ve soğuk su aynı anda açık konumda) el duşundayken su sıcaklığı çok dalgalanıyor. Bir soğuk bir kaynar su seviyesinde oluyor. Ama normal banyo lavabosunda sorun yok.

Nasıl bir sorun vardır acaba, bilgisi olan var mı?

sıcaklık değerini düşük seviyeye indir su mixi yapma tek sıcaktan kulllan sorun dewam ederse duş başlığı veya ntc sensörün deyişecek

329 Mesaj
15 Mayıs 2013; 0:41:53 

quote:

sıcaklık değerini düşük seviyeye indir su mixi yapma tek sıcaktan kulllan sorun dewam ederse duş başlığı veya ntc sensörün deyişecek

Sıcaklık seviyesini en aza getirdiğimde bile aynı sorun devam ediyor. Yani su çok sıcak seviyelere kadar geliyor ve sonra soğuk olmasa da ılıyor, sonra yine aşırı sıcak oluyor ve döngü devam ediyor.

1 Mesaj
18 Mayıs 2013; 1:42:09 

Ariston marka kombim var kiracıyım.
Evden çıkmama 1 ay kala kombi arıza verdi.
Evden bu şekilde çıksam ev sahibim bir sürü laf edecek tamir ettirsem bana patlayacak.
Ama bir şekilde halledeceğiz.

Arızanın tarifi şu şekilde.
Kombi peteklerini açarsam sıcak su musluğun kapatırsam Err201 hata kodunu veriyor.
Petekleri kapatıp sıcak suyu açarsam Err607 kodunu veriyor.
Ayrıca kombinin şartelini açınca kombi kapalı modda olsa bile kombi çalışıyor gibi ses çıkarıyor.
Şarteli kapatmazsam o ses devamlı çıkıyor.
Şartel açık kaldığı sürece kombi ışığı yanmıyor ama ses devam ediyor

0

Kombim şekildeki kombiye benziyor sadece işaretli kısım yok.
O kısım kapalı düğme yok.

[simage]
0
[/simage]

-

192 Mesaj
18 Mayıs 2013; 13:12:42 

baymak luna kombimiz var sıcak su bir geliyor bir gelmiyor bazende yakıyor ntc arızası olduğunu tahmin ediyorum
fotosunu ekledim 1 nolu yer ntcmidir
ve 2 nolu yerde su attırmış yeşillenme var ne yapmam gerekir teşekkür ederim.
0

2386 Mesaj
18 Mayıs 2013; 21:19:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ofsati

Ariston marka kombim var kiracıyım.
Evden çıkmama 1 ay kala kombi arıza verdi.
Evden bu şekilde çıksam ev sahibim bir sürü laf edecek tamir ettirsem bana patlayacak.
Ama bir şekilde halledeceğiz.

Arızanın tarifi şu şekilde.
Kombi peteklerini açarsam sıcak su musluğun kapatırsam Err201 hata kodunu veriyor.
Petekleri kapatıp sıcak suyu açarsam Err607 kodunu veriyor.
Ayrıca kombinin şartelini açınca kombi kapalı modda olsa bile kombi çalışıyor gibi ses çıkarıyor.
Şarteli kapatmazsam o ses devamlı çıkıyor.
Şartel açık kaldığı sürece kombi ışığı yanmıyor ama ses devam ediyor

0

Kombim şekildeki kombiye benziyor sadece işaretli kısım yok.
O kısım kapalı düğme yok.

[simage]
0
[/simage]

elektronik kartın arızalı tamir edilecek

2386 Mesaj
18 Mayıs 2013; 21:20:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bakkal34

baymak luna kombimiz var sıcak su bir geliyor bir gelmiyor bazende yakıyor ntc arızası olduğunu tahmin ediyorum
fotosunu ekledim 1 nolu yer ntcmidir
ve 2 nolu yerde su attırmış yeşillenme var ne yapmam gerekir teşekkür ederim.
0

diyafram ve ntc deyişecek tarif yok

7072 Mesaj
20 Mayıs 2013; 15:44:09 

Üç yıl önce takılmış 2 adet vaillant vuw 242 mevcut, biri 17bin diğeri 21bin, 17 binlik olan 2 ay önce f28 hatası vermeye başladı...21 binlikte bir hafta önce aynı hata kodunu göstermeye başladı...İki kombide aynı gaz hattına bağlı...Gaz akışı sorunu deniyor kodun karşılığında...Sanırım Vaillantların genel sorunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapator -- 20 Mayıs 2013; 15:49:16 >

136 Mesaj
20 Mayıs 2013; 16:59:43 

ustalar benim evde de eca marka eski tip kombi var.gaz düğmesine basıp çakmak ile ateşledikten sonra elimi 15-20 saniye gaz düğmesinde tutarak yakabildiğim bir kombi türü.bazen bu işlem çok sıkıcı oluyor bu nedenle kombiyi pasif olarak sürekli açık tutuyorum.geçen gün gazı kesilmiş şimdi gaz düğmesinde ne kadar elimi tutsam da kombi açılmıyor yani elimi gaz düğmesinden çekince gazı hemen kesiliyor ne yapmam gerkiyor acil yardımınıza ihtiyacım var.

2386 Mesaj
20 Mayıs 2013; 21:44:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Üç yıl önce takılmış 2 adet vaillant vuw 242 mevcut, biri 17bin diğeri 21bin, 17 binlik olan 2 ay önce f28 hatası vermeye başladı...21 binlikte bir hafta önce aynı hata kodunu göstermeye başladı...İki kombide aynı gaz hattına bağlı...Gaz akışı sorunu deniyor kodun karşılığında...Sanırım Vaillantların genel sorunu...

yapılır bu sorun çözümsüz değil

2386 Mesaj
20 Mayıs 2013; 21:49:21 

quote:

Orijinalden alıntı: lawyerdem

ustalar benim evde de eca marka eski tip kombi var.gaz düğmesine basıp çakmak ile ateşledikten sonra elimi 15-20 saniye gaz düğmesinde tutarak yakabildiğim bir kombi türü.bazen bu işlem çok sıkıcı oluyor bu nedenle kombiyi pasif olarak sürekli açık tutuyorum.geçen gün gazı kesilmiş şimdi gaz düğmesinde ne kadar elimi tutsam da kombi açılmıyor yani elimi gaz düğmesinden çekince gazı hemen kesiliyor ne yapmam gerkiyor acil yardımınıza ihtiyacım var.

termokupul çubuğu arızalı deyişecek 110 tl orj..
0

345 Mesaj
22 Mayıs 2013; 2:00:24 

Üstadlar,

Vaillant kombim var, 3 yıldır kullanıyorum.
Bugün eve geldiğimde sıcak suyu vermediğini gördüm.
Kaloriferi ısıtıyor, sadece musluğa vermiyor sıcak suyu.
Sanırım 3 yollu vanası bozulmuş.

Sizce ne yapmalıyım ? Tamir mi ettireyim ? Çıkma parça mı taktırayım ?
yoksa yenisini mi almalıyım ?

Ayrıca kaç lira tutar acaba 3 yollu vanayı değiştirmek ?

http://www.kombiyedekpa...yollu-vana-tamir-takimi
Bu yukarıdaki sayfada tamir setlerini gördüm. Ne işe yarar bunlar ?

Bütçeyi çok sarsmadan hangi yolu seçmeliyim sizce ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

10 Mesaj
22 Mayıs 2013; 8:48:00 

1 ay kadar once demırdokum ısofast kombı ıle alakalı yazmıstım servıs anakart dısplay kart ve gaz valfının bozulmus oldugunu yenısını almanın daha mantıklı oldugunu soylemıstı ben anakart ve dısplay kartı kart tamırı yapılan bır yerde test ettırdım ıkısınınde saglam oldugunu soyledıler getırıp tekrar taktırdım bır arkadasa once 10 hata kodu yandı bırkac kez tık tık tık tarzı sesten sonra yıne gıttı ekran ve sonucta yıne calısmadı 1 aydan fazla zamandır atıl duruyor kombım ve bu sorunu cozecek bırılerını bulamadım sızın onerınız nedır

ben nerdeyim..

980 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
The Rusty Beard
22 Mayıs 2013; 9:33:21 

Ariston marka kombiden surekli calisma sesi geliyor. acik ya da kapali olmasi farketmiyor yalnizca şartelini indirdigimiz zaman ses kesiliyor. Yazin sadece sicak su icin kullaniyorduk ama dun aksamdan beri kapali tutuyoruz sorun nedir acaba ?

PSN: TheRustyBeard

2386 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:11:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Wabisuke

Ariston marka kombiden surekli calisma sesi geliyor. acik ya da kapali olmasi farketmiyor yalnizca şartelini indirdigimiz zaman ses kesiliyor. Yazin sadece sicak su icin kullaniyorduk ama dun aksamdan beri kapali tutuyoruz sorun nedir acaba ?

fan veya pompa rolesi takılı kalmış yani elektronik kart arızalı

2386 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:13:02 

quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

Üstadlar,

Vaillant kombim var, 3 yıldır kullanıyorum.
Bugün eve geldiğimde sıcak suyu vermediğini gördüm.
Kaloriferi ısıtıyor, sadece musluğa vermiyor sıcak suyu.
Sanırım 3 yollu vanası bozulmuş.

Sizce ne yapmalıyım ? Tamir mi ettireyim ? Çıkma parça mı taktırayım ?
yoksa yenisini mi almalıyım ?

Ayrıca kaç lira tutar acaba 3 yollu vanayı değiştirmek ?

http://www.kombiyedekpa...yollu-vana-tamir-takimi
Bu yukarıdaki sayfada tamir setlerini gördüm. Ne işe yarar bunlar ?

Bütçeyi çok sarsmadan hangi yolu seçmeliyim sizce ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

120 tl üç yollu revizyon fiyatı herşey dahil

980 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
The Rusty Beard
22 Mayıs 2013; 10:13:18 

quote:

fan veya pompa rolesi takılı kalmış yani elektronik kart arızalı

Cevap icin tesekkur ederim. Ne kadar tutar acaba servisi cagirsak ?

PSN: TheRustyBeard

2386 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Wabisuke

Cevap icin tesekkur ederim. Ne kadar tutar acaba servisi cagirsak ?

kart tamiri 150 tl

345 Mesaj
22 Mayıs 2013; 12:28:09 

quote:

120 tl üç yollu revizyon fiyatı herşey dahil

Hocam servis geldi.
Türübün denilen ufak bir parça varmış, o bozulmuş dedi.
Söktü yerinden ve evet kenardan bir parça plastik kırılmıştı.
17 - 18 TL lik bir parça bu dedi ve yıllık bakımı dahil 82.50 TL ödedim.

Ben 250 - 300 TL gibi bir masraf beklerken 80 TL yi duyunca sevindim tabii.

2386 Mesaj
22 Mayıs 2013; 19:57:01 

quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

Hocam servis geldi.
Türübün denilen ufak bir parça varmış, o bozulmuş dedi.
Söktü yerinden ve evet kenardan bir parça plastik kırılmıştı.
17 - 18 TL lik bir parça bu dedi ve yıllık bakımı dahil 82.50 TL ödedim.

Ben 250 - 300 TL gibi bir masraf beklerken 80 TL yi duyunca sevindim tabii.

o parça bu demekki seninki vuw serisi imiş
0

15 Mesaj
23 Mayıs 2013; 0:09:39 

Usta öncelikle senden ALLAH razı olsun:)

bende baymak baxi luna 3 avant yoğuşmalı kombi var. çeşme suyunu ısıtmıyordu, yani önce ateşleme yapıyor 15 saniye sonra alev sönüyordu su tam ısınırken tekrar ılınıyordu.bugün tanıdık bir usta çağırdım ntc de sorun var dedi değişti 80 tl aldı :) ve gündüz çalışıyordu. akşam kombiye baktığımda e 99 hatası veriyordu.şarteli açıp kapadım birdahada açılmadı.yani bir tetikleme sesi geliyor sonra kalıyor ortalama 4-5 saniyede bir oluyor.yapabileceğim bişe varsa yardımcı olursan sevinirim yoksa yine ustayı çağırmak zorunda kalacağım. en azından bir fikir verirsen memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

2386 Mesaj
23 Mayıs 2013; 10:03:48 

quote:

Orijinalden alıntı: slhist

Usta öncelikle senden ALLAH razı olsun:)

bende baymak baxi luna 3 avant yoğuşmalı kombi var. çeşme suyunu ısıtmıyordu, yani önce ateşleme yapıyor 15 saniye sonra alev sönüyordu su tam ısınırken tekrar ılınıyordu.bugün tanıdık bir usta çağırdım ntc de sorun var dedi değişti 80 tl aldı :) ve gündüz çalışıyordu. akşam kombiye baktığımda e 99 hatası veriyordu.şarteli açıp kapadım birdahada açılmadı.yani bir tetikleme sesi geliyor sonra kalıyor ortalama 4-5 saniyede bir oluyor.yapabileceğim bişe varsa yardımcı olursan sevinirim yoksa yine ustayı çağırmak zorunda kalacağım. en azından bir fikir verirsen memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

şalteri aç bekle biz zaman sonra cihazın ekranı gelecek

345 Mesaj
23 Mayıs 2013; 11:04:20 

quote:

o parça bu demekki seninki vuw serisi imiş
0

Aynen hocam dediğin parça.

Aklımdasın hocam. Birdahakine birşey olduğunda ( ki umarım olmaz :) seninle irtibata geçiyorum hemen.

Kolay gele..

15 Mesaj
23 Mayıs 2013; 12:28:39 

quote:

şalteri aç bekle biz zaman sonra cihazın ekranı gelecek

usta şarteli açıp yaklaşık onbeş dakika bekledim değişen bişey yok.farklı bir önerin varmı ?

15 Mesaj
23 Mayıs 2013; 14:26:04 

quote:

usta şarteli açıp yaklaşık onbeş dakika bekledim değişen bişey yok.farklı bir önerin varmı ?

ustayı çağırdım.bi iki kontrol etti oda çalıştıramadı ilk etapta sonra kartta sorun var dedi.daha sonra dijital ekranın olduğu kutuyu açıp kartın üzerindeki parçalara vurdu.kombi çalışmaya başladı.bu seferde kartta sorun yok fanda sorun var dedi.sesi farklı geliyor bunu şimdi tamir etmezsek 2 gün sonra tekrar arızalanır kartıda bozabilir sorun büyür dedi. sonuç; fan tamire gitti akşam getirip geri takacak. dün değişen ntc ne olacak bakalım :) bu fan tamiri(değişmiyor tamir oluyor) servis ücreti dahil ne kadar eder acaba. baymak baxi luna avant yoğuşmalı kombi. dost kazığımı yiyoruz işi bilmeyen adamlara mı teslim ediyoruz anlamadım...

35 Mesaj
24 Mayıs 2013; 0:48:33 

Ustam Selamlar tekrardan,

Vaillant servisi geldi bakım yaptıralım dedik. bakım yapılamaz buna dedi. genel temizlik yaptı. su akış jeneratörü bozulmuş dedi. 350 tl ye değiştiririz dedi. yoksa bir aya kullanılamaz hale gelir dedi. yeni kombi daha masraflı olacağından sıcak baktık. Senin fikrin nedir acaba? 350 tl fahiş bir rakam değil midir?

Bu mesajda bahsedilenler: @kombiustası Bu mesaja 1 cevap geldi.

2386 Mesaj
24 Mayıs 2013; 9:54:24 

quote:

Orijinalden alıntı: qruvasan

Ustam Selamlar tekrardan,

Vaillant servisi geldi bakım yaptıralım dedik. bakım yapılamaz buna dedi. genel temizlik yaptı. su akış jeneratörü bozulmuş dedi. 350 tl ye değiştiririz dedi. yoksa bir aya kullanılamaz hale gelir dedi. yeni kombi daha masraflı olacağından sıcak baktık. Senin fikrin nedir acaba? 350 tl fahiş bir rakam değil midir?

o cihaz tarihi eser statüsüne girdiği için normaldir cihazınızı deyiştirin

35 Mesaj
24 Mayıs 2013; 10:40:34 

ustam bir de sana danışayım...tecrübelerine dayanarak immergas victrix yoğuşmalı kombi hakkında bir şeyler söylebilir misin? tavsiye eder misin?....baymak novadence düşünüyordum ama bu kombiyi çok tavsiye ettiler kafam karıştı....2 si de aynı fiyata geliyor............

http://www.immergas.com...ucts/victrix-26-2-i.pdf

183 Mesaj
25 Mayıs 2013; 22:46:27 

http://www.ebay.de/itm/...ung&hash=item43b6fdda96

bu bızım kombılere olurmu arkadaslar taktıran yada kullanan varmı pm den yazabılırmı bana

15 Mesaj
26 Mayıs 2013; 1:49:38 

quote:

ustayı çağırdım.bi iki kontrol etti oda çalıştıramadı ilk etapta sonra kartta sorun var dedi.daha sonra dijital ekranın olduğu kutuyu açıp kartın üzerindeki parçalara vurdu.kombi çalışmaya başladı.bu seferde kartta sorun yok fanda sorun var dedi.sesi farklı geliyor bunu şimdi tamir etmezsek 2 gün sonra tekrar arızalanır kartıda bozabilir sorun büyür dedi. sonuç; fan tamire gitti akşam getirip geri takacak. dün değişen ntc ne olacak bakalım :) bu fan tamiri(değişmiyor tamir oluyor) servis ücreti dahil ne kadar eder acaba. baymak baxi luna avant yoğuşmalı kombi. dost kazığımı yiyoruz işi bilmeyen adamlara mı teslim ediyoruz anlamadım...

kombim tamir oldu sağolsun abimiz 200 tl daha aldı fan tamiri için.bir yılda garanti verdi bakalım ne olacak. :)

49 Mesaj
27 Mayıs 2013; 4:15:29 

Kombimiz eski bir kombi. Ortada bir döndürme butonu var üç parmak boşluklu, onu basılı tutarak gaz veriyoruz bir butonla da çakmak çakıyor. Gaz butonu hafif takılı kalmaya başladı herhalde yayı bozuk. Fakat asıl problem şu ki, çakmakla yakıyorum fakat gazı uzun bekletip yavaşça bıraktığımda bile hemen sönüyor. Ne yapmalıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6937 Mesaj
27 Mayıs 2013; 9:48:41 

Baymak Luna 20 FP diye bir kombimiz var. Geçenlerde doğalgaz kredisi bitince kombinin pilotu sönmüştü, tekrar çalıştıramadık. Bir servise sorduk, hava yapmıştır dedi. Geldi çalıştırdı gitti. Bugün ise kendim kapattım kombiyi, gaz bitmek üzereydi çünkü, tekrar hava yapmasın istedim ve şu an yine çalıştıramıyorum. İlk defa böyle bir kombi kullanıyorum, eve de yeni taşındım zaten. E konumunda gaz düğmesini bastırıp bekliyorum, kombinin üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor 3 saniye boyunca ve ateşleme gerçekleşmiyor.

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

2386 Mesaj
27 Mayıs 2013; 21:43:39 

quote:

Orijinalden alıntı: atakanyz

Kombimiz eski bir kombi. Ortada bir döndürme butonu var üç parmak boşluklu, onu basılı tutarak gaz veriyoruz bir butonla da çakmak çakıyor. Gaz butonu hafif takılı kalmaya başladı herhalde yayı bozuk. Fakat asıl problem şu ki, çakmakla yakıyorum fakat gazı uzun bekletip yavaşça bıraktığımda bile hemen sönüyor. Ne yapmalıyım?

termokupul çubuğu deyişecek

2386 Mesaj
27 Mayıs 2013; 21:44:43 

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Baymak Luna 20 FP diye bir kombimiz var. Geçenlerde doğalgaz kredisi bitince kombinin pilotu sönmüştü, tekrar çalıştıramadık. Bir servise sorduk, hava yapmıştır dedi. Geldi çalıştırdı gitti. Bugün ise kendim kapattım kombiyi, gaz bitmek üzereydi çünkü, tekrar hava yapmasın istedim ve şu an yine çalıştıramıyorum. İlk defa böyle bir kombi kullanıyorum, eve de yeni taşındım zaten. E konumunda gaz düğmesini bastırıp bekliyorum, kombinin üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor 3 saniye boyunca ve ateşleme gerçekleşmiyor.

fan veya prosestat arızalı fan kalkmıyor buda reset ışığının yanmasına sebep oluyor

139 Mesaj
29 Mayıs 2013; 13:29:37 

merhaba kombim vaillant eski modellerden siyah panel yeşil düğmeli olanlardan petek konumunda çalışıyor fakat sıcak suda ne ateşleme var ne başka bir şey kombi de tık yok ?
neden yapar...

2386 Mesaj
29 Mayıs 2013; 20:25:39 

bypass ,diyafram veya siviç arızalı

26 Mesaj
3 Haziran 2013; 4:03:06 

Merhabalar,

Buderus Logmax doğal gaz kombisi kullanıyorum, havalar ısındı ve sıcak suya fazla ihtiyaç kalmadı en azından ılık verse kafi.
Ancak ön panelindeki sıcak su ayarı en düşükte olmasına rağmen suyu yine çok ısıtıyor. Komiye giden duvar tesisatındaki 2.doğal gaz vanasını neredeyse sonuna kadar kısıp alev boyunu düşürerek istenilen sıcaklığı elde ettim ancak pek güvenemedim ve sormak istedim. Doğal gaz vanasını tam açık/kapalı konumlar dışında kullanmak tehlikeli midir?
Ya da tavsiyeniz var mı?

Sayfa 55'te ön panelde üç tane ayar bölümü var bunlar sıcak su için alev boyunu ayarlamaya yarar mı?
Logamax U012-24/24 K/28 K
Logamax U014-24/24 K
Montaj, Bakım ve Kullanma
Kılavuzu
http://www.ayterm.com/y...a/Kombiler/U012_24K.pdf

Teşekkürler.

(((((((((((((((((((((Loading...))))))))))))))))))))))

1156 Mesaj