- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
Bu konudaki kullanıcılar:

9186
Cevap
181
Favori
774752
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     33 [35] 37 38 39 40 41 42      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

1064 Mesaj
22 Mayıs 2013; 9:33:21 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Ariston marka kombiden surekli calisma sesi geliyor. acik ya da kapali olmasi farketmiyor yalnizca şartelini indirdigimiz zaman ses kesiliyor. Yazin sadece sicak su icin kullaniyorduk ama dun aksamdan beri kapali tutuyoruz sorun nedir acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

PSN: TheRustyBeard

3922 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:11:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Wabisuke

Ariston marka kombiden surekli calisma sesi geliyor. acik ya da kapali olmasi farketmiyor yalnizca şartelini indirdigimiz zaman ses kesiliyor. Yazin sadece sicak su icin kullaniyorduk ama dun aksamdan beri kapali tutuyoruz sorun nedir acaba ?

fan veya pompa rolesi takılı kalmış yani elektronik kart arızalı
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:13:02 

quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

Üstadlar,

Vaillant kombim var, 3 yıldır kullanıyorum.
Bugün eve geldiğimde sıcak suyu vermediğini gördüm.
Kaloriferi ısıtıyor, sadece musluğa vermiyor sıcak suyu.
Sanırım 3 yollu vanası bozulmuş.

Sizce ne yapmalıyım ? Tamir mi ettireyim ? Çıkma parça mı taktırayım ?
yoksa yenisini mi almalıyım ?

Ayrıca kaç lira tutar acaba 3 yollu vanayı değiştirmek ?

http://www.kombiyedekpa...yollu-vana-tamir-takimi
Bu yukarıdaki sayfada tamir setlerini gördüm. Ne işe yarar bunlar ?

Bütçeyi çok sarsmadan hangi yolu seçmeliyim sizce ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

120 tl üç yollu revizyon fiyatı herşey dahil
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1064 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:13:18 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

fan veya pompa rolesi takılı kalmış yani elektronik kart arızalı

Cevap icin tesekkur ederim. Ne kadar tutar acaba servisi cagirsak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

PSN: TheRustyBeard

3922 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Wabisuke

Cevap icin tesekkur ederim. Ne kadar tutar acaba servisi cagirsak ?

kart tamiri 150 tl

404 Mesaj
22 Mayıs 2013; 12:28:09 

quote:

120 tl üç yollu revizyon fiyatı herşey dahil

Hocam servis geldi.
Türübün denilen ufak bir parça varmış, o bozulmuş dedi.
Söktü yerinden ve evet kenardan bir parça plastik kırılmıştı.
17 - 18 TL lik bir parça bu dedi ve yıllık bakımı dahil 82.50 TL ödedim.

Ben 250 - 300 TL gibi bir masraf beklerken 80 TL yi duyunca sevindim tabii.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
22 Mayıs 2013; 19:57:01 

quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

Hocam servis geldi.
Türübün denilen ufak bir parça varmış, o bozulmuş dedi.
Söktü yerinden ve evet kenardan bir parça plastik kırılmıştı.
17 - 18 TL lik bir parça bu dedi ve yıllık bakımı dahil 82.50 TL ödedim.

Ben 250 - 300 TL gibi bir masraf beklerken 80 TL yi duyunca sevindim tabii.

o parça bu demekki seninki vuw serisi imiş
Buna gelen 1 yanıtı gör.

15 Mesaj
23 Mayıs 2013; 0:09:39 

Usta öncelikle senden ALLAH razı olsun:)

bende baymak baxi luna 3 avant yoğuşmalı kombi var. çeşme suyunu ısıtmıyordu, yani önce ateşleme yapıyor 15 saniye sonra alev sönüyordu su tam ısınırken tekrar ılınıyordu.bugün tanıdık bir usta çağırdım ntc de sorun var dedi değişti 80 tl aldı :) ve gündüz çalışıyordu. akşam kombiye baktığımda e 99 hatası veriyordu.şarteli açıp kapadım birdahada açılmadı.yani bir tetikleme sesi geliyor sonra kalıyor ortalama 4-5 saniyede bir oluyor.yapabileceğim bişe varsa yardımcı olursan sevinirim yoksa yine ustayı çağırmak zorunda kalacağım. en azından bir fikir verirsen memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
23 Mayıs 2013; 10:03:48 

quote:

Orijinalden alıntı: slhist

Usta öncelikle senden ALLAH razı olsun:)

bende baymak baxi luna 3 avant yoğuşmalı kombi var. çeşme suyunu ısıtmıyordu, yani önce ateşleme yapıyor 15 saniye sonra alev sönüyordu su tam ısınırken tekrar ılınıyordu.bugün tanıdık bir usta çağırdım ntc de sorun var dedi değişti 80 tl aldı :) ve gündüz çalışıyordu. akşam kombiye baktığımda e 99 hatası veriyordu.şarteli açıp kapadım birdahada açılmadı.yani bir tetikleme sesi geliyor sonra kalıyor ortalama 4-5 saniyede bir oluyor.yapabileceğim bişe varsa yardımcı olursan sevinirim yoksa yine ustayı çağırmak zorunda kalacağım. en azından bir fikir verirsen memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

şalteri aç bekle biz zaman sonra cihazın ekranı gelecek
Buna gelen 1 yanıtı gör.

404 Mesaj
23 Mayıs 2013; 11:04:20 

quote:

o parça bu demekki seninki vuw serisi imiş

Aynen hocam dediğin parça.

Aklımdasın hocam. Birdahakine birşey olduğunda ( ki umarım olmaz :) seninle irtibata geçiyorum hemen.

Kolay gele..

15 Mesaj
23 Mayıs 2013; 12:28:39 

quote:

şalteri aç bekle biz zaman sonra cihazın ekranı gelecek

usta şarteli açıp yaklaşık onbeş dakika bekledim değişen bişey yok.farklı bir önerin varmı ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

15 Mesaj
23 Mayıs 2013; 14:26:04 

quote:

usta şarteli açıp yaklaşık onbeş dakika bekledim değişen bişey yok.farklı bir önerin varmı ?

ustayı çağırdım.bi iki kontrol etti oda çalıştıramadı ilk etapta sonra kartta sorun var dedi.daha sonra dijital ekranın olduğu kutuyu açıp kartın üzerindeki parçalara vurdu.kombi çalışmaya başladı.bu seferde kartta sorun yok fanda sorun var dedi.sesi farklı geliyor bunu şimdi tamir etmezsek 2 gün sonra tekrar arızalanır kartıda bozabilir sorun büyür dedi. sonuç; fan tamire gitti akşam getirip geri takacak. dün değişen ntc ne olacak bakalım :) bu fan tamiri(değişmiyor tamir oluyor) servis ücreti dahil ne kadar eder acaba. baymak baxi luna avant yoğuşmalı kombi. dost kazığımı yiyoruz işi bilmeyen adamlara mı teslim ediyoruz anlamadım...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

42 Mesaj
24 Mayıs 2013; 0:48:33 

Ustam Selamlar tekrardan,

Vaillant servisi geldi bakım yaptıralım dedik. bakım yapılamaz buna dedi. genel temizlik yaptı. su akış jeneratörü bozulmuş dedi. 350 tl ye değiştiririz dedi. yoksa bir aya kullanılamaz hale gelir dedi. yeni kombi daha masraflı olacağından sıcak baktık. Senin fikrin nedir acaba? 350 tl fahiş bir rakam değil midir?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
kombiustası kullanıcısından bahsetti

3922 Mesaj
24 Mayıs 2013; 9:54:24 

quote:

Orijinalden alıntı: qruvasan

Ustam Selamlar tekrardan,

Vaillant servisi geldi bakım yaptıralım dedik. bakım yapılamaz buna dedi. genel temizlik yaptı. su akış jeneratörü bozulmuş dedi. 350 tl ye değiştiririz dedi. yoksa bir aya kullanılamaz hale gelir dedi. yeni kombi daha masraflı olacağından sıcak baktık. Senin fikrin nedir acaba? 350 tl fahiş bir rakam değil midir?

o cihaz tarihi eser statüsüne girdiği için normaldir cihazınızı deyiştirin

35 Mesaj
24 Mayıs 2013; 10:40:34 

ustam bir de sana danışayım...tecrübelerine dayanarak immergas victrix yoğuşmalı kombi hakkında bir şeyler söylebilir misin? tavsiye eder misin?....baymak novadence düşünüyordum ama bu kombiyi çok tavsiye ettiler kafam karıştı....2 si de aynı fiyata geliyor............

http://www.immergas.com...ucts/victrix-26-2-i.pdf

207 Mesaj
25 Mayıs 2013; 22:46:27 

http://www.ebay.de/itm/...ung&hash=item43b6fdda96

bu bızım kombılere olurmu arkadaslar taktıran yada kullanan varmı pm den yazabılırmı bana

Karşımdakinin güvenini, kendime olan saygımı, kişiliğimi kaybetmektense, dürüstlükle kaybetmeyi tercih edenlerdenim.

15 Mesaj
26 Mayıs 2013; 1:49:38 

quote:

ustayı çağırdım.bi iki kontrol etti oda çalıştıramadı ilk etapta sonra kartta sorun var dedi.daha sonra dijital ekranın olduğu kutuyu açıp kartın üzerindeki parçalara vurdu.kombi çalışmaya başladı.bu seferde kartta sorun yok fanda sorun var dedi.sesi farklı geliyor bunu şimdi tamir etmezsek 2 gün sonra tekrar arızalanır kartıda bozabilir sorun büyür dedi. sonuç; fan tamire gitti akşam getirip geri takacak. dün değişen ntc ne olacak bakalım :) bu fan tamiri(değişmiyor tamir oluyor) servis ücreti dahil ne kadar eder acaba. baymak baxi luna avant yoğuşmalı kombi. dost kazığımı yiyoruz işi bilmeyen adamlara mı teslim ediyoruz anlamadım...

kombim tamir oldu sağolsun abimiz 200 tl daha aldı fan tamiri için.bir yılda garanti verdi bakalım ne olacak. :)

49 Mesaj
27 Mayıs 2013; 4:15:29 

Kombimiz eski bir kombi. Ortada bir döndürme butonu var üç parmak boşluklu, onu basılı tutarak gaz veriyoruz bir butonla da çakmak çakıyor. Gaz butonu hafif takılı kalmaya başladı herhalde yayı bozuk. Fakat asıl problem şu ki, çakmakla yakıyorum fakat gazı uzun bekletip yavaşça bıraktığımda bile hemen sönüyor. Ne yapmalıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

7508 Mesaj
27 Mayıs 2013; 9:48:41 

Baymak Luna 20 FP diye bir kombimiz var. Geçenlerde doğalgaz kredisi bitince kombinin pilotu sönmüştü, tekrar çalıştıramadık. Bir servise sorduk, hava yapmıştır dedi. Geldi çalıştırdı gitti. Bugün ise kendim kapattım kombiyi, gaz bitmek üzereydi çünkü, tekrar hava yapmasın istedim ve şu an yine çalıştıramıyorum. İlk defa böyle bir kombi kullanıyorum, eve de yeni taşındım zaten. E konumunda gaz düğmesini bastırıp bekliyorum, kombinin üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor 3 saniye boyunca ve ateşleme gerçekleşmiyor.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
27 Mayıs 2013; 21:43:39 

quote:

Orijinalden alıntı: atakanyz

Kombimiz eski bir kombi. Ortada bir döndürme butonu var üç parmak boşluklu, onu basılı tutarak gaz veriyoruz bir butonla da çakmak çakıyor. Gaz butonu hafif takılı kalmaya başladı herhalde yayı bozuk. Fakat asıl problem şu ki, çakmakla yakıyorum fakat gazı uzun bekletip yavaşça bıraktığımda bile hemen sönüyor. Ne yapmalıyım?

termokupul çubuğu deyişecek

3922 Mesaj
27 Mayıs 2013; 21:44:43 

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Baymak Luna 20 FP diye bir kombimiz var. Geçenlerde doğalgaz kredisi bitince kombinin pilotu sönmüştü, tekrar çalıştıramadık. Bir servise sorduk, hava yapmıştır dedi. Geldi çalıştırdı gitti. Bugün ise kendim kapattım kombiyi, gaz bitmek üzereydi çünkü, tekrar hava yapmasın istedim ve şu an yine çalıştıramıyorum. İlk defa böyle bir kombi kullanıyorum, eve de yeni taşındım zaten. E konumunda gaz düğmesini bastırıp bekliyorum, kombinin üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor 3 saniye boyunca ve ateşleme gerçekleşmiyor.

fan veya prosestat arızalı fan kalkmıyor buda reset ışığının yanmasına sebep oluyor

161 Mesaj
29 Mayıs 2013; 13:29:37 

merhaba kombim vaillant eski modellerden siyah panel yeşil düğmeli olanlardan petek konumunda çalışıyor fakat sıcak suda ne ateşleme var ne başka bir şey kombi de tık yok ?
neden yapar...

3922 Mesaj
29 Mayıs 2013; 20:25:39 

bypass ,diyafram veya siviç arızalı
Buna gelen 1 yanıtı gör.

26 Mesaj
3 Haziran 2013; 4:03:06 

Merhabalar,

Buderus Logmax doğal gaz kombisi kullanıyorum, havalar ısındı ve sıcak suya fazla ihtiyaç kalmadı en azından ılık verse kafi.
Ancak ön panelindeki sıcak su ayarı en düşükte olmasına rağmen suyu yine çok ısıtıyor. Komiye giden duvar tesisatındaki 2.doğal gaz vanasını neredeyse sonuna kadar kısıp alev boyunu düşürerek istenilen sıcaklığı elde ettim ancak pek güvenemedim ve sormak istedim. Doğal gaz vanasını tam açık/kapalı konumlar dışında kullanmak tehlikeli midir?
Ya da tavsiyeniz var mı?

Sayfa 55'te ön panelde üç tane ayar bölümü var bunlar sıcak su için alev boyunu ayarlamaya yarar mı?
Logamax U012-24/24 K/28 K
Logamax U014-24/24 K
Montaj, Bakım ve Kullanma
Kılavuzu
http://www.ayterm.com/y...a/Kombiler/U012_24K.pdf

Teşekkürler.

(((((((((((((((((((((Loading...))))))))))))))))))))))

1429 Mesaj
3 Haziran 2013; 13:01:08 

quote:

bypass ,diyafram veya siviç arızalı

selamlar demirdöküm kalisto kullanıyorum

1-aylardır devam eden bir sorun var, duşta sıcak su açınca çok sıcak akıyor soğukla beraber açınca ılık vermiyor bir sıcak bir soğuk su veriyor aynı anda lavabo musluğunda sıcak açarsam ancak o zaman ılık veriyor, yani duş ile lavabo musluğu aynı anda açılmadan ılık su yapamıyorum

2-dün akşam aniden kombi bozulmuş, gösterge bile çalışmıyor sanki elektrik gelmiyor gibi.

bunlar neden olabilir?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Nasııll??

3922 Mesaj
3 Haziran 2013; 19:03:23 

quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

selamlar demirdöküm kalisto kullanıyorum

1-aylardır devam eden bir sorun var, duşta sıcak su açınca çok sıcak akıyor soğukla beraber açınca ılık vermiyor bir sıcak bir soğuk su veriyor aynı anda lavabo musluğunda sıcak açarsam ancak o zaman ılık veriyor, yani duş ile lavabo musluğu aynı anda açılmadan ılık su yapamıyorum

2-dün akşam aniden kombi bozulmuş, gösterge bile çalışmıyor sanki elektrik gelmiyor gibi.

bunlar neden olabilir?

kronik kart arızası

813 Mesaj
4 Haziran 2013; 8:57:44 

ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
4 Haziran 2013; 10:58:42 

quote:

Orijinalden alıntı: akula06

ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var

üç yollu ve kart kontrol edilecek
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2 Mesaj
6 Haziran 2013; 22:24:03 

quote:

yukarıda nedenlerini yazdım

kombi sıcak su vermıyor uzerınde anahtar ısaretı yanıp sonuyor markası "AİRFEL" nasıl etkin hale getirebilirim ? Acil cevaplarınızı bekliyorum

2 Mesaj
6 Haziran 2013; 22:34:59 

kombi sıcak su vermıyor anahtar yanıp sonuyor markası AİRFEL ACİL YARDIM EDİN
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
7 Haziran 2013; 0:00:16 

quote:

Orijinalden alıntı: @gülbeyaz

kombi sıcak su vermıyor anahtar yanıp sonuyor markası AİRFEL ACİL YARDIM EDİN

resetle düzelmezse ya su bitmiş yada ntc veya kart arızalı

36 Mesaj
10 Haziran 2013; 1:26:19 

Merhaba,
Baymak baxi eco 240 fi model kombim sıcak suyu kullanırken bir anda kırmızı led ışığı yanarak çalışmayı bıraktı. Kış konumunda da sıcak su konumunda da çalışıp ateşleme yaptıktan 10-15 saniye sonra klavuzunda anlatılan blokaj göstergesi olan kırmızı uyarı led ışığı yanmakta (gaz blokajı, ateşleme problemi) alevi kesip oylece kalmakta. Reset yapıtığımda normal hale geliyor ancak çalıştırdığımda tekrar aynı problemi yaşıyorum. Forumda bir arkadaşın bahsettiği üzerinde grundfos yazan pompaya bahsettiği işlemi uyguladım pompa çalışır halde herhangi bir kitlenme yok gibi duruyor başka bir üye aynı sorunla karşılaşarak bacada bulunan "air pressure swich" aparatının bir vidasını sıkarakmaktan bahsetmiş ancak o parçaya dışarıdan baca borusu girişinden mi yoksa içerinden mi ulaşacağımı çözemedim. @kombiustası ustam arızanın sebepleri ve olası çözümleri neler olabilir? Saygılarımla...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

47 Mesaj
10 Haziran 2013; 8:14:49 

Ustam iyi günler,
Ferroli Domitop F24 E Hermetik kombim var.Bu sabahtan beri arızalı.Arızası ise: Bar sabit değişmezken sıcak suyu açtığımda ateşleme yapıyor ateşleme ışığı yanıyor 5-6 sn sonra Dann! diye bir sesle ateşleme kesiliyor ve kırmızı ikaz ışığı yanıyor.Reset konumuna getirip yeniden çalıştırdığımda yine aynı şeyler oluyor.Bar ise ateşleme yaparken yükselirdi bir değişmede görülmüyor.İlgilenirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goktug7991 -- 10 Haziran 2013; 8:17:06 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

NE MUTLU TÜRK OLANA!

3922 Mesaj
10 Haziran 2013; 10:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Merhaba,
Baymak baxi eco 240 fi model kombim sıcak suyu kullanırken bir anda kırmızı led ışığı yanarak çalışmayı bıraktı. Kış konumunda da sıcak su konumunda da çalışıp ateşleme yaptıktan 10-15 saniye sonra klavuzunda anlatılan blokaj göstergesi olan kırmızı uyarı led ışığı yanmakta (gaz blokajı, ateşleme problemi) alevi kesip oylece kalmakta. Reset yapıtığımda normal hale geliyor ancak çalıştırdığımda tekrar aynı problemi yaşıyorum. Forumda bir arkadaşın bahsettiği üzerinde grundfos yazan pompaya bahsettiği işlemi uyguladım pompa çalışır halde herhangi bir kitlenme yok gibi duruyor başka bir üye aynı sorunla karşılaşarak bacada bulunan "air pressure swich" aparatının bir vidasını sıkarakmaktan bahsetmiş ancak o parçaya dışarıdan baca borusu girişinden mi yoksa içerinden mi ulaşacağımı çözemedim. @kombiustası ustam arızanın sebepleri ve olası çözümleri neler olabilir? Saygılarımla...

kapsamlı bir arıza cihaza detaylı bakmak lazım prosestat ile alakası yok
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
10 Haziran 2013; 10:34:50 

quote:

Orijinalden alıntı: goktug7991

Ustam iyi günler,
Ferroli Domitop F24 E Hermetik kombim var.Bu sabahtan beri arızalı.Arızası ise: Bar sabit değişmezken sıcak suyu açtığımda ateşleme yapıyor ateşleme ışığı yanıyor 5-6 sn sonra Dann! diye bir sesle ateşleme kesiliyor ve kırmızı ikaz ışığı yanıyor.Reset konumuna getirip yeniden çalıştırdığımda yine aynı şeyler oluyor.Bar ise ateşleme yaparken yükselirdi bir değişmede görülmüyor.İlgilenirseniz memnun olurum.

pompa sıkışmış veya ntc ve kart arızalı olabilir

813 Mesaj
11 Haziran 2013; 9:55:39 

quote:

üç yollu ve kart kontrol edilecek

ustam peki bu kombiye oda termostatı bağlanabiliyor mu? bağlanırsa tasarruf sağlanabilir mi?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
11 Haziran 2013; 20:46:00 

quote:

Orijinalden alıntı: akula06

ustam peki bu kombiye oda termostatı bağlanabiliyor mu? bağlanırsa tasarruf sağlanabilir mi?

takılır ama etkisi olmaz

232 Mesaj
11 Haziran 2013; 21:34:17 

merhaba arkadaşlar e.c.a confeo premix kombim var honeywell modülasyonlu oda termostatı ile kullanıyorum fakat son günlerde yazlık konumda iken kombiye en yakın peteği ısıtmaya başladı sorun ne olabilir acaba bilgi verebilirmisiniz
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1 Mesaj
11 Haziran 2013; 23:52:27 

Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye olduğum için bazı konuları atlamış olabilirim.

Sizlere bir sorum olacaktı;

Ferroli marka bir kombim var.Kısa süre önce tesisat tahliye kör tapasında su sızmaya başadı bende tapayı söküp teflon bant ile bantlayıp tekrardan sıktım sızıntı kesildi fakat benden kaynaklanan sebepten dolayı tesisata tekrardan su alırken kombi üzerinde basınç saati 2.5 seviyesine gelince tahliye borusundan fazla suyu atmaya başladı hemen su alımını durdurdum.Ancak fazla suyu aktıktan sonra kesme yapması gereken tahliye tertibatı 2 gündür damla damla tahliye etmeye devam ediyor ama su basıncı 1' in altına düşüyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.
Yaklaşık maliyeti ne kadardır?
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Ümraniye deyim
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
12 Haziran 2013; 0:07:52 

quote:

Orijinalden alıntı: bazilika

merhaba arkadaşlar e.c.a confeo premix kombim var honeywell modülasyonlu oda termostatı ile kullanıyorum fakat son günlerde yazlık konumda iken kombiye en yakın peteği ısıtmaya başladı sorun ne olabilir acaba bilgi verebilirmisiniz

konum düğmesini aç kapat düzelmezse cihaza bakılacak

3922 Mesaj
12 Haziran 2013; 0:09:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa sahin

Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye olduğum için bazı konuları atlamış olabilirim.

Sizlere bir sorum olacaktı;

Ferroli marka bir kombim var.Kısa süre önce tesisat tahliye kör tapasında su sızmaya başadı bende tapayı söküp teflon bant ile bantlayıp tekrardan sıktım sızıntı kesildi fakat benden kaynaklanan sebepten dolayı tesisata tekrardan su alırken kombi üzerinde basınç saati 2.5 seviyesine gelince tahliye borusundan fazla suyu atmaya başladı hemen su alımını durdurdum.Ancak fazla suyu aktıktan sonra kesme yapması gereken tahliye tertibatı 2 gündür damla damla tahliye etmeye devam ediyor ama su basıncı 1' in altına düşüyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.
Yaklaşık maliyeti ne kadardır?
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Ümraniye deyim

3 bar emniyet ventili deyişecek t-genleşme tankına hava ayarı yapılacak 90 tl fiyatı var

36 Mesaj
12 Haziran 2013; 22:22:51 

quote:

kapsamlı bir arıza cihaza detaylı bakmak lazım prosestat ile alakası yok

@kombiustası Ustam önceki mesajıma verdiğiniz yanıt için öncelikle teşekkürler.
Kombinin arıza halini tekrar inceledim ve önemli bir ayrıntıyı gördüm kombi ateşleme yapmıyor ustam. Gaz vanaları açık ancak suyu açtığımızda yanmanın gerçekleştiği yerde ateşleme yapmak için ard arda manyetonun kıvılcımına benzer kıvılcımlar yapıyor, fakat alev oluşmuyor sonra kırmızı ışığa geçerek kendini durduruyor, problemin tam hali aslında buymuş ustam, sebebi ne olabilir?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
12 Haziran 2013; 22:56:40 

quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

@kombiustası Ustam önceki mesajıma verdiğiniz yanıt için öncelikle teşekkürler.
Kombinin arıza halini tekrar inceledim ve önemli bir ayrıntıyı gördüm kombi ateşleme yapmıyor ustam. Gaz vanaları açık ancak suyu açtığımızda yanmanın gerçekleştiği yerde ateşleme yapmak için ard arda manyetonun kıvılcımına benzer kıvılcımlar yapıyor, fakat alev oluşmuyor sonra kırmızı ışığa geçerek kendini durduruyor, problemin tam hali aslında buymuş ustam, sebebi ne olabilir?

şimdi oldu ateşleme trafosu veya gaz valfi arızalı

26 Mesaj
13 Haziran 2013; 0:16:57 

Arkadaşlar bilen biri bir şey desin lütfen. Kombiye giden son doğal gaz vanasını yarım kapalı kullanmak tehlikeli midir? alev boyunu kısaltmak için.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

(((((((((((((((((((((Loading...))))))))))))))))))))))

3922 Mesaj
13 Haziran 2013; 10:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: eemmrr

Arkadaşlar bilen biri bir şey desin lütfen. Kombiye giden son doğal gaz vanasını yarım kapalı kullanmak tehlikeli midir? alev boyunu kısaltmak için.

dengesiz çalışır o kadar

33 Mesaj
14 Haziran 2013; 0:00:16 

usta bende Beko - BK 20 HL marka kombi var. kombi arızalı, 30 dereceyi gösteren led sürekli yanıp sönüyor, hem petekler, hem musluk çalışmıyor. ama prizi çekip 20-30 dk bekledikten sonra petekler 0 derece olarak çalıştırıp, musluk suyunu kesmemek şartı ile sıcak su alabiliyorum. musluğu kapattığım anda tekrar arızaya geçiyor, yine 30 dk beklemek zorundayım. kitapçıkta tesisat suyu sıcaklık sensöründe problem var yazıyor. servisde aynı şeyi söyledi, sensörü değiştirip çalıştırdılar, düzelmedi, kart hatası olabilir diyip gittiler. yukarda anlattığım şekilde çalışabilen bi kombinin kartı arızalı olabilirmi? anlattığım şekilde çalıştırabilirsem 30-40 dakika sorunsuz sıcak su alabiliyorum. kombiyi açıp karta üzerinden baktım ama tabi arıza göremedim. model numarasından anladımki üzerinde demirdöküm tayros kombide kullanılan honeywell SMCOKA01 model kart var. yardımcı olabilirmisin bana?

değiştirip denedikleri parça şu, sanki bana yanlış parçayı değiştirdiler gibi geliyor. zira bu parça aşırı ısı sensörü olarak geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaYRoLeX -- 14 Haziran 2013; 1:14:34 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3922 Mesaj
14 Haziran 2013; 10:24:54 

quote:

Orijinalden alıntı: BaYRoLeX

usta bende Beko - BK 20 HL marka kombi var. kombi arızalı, 30 dereceyi gösteren led sürekli yanıp sönüyor, hem petekler, hem musluk çalışmıyor. ama prizi çekip 20-30 dk bekledikten sonra petekler 0 derece olarak çalıştırıp, musluk suyunu kesmemek şartı ile sıcak su alabiliyorum. musluğu kapattığım anda tekrar arızaya geçiyor, yine 30 dk beklemek zorundayım. kitapçıkta tesisat suyu sıcaklık sensöründe problem var yazıyor. servisde aynı şeyi söyledi, sensörü değiştirip çalıştırdılar, düzelmedi, kart hatası olabilir diyip gittiler. yukarda anlattığım şekilde çalışabilen bi kombinin kartı arızalı olabilirmi? anlattığım şekilde çalıştırabilirsem 30-40 dakika sorunsuz sıcak su alabiliyorum. kombiyi açıp karta üzerinden baktım ama tabi arıza göremedim. model numarasından anladımki üzerinde demirdöküm tayros kombide kullanılan honeywell SMCOKA01 model kart var. yardımcı olabilirmisin bana?

değiştirip denedikleri parça şu, sanki bana yanlış parçayı değiştirdiler gibi geliyor. zira bu parça aşırı ısı sensörü olarak geçiyor.

bu resimdeki 85c limit termostatıdır ntc sensörü ise budur

1 Mesaj
17 Haziran 2013; 20:55:00 

Ustam, kiracısı olduğum evde demirdöküm Kalisto marka kombi var. Su ısısını gösteren ekran sönük su ısınmıyor şarteli falan kontrol ettim açık. elektriksel bir sorun var gibi. bir önerin var mı teknik servisi çağırmadan önce? ve çağıracaksam da aşağı yukarı kaça patlar bana
Buna gelen 1 yanıtı gör.