Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm BAYMAK ENERGY 240 Fİ model kombi 2004 model.. arıza ışığı yanıyor direk açıyorsun güç ışığı yeşil birde kırmızı arıza .. yaz konumundada kış konumundada dün elektrikler gitmiş gelmiş ondan sonra olmuş ..

kartı kontrol ettim gözle görülür yanma patlama vs yok . ölçü aletiyle devre elemanlarına baktım çoğu sağlam roleler sağlam bizzat çektiridm kontakları geçiriyormu diye baktım ölçü alt.

bu 2. arızası daha önce diyafram patlmıştı değiştirdim düzeldi .

gözlemlerim

kullanım suyu (sıcak su ) açtığınızda bir pim yavaşça çıkıp sivice basıyor ..

kış konumuna alınca (petekler) arka taraf diyelim bir pim yavaşça çıkıp sivice basıyor ..

gene kış konumunda sikülasyon pompası çalışıyor .

sorularım

kafadan kart arızaya niye geçer istediği bir şey varda alamıyormu siviçlerden . ?

örnek çalışma şu şekildemi kış konumunda iken pompa çalışır basıç oluşur oluşan basınçla çıkan pim sivice basar siviç ateşlemeyi başlatır aynı anda gaz seroneyit valfine sanırım 15 v gider vaşlf çeker gaza yol verir gibimi ..

• quote:

Orijinalden alıntı: ayzeek

kombiustası hocam;
    Termostar Comfort kombi,
    Musluk açılınca veya petekler yanarken 60ºC geldimi ateşlemeyi kesiyor ardından 60ºC led i yanıp sönüyor. Bir müddet sora tekrar çalışıyor. Petekler 50ºC kadar sorunsuz ama 60ºC dedimi durum karışıyor.
    Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

cihazda su seviyesi düşmüş veya su sondası arızalı 1.5 bara kadar su doldurun
  • slm BAYMAK ENERGY 240 Fİ model kombi 2004 model.. arıza ışığı yanıyor direk açıyorsun güç ışığı yeşil birde kırmızı arıza .. yaz konumundada kış konumundada dün elektrikler gitmiş gelmiş ondan sonra olmuş ..

kartı kontrol ettim gözle görülür yanma patlama vs yok . ölçü aletiyle devre elemanlarına baktım çoğu sağlam roleler sağlam bizzat çektiridm kontakları geçiriyormu diye baktım ölçü alt.

gözlemlerim

kış konumuna alınca (petekler) arka taraf diyelim bir pim yavaşça çıkıp sivice basıyor ..

sorularım

kafadan kart arızaya niye geçer istediği bir şey varda alamıyormu siviçlerden . ?

örnek çalışma şu şekildemi kış konumunda iken pompa çalışır basıç oluşur oluşan basınçla çıkan pim sivice basar siviç ateşlemeyi başlatır aynı anda gaz seroneyit valfine sanırım 15 v gider vaşlf çeker gaza yol verir gibimi ..

• arıza dewam ediyorsa konu servislik
  • afedersiniz gitmedi diye tekrarladım 3 tane aynı measj girmiçş cep tel. gönderdim ayr. elk teks. niyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: atacan38

slm BAYMAK ENERGY 240 Fİ model kombi 2004 model.. arıza ışığı yanıyor direk açıyorsun güç ışığı yeşil birde kırmızı arıza .. yaz konumundada kış konumundada dün elektrikler gitmiş gelmiş ondan sonra olmuş ..

gözlemlerim

sorularım

bakmadan görmeden tahminimce elk .kartınız arızalı iyon görmüyor arızaya geçiyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• garantili cihaz servisi ara hemen gerekeni yapsınlar
  • tsk. iyon nedemek . kart tamir olurmu yani üzrindeki işlemci hariç çoğu parçayı değiştirebilriz

resimdeki kart cok benziyor ama brebir aynıdeğil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atacan38 -- 16 Nisan 2013; 23:55:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan.44

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan.44

merhaba;
    Kombim sıcak su vermiyor.Yaz konumunda suyu açtığımda hiç bir şey olmuyor. DD aden akış türbini değiştireceğimde , acaba kombinin neresinde bu parça ve değiştirirken neye dikkat etmem gerekiyor? resimli veya şemalı şekilde yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?

Teşekkürler...

Lütfen bilen arkadaşlardan acil yardım istiyorum...
    Teşekkürler

servisi çağır gaz valfi vs sökülüp takılacak teknik destek şart

• quote:

tsk. iyon nedemek .

resimdeki kart cok benziyor ama brebir aynıdeğil .

konum düğmesini R konumunda 3 saniye beklet arıza dewam ederse kartını getir yaparızz
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • dedinizi yapıcam denerim . ben levent deyim nasıliletişime gecelim
  • quote:

dedinizi yapıcam denerim . ben levent deyim nasıliletişime gecelim

o bölge kapsama alanım dışında maaleseff ümraniyeye gelmen lazım gelirsen tabii
  • evden çıkarken sular kesikti, sıcak suyu açık unutmuşuz eve geldiğimizde kombi çalışmıyordu.
    demirdöküm bk223c aşağı yukarı 14 senelik kombi. su termostatı bozuktu yani sıcaklık ayarı da olmuyodu.
    sizce ne olmuş olabilir, tamir edilebilir bişey mi, ne kadar mal olur? 1 ay sonra çıkacaz evden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Driver_50 -- 17 Nisan 2013; 1:21:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdriverx

evden çıkarken sular kesikti, sıcak suyu açık unutmuşuz eve geldiğimizde kombi çalışmıyordu.
    demirdöküm bk223c aşağı yukarı 14 senelik kombi. su termostatı bozuktu yani sıcaklık ayarı da olmuyodu.
    sizce ne olmuş olabilir, tamir edilebilir bişey mi, ne kadar mal olur? 1 ay sonra çıkacaz evden

sakaryada o cihaza bakacak varmıdır bilmiyorum eski manuel cihaz o
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

evden çıkarken sular kesikti, sıcak suyu açık unutmuşuz eve geldiğimizde kombi çalışmıyordu.

demirdöküm servisi var, geçen sene bakım yaptırmıştık onlara. ne olmuş olabilir bilginiz var mı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

demirdöküm servisi var, geçen sene bakım yaptırmıştık onlara. ne olmuş olabilir bilginiz var mı

baca müşürü atmış emniyet olarak, ittirince içine doğru düzeldi.

• Arkadaşlar merhaba,

Termostar kombisi olan bir evde kiracı olarak oturmaktayım.

Kombimin musluk işareti yanıp sönüyor. Suyu sıcağa açtığımda bir süre ısıtıyor,sonra kendi kendine soğuğa geçiyor. Nasıl çözebilirm ?

Not: Eskişehirdeyim. Resmi servis yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlaturkaMavzer

Arkadaşlar merhaba,

Termostar kombisi olan bir evde kiracı olarak oturmaktayım.

Kombimin musluk işareti yanıp sönüyor. Suyu sıcağa açtığımda bir süre ısıtıyor,sonra kendi kendine soğuğa geçiyor. Nasıl çözebilirm ?

Not: Eskişehirdeyim. Resmi servis yok sanırım.

ntc sensörün arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Yardımınız için teşekkürler.Bu sensörü kendim temin edip takma imkanım var mı ?
  • el becerisine bakar
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.