Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ferroli Econcept 25C kombimiz servis tarafından cumartesi gün çalıştırıldı. Fakat kombi üzerindeki alev resmi hiç kaybolmadan çalıştı. Bende ilk gün fazla önemsemedim. Pazar günü baktığımda evin iç sıcaklığı gayet iyi olmasına rağmen(termometremiz daha henüz yok) kombi yine durmadan çalışıyor. 30 dk başında bekledim. 45 dereceye ayarlı olan sıcaklık ayarı ekranda gözüküyor ama kombi hiç durmuyor. Bende sıcaklığı biraz daha artırıp deneyeyim dedim. 50 dereceye ayarladım. kombi çalıştı çalıştı 50 dereceye ulaştı ama yine durmadam çalışmaya devam ediyor. Durmadığını nerden anladım, sıcak suyu açıp kapattığım zaman kombi üzerindeki alev kayboluyor ama 1-2 dk sonra tekrar çıkıyor. Oda termostatı veya başka birşey kullanmıyorum. Birde dışarı çıkarken kombiye 35 dereceye ayarladım çıktım. Geldiğimde kontrol ettim kombi üzerinde 41 derece yazıyor. Ayarlamayı unuttum zannettim kontrol etmek için eksi (-) işaretine bastım ama kombi 35 dereceye ayarlı olarak gördüm. kafam karıştı. kombi derecesini 30 dereceye aldım. 1 saat falan artırıp yükselterek deneme yaptım ama 40 derecenin altına düşüremedim. derece olarak 30 gözüküyor ama ayarlama ekranı kaybolduktan sonra 40 derece tekrar geliyor.
    Servisle görüştüm abi bir problem yok dediler. kombi +10 -10 çalışır gayet normal dediler. Biz gelip bakarız ama problem sizden kaynaklanıyor ise servis ücretimizi alırız dediler bende kabul ettim. Cumartesi 14.30 da ilk çalıştırma yapıldı pazartesi saat 09.00 itibari ile 28 metreküp gaz harcamışız. bana çok yüksek geldiği için arıza ile ilgili yorumlarınızı birde sizlere sormak istedim. İl KONYA.
    Yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarco

Merhaba,
    Ferroli Econcept 25C kombimiz servis tarafından cumartesi gün çalıştırıldı. Fakat kombi üzerindeki alev resmi hiç kaybolmadan çalıştı. Bende ilk gün fazla önemsemedim. Pazar günü baktığımda evin iç sıcaklığı gayet iyi olmasına rağmen(termometremiz daha henüz yok) kombi yine durmadan çalışıyor. 30 dk başında bekledim. 45 dereceye ayarlı olan sıcaklık ayarı ekranda gözüküyor ama kombi hiç durmuyor. Bende sıcaklığı biraz daha artırıp deneyeyim dedim. 50 dereceye ayarladım. kombi çalıştı çalıştı 50 dereceye ulaştı ama yine durmadam çalışmaya devam ediyor. Durmadığını nerden anladım, sıcak suyu açıp kapattığım zaman kombi üzerindeki alev kayboluyor ama 1-2 dk sonra tekrar çıkıyor. Oda termostatı veya başka birşey kullanmıyorum. Birde dışarı çıkarken kombiye 35 dereceye ayarladım çıktım. Geldiğimde kontrol ettim kombi üzerinde 41 derece yazıyor. Ayarlamayı unuttum zannettim kontrol etmek için eksi (-) işaretine bastım ama kombi 35 dereceye ayarlı olarak gördüm. kafam karıştı. kombi derecesini 30 dereceye aldım. 1 saat falan artırıp yükselterek deneme yaptım ama 40 derecenin altına düşüremedim. derece olarak 30 gözüküyor ama ayarlama ekranı kaybolduktan sonra 40 derece tekrar geliyor.
    Servisle görüştüm abi bir problem yok dediler. kombi +10 -10 çalışır gayet normal dediler. Biz gelip bakarız ama problem sizden kaynaklanıyor ise servis ücretimizi alırız dediler bende kabul ettim. Cumartesi 14.30 da ilk çalıştırma yapıldı pazartesi saat 09.00 itibari ile 28 metreküp gaz harcamışız. bana çok yüksek geldiği için arıza ile ilgili yorumlarınızı birde sizlere sormak istedim. İl KONYA.

YALITIMMMMMMMMMMMMMM

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarco

Merhaba,

YALITIMMMMMMMMMMMMMM

Benim kombinin durmamasıyla veya derceyi azaltmama rağmen 40 göstermesi ile alakasını anlayamadım. Ayrıca ev içerden yalıtımlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihtiyarco -- 21 Ocak 2013; 11:50:30 >

• Merhaba arkadaşlar bende Bosh marka bi kombi var. 3 gündür C6 hatası veriyor. kombiyi şalterden kapatıp 10dk bekleyip açınca kombi çalışıyor. yaklaşık yarım saat çalıştıktan sonra yine c6 hatası veriyor. kombinin garantisi bitti. bu kendi hallede bileceğim bi arızamı yoksa servismi çağırayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuZuRsSs

Merhaba arkadaşlar bende Bosh marka bi kombi var. 3 gündür C6 hatası veriyor. kombiyi şalterden kapatıp 10dk bekleyip açınca kombi çalışıyor. yaklaşık yarım saat çalıştıktan sonra yine c6 hatası veriyor. kombinin garantisi bitti. bu kendi hallede bileceğim bi arızamı yoksa servismi çağırayım...

bosch c6 fan veya kart arızasıdır
  • Sayın kombi ustası, DD Nitromix kombim F23 arızası verdi. Servise bildirdik işi çokmuş siz veya bir tesisatcıya filitresinin temizlenmesi gerektiğini söyledi.Ben filitrenin nerede olduğunu bilmiyorum ancak kombiye giren su borusu üzerindeki vana ve yanında bir filitre vardı onu soktüm içi tertemizdi. tekrar taktım tabi bu arada resetlemiştim. şimdi kombi çalışıyor fakat suyu hiç ısıtmıyor. Acaba başka bir yerde de filitre varmıdır. Ne yapmam gerekiyor. Tarif ederseniz sevinirim. Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 04JazzCS

Sayın kombi ustası, DD Nitromix kombim F23 arızası verdi. Servise bildirdik işi çokmuş siz veya bir tesisatcıya filitresinin temizlenmesi gerektiğini söyledi.Ben filitrenin nerede olduğunu bilmiyorum ancak kombiye giren su borusu üzerindeki vana ve yanında bir filitre vardı onu soktüm içi tertemizdi. tekrar taktım tabi bu arada resetlemiştim. şimdi kombi çalışıyor fakat suyu hiç ısıtmıyor. Acaba başka bir yerde de filitre varmıdır. Ne yapmam gerekiyor. Tarif ederseniz sevinirim. Selamlar.

bakılacak
  • merhaba, uzun suredir basinc problemim yoktu. biranda basinc 6 saatte 1.5 tan 0.3 bara iniyor. sorun nerede olabilir? kombi de yeni takildi kisa girmeden. eca confeoplus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

merhaba, uzun suredir basinc problemim yoktu. biranda basinc 6 saatte 1.5 tan 0.3 bara iniyor. sorun nerede olabilir? kombi de yeni takildi kisa girmeden. eca confeoplus.

yeni cihaz olduğuna göre tesisatta kaçak var
  • güncelllllllllllllllllllll
  • Bir başka başlığa yazdığım soruyu buraya da alim ;

Arkadaşlar eca confeo premix 24 kombiyi dün çalıştırmaya başladık ama sıkıntı üzerine sıkıntı çıktı .
    İlk sorun şöyle : Basınç sürekli düşüyor . 1 gün içerisinde iki ikere 1.5 altına düştü 1.7 ye çıkarmama rağmen . Bu normal mi ?
    ikinci sorun kombi sürekli sabit ısıda sürekli yanarak çalışıyo . Yani dur kalk falan yok kombiyi 50 dereceye ayarladıysam sürekli o derecede sabit ve brülör ledi sürekli yanık .
    üçüncü sorun yine sıcaklık ayarı ile ilgili . Mesela kombi sabit 50 derecedeyken sıcalığı 45 e düşüreyim diyorum ,getiriyorum 45 e ve brülçr ledi sönüyo doğal olarak burda bi sorun yok ama bi daha yanmıyo . Yani 45 in altına inse bile 40 lara düşse bile yanmıyo geri ısıtmıyo . Sadece ben müdahale edersem yani tekrar 50 ye çıkarıp ateşlemenin devreye girmesini sağladıktan sonra hemen düşüreceksem düşürebiliyor ve o sıcaklıkta tutabiliyorum başka türlü olmuyor .

Son olarak bir soru sorucam . Bu kombilerin güneş enerjisi panelleriyle uyumlu çalışma şekli nasıl oluyor ? Bilen varsa açıklasın lütfen .

Bu arada bununla ilgili müşteri hizmetlerini aradım sorunları tasdik etti ama burda daha ayrıntılı bir şekilde bir aynı kombi kullanıcılarına danışayım dedim . Servisi yarın çağırıcam ama bi önbilgim olsun istiyorum .

Edit : Ayrıca bir ekleme , kombi sürekli çalışmada (yukarıda bahsettiğim şekilde hiç durmadan ) 18 saatlik toplam zaman diliminde 12 m3 gaz harcadı . Hatayda yaşıyorum . Daire 4 katlı binanın üçüncü katı üst katı kalorifer yakıyor alt kat boş . Daire Güney - Batı Cepheli Tek yalıtım camların çift cam olması

• Bir kaç soru da benden
    Kombilerin verimli ve stabil çalışması için banyoda sıcak su kullanımı nasıl olmalı?
    Suyu çok mu açmalı kısık mı olmalı?

ECA proteus kullanıyorum,...Kombi ile banyo arası 10 mt civarı... hali ile su geç ısınıyor

S1 - Şunu soracağım banyoya dgazlı şofben takmak istesem igdas izin verir mi?
    dgaz kullanım kuralları ilden ile değişiyor mu?
    ------------------------------------------------------
    2 aydır yeni sıfır dairedeyim, petekler ufak, ısınma sorunum yok
    eski boşalttığım evde petekleri ben taktırmıştım hepsi büyüktü kısa sürede ısınıyordu

S 2- Yeni evde de ısınmanın daha çabuk olması ve gaz- elektrk tüketiminin az olması için
    petekleri değiştirmeyi düşünüyorum, Kombi Sektörü benim düşünceme nasıl bakıyor?
    -------------------------------------------------------------------
    Kombiden gelen sıcak su diğer çeşmelere göre daha yavaş akıyor
    iyice yavaşladığı zaman kombi sönüyor,

S-3 Kombinin düşük hızlı suda da çalışması için yapılması gerekn özel bir ayar falan var mıdır?
    Düşük hız dediğim batarya ağzından kurşun kalem kalınlığında aktığını varsayalım
    Günümüz sanayisi bunu yapamıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 26 Ocak 2013; 1:11:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bir kaç soru da benden
    Kombilerin verimli ve stabil çalışması için banyoda sıcak su kullanımı nasıl olmalı?
    Suyu çok mu açmalı kısık mı olmalı?

ECA proteus kullanıyorum,...Kombi ile banyo arası 10 mt civarı... hali ile su geç ısınıyor

S1 - Şunu soracağım banyoya dgazlı şofben takmak istesem igdas izin verir mi?
    dgaz kullanım kuralları ilden ile değişiyor mu?
    ------------------------------------------------------
    2 aydır yeni sıfır dairedeyim, petekler ufak, ısınma sorunum yok
    eski boşalttığım evde petekleri ben taktırmıştım hepsi büyüktü kısa sürede ısınıyordu

S 2- Yeni evde de ısınmanın daha çabuk olması ve gaz- elektrk tüketiminin az olması için
    petekleri değiştirmeyi düşünüyorum, Kombi Sektörü benim düşünceme nasıl bakıyor?
    -------------------------------------------------------------------
    Kombiden gelen sıcak su diğer çeşmelere göre daha yavaş akıyor
    iyice yavaşladığı zaman kombi sönüyor,

S-3 Kombinin düşük hızlı suda da çalışması için yapılması gerekn özel bir ayar falan var mıdır?
    Düşük hız dediğim batarya ağzından kurşun kalem kalınlığında aktığını varsayalım
    Günümüz sanayisi bunu yapamıyor mu?

s 1 izin yok s 2 radyatörlerin yakıta etkisi azdır s 3 düşük basınça cihaz hararet yapar çalışmaz ve böyledebir cihaz yok hidrafor taktırın sorun düzelir

• Eski baymak wolf kombi var kombinin ışıkları ikili olarak bir aşağı bir yukarı doğru yanıyor ve kombi çalışmayı bırakıyor önce 2 tane servis geldi hesapta yaptılar parayı alıp gittiler sonra netten araştırınca hava almıyor diye düşündüm kombinin kapağını çıkardım 10 gündür sorunsuz çalıyordu fakat bugün yine aynısını yapmaya başladı acaba ne arızası var sensörümü bozuldu çok ısındı diye kendini kapatıyor yoksa role arızasımıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalbear

Merhaba. Biz Baymak marka Energy 240fi modeli kombi kullanıyoruz. Radyatör ve sıcak su derecesi sabit 40 derece ve 4 adet Baymak marka 100 cm'lik radyatör açık konumda 7/24 çalışma ile 343 TL fatura geldi. Doğru düzgün ısınamıyoruz. İnternette araştırmalarıma göre çoğu kullanıcı şikayetçi kombisinden. Bu normal bir durum mu ve ayrıca sıcak su kullanırken sabit sıcak su almıyor, bir süre sıcak bir süre soğuk akıyor. Bunun nedeni nedir? Oturduğumuz ev kira. Bunun sorumlusu kiracı mı yoksa mal sahibimi. Teşekkürler.

YALITIMMMM
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

Eski baymak wolf kombi var kombinin ışıkları ikili olarak bir aşağı bir yukarı doğru yanıyor ve kombi çalışmayı bırakıyor önce 2 tane servis geldi hesapta yaptılar parayı alıp gittiler sonra netten araştırınca hava almıyor diye düşündüm kombinin kapağını çıkardım 10 gündür sorunsuz çalıyordu fakat bugün yine aynısını yapmaya başladı acaba ne arızası var sensörümü bozuldu çok ısındı diye kendini kapatıyor yoksa role arızasımıdır ?

BU CİHAZDA ne desek boş ntc,kart,üç yollu motoru , herşey olabilir wolf eşittir bela
  • İyi günler. Bizde Vaillant Turbotec Pro marka bir kombi var. Normalde kombi biri banyo yaparken vs yani sıcak su kullanılırken ses çıkarıyor. Ama bu aralar, mesela şuan, sıcak su kullanılmazken bile ses çıkarmaya başladı. Her zaman yapmıyor bunu ama arada yapmasının sebebi ne olabilir?

Düzenleme: Mesela şuan durdu ses hiçbir şey yapmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huddleston -- 26 Ocak 2013; 23:57:02 >
  • detaylı gözlem ve kontrol yapılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

Eski baymak wolf kombi var kombinin ışıkları ikili olarak bir aşağı bir yukarı doğru yanıyor ve kombi çalışmayı bırakıyor önce 2 tane servis geldi hesapta yaptılar parayı alıp gittiler sonra netten araştırınca hava almıyor diye düşündüm kombinin kapağını çıkardım 10 gündür sorunsuz çalıyordu fakat bugün yine aynısını yapmaya başladı acaba ne arızası var sensörümü bozuldu çok ısındı diye kendini kapatıyor yoksa role arızasımıdır ?

BU CİHAZDA ne desek boş ntc,kart,üç yollu motoru , herşey olabilir wolf eşittir bela

Teşekkürler @kombiustası birde son olarak , banyo ya da mutfak suyu çok kullanılınca kombi cihazı yine çok ısındı zannedip duruyor ve uzun süre çalışmıyor sorun ne gibi duruyor kart geçen sene değişti artık boş yere tamir parası vermek istemiyorum (bu sene 150 gitti üstüne 150 -200 vereceğime =eğer masraflı bir şey gibi gözüküyorsa yeni kombi alacağım tavsiyenizi bekliyorum teşekkürler.

• Selamlar;

Benim sormak istediğim bir soru var. Dairemizde bulunan daxom plus adlı bir kombi var. Bu cihaz sıcak suyu açtığımda çok gürültü yapıyor. Ve bunu uzunca süre devam ettiriyor. Suyun ısınmasında sorun olmuyor fakat dairenin içinden sanki kamyon geçiyor gibi oluyor. aşırı rahatsız edici bir ses..

Bunun sebebi ve çözümü hakkında bilgisi olan var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.