Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
16.243
Cevap
313
Favori
1.444.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tembelizm

En son annem sabah evden cikarken kombiyi yaz bolumune getirmis. Aksam eve geldigimde kombinin o yaz konumuna getirilen seyi kirilmisti. Tuttum elimde kaldi. Sonra kombiye baktim hicbir isigi yanmiyordu. Sigortasini kapattim actin isik geldi 2 saniye kalmadan kombi kapandi.
    Acaba neden boyle olmus olabilir? Servisi aradim yarin gelecegiz dediler yani bu gece usuyecegiz.

potans kapalı kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası
    bu kombi demirdöküm değil eca junkers çözüm ise su grubu revizyon yapılacak

Kusura bakmayın sabahtan beri kombilere bakıyorum kafam karışmış. Dediğiniz gibi eca kombi. Su grubunun değişmesi mi lazım yani? Benim yapabileceğim bir şey yok galiba.
  • yok biz yapacağızzz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

En son annem sabah evden cikarken kombiyi yaz bolumune getirmis. Aksam eve geldigimde kombinin o yaz konumuna getirilen seyi kirilmisti. Tuttum elimde kaldi. Sonra kombiye baktim hicbir isigi yanmiyordu. Sigortasini kapattim actin isik geldi 2 saniye kalmadan kombi kapandi.
    Acaba neden boyle olmus olabilir? Servisi aradim yarin gelecegiz dediler yani bu gece usuyecegiz.

potans kapalı kalmış

Onu ben nasil acabilirim? İlginizden dolayi cok tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yok biz yapacağızzz

bana da bir yardım..basit bir soru kanımca ama cevabını bilemiyorum..üstlerde aynı bizim evdeki kombinin resimi var tekrar ekliyorum.

yeni taşındık biz bu eve ve bu kombiyi kullanıyoruz..basıncı biraz düşüktü su basayım biraz dedim

2.resimde gördüğünüz gibi altı kombinin..Ben kırmızı yuvarlak ile işaretlediğim parçaya paralel olarak altında duran vanayı su basma vanası sanarak 90 derece sağa çevirdim (zorladım da biraz) fakat ne su bastı ne de basınçta bir oynama oldu.
    Sonra eski haline getirmeye çalıştım ama bir türlü döndürdüğüm yerden eski haline dönmedi.Çok da zorlamak istemedim.

Şimdi o vana neyin nesidir?Ben bu cihaza nereden su basacağım?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Hayırlı akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

yok biz yapacağızzz

bana da bir yardım..basit bir soru kanımca ama cevabını bilemiyorum..üstlerde aynı bizim evdeki kombinin resimi var tekrar ekliyorum.

yeni taşındık biz bu eve ve bu kombiyi kullanıyoruz..basıncı biraz düşüktü su basayım biraz dedim

2.resimde gördüğünüz gibi altı kombinin..Ben kırmızı yuvarlak ile işaretlediğim parçaya paralel olarak altında duran vanayı su basma vanası sanarak 90 derece sağa çevirdim (zorladım da biraz) fakat ne su bastı ne de basınçta bir oynama oldu.
    Sonra eski haline getirmeye çalıştım ama bir türlü döndürdüğüm yerden eski haline dönmedi.Çok da zorlamak istemedim.

Şimdi o vana neyin nesidir?Ben bu cihaza nereden su basacağım?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Hayırlı akşamlar

onlar değil vana bu aç bunu sola doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 11 Ocak 2013; 22:37:51 >
  • peki o değştirdğm vana ne işe yarar?eski haline alaym mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

peki o değştirdğm vana ne işe yarar?eski haline alaym mı?

o vana değil körtapa
  • Merhaba arkadaşlar bendede demirdöküm neva kombi var, sorunum birkaç önce istanbulda havalar çok soğuk olduğu zaman kombim çalışmayı durdurdu ve hava akış hatası verdi ve kendini resetlemeye başladı şu anda hiç hata kodu vermeden petekleri yada sıcak suyu açtığımda ateşleme yapmadan kendini resetliyor.. kombinin suyunu boşalttım ve ateşleme yaptı birkaç dakika çalıştı sonra yine resetlemeye başladı.. tamirci çağırdım işlemcisinde bir sorun olabilir yarın gelip test edeyim dedi 200 TL gibi bi fiyat çıkardı.. fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizflex

Merhaba arkadaşlar bendede demirdöküm neva kombi var, sorunum birkaç önce istanbulda havalar çok soğuk olduğu zaman kombim çalışmayı durdurdu ve hava akış hatası verdi ve kendini resetlemeye başladı şu anda hiç hata kodu vermeden petekleri yada sıcak suyu açtığımda ateşleme yapmadan kendini resetliyor.. kombinin suyunu boşalttım ve ateşleme yaptı birkaç dakika çalıştı sonra yine resetlemeye başladı.. tamirci çağırdım işlemcisinde bir sorun olabilir yarın gelip test edeyim dedi 200 TL gibi bi fiyat çıkardı.. fikri olan var mı?

maalesef bu kombi servis dostu kullanıcı düşmanı kısa zamanda kurtulabilecek türden bir kombidir anlattıklarına gelince bu kombinin kronik kart arızalarıdır bunlar f4 12 -- verir yanındaki uydu anteninden ve yüksek gerilim hattından bile etilenen tiptir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizflex

Merhaba arkadaşlar bendede demirdöküm neva kombi var, sorunum birkaç önce istanbulda havalar çok soğuk olduğu zaman kombim çalışmayı durdurdu ve hava akış hatası verdi ve kendini resetlemeye başladı şu anda hiç hata kodu vermeden petekleri yada sıcak suyu açtığımda ateşleme yapmadan kendini resetliyor.. kombinin suyunu boşalttım ve ateşleme yaptı birkaç dakika çalıştı sonra yine resetlemeye başladı.. tamirci çağırdım işlemcisinde bir sorun olabilir yarın gelip test edeyim dedi 200 TL gibi bi fiyat çıkardı.. fikri olan var mı?

maalesef bu kombi servis dostu kullanıcı düşmanı kısa zamanda kurtulabilecek türden bir kombidir anlattıklarına gelince bu kombinin kronik kart arızalarıdır bunlar f4 12 -- verir yanındaki uydu anteninden ve yüksek gerilim hattından bile etilenen tiptir

cevap için teşekkürler peki kartın fiyatı 200 TL civarımıdır ve demirdöküm servisi çağırsam onlar ne kadar fiyat çekerler(garantisi bitmiş bir cihaz)
  • fiyat normal
  • Sayın ustalarım,

Kombim Baymak-Wolf 2002 model sanırım. Bakımı yapıldı garanti kapsamında iç motor, elektronik devre 4 yıl önce değişti. içinde Grunfost marka üç kademeli sirkülasyon pompası bulunmakta

Ben evde tek olduğumda sadece salondaki iki peteğin vanasını açık tutarak kombiyi çalıştırıyorum.

Doğal olarak kırmızı arıza ışığı bazen 10 dakika bazen 6 saat sonra genelde 2-3 saatte bir uyarı veriyor ve kombi kapanıyor. Uyarı 60 kodlu. Araştırdığım zaman popalama problemi olduğunu anlıyorum. Servisten telefon konuşmamızda "en az 4 petek açık olsun ki sirkülasyon olsun yoksa sirkülasyon ponpası bozulur" denildi. Ama ben bütün petekleri açarak enerjiyi boşa harcamak istemiyorum. 1 oda bana yeterli geliyor. Ponpa ayarını 3. kademeden 1. kademeye düşürdüm. İlk denemede problem yaratmadı ama tam gün denemedim. Bu işin yani tek oda ve sadece iki petek açık şekilde çalışan güvenli, problemsiz bir yol var mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hanoglu2

Sayın ustalarım,

Kombim Baymak-Wolf 2002 model sanırım. Bakımı yapıldı garanti kapsamında iç motor, elektronik devre 4 yıl önce değişti. içinde Grunfost marka üç kademeli sirkülasyon pompası bulunmakta

Ben evde tek olduğumda sadece salondaki iki peteğin vanasını açık tutarak kombiyi çalıştırıyorum.

Doğal olarak kırmızı arıza ışığı bazen 10 dakika bazen 6 saat sonra genelde 2-3 saatte bir uyarı veriyor ve kombi kapanıyor. Uyarı 60 kodlu. Araştırdığım zaman popalama problemi olduğunu anlıyorum. Servisten telefon konuşmamızda "en az 4 petek açık olsun ki sirkülasyon olsun yoksa sirkülasyon ponpası bozulur" denildi. Ama ben bütün petekleri açarak enerjiyi boşa harcamak istemiyorum. 1 oda bana yeterli geliyor. Ponpa ayarını 3. kademeden 1. kademeye düşürdüm. İlk denemede problem yaratmadı ama tam gün denemedim. Bu işin yani tek oda ve sadece iki petek açık şekilde çalışan güvenli, problemsiz bir yol var mı?

Teşekkürler.

arıza vermesinin radyatör açılıp kapanması ile ilgisi yok sorun cihazda ondan kısa zamanda kurtul wolf =bela
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

quote:

Orijinalden alıntı: snmkty

İyi günler. Eylül aynında Baymak-Falke kombi aldık. Yaklaşık 1 aydır şöyle bir sorunumuz var: Kombi 50 derecede falan yanarken (kalorifer ayarında) bir sorun yok basınç 1,5 ta. Fakat gece yatarken 20 dereceye indiriyoruz ve sabah kalktığımızda basınç 0 a düşmüş ve petekler buz gibi olmuş halde buluyoruz. Geçen hafta servis çağırdım ve kombide sorun olmadığını söyledi. Fakat tesisatta sorun olsa peteklerin hiç ısınmaması gerekmez mi? Sorun nedir anlamadım? Basınç neden düşer ki?

Muhtemelen tesisatında kaçak var vana altlarını falan kontrol et peçeteyle..

Teşekkürler. Eğer tesisatta sorun olsa 1 aydır alt kata sızıntı olurdu diye düşünüyorum. Borulardan görünen bir sızıntı da yok. Ayrıca sıcak konumdayken ısınmada ve basınçta problem yaşamıyoruz. Sadece derecesini 15-20 derece düşürdüğümüzde ya da kombinin kalorifer kısmını kapattığımızda düşüyor basınç. Petekler de soğuyor. (gece düşürdüğümüzde sabah hem basınç sıfıra iniyor hem de petekler düşüyor dolayısıyla kombi çalışmıyor) Böyle olunca da her gün basıncını 1,5 bara getirmek durumunda kalıyorum yeniden.
  • bende de neva var :)) kiracıyım ne çektiğimi bi ben bi allah bilir uğraşmadım hiç aslında garantide iken iki kere kart değişmiş o zamanlar ben yoktum sonrsaında illallah etmiş annem kış konumunda herşey normal taki sıcak suyu açana kadar sıcak suyu kullandıktan sonra pompa duruyor ta ki biz ya tekrar sıcak su açıp kapayana kadar yada resetleyene kadar dönüş ntcsi mi sorunlu kartı mı bilemedim ekrandaki görüntü de en son kullandığın suyun sıcaklığını gösteriyor tesisat suyuna geçmiyor parametresel bir ayar mı neydi bunun parametreleri :)))

not sıkıldım bu kombiden yarın bi pcb ile manuele çevirebilirim :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

bende de neva var :)) kiracıyım ne çektiğimi bi ben bi allah bilir uğraşmadım hiç aslında garantide iken iki kere kart değişmiş o zamanlar ben yoktum sonrsaında illallah etmiş annem kış konumunda herşey normal taki sıcak suyu açana kadar sıcak suyu kullandıktan sonra pompa duruyor ta ki biz ya tekrar sıcak su açıp kapayana kadar yada resetleyene kadar dönüş ntcsi mi sorunlu kartı mı bilemedim ekrandaki görüntü de en son kullandığın suyun sıcaklığını gösteriyor tesisat suyuna geçmiyor parametresel bir ayar mı neydi bunun parametreleri :)))

not sıkıldım bu kombiden yarın bi pcb ile manuele çevirebilirim :))

dostum elinde 2.el 9000 veya 12000 18000 btu klima varmı kademedeki astsubayın odasına hediye edicem varsa fiyat vs pm atarsın
  • meERHABALAR ;
    kOMBİMİ hem musluk için hem petek için ayarladığım da tık deyim kombi çalışıyor sonra geri tık deyip duruyor peteği açınca oluyor bu çeşmedeyken olmuyor
    (sanırım Role) acaba role bozuk mudur. ne yapmalıyım. Sürekli çit deyip çalıştırıyor geri duruyor geri çıt diyor. musluğa alınca duruyor petekde iken veriyor bu arızayı
  • Ustalarım çit çit ses geliyor ne musluk ne petek hiç ateşleme yapmıyor. ama çıt sesi musluktayken kesiliyor petekte iken başlıyor hata ne olabilir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hanoglu2

Sayın ustalarım,

Teşekkürler.

arıza vermesinin radyatör açılıp kapanması ile ilgisi yok sorun cihazda ondan kısa zamanda kurtul wolf =bela

Anlıyorum.

Ama evi en geç 1,5 - 2 seneye satmış olurum. Bu nedenle en azından bir sene idare etmesi benim için yeterli. Yeni kombi almak pek mantıklı olmaz.

Cihazın motorunu 1., 2., 3. kademe seçenekleriyle test ettim. 5 ayrı petekten 2 peteğe kadar denedim. Petek suyunu güzel ısıtıyor. Isıs belirtilen noktaya ulaşınca normal olarak alevi kesiyor. petek suyu ısısı düşünce tekar ısıtıyır. Ama daha sonrakilere gücü yetmiyor. Arızaya geçip 60 lanbası yanıyor. Servisin dediği en az 4 petek çalışmalı yoksa motor bozulur sözü denemelerim sonucunda bana pek anlamlı gelmedi. Bir türlü sürekliliği sağlıyamıyorum.

İlginç olan petek suyunu boşaltıp yeni uyu siteme ekleyince 1-2 gün problemsiz çalışıyor.

Bu kışı bu kombiyle rahat atlatmanın yolu nedir acaba.

Servisinde çözmek için yapacağı sanırım parçaları değiştirip bana 300-500 masraf çıkartmak. İkinci elde kaça gider dedim bir ustaya 100-150 tl dedi.

Ne dertli işmiş şu kombi. Tamiri kendinden pahalı yenisi tamirinden pahalı.

Siz ustalardan bir tecrübe ve bilgi dahilinde nasıl çözüm bulabileceğimi tekrar danışmak isterim.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.