KOMBİ ARIZALARI BURAYA
4326 Cevap349367 Görüntüleme98 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     19 [21] 23 24 25 26 27 28      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 12:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: nusabem

Arkadaşlar merhaba öncelikle tüm paylaşımlar ve yardımlar için teşekkür ederim.

Kiracıyım ve kullandığım kombi arıza çıkardı. Çok fazla anladığım bir konu değil genel sıkıntıyı özetliyecek olursam kombi aşırı derecede su damlatıyor bu durum dün gece kombinin su almamasına kadar gitti. Vanayı açıp su takviyesi yapmak istediğiniz de su ibaresi yukarıya doğru çıkmıyor ve alttan su akıtmaya devam ediyor. Kombi servislerini aradım ama kış dönemi olduğundan dolayı yoğunlukları üst düzeydi. Bu durumun neden kaynaklandığını ve tamir masrafının ne kadar tutabileceğini tahminen söyleyebilecek bir arkaşımız var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum.

kullandığınız kombinin marka ve modelini söylerseniz daha fazla yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. ama tahminen kombinin altından gelen su dikkatlice muayene ederseniz emniyet ventilindenmi geliyor yoksa kombinin içerisinde bulunan eşanjör dediğimiz alev üstünde duran parcadanmı geliyor bunun ayrımını yapmanız lazım su basıncının yükselmemesinin sebebi sonuçta bu su damlatma olayıdır. ve muhtemelen 3 bar emniyet ventili özelliğini kaybetmiş yada pislik ten dolayı kapatmıyordur. ya temizlenecek yada değişecek bu şekilde sorununuz hallolur kanısındayım.....

yinede kombinin marka ve modelini söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım....

saygılar kolay gelsin.....

ASIL ÖNEMLİ OLAN DOST EDİNİLEBİLMEKTE

DÜŞMANINI ANANDA DOĞURUR.........

3 Mesaj
20 Aralık 2012; 12:42:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

bahsi geçen teşhis doğru eğerki kombinin altı / ndaki şebeke suyu giriş vanası kapalıyken su basıncı yükselmiyorsa o zaman plaka eşanjörünüz içinde kılcal bir kaçak vardır ve bu durumda şebeke suyu kalorifer suyuna karışıyordur. değişim şart ama normalde bile 8/12 bar arası değişen şebeke basıncında dahi sorunsuz çalışan bu eşanjörün bombelenmesi şebekeden kaynaklanan bir şey olduğunu sanmıyorum ama eğer zaman zaman şebeke basıncı yükselirse bu durum oluşabilir ve bu durumun oluşması bakımla alakalı değildir servisi bu konuda suçlamayınız. ve bu işin maliyeti kesinlikle ve kesinlikle söylenilen rakkam değil olamaz servis işi bayağı bir abartmış bu işin en karlı maliyeti sizin için enfazla 250 tl dir ve ciddi bir para kazanılır fazlası kesinlikle kazıklanmaktır benim görüşüm bu.....

saygılar kolay gelsin ......

Hizli cevap icin cok tesekkur ederim "isitma sorunlari", simdi bir kac farkli yetkili servis daha aradim; acik bir sekilde vitopend 200 icin esanjor fiyati soruyorum, hepsi agiz birligi etmiscesine kesinlikle fiyat vermiyorlar.

5701 Mesaj
20 Aralık 2012; 13:45:14 

quote:

tesisat şekliniz derken kombiden peteklere giden boru duvardamı yoksa şap altındamı onu sormuştum. reglaj ayarı da şu oluyor kombiye yakın olan peteklerin dönüş vanalarının yani alttaki vanalarının sonuna kadar kapatılıp çeyrek tur açılarak kombiye yakın olan peteklerin içinden geçen su miktarını azaltarak kombiye uzak olan peteklere giden suyun daha fazla gitmesini daha doğru ifadeyle bütün peteklerden dönen suyun eş zamanlı olarak kombiye giriş yapmalarını sağlamaktır.....

borular duvarlarda hocam yani acikta. reglaji tam olarak anladimmi bilmiyorum ama kombiye yakin olan petekleri kapatiyoruz, digerlerini aciyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ölümüne GALATASARAY

3672 Mesaj
20 Aralık 2012; 13:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

borular duvarlarda hocam yani acikta. reglaji tam olarak anladimmi bilmiyorum ama kombiye yakin olan petekleri kapatiyoruz, digerlerini aciyor muyuz?

Reglaj ayarı nasıl yapılır: Bütün peteklerin dönüş vanalarını kapatın daha sonra ilk petekten başlayarak birinci petek bir tur ikinci petek iki tur şeklinde arttırarak açın son petekler ısınacaktır. Eğer ki yinede ısınma yoksa dönüş hattında tıkanma olabilir. ALINTIDIR

Not: birer tur yerine yarım tur da deneyebilirsiniz. Komşunun peteklerini şu şekilde yapmıştık:

1. Petek - yarım tur açık
2. Petek - bir tur açık
3. Petek - birbuçuk tur açık
4. Petek - iki tur açık
5. Petek - ikibuçuk tur açık
6. Petek - son petek dokunmadık

"Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir."

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:34:06 

quote:

reglaj ayarını bir kez daha tarif ediyorum tüm peteklerin alt ve üst vanalarını sonuna kadar açın.
daha sonra kombiye yakın olan iki yada üç peteğin alt vanalarını sonuna kadar kapatın.
daha sonra bu kapattığınız vanaları sadece çeyrek tur açın.
bu yaptığınız işlem kombiye yakın olan iki yada üç peteğin içerisindeki sirkülasyonu yavaşlatacak ve diğer peteklerle beraber eşit ısınmasını sağlayacaktır.
bu işlemi yapmadan önce petek temizliği yaptırmayı unutmayın...

saygılar kolay gelsin....

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:44:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Reglaj ayarı nasıl yapılır: Bütün peteklerin dönüş vanalarını kapatın daha sonra ilk petekten başlayarak birinci petek bir tur ikinci petek iki tur şeklinde arttırarak açın son petekler ısınacaktır. Eğer ki yinede ısınma yoksa dönüş hattında tıkanma olabilir. ALINTIDIR

Not: birer tur yerine yarım tur da deneyebilirsiniz. Komşunun peteklerini şu şekilde yapmıştık:

1. Petek - yarım tur açık
2. Petek - bir tur açık
3. Petek - birbuçuk tur açık
4. Petek - iki tur açık
5. Petek - ikibuçuk tur açık
6. Petek - son petek dokunmadık

bahsettiğiniz şekilde yapılan reglaj tam olarak görev yapmayacaktır çünkü bir radyatör vanasında yarım tur çevirmek suyun akışını zayıflatmayacaktır tekrar söylüyorum en fazla çeyrek tur çevrilir ve bu bahsi geçen tarifi her gün uyguluyorum tecrübeyle sabittir....

saygılar kolay gelsin..........

1 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:49:22 

Merhaba,
2 aydır Baymak luna 5 kombi kullanıyorum ancak sürekli E82 hatası veriyor. Resetlendiğinde kombi çalışmaya devam ediyor. bu hatanın sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edermisiniz?

Teşekkr ederim,

3672 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:53:44 

quote:

bahsettiğiniz şekilde yapılan reglaj tam olarak görev yapmayacaktır çünkü bir radyatör vanasında yarım tur çevirmek suyun akışını zayıflatmayacaktır tekrar söylüyorum en fazla çeyrek tur çevrilir ve bu bahsi geçen tarifi her gün uyguluyorum tecrübeyle sabittir....

saygılar kolay gelsin..........

Bilmiyorum belki siz haklısınız uzmanı değilim, ama komşumda ısınmayan son 2 petek gayet güzel ısınmaya başladı herhangi bir şikayeti kalmadı. İlk başta birer tur deneyecektik ama takılan vanalar o kadar adii ki sadece 3 tur da açılıp kapanıyor o yüzden yarım tur aralık yapmıştık. Bende GK var tam saymadım ama belki 10 tur çeviriyorsunuzdur kapatmak için.

"Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir."

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

4476 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:57:43 

Arkadaşlar, Demirdöküm Aden kombi kullanıyorum, kombi ara sıra kapanıyor, aşağıda ki resimde ki en sağda bulunan ışık yanıp sönüyor, kapatıp açınca düzeliyor, servisi çağırdım kart'da problem var değişmesi lazım dedi, 320 tl fiyat verdi, ben bunu yaptırsam mı yoksa yenisini mi alsam?

0

"Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil" Yunus Emre

Cengiz Topel Kimdir

2946 Mesaj
20 Aralık 2012; 15:27:54 

quote:

tipik bir genleşme tankındaki hava eksilmesi arızası muhtemelen yada en kötüsü genleşme tankındaki mebranın yırtılmış olma olasılığı. çözüm ise eğer genleşme tankında hava eksilmişse tesisat suyu boşaltılır genleşme tankının havası tamamlanır ve kombi sorunsuz çalışmasına döner. ikinci olasılık olan mebran yırtılmasında ise çaresiz genleşme tankı değişimi ile kombi sorunsuz çalışmasına döner....

cevabınız için çok teşekkür ederim. acaba genleşme tankının havasını kendim basabilir miyim? elim yatkındır böyle işlere.

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift

50 Mesaj
20 Aralık 2012; 15:41:42 

Merhabalar.Benim Kombim markası AUER.Kombimdeki arıza şu:Kombim çalışıyor iyi hoş,sonra evin içindeki petekler ısınıyor,ondan sonra ne oluyorsa kombi ısıtmıyor petekleri.Bir kaç kez böyle oluyor,ondan sonra hep aynı.Petekler çok fazla soğuyana kadar sürüyor.Kombim 13 yıllık.

Benim bildiğime göre Auer Servisi kalkmış.PiyasadA YOKLAR.Kombim belli bir çalışmadan sonra,içindeki alev sönüyor ve su depolama sesi geliyor ve ondan sonra ısıtmıyor petekleri kombi.Çözümlerinizi bekliyorum.

Geçen gün Daikinden servis çağırdık.Bana dediler bir arıza yok kombinizde,filtreyi temizledi,aldı 30 tl.Sonra yine aynı.Servisçi bu kombiye fazla masraf yapmanıza gerek yok dedi ama ben yinede birz bu konuda araştırim dedim.Çözümlerinizi bekliyorum

686 Mesaj
20 Aralık 2012; 16:22:09 

quote:

kullandığınız kombinin marka ve modelini söylerseniz daha fazla yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. ama tahminen kombinin altından gelen su dikkatlice muayene ederseniz emniyet ventilindenmi geliyor yoksa kombinin içerisinde bulunan eşanjör dediğimiz alev üstünde duran parcadanmı geliyor bunun ayrımını yapmanız lazım su basıncının yükselmemesinin sebebi sonuçta bu su damlatma olayıdır. ve muhtemelen 3 bar emniyet ventili özelliğini kaybetmiş yada pislik ten dolayı kapatmıyordur. ya temizlenecek yada değişecek bu şekilde sorununuz hallolur kanısındayım.....

yinede kombinin marka ve modelini söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım....

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Kombi Alarko marka ama modelini bulamadım. Suyu damlattığı yer su doldurduğum vananın yanında olan musluk vanası gibi boşluktan geliyor. Dikkatlice baktım emniyet ventilinin içinden damlıyor. İşin ilginç yanı su doldurmaya çalıştığımızda da su ibaresi oynamıyor ve cihaz su almıyor.

Bütün yetkili servislerde dolu olduğundan dolayı şuanda servis beklemekteyim, umarım büyük sorun teşkil etmiyodur.

5701 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:40:12 

quote:

reglaj ayarını bir kez daha tarif ediyorum tüm peteklerin alt ve üst vanalarını sonuna kadar açın.
daha sonra kombiye yakın olan iki yada üç peteğin alt vanalarını sonuna kadar kapatın.
daha sonra bu kapattığınız vanaları sadece çeyrek tur açın.
bu yaptığınız işlem kombiye yakın olan iki yada üç peteğin içerisindeki sirkülasyonu yavaşlatacak ve diğer peteklerle beraber eşit ısınmasını sağlayacaktır.
bu işlemi yapmadan önce petek temizliği yaptırmayı unutmayın...

Çok teşekkürler yanlız bizim evde 2 tür petek var biri üstü ızgaralı olan diğeri de eski tip peteklerden. Ve ızgaralı olan peteklerin altında vana yok üst tarafında vana var. Yani hepsi tek vanalı hocam.

Ölümüne GALATASARAY

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:42:17 

quote:

Çok teşekkürler yanlız bizim evde 2 tür petek var biri üstü ızgaralı olan diğeri de eski tip peteklerden. Ve ızgaralı olan peteklerin altında vana yok üst tarafında vana var. Yani hepsi tek vanalı hocam.

o zaman yapmanız gereken şu kombiye yakın olan iki yada üç peteğin üst vanalarını termostatik vana koydurun ve bunları 1yada 2 konumunda ayarlayın aynı işi yapacaktır.....

5701 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:47:41 

quote:

o zaman yapmanız gereken şu kombiye yakın olan iki yada üç peteğin üst vanalarını termostatik vana koydurun ve bunları 1yada 2 konumunda ayarlayın aynı işi yapacaktır.....

Allah razı olsun çok sağolun ilgilendiğiniz için. Önerdiğiniz bir yer var mı acaba petek bakımı için? İlk önce onu yaptırayım diyorum, sizinde dediğiniz gibi. Ayrıca termostatik vanalara baktımda farklı farklı modelleri var. Hangisini önerirsiniz?

Ölümüne GALATASARAY

3 Mesaj
20 Aralık 2012; 20:13:13 

merhaba arkadaşlar;
Ferroli domicompact marka kombiye termostat taktırdım. ama şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Mesela termostat 19 derecede ortam 22 derece! normalde kombinin çalışmaması lazım. ama bizim kombi çalışmaya devam ediyor. ben mi yanlış yapıyorum? şöyle bir deneme de yaptım. ortam 22 derecedeyken termostatı 25 yaptım. kombi 10 saniye sonra çalışmaya başladı, 30 saniye sonra 20 ye geri çektim. ama kombi 30 saniye kadar çalışmaya devam etti... sizce bu sorun nereden kaynaklanıyor??*

1 Mesaj
20 Aralık 2012; 21:06:23 

Merhaba forumdaş arkadaşlar evdeki kombi arızalandı bir tülü tamir edemedik.
Buderus marka logamax plus GB022-24K modelinde kombim var HATA KODU: 3Y (kombi normal calışırken oda ısısı belirlediğimiz seviyeye geldiğinde kombi kapanıyor ve tekrar calışırken hata veriyor.Musluk suyu ısıtmasındada aynı hata ) servis fandan kaynaklandığını söyledi. Bende iyi kötü tamirden anlarım Fanı kontrol eden kartın üzerindeki sürücü entegresini tüm kondastorleri değiştirdim ama hata devam ediyor.NTC yi değiştirdim Fanı kontrol eden kartın üzerinde değişmedik fazla parca kalmadı. İlk başlangıcta fanın üzerine vura vura calıştırıyoruz soketlerde sıkıntı yok problemin cözümünü bilen arkadaş varmı teşekkürler

70 Mesaj
20 Aralık 2012; 22:43:07 

hocam merhaba ferroli econcept tech 25c var bende 1 yıl oldu alalı ,birgün sabah baktığımda f15 arızası verdi servisi aradım servis geldi ve fanının arızalı olduğunu söyledi fanı değiştirdiler ,fakat ne hikmetse kombi gürültülü çalışmaya başladı. dikkatimi çeken olay arızalı fan alman malı idi.. takılan fanın üzerinde başka bir marka yazıyordu.. aynı gün servisi tekrar çağırdım gelip baktılar ve bu sesin normal olduğunu söylediler.. ben elemanlara böyle bir ses hiç gelmiyordu bu taktığınız fan söktüğünüzle aynı değil. dediğimde ise biz yetkili servisiz orjinal mal haricinde ürün kullanmayız dediler fakat çok eminim takılanla sökülen aynı marka değildi. şimdi ustalar size sorum 1 yıllık kombiye orjinalinden başka bir marka fan takabilirlermi? bir diğer dikkatimi çeken olay ise fanın içinde olduğu kutunun üzerinde hiçbirşey yazmıyordu ne yapmamı önerirsiniz.? fanın çakma olabilme imkanı varmı bunu nereden öğrenebilirim?

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:15:56 

quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

hocam merhaba ferroli econcept tech 25c var bende 1 yıl oldu alalı ,birgün sabah baktığımda f15 arızası verdi servisi aradım servis geldi ve fanının arızalı olduğunu söyledi fanı değiştirdiler ,fakat ne hikmetse kombi gürültülü çalışmaya başladı. dikkatimi çeken olay arızalı fan alman malı idi.. takılan fanın üzerinde başka bir marka yazıyordu.. aynı gün servisi tekrar çağırdım gelip baktılar ve bu sesin normal olduğunu söylediler.. ben elemanlara böyle bir ses hiç gelmiyordu bu taktığınız fan söktüğünüzle aynı değil. dediğimde ise biz yetkili servisiz orjinal mal haricinde ürün kullanmayız dediler fakat çok eminim takılanla sökülen aynı marka değildi. şimdi ustalar size sorum 1 yıllık kombiye orjinalinden başka bir marka fan takabilirlermi? bir diğer dikkatimi çeken olay ise fanın içinde olduğu kutunun üzerinde hiçbirşey yazmıyordu ne yapmamı önerirsiniz.? fanın çakma olabilme imkanı varmı bunu nereden öğrenebilirim?

üstadım çok emin olmamakla birlikte başka marka fan diye bir şey yok tur yani bir kombi üreticisi kombinin bütün parcalarını kendi üretmez örnek grundfos marka pompayı bir çok kombi markası kullanıyor aynı şekilde ve aynı işlevi gören başka pompalarda yedek parça olarak kullanılabilir yalnız şu bir gerçektirki servis taktığı parçanın garantisini vermek zorundadır ve bahsettiğiniz gürültü mutlak fandan geliyor ve bu gürültü normal deme hakları yok gerekirse gelecekler o fanıda değiştirecekler tekrar tekrar arayacak ve gerekirse onları şikayet edeceğinizi söyleyeceksiniz. onlar gelip yapmakla yükümlüler tamir istemeyeceksiniz takılan parçanın yenisini isteyeceksiniz ve sizin yanınızda parçanın kutusu değil kutunun içerisindeki koruma poşetinin sizin yanınızda açılmasını isteyeceksiniz. bu sizin en doğal hakkınız ve takılan parçanın markasını ve özelliklerini öğrenmekte en doğal hakkınızdır çünkü bu bilgiler onları şikayet ederken size lazım olacak anladığım kadarıyla takıntılı birisiniz madem bunlarla uğraşacak boş zamanınız var işte size yol.....

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:30:02 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.cetiner

Merhaba,
2 aydır Baymak luna 5 kombi kullanıyorum ancak sürekli E82 hatası veriyor. Resetlendiğinde kombi çalışmaya devam ediyor. bu hatanın sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edermisiniz?

Teşekkr ederim,

baymak luna 5 kombinin arıza kodu listesidir.

ARIZA KODU ARIZA TANIM
E01 başarısız ateşleme
E02 hatalı alev oluşumu
E03 aşırı ısınma hatası
E04 / 05 / 06 Presostat arızası
E08 iyonizasyon/ elektronik kart arızası
E09 Gaz valfi geri besleme arızası
E12 / 21 elektronik kart arızası
F02 hatalı alev oluşumu
F13 Reset kilitlenmesi (cihaz elektrik beslemesini açıp kapatınız)
F22 düşük voltaj arızası
F23 Presostat arızası
F25 Elektronik kart arızası
F31 Merkezi ısıtma NTC sensör arızası
F32 dış hava sensörü arızası
F33 kullanım suyu NTC sensör arızası
F37 düşük su basınç arızası
F59 Gaz valfi arızası

bence kombinize gelen elektrik kablosundaki faz ve nötr ün yerini değiştirtin arıza düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ısıtma sorunları -- 20 Aralık 2012; 23:31:26 >

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

takılan fanın üstünde zitex veya sohon yazıyorsa çin malı ebm ,fime ,vilo yazıyorsa kalitedir orj

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

142 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:35:09 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

takılan fanın üstünde zitex veya sohon yazıyorsa çin malı ebm ,fime ,vilo yazıyorsa kalitedir orj

hocam şükürler olsun aramıza döndün göbeeem çatladı senin yokluğunda yeminle :))))))))))

nöbet devridir arkadaşlar allaha emanet :)))))))))

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:36:35 

quote:

Orijinalden alıntı: mkuzgun

Merhaba forumdaş arkadaşlar evdeki kombi arızalandı bir tülü tamir edemedik.
Buderus marka logamax plus GB022-24K modelinde kombim var HATA KODU: 3Y (kombi normal calışırken oda ısısı belirlediğimiz seviyeye geldiğinde kombi kapanıyor ve tekrar calışırken hata veriyor.Musluk suyu ısıtmasındada aynı hata ) servis fandan kaynaklandığını söyledi. Bende iyi kötü tamirden anlarım Fanı kontrol eden kartın üzerindeki sürücü entegresini tüm kondastorleri değiştirdim ama hata devam ediyor.NTC yi değiştirdim Fanı kontrol eden kartın üzerinde değişmedik fazla parca kalmadı. İlk başlangıcta fanın üzerine vura vura calıştırıyoruz soketlerde sıkıntı yok problemin cözümünü bilen arkadaş varmı teşekkürler

detaylı konrtolü lazım cihazın ama gözüken sorun elk kart arızası bu kadar uğraşacağına yaptırsaydın iyi olurdu

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:37:36 

quote:

hocam şükürler olsun aramıza döndün göbeeem çatladı senin yokluğunda yeminle :))))))))))

nöbet devridir arkadaşlar allaha emanet :)))))))))

eyw

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:39:02 

quote:

Orijinalden alıntı: uludon

merhaba arkadaşlar;
Ferroli domicompact marka kombiye termostat taktırdım. ama şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Mesela termostat 19 derecede ortam 22 derece! normalde kombinin çalışmaması lazım. ama bizim kombi çalışmaya devam ediyor. ben mi yanlış yapıyorum? şöyle bir deneme de yaptım. ortam 22 derecedeyken termostatı 25 yaptım. kombi 10 saniye sonra çalışmaya başladı, 30 saniye sonra 20 ye geri çektim. ama kombi 30 saniye kadar çalışmaya devam etti... sizce bu sorun nereden kaynaklanıyor??*

oda termostatı sapmalar yapar 5 6 derece bu normaldir

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:43:51 

quote:

Orijinalden alıntı: abzehtiv

Merhabalar
Demir döküm Kalisto kombi ekranı gidip gelmeye başladı ve o anda çalışmıyor(ekranda yazı yok ve ekran ışığı yanıp sönüyor). Kobiyi 0 konumuna alsam da durum böyle. Enerjisini komple kesip tekrar verdikten sonra yine normal çalışıyor. Ana kartı kendi çabamla tamir etim. Besleme entegresi olan FSD210 arızalıydı.Ayrıca kurumuş olma ihtimaline karşılık beslemede göze çarpan 4.7uF 400V kondastörü de değiştirmiştim. Fakat bu sefer 15 dk çalıştıktan sonra FSD210, 10ohm 1w direnç yandı ayrıca devre üzerindeki beyaz renkli bobin uçlarında ki direnç 10ohm ken şimdi 5 ohm direnç görünüyor sanırım yandı başka sağlam bir kart ile çalıştırdıö bu sefer 5 dk sonra aynı arızayı verdi aynı elemanlar burdada yandı ekran ve kombi tamamen kapandı. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ediyorum...
Saygılarımla

piyasadaki sorun da bu zaten herkes her işi kendi yapmaya çalışıyor halbuki kart arızalı kombiye yeni kart takmadan voltaj ölçülür pompa fan vs konrtol edilir ondan sonra yeni kart takılır birde fsd entegresini lehimlerken bir yanlış yapsan cihaza taksan gaz valfi fandan önce açar kombi gümmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

53 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:47:19 

demirdöküm hk 24 marka kombi 2 sene sorunsuz çalıştı ve şimdi petekleri ısıtmıyor 60 derecede petekler kendilerinin zor ısıtıyor tesisat suyunu boşaltıp tekrar doldurduk peteklerin havasını aldık bütün petekler aynı ısınmıyor ve kombinin çalışma süresi kısaldı dinlenme süresi arttı bunun nedeni ne olabilir değerleri yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ev ısınmıyo 3 kere servis geldi sorunu bulamadı

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:49:54 

böyle şeymi olur demekki bir sorun var cihaz neva değilmi yapılamayacak neyi var ki

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:51:45 

BİRDE ARKADAŞLAR KONUYA TECAVÜZ EDEN ARKADAŞLAR OLMUŞ BOŞ BOŞ MEŞAJLAR YAZMAYIN 3 DERECE ISITTI 5 DERECE SAPTI DİYE MESAJ KALA BALIĞI YAPMAYALIM LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 20 Aralık 2012; 23:52:19 >

53 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:54:53 

geri dönüş filtresi tıkalıdır dedi bi arkadaş onu da bulamadım bizimkinde yok galiba

0

Ekteki dosya (1)

2242 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:56:24 

evet yok cihazın milenium plus modeli

53 Mesaj
21 Aralık 2012; 0:01:35 

peki nasıl halledebiliriz bu problemi ?

2946 Mesaj
21 Aralık 2012; 9:45:16 

sorum biraz geride kaldı. genleşme tankına kendi imkanlarım ile hava basabilir miyim acaba?

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift

68 Mesaj
21 Aralık 2012; 11:07:42 

Evet bende aynı sorundan muzdaribim. Demirdöküm Kalisto kombimin genleşme tankına hava basmam gerekiyor.
Genleşme tankına hava basılırken basıncını görebileceğimiz bir göstergesi varmıdır? Aksi halde güvenilir bir ölçüme ihiyacımız olacak.
Bu basınç miktarı markalara göre değişir mi?

13 Mesaj
21 Aralık 2012; 15:14:04 

Kombi Genleşme Tankları genel olarak 0.8 bar ile 1 bar arasıdır ( duvar tipi kazan sınıfındakiler farklılık gösterir ) oto lastiğine hava basar gibi havayı basıp dijital bar ölçerle ölçmeniz gerek kombiniz sorunsuz çalışacaktır FAKAT emniyet ventilinden birkaç kez genleşmeden dolayı su atarsa emniyet ventilide değişmesi gerekebilir Nokta

Son Model Mercedes Alamıyorsanız Son Model BUDERUS Kombi Alın Nede Olsa Kombinin Mercedes'i -- ISISAN SERVİS

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2012; 16:21:03 

Demirdöküm kombim var.Sabah kalktığımda kombinin tamamen kapandığını gördüm.Bar değeri bayağı düşmüş bende vanadan doldurdum 2ye kadar.Ama

kombide hiç bir hareket yok.Açılmıyor yani.

508 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

@Kombiustası dün soru sormuştum bugünde servis gelip baktı. ECA Confeo cihaz ilk çalıştırıldığında ve kapanıp tekrar devreye girdiğinde yeniden ateşleme yaptığında cihazdan gaz kokusu geliyor 1-2 sn sonra kayboluyor cihaz çalışırken ve durduğu anda kesinlikle koku falan yok. Açık balkonda kapalı dolap içinde. Servis geldi açtı bütün bağlantıları sabunladı kaçak sızıntı yok dedi gitti. Peki niye bu koku geliyor gaz daha öncemi devreye giriyor sonramı çakmak yanıyor yani olay 1-2 sn sürüyor ama cihazda bir sorun görülemedi. Servis dış mantoyu açıp kontrol etmişti acaba o açık diyemi onlar kokuyu alamadılar bilemiyorum. Servisten sonra yine baktım yine o kokuyu geliyordu çok az bir gaz kokusu kombinin altından dışarı çıkıyor ne olabilir neden bu koku var.

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür.
Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

508 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:58:12 

quote:

Orijinalden alıntı: asi--

geri dönüş filtresi tıkalıdır dedi bi arkadaş onu da bulamadım bizimkinde yok galiba

Bizim rahmetli baymak wolf cihazın bağlantısına benzettim ondada filtre yoktu. Birde sökmeye gelen eleman abi bunun içindeymiş galiba demezmi. Cihaz 7 senede kendi kadar masraf çıkardı sonra pert oldu bence nedeni bu filtre olayındandır. O zaman Baymak servisi şimdi yeni aldığım cihazında servisi merkeze dedim bu adamları bana göndermeyin gerekirse pendikten gelsin iki katı servis yazsın onlardan asla bir daha hizmet almıyorum. Sizde mutlaka vana ve filtre taktırın tesisat suyu kirlenince sorun oluşabilir.

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür.
Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

13 Mesaj
21 Aralık 2012; 17:18:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Süvari

Demirdöküm kombim var.Sabah kalktığımda kombinin tamamen kapandığını gördüm.Bar değeri bayağı düşmüş bende vanadan doldurdum 2ye kadar.Ama

kombide hiç bir hareket yok.Açılmıyor yani.

Eğer cihazın elektrik beslemesinde problem yoksa bar düşmesiyle alakalı bir arıza değildir cihazın LCD (ekran) göstergesi veya LED ( ışıklı gösterge) ışık veya çalıştığına dair bir belirti yoksa kart üzerindeki sigortaları atmış olabilir

Son Model Mercedes Alamıyorsanız Son Model BUDERUS Kombi Alın Nede Olsa Kombinin Mercedes'i -- ISISAN SERVİS

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2012; 17:20:27 

quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyTek

Eğer cihazın elektrik beslemesinde problem yoksa bar düşmesiyle alakalı bir arıza değildir cihazın LCD (ekran) göstergesi veya LED ( ışıklı gösterge) ışık veya çalıştığına dair bir belirti yoksa kart üzerindeki sigortaları atmış olabilir

Peki bunu benim çözme ihtimalim var mı Şu an

13 Mesaj
21 Aralık 2012; 18:54:52 

Valla işi bilen çözer eğerki elektrik veya elektronikten bir ustalığınız varsa çözersiniz sanırımki yok en iyisi YETKİLİ SERVİS'e başvurmak

460 Mesaj
21 Aralık 2012; 20:31:50 

ark selamlar
yaklasık 15 yıldır kullandıgımız vaillant kombimiz su eksiltiyor
tesisatta kacak yok baktık buyuk ihtimal genleşme tankı diye dusunuyorum
servisi aradım yarın gelicekler telefondaki cagrı merkezindeki görevli kişiyede durumu söyledim
"lütfen yanlarında bir genleşme tankıda bulunusun dedim" oda bana "genleşme tankı arızası ise sizin kombiyi duvardan söktürmeniz gerekli" dedi dedimki arızalı parcayı siz değiştircekseniz sizin sökmeniz gerekmezmi dediğimde hayır dediler bana garip geldi. bu sekil demidir işleyiş
2 .side kombi eskidi değiştirsek uzatılmış garanti yeniye aktarılırmı dediğimde aktarılıyor ama tavsiyem buyuk bir durum olmadıkca bu kombiyi kullanın yenilerdeki malzeme kalitesi bu cihazlardaki kadar kaliteli değil dedi
bu da dogrumudur ?

53 Mesaj
21 Aralık 2012; 23:49:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bamsi_beyrek

Bizim rahmetli baymak wolf cihazın bağlantısına benzettim ondada filtre yoktu. Birde sökmeye gelen eleman abi bunun içindeymiş galiba demezmi. Cihaz 7 senede kendi kadar masraf çıkardı sonra pert oldu bence nedeni bu filtre olayındandır. O zaman Baymak servisi şimdi yeni aldığım cihazında servisi merkeze dedim bu adamları bana göndermeyin gerekirse pendikten gelsin iki katı servis yazsın onlardan asla bir daha hizmet almıyorum. Sizde mutlaka vana ve filtre taktırın tesisat suyu kirlenince sorun oluşabilir.

taktıralım şu an ki arıza nasıl giderilir kim giderebilir servisi yapamıyor :( ah bi yapılmasa 30 filtre 27 vana taktırcam

142 Mesaj
22 Aralık 2012; 3:39:25 

quote:

Orijinalden alıntı: asi--

taktıralım şu an ki arıza nasıl giderilir kim giderebilir servisi yapamıyor :( ah bi yapılmasa 30 filtre 27 vana taktırcam

kardeşim senin sorunun çözümü petek temizliği yaptıracaksın reglaj ayarı yaptıracaksin ve bunları yaptırdıktan sonrada bir tane filitre takacaksın ama unutma sarı filitre o plastıklerden değil plastik filitreler su geçişini daralttığı için sirkülasyonda biraz sıkıntı yapabiliyor o yüzden sarı filitre taktır bence bu sorununu bu şekilde halledebilirsin ve servis sadece sana kombiyle ilgili bilgi verir tesisatla ilgili bilgi vermez..

13 Mesaj
22 Aralık 2012; 11:38:29 

quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

ark selamlar
yaklasık 15 yıldır kullandıgımız vaillant kombimiz su eksiltiyor
tesisatta kacak yok baktık buyuk ihtimal genleşme tankı diye dusunuyorum
servisi aradım yarın gelicekler telefondaki cagrı merkezindeki görevli kişiyede durumu söyledim
"lütfen yanlarında bir genleşme tankıda bulunusun dedim" oda bana "genleşme tankı arızası ise sizin kombiyi duvardan söktürmeniz gerekli" dedi dedimki arızalı parcayı siz değiştircekseniz sizin sökmeniz gerekmezmi dediğimde hayır dediler bana garip geldi. bu sekil demidir işleyiş
2 .side kombi eskidi değiştirsek uzatılmış garanti yeniye aktarılırmı dediğimde aktarılıyor ama tavsiyem buyuk bir durum olmadıkca bu kombiyi kullanın yenilerdeki malzeme kalitesi bu cihazlardaki kadar kaliteli değil dedi
bu da dogrumudur ?

Bence Vailant Call Center saçmalamış hiçbir servis genleşme tankı için müşteriye cihazı söktürmez duymadım görmedim sadece buradan okudum :)

269 Mesaj
22 Aralık 2012; 14:43:14 

Merhaba arkadaşlar,

Viesmann Vitodens 100W WB1A kombi sahibiyim. Gece çalışan kombi sabah kalktığımda ısıtmıyordu , fan sürekli çalışıyordu ve ekranda FA hatası veriyordu.

FA -

Burner in fault mode Blower not at stand-still (blower must be in stand-still when in standby mode) -

Check the blower, check the blowercables, check the blower control.Press “Reset”.

Kombiyi arızadan çıkarıp kapatıp açıyorum ama fan durması gerekirken sürekli çalışıyor.

Aradığım tüm servisler ise belki yarın belki pazartesi hizmet verebileceklerini söylüyorlar. 8 aylık kızım var. benim yapabileceğim birşey var mı acaba??
Teşekkürler

30 Mesaj
22 Aralık 2012; 17:21:37 

quote:

sizin sorununuz yine üç yollu vana gibi duruyor üç yollu vana grubu tam ortada kalmış durumda hem plaka eşanjöre sıcak su gönderiyor hemde peteklere üzgünüm yine aynı sorunla karşı karşıyasınız. bu birinci sorununuz ikinci sorununuz konusunda ise ayrıntı isteyeceğim su basıncı kombi çalıştığı zamanmı yükseliyor yoksa durduğu zamanda yükselmeye devam ediyormu. eğer çalışıyorken yükseliyor durduğunda düşüyor ise genleşme tankınızda sorun var ya havası bitmiş yada mebranı patlak. yok eğer durduğu yerdede su yükselmeye devam ediyorsa o zaman plaka eşanjörünüzde kılcal bir catlak v ar ve şebeke suyu kalorifer suyuna karışarak basıncı yükseltiyor bunun caresi ise plaka eşanjörü değiştirmektir.....

saygılar kolay gelsin......

Arkadaşlar merhaba,
"ısıtma sorunları" sağolsun cevapladı. Ama üç yollu vana gurubundaki sorun ne kadar maliyet çıkarır. Birde, bar sorunu ile ilgili ayrıntı verecek olursam, normalde 1,5 olan basınç sürekli sıcak su kullanımı (duş vs.) ile birlikte 2,0-2,5 basınç arasına geliyor. Sıcak su kapatıldığında ise normal basınca geri geliyor. Bu genleşme tankındaki bir sorun mudur?
Yardımcı olursanız sevinirim.
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

..:: YAMANOĞLU ::..

53 Mesaj
22 Aralık 2012; 23:22:29 

quote:

kardeşim senin sorunun çözümü petek temizliği yaptıracaksın reglaj ayarı yaptıracaksin ve bunları yaptırdıktan sonrada bir tane filitre takacaksın ama unutma sarı filitre o plastıklerden değil plastik filitreler su geçişini daralttığı için sirkülasyonda biraz sıkıntı yapabiliyor o yüzden sarı filitre taktır bence bu sorununu bu şekilde halledebilirsin ve servis sadece sana kombiyle ilgili bilgi verir tesisatla ilgili bilgi vermez..

ama bi anda bu böyle oldu ve tüm peteklerde aynı problem var sarı filtre dediğiniz nedir

40 Mesaj
22 Aralık 2012; 23:42:24 

Ariston Clas 24FF kombi kullanıcısıyım, ıcındekı wilo marka pompa bazı zamanlar ses cıkartıyor ama ısınmada problem yok, yeni pompa ne kadardır?

142 Mesaj
23 Aralık 2012; 0:44:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Maverick55

Ariston Clas 24FF kombi kullanıcısıyım, ıcındekı wilo marka pompa bazı zamanlar ses cıkartıyor ama ısınmada problem yok, yeni pompa ne kadardır?

yeni pompa ortalama 200 tl civarında ama ısınmanda sorun yoksa neden değiştiriyorsun onu anlamadım ses çokmu rahatsız edici?

1 Mesaj
23 Aralık 2012; 15:59:27 

Benim kombim ateslemede sorun var heralde kombi isitmsya gectikten sonra birdaha devreye girmiyor nefeni ne olalbilir...

4757 Mesaj
23 Aralık 2012; 16:57:56 

İyi akşamlar aşağı yukarı 3 aylık Ferroli kombimiz 2 gündür ikide birde A 03 hatası vermeye başladı.Ve ne sıcak su veriyor musluklara ne de petekler ısınıyor.Cihazı reetleyince düzeliyor ama bir süre sonra tekrar oluyor.Çok sinir bozucu.Servis çağırmadan önce benim yapabileceğim bir şey var mı acaba?

39 Mesaj
23 Aralık 2012; 21:41:08 

Demirdöküm kalisto CC hatası veriyor (dış hava sensörü hatası) servis mi çağırmam gerekiyor ?ve ne kadar tamir maliyeti vardır..bilgi verirseniz sevinirim

asus n56Vz - lg 42LE8500 - Creative I-Trigue L3800

39 Mesaj
23 Aralık 2012; 22:03:07 

dış hava sensörü arızası banyo sıcak suyunu ısıtmasını engellermi?
kombi ilk açılışta CC haatsı veriyor kalorifer petekleri normal ıstıyor banyo sıcak suyu çok ılık akıyor ..
yardımcı olacak biri varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loaodz -- 23 Aralık 2012; 22:04:22 >

asus n56Vz - lg 42LE8500 - Creative I-Trigue L3800