Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

Orijinalden alıntı: aslanx1

Bugün kendim kombinin filtresini temizlemeye çalıştım, filtreyi sökerken kombinin içine bir süre tazyikli su gitti, şimdi kullanım suyundan sıcak su alıyorum ama peteklere sıcak su vermiyor, bir süre kurutma makinesiyle alt devreleri kuruttum ama nafile.. cihaz gb042

kartın kontrol edilmesi gerekir bana kalırsa su fışkırmasından sonra kartta sorun oluşmuş olabilir......

saygılar kolay gelsin.....

merhaba.baymak novadens extra kullanıyorum.kombim set ettiğim degerde sureklı yanıyor.ornegin 40 a yarladım 2 saat oldu hala durmadı gidiş suyunun sanırım durması için 45 olması lazım ama olmuyor en son 43 e cıktı kaldı orda.

40 Set edildiğinde bizim kombi zaten 43e gelip yakmayı kesiyor, 35e düşünce tekrar en düşük modülasyondan tekrar yanıyor yani +3/-5 aralığında çalışıyor. Bende de öyle, bir sorun yok yani. Bu arada devirdaim devam eder kombi durmaz sadece alev işareti kaybolur.

oyle olması lazım 40 derecede bir de kaç daika yanıyor sonuyor onu syleyebilir msin?inan çok mutlu olurum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bugün kendim kombinin filtresini temizlemeye çalıştım, filtreyi sökerken kombinin içine bir süre tazyikli su gitti, şimdi kullanım suyundan sıcak su alıyorum ama peteklere sıcak su vermiyor, bir süre kurutma makinesiyle alt devreleri kuruttum ama nafile.. cihaz gb042

kartın kontrol edilmesi gerekir bana kalırsa su fışkırmasından sonra kartta sorun oluşmuş olabilir......

merhaba.baymak novadens extra kullanıyorum.kombim set ettiğim degerde sureklı yanıyor.ornegin 40 a yarladım 2 saat oldu hala durmadı gidiş suyunun sanırım durması için 45 olması lazım ama olmuyor en son 43 e cıktı kaldı orda.

40 Set edildiğinde bizim kombi zaten 43e gelip yakmayı kesiyor, 35e düşünce tekrar en düşük modülasyondan tekrar yanıyor yani +3/-5 aralığında çalışıyor. Bende de öyle, bir sorun yok yani. Bu arada devirdaim devam eder kombi durmaz sadece alev işareti kaybolur.

oyle olması lazım 40 derecede bir de kaç daika yanıyor sonuyor onu syleyebilir msin?inan çok mutlu olurum

Kaç dakika yanıyor bakmadım, ama sönünce 3 dk. bekliyor sonra tekrar yanmaya başlıyor. Aslında o 3 dk nasıl uzatılır öğrenebilirsek iyi olur :).

• quote:

Orijinalden alıntı: dude de

quote:

quote:

Benim kombinin basınç göstergesi 0'da, E-10 hatası veriyor. Su basmak için altındaki vanayı döndürmeye çalışıyorum, dönmüyor, servisi aradım, çok kolay bir işlem, çok kolay bir işlem deyip durdular, ama vana dönmüyor. Kaldım böyle, perşembe günü gelecek servis. Yapabileceğim başka bir şey var mı? O su basma anahtarı neden dönmez?

Saat dönüşünün ters yönüne biraz zorlayın dönmeye başlar. 1.5 bar olunca basınç kapatın. Birde çevirmeye çalıştığınız vananın fotosunu koyarsanız, su doldurma vanası mı diye kontrol etmiş oluruz.

Döndürmeye çalıştığım bu,http://i1151.photobucket.com/albums/o626/dudedede/2012-12-10181549.jpg

ama zorlasam da dönmüyor.

Evet vana o, birde onun yanında bir talimat var o nedir. Eğer su doldurma vanası ile alakalı ise, önce aşağı çekin sonra çevirin diyor anlayabildim kadar ile pek net gözükmüyor resimde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaç dakika yanıyor bakmadım, ama sönünce 3 dk. bekliyor sonra tekrar yanmaya başlıyor. Aslında o 3 dk nasıl uzatılır öğrenebilirsek iyi olur :).

abi parametreleri verdik millete dövüş kavga yalvar yakar aldık ama kimse deneme yapmıyor ki.ekonomik ısınmak isteyen kimse yok bence.sonra herkes cok sesli calısıyor çok yakıyor die dert yanıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

abi parametreleri verdik millete dövüş kavga yalvar yakar aldık ama kimse deneme yapmıyor ki.ekonomik ısınmak isteyen kimse yok bence.sonra herkes cok sesli calısıyor çok yakıyor die dert yanıyor

Aslında ben 3 dk beklme süresini PM28 den uzatmayı denedim oradaki 3 değerini 6 yaptım ama yinede 3 dk sonra devreye girdi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aslında ben 3 dk beklme süresini PM28 den uzatmayı denedim oradaki 3 değerini 6 yaptım ama yinede 3 dk sonra devreye girdi.

harika eline saglık onun işimize yaramadıgımız gorduk.abi her sey pm18 de bitiyor o kadar söyleyeyim.bizde o deger 13 benim kombim artık sonuyor.onu yuksettim şimdi bekleme yanma süresini ayarlamaya calısyorum ama kombinasyon cok fazla paylassak herkes toplansak da su kombinasyonları harika olur.o değeri 7 ya da 5 derece artırarak aynı derecelerde git ve yanma ve sönme sürelerinin değiştiğini grceksin

• quote:

quote:

quote:

Benim kombinin basınç göstergesi 0'da, E-10 hatası veriyor. Su basmak için altındaki vanayı döndürmeye çalışıyorum, dönmüyor, servisi aradım, çok kolay bir işlem, çok kolay bir işlem deyip durdular, ama vana dönmüyor. Kaldım böyle, perşembe günü gelecek servis. Yapabileceğim başka bir şey var mı? O su basma anahtarı neden dönmez?

Saat dönüşünün ters yönüne biraz zorlayın dönmeye başlar. 1.5 bar olunca basınç kapatın. Birde çevirmeye çalıştığınız vananın fotosunu koyarsanız, su doldurma vanası mı diye kontrol etmiş oluruz.

Döndürmeye çalıştığım bu,http://i1151.photobucket.com/albums/o626/dudedede/2012-12-10181549.jpg

ama zorlasam da dönmüyor.

su doldurma vanası o zaman zaman biraz sertleşir o mavi vanayı aşağı doğru çekersen bir kaç santim aşağı inecektir sonra normal bir musluk açar gibi zorlayacaksın yada kombiye alttan baktığında saat yönünün tersine doğru çevireceksin bir iki tur çevirsende bazen yetmeyebilir su sesi duyana kadar çevir açılmıyor diye bi şey yok yönünü doğru belirlersen zorlayacaksın kırılacak diyede korkma 25/30 tl lik bir parçadır. ama dediğim gibi çevirme yönünü iyi tespit et alttan yukarı doğru bakarken saat kadranına bakıyormuş gibi düşün ve saat yönünün tersine çevir....

saygılar kolay gelsin.......

• yeni bir eve taşındım baymak energy fi 240 r marka kombi var ev sahibi ne zaman kombi bakımı yapıldığını bilmiyor peteklerimin yarısı soğuk yarısı sıcak ayar düğmesini yükseltiyorum yaklaşık 3-4 dakkika sonra faal hale geliyor muhtemelen filtrelerde tıkalı bakımını nasıl yapabilirim yada peteklerdeki suyu boşaltmammı gerekiyor lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: latif2

yeni bir eve taşındım baymak energy fi 240 r marka kombi var ev sahibi ne zaman kombi bakımı yapıldığını bilmiyor peteklerimin yarısı soğuk yarısı sıcak ayar düğmesini yükseltiyorum yaklaşık 3-4 dakkika sonra faal hale geliyor muhtemelen filtrelerde tıkalı bakımını nasıl yapabilirim yada peteklerdeki suyu boşaltmammı gerekiyor lütfen yardım

Oncelikle kombinin altindaki vanalari kapayin.o vanalarda pislik tutucu var onu temizleyin.yapabilirseniz petekleri banyoya goturup ustten hortumla tazyikli su veril alttan cikartin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yeni bir eve taşındım baymak energy fi 240 r marka kombi var ev sahibi ne zaman kombi bakımı yapıldığını bilmiyor peteklerimin yarısı soğuk yarısı sıcak ayar düğmesini yükseltiyorum yaklaşık 3-4 dakkika sonra faal hale geliyor muhtemelen filtrelerde tıkalı bakımını nasıl yapabilirim yada peteklerdeki suyu boşaltmammı gerekiyor lütfen yardım

filitre temizliği yapmak için kalorifer devresindeki basıncı düşürmeniz gerekmektedir bunu unutmayın yoksa içerisindeki 1.5 bar basınç kombinizin içine doğru gelip kartınıza ve elektronik devrelere zarar verebilir aynı şekilde soğuk kullanım suyu vanasını kapattıktan sonra dahi evin her hangi bir yerinden sıcak su musluğunu açarak hatta bulunan basıncı alın ve filitreleri söküp temizleyin daha sonra peteklerinizin alt ve üst vanalarını kapatarak peteklerinizin içindeki suyu boşaltın ve yerinden sökerek banyoya götürün orda peteğinizin üst tarafında bulunan yerden basınçlıı su vererek alt taraftaki suyun çıktığı yeri parmağınızla kapatıp tekrar salın bu içerideki basıncı arttırıp pisliklerin bir hatmeyle yani sert bir şekilde dışarı atılmasını sağlayacaktır daha sonra aynı hortumla peteklerin içlerinede su tutup içeride bulunan tozu pisliğide temizleyip yerine takın vana rekorlarının iyice sıkıldığından emin olduktan sonra sisteme su vermeye başlayın bu esnada peteklerinizin havasını tek tek alın her şey bittikten sonra kombinizi çalıştırıp sistemin çalışıp çalışmadığnı kontrol edin....

• quote:

ama bu saydığım şeylerden önce sorununuz filitrelerden olup olmadığını test etmeniz gerekmektedir bunun için kombinizi çalıştırın tercihen 60 derce de sonra sıcaklık göstergesine bakın kombi çalışırken 60 ve üstü dereccelere gelip kombi söndükten kısa bir süre sonra eğer bu derece çok hızlı bir şekilde aşağı düşüyorsa evet sorun mutlak sülkülasyon sorunu bunun da en belirgin olanı filitre tıkanıklığı ve tesisat tıkanıklığıdır.

• merhaba

ECA confeo kombi cihaz ısıtma yapmıyorken fazlaca uğuldama sesi gelmeye başladı çalışmadığı anlarda sürekli uğulduyor ayrıca çalışma sesinde de artma var neden olabilir acaba?

Teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacaktı.
    Petek temizliği yaptırdım. Temizlik sırasında ustalar 2 petegimin ters bağlandığını söyledi ve bağlantılarını değiştirdi .
    Kombim Suan çalışıyor fakat peteklerim çok az isiniyor. Kombiyi sonuna kadar açtığım da 30c de yanmaya başlıyor 45 saniyede 50c geliyor yaklaşık 1.5 dakikada 70 derecede sonuyor. Toplamda kombi en son ayarda 2 dk çalışıp duruyor . Aynı şekilde 2 dakika kadar bekliyor 30c iniyor ve tekrar çalışıyor . Kombi en son ayarda olduğu halde petekleri isitamiyorum. Petek temizliğinden sonra kombinin içini açıp hava yaptı deyip birşeyler kurcaladilar. Kombim viessman yaklaşık 9 senelik bir kombi benim problemim ne olabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KBD

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacaktı.
    Petek temizliği yaptırdım. Temizlik sırasında ustalar 2 petegimin ters bağlandığını söyledi ve bağlantılarını değiştirdi .
    Kombim Suan çalışıyor fakat peteklerim çok az isiniyor. Kombiyi sonuna kadar açtığım da 30c de yanmaya başlıyor 45 saniyede 50c geliyor yaklaşık 1.5 dakikada 70 derecede sonuyor. Toplamda kombi en son ayarda 2 dk çalışıp duruyor . Aynı şekilde 2 dakika kadar bekliyor 30c iniyor ve tekrar çalışıyor . Kombi en son ayarda olduğu halde petekleri isitamiyorum. Petek temizliğinden sonra kombinin içini açıp hava yaptı deyip birşeyler kurcaladilar. Kombim viessman yaklaşık 9 senelik bir kombi benim problemim ne olabilir ?

ya tesisatta vanalar kapalı yada 3 yollu vanada bi tıkanıklık olabilir tesisat temizliği yaptiran adamlar ısıtmayı görüp dönüş borusunda sıcaklığı hissetmeden evden çıktılarsa bi daha o eve sokma onları

• baymak baksi luna cihazı açtığımda bir röle çekiyor pompa devreye girip çıkıyor bütün ışıklar 6 9 saniye aralarında çok hafif bir ışıkla yanıyordu

pompa rölesini fan rölesini değiştirdim elimde onlar vardı çalıştı bir gün sonra aynısını tekrar yapmış yengem kapatıp açmış tekrar düzelmiş bu nedir ustalar ? arıza anında ntc leri denedim düzelmedi swichleri elimle kaldırdım alevlemedi bi yerde hata var ama nedir şu an yanıyor
  • Arkadaşlar merhaba. Ben ariston genus premium 30 kullanıyorum. Kalorifer ısıtmasından yana hiçbir problemim yok fakat sıcak su ile ciddi sorun yaşıyorum. Ara ara sıcak su devreye giremiyor. Yani musluğu açıyorum fakat sıcak su devreye girmiyor soğuk su geliyor. Bir süre sonra denediğimde tamamen normal çalışıyor. Sizce problem nerdedir arkadaşlar. Su akış sensöründen bahsediliyor kireçlenme vs diye ama nasıl tamir edebilirim bilmiyorum. Teşekkür ederim.
  • quote:

kombinin içini açıp hava yaptı deyip birşeyler kurcaladilar.

kombinin havası nasıl alınıyor muş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 11 Aralık 2012; 23:43:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

quote:

kombinin içini açıp hava yaptı deyip birşeyler kurcaladilar.

kombinin havası nasıl alınıyor muş?

Kombinin içinde ki motorun ortasındaki vidayi gevşetti sıktı bunu bir kaç kere yaptı .tamam dedi kapattı gitti. Petek temizliğini de banyodaki havlu pani komple sokup sadece oradan yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

quote:

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacaktı.

ya tesisatta vanalar kapalı yada 3 yollu vanada bi tıkanıklık olabilir tesisat temizliği yaptiran adamlar ısıtmayı görüp dönüş borusunda sıcaklığı hissetmeden evden çıktılarsa bi daha o eve sokma onları

Işini doğru düzgün yapan bir usta bulmak neredeyse imkansizlasti . Telefonda konuşurken öyle yapicaz şöyle yapicaz diye anlatıyorlar eve geldiklerinde aceleyle birşeyler yapıp hemen evden çıkmaya çalışıyorlar.

• teşekkür ederim arkadaşlar filitreyi temizledim ısı normale döndü
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.