Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bakılması lazım
  • werrol kullanıcısına yanıt
    Cihaza min max gaz ayarı yapılacak düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Detaylı tesbit şart

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

Cihaza min max gaz ayarı yapılacak düzelir

Teşekkür ederim.
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    Ntc yi söktüm ölçtüm ,yerine 10k lık bir pot bağlayıp min. ayarına çektiğimde kombi durdu.Sonra ntc yi tekrar bağladım sorun yapmadı.Ama sanırım ntc bozuk arada yapmıştı.
    bakalım..
  • Ark yeni sifir eve ariston marka kombi aldim servis geldi aktif hale getirdi garantiyi baslatti mutfak yakin oldugu icin ilk sicak suyu acti su gec geldi nedenini sordum su cok hizli geliyor dedi.neyse sonra servis gitti bende diger lavabo vr banyo lari kontrol edeyim dedim.bir baktim diger yerlere cok az sicak hatta soguga yakin su geliyor.hemen servisi tekrar aradim tesisattandir dedi.sucu cagirman lazim dediler.bende sucu cagirdim kontrol etti ugrasti baya tesisatta sorun yok dedi suyu ilik geldigi icin sicak suyu yetistiremiyor arka odalara dedi.kombiyi son derecesine getirdi yine ayni mutfak acik oldugunda kombi diger yerlere sicak suyu vermiyor ama mutfagi kapatip banyo lavaboyu actigimixda cok az sicaklik veriyor.sorun sizce ne neden sifir kombi ariza versin sansa bak yaaa
    Yardimlarinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: palsak

Ark yeni sifir eve ariston marka kombi aldim servis geldi aktif hale getirdi garantiyi baslatti mutfak yakin oldugu icin ilk sicak suyu acti su gec geldi nedenini sordum su cok hizli geliyor dedi.neyse sonra servis gitti bende diger lavabo vr banyo lari kontrol edeyim dedim.bir baktim diger yerlere cok az sicak hatta soguga yakin su geliyor.hemen servisi tekrar aradim tesisattandir dedi.sucu cagirman lazim dediler.bende sucu cagirdim kontrol etti ugrasti baya tesisatta sorun yok dedi suyu ilik geldigi icin sicak suyu yetistiremiyor arka odalara dedi.kombiyi son derecesine getirdi yine ayni mutfak acik oldugunda kombi diger yerlere sicak suyu vermiyor ama mutfagi kapatip banyo lavaboyu actigimixda cok az sicaklik veriyor.sorun sizce ne neden sifir kombi ariza versin sansa bak yaaa
    Yardimlarinizi bekliyorum

class egis bs vs bazı modellerde böyle bir kronik sorun mevcut servisi ara

• Servisi aradim yarin gelecekler tekrardan.nasil bir sorun hocam ins uzun surmez sorun yaparlar hemen.sacma bir sorun.simdi kombiyi max seviyeye getirdim sicakligi mutfagi bile tam isitmiyor diger yerleri isitmamasi normal geldi bana.hayir anlamadigim servis geldiginde mutfak bende dokundum gayet guzel isitmisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

teşekkürler.
    Ntc yi söktüm ölçtüm ,yerine 10k lık bir pot bağlayıp min. ayarına çektiğimde kombi durdu.Sonra ntc yi tekrar bağladım sorun yapmadı.Ama sanırım ntc bozuk arada yapmıştı.
    bakalım..

Pot baglamak yerine ntc yi olcmek daha mantikli değil mi potla ayar yaparsan illaki kapanir durduk yere calisan kombide tek sorun bence ntc olamaz kombideki muhtelif swicleri kontrol etmek lazim.

• Benim soruna yorum yapacak ustalar yok mu acaba

• türbinbakım T kullanıcısına yanıt
    Doğru aslında da piyasada ki ustalara güvenmiyorum artık. Bana denk gelenlerin hepsi standart bir kaç bişi öğrenip elinde çantayla iş yapan tipler. Yetkili servisi tam kazıkççı. Zorla kombi tamircisi yapacaklar insanı.
    Ntc yi araştırdım honeywell in ve ısı direnç değişimi gösteren eğriye göre normal gibi.
    Ama seri nosu orijinali ile son 4 rakamı farklı. Bulamadım bu farkın neyi gösterdiğini.
    Bakalım gene çalışırsa kendi kendine usta!!! bulucaz.

• arkadaşlar hayırlı forumlar bende demirdöküm aden kombim var sıcak su ayarım 2 kademede 40 derecede ayarlı ama sıcak suyu actıgım zaman aşırı ısınıyor haşlama oluyoruz suyun altında kombiye baktıgım zaman 60 ile 70 dereceye kadr cıktıgını görüyorum daha önce böyle bir sorun yoktu acaba sorunum neyden kaynaklanıyor.
  • Crematex kullanıcısına yanıt
    Cihazın termistörü deyişip modulasyon ayarı yapılacak düzelir

• merhaba,
    benim sorunum kombi ile ilgili değil ama belki bi fikir verebilirsiniz.

eve alınan ocağa doğalgaz borusu yetişmediğinde nasıl bir çözüm olabilir? (flexi)
    uzunu ile değiştirmek çok zor olacak, takılan yeri dolapların arkasında kalmış.
    servise ek yapsak dedim; kabul etmedi. sizce ek olmazmı?

• quvardci Q kullanıcısına yanıt
    1.80 cm flex piyada mevcut al kullan

• quote:

1.80 cm flex piyada mevcut al kullan

Sorun almak değil usta, değiştirmek çok zor olacak, dolapların sökülmesi gerekiyor,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalistro Kombisi F6 arasızı veriyor.Orjinali hariçinde diş hava sensörü vs. kombide bağlı değil

Sıcak Su Kalorifer ısıtmada herhangi bir sorun yok lakin ekranda sürekli F6 ibaresi mevzut nedenini bilen varmı arkadaşlar?

F6 Dıs hava sensor baglantı hatası.
  • yasinjanbert kullanıcısına yanıt
    Elk kart arızalı

• quote:

Elk kart arızalı

Elt Kart kasıt Ana kart sanırım
  • evet
  • 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.