Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bende carier marka oldukça eski bir kombi var kombiyi 60. 70 derece de çalıştirinca hiç sorun yok 40. 50 arasında çalıştırınca biraz su eksiltiyor günde 0.10 bar gibi. Ama 30 decede komple 0 a düşüyor su basıncı. Kapalı durumdada aynı 2-5 saat arası doldurduğum su boşalıyor 2 bar dan 1 in altına düşüyor. Neden olabilir sürekli su doldurmaktan bıktım. Yazın bakım ve kaçak kontrollerini yaptırdım. Gecen kış kiracı memnundu ben geçtim eve böyle bir problem ortaya çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratgem kullanıcısına yanıt
    Tesisatta kaçak yoksa genleşme tankı arızalı

• quote:

Orijinalden alıntı: qafur10

hava fani temizliyini kontrol et , ana esenjoru tozdan temizle ariza devam etse elektronik karta problem var

aslında elimde yedek kart var,yeni tamir ettim. onu takıp deneyeyim olmazsa.. bu ana esenjor nerede tam olarak ona da bakayım olmazsa.
  • Viessman vitopend 100 kombimiz var. Dun sicak suyu actigimda ateslemeden 5-6 sn sonra katur kutur ses gelip ateslemeyi kesiyor. Kalorifer devreye hic girmiyor. Bugun servis geldi pompa arizali dedi. İscilikle 350 tl istedi. Bende dusuniim dedim. İnternetten baktim 150-200 arasi wilo kombi pompasi fiyatlari var. Benim pompa asagidaki resimdeki pompa. Ancak internetten baktigim wilo pompalarla degerler orturmuyor. Neye dikkat edilmeli acaba?
    Bu mesaja eklenen görseller:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz Alper -- 16 Şubat 2016; 17:52:23 >

• orjinal var 270 tl birde kafayı sökmen lazım kanalı incemi genişmi 2 tip var
  • Kafayi ben sokebilirmiyim, cok alengerli degildir degilmi ustam?

• quote:

Orijinalden alıntı: y.alper

Kafayi ben sokebilirmiyim, cok alengerli degildir degilmi ustam?

4 adet 5 allen vida suyu boşaltıp
  • Üç seneden beri Classic Condense ve FR10 kullanıyorum. Bugüne Kadar hiç bir problemim de olmadı. Bakımını da yetkili servise yaptırıyorum.
    Dün sabah benim FR10 hata verdi. Verdiği hata kodu : 01E
    Anlamı : Isıtma cihazı artık bilgi göndermiyor.
    Diğer anlamı : Yanlış bus üyesi bağlanmış
    Problem ne olabilir. Ya da ne yapmak lazım?

Isıyı 22,5 e çekiyorum. O gene 24 dereceye kadar ısıtıyor. Oda termostatını dinlemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atalay35

Üç seneden beri Classic Condense ve FR10 kullanıyorum. Bugüne Kadar hiç bir problemim de olmadı. Bakımını da yetkili servise yaptırıyorum.

Isıyı 22,5 e çekiyorum. O gene 24 dereceye kadar ısıtıyor. Oda termostatını dinlemiyor.

cihazı şalterden aç kapa eşleşsin termostat düzelir
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bende baymak falke kombi var, musluktan sıcak su gelmiyor, bir hata mesajı da vermiyor. Şöyle bir durum var bir de. Musluğu açıyorum sıcak su gelsin diye ancak soğuk geliyor fakat kaloriferler çok sıcak oluyor, kalorifer modu kapalı olmasına rağmen.
    Karışmış sanırım, ters veriyor, ancak sadece kaloriferi açtığımda yine sadece kaloriferi ısıtıyor. Musluk suyunu sıcak yapmıyor.
    Benim yapabileceğim bir şey var mı? Servislik mi durum?

• sensörlerden biriarızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: Atalay35

Üç seneden beri Classic Condense ve FR10 kullanıyorum. Bugüne Kadar hiç bir problemim de olmadı. Bakımını da yetkili servise yaptırıyorum.

cihazı şalterden aç kapa eşleşsin termostat düzelir

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: kombiustasy

quote:

Orijinalden alynty: Atalay35

Üç seneden beri Classic Condense ve FR10 kullanyyorum. Bugüne Kadar hiç bir problemim de olmady. Bakymyny da yetkili servise yaptyryyorum.
    Dün sabah benim FR10 hata verdi. Verdi?i hata kodu : 01E
    Anlamy : Isytma cihazy artyk bilgi göndermiyor.
    Di?er anlamy : Yanly? bus üyesi ba?lanmy?
    Problem ne olabilir. Ya da ne yapmak lazym?

Isyyy 22,5 e çekiyorum. O gene 24 dereceye kadar ysytyyor. Oda termostatyny dinlemiyor.

cihazy ?alterden aç kapa e?le?sin termostat düzelir

Üstadym ilgilendi?in için Çok te?ekkür ederim.

Hem kombini ?alterini açyp kapadym hemde komple elektri?i keserek denedim ama olmady. Bugün daha öncede denemi?tim.
    Sycakly?y 22,5 dereceye ayarlyyorum. Termostat 23,5 ta duruyor ?u an. Kombiyi açty?ym anda biraz çaly?yp durmasy lazym dü?ük dereceye ayarly oldu?u için. Ama durmuyor 24 dereceye çykyyor.
    Petekleri kapatyyorum kombiden.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atalay35 -- 17 Şubat 2016; 22:03:21 >

• hocam demirdöküm kombinin basınçı düştü su basmaya çalıştığımızda vanayı açınca su basılmıyor. Sorun nedir ne kadar tutar?
  • basınç yetersiz veya musluk kilitlenmiş
  • Merhaba, herkese selam.

Benim kombim bacalı İhlas marka. İyi çalışıyordu. Kombiyi sadece akşamları yakıyorum. Dün akşam kombiyi açtığımda kalorifer sisteminde ateşleme oldu. 10-20 saniye alev sesleri geldi. Sonra söndü. Daha önceden yeşil renkli ısı gösterge lambaları artarak yanardı ama şimdi hiç biri yanmadı. Peteklere sıcak su gitmedi. Kombi açıkken devir dayım pompası çalışma sesi sürekli duyuyorum. Su basıncı normal. Bir kaç yıldır sadece 2 petek yakıyordum ve hiç sorunum yoktu. Dün akşam denemek için diğer petekleri de açtım. Sonra kombi kesik kesik yanmaya başladı. Daha uzun yanıyordu ve peteklere sıcak su gelmeye başladı. Bu sefer 1-2 dakika sonra yine söndü ve yanmadı. Birkaç dakikada bir yanmaya çalışıyor. Alev alıyor ama hemen1-2 saniyede yine sönüyor.

Sabah aynı şeyi yaptım yarım saat aynı durumda çalıştı. Petekler çok sıcaktı. Sanki ısı sensörü çalışmıyor ve sürekli çok sıcak suyu kaloriferlere gönderiyor. Petekler sıcaktı. Isı ayarını düşürsem de yükseltsem de ısı değişmiyordu.

Sıcak su (banyo için) çalışıyor ve sorun yok. Burada da yeşil lambalar eskisi gibi yanmıyor. Kırmızı lamba (arıza) yanmıyor. Sorun yok gibi görünüyor. Kombi altına elimi uzattım, sanırım üç yollu vanaydı, çok sıcak ve el değmiyor. Pencereyi açtım oksijen için ama değişen bir şey olmadı.

Bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Mahalleden servis çağırdığım zaman "tama abi çözdük" diyorlar, 450 TL veriyorum. sonra yine aynı durum olunca, gelen servis başak bir şey olmalı yine ücret isterim diyor. İhlas için yetkili servis ise yok. İşin ehli var ama bulmak gerçekten güç.

Birisi kombinin akü şalterinin arızalı olmuş olabileceğini söyledi. Bunu nasıl test edebilirim bilmiyorum.

Teşekkür ederim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanoglu2 -- 18 Şubat 2016; 11:50:26 >

• dostum cihaz yapılamayacak bir cihaz değil 3 yollu motoru kilitlenmiş fakat ankarada bu cihazda anlayan insan bulmak zor cihazı deyiştir
  • Teşekkürler Kolay gelsin
    anlkombi
  • hocam öğrenci evinde kalıyoruz ariston uno modeli kombimiz var sıcak su gelmiyor ama peteklere sıcak su geliyor servis çağırdık sirkülasyon motoru , akış şalteri,genleşme tankı bozulmuş dedi motor için 375 tl genleşme tankı için 200 tl akış şalteri için 130 tl dedi bu fiyatlar nasıldır hocam internette motora baktım 150 tl ye var genleşme tankı 50 tl akış şalteri 20 tl ye vardı bunların güvenirliği konusunda yorumun nedir ? sıcak su arızası bunlardan olabilir mi ? pompa wilo marka bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_beko_x -- 19 Şubat 2016; 12:27:05 >
  • merhaba.
    Protherm lynx 23 btve kombimde kırmızı ışık yanıp sönüyor ve sıcaklık seviyesi full görünüyor.
    *.Kombiye enerji verdiğimde sıcaklık seviyesi full yani aşırı sıcak görünüyor.
    *.Kırmızı ısık yanıp sönüyor.
    *.kombi bu şekilde bekliyor.
    yardımcı olabilirseniz sevinirim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tknsyn -- 19 Şubat 2016; 12:49:06 >

• aşırı ısınma limit termostatından olabilirmi diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.