Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kombi ustası arkadaşım kombi baymak novadens extra ön panel oturduğum odada panel üzerinde oda sıcaklığı ile yanına astığım termometre farklı gösteriyor biri panel 20 termometre 23 gösteriyor arıza mı var acaba yada farklılık gösterir mi birde bu kombilerde istenilen sıcaklığa ulaştığında burolür ateşlemeyi kesiyor ancak pompa hiç susmuyor devamlı çalışıyor aydınlatırsan sevinirim bu kombiyi aldığıma pişman olmaya başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASRIN32 -- 11 Kasım 2012; 15:01:00 >
  • Sevgili ustalar merhaba.. Demirdöküm 275 hermetik şofbenim f5 arızası veriyor ve suyu ısıtmıyor. Son günlerdeki aşırı yağmurlardan olabilir diyerek baca bağlantısını söktüm ve tahmin ettiğim gibi bacanın dış borusunun alt tarafında su abirikntisi vardı. Şofbenin ise salyangoz fanında su damlacıkları vardı. Fön makinası ile kurutma yaptım fanı kurutttum. Baca borusundaki suyu sildim. Tekrar çalıştırdım şimdi ise fan çalışmaya başladı ama su açıkken 5-10 sn sonra F5 arızası veriyor. Ürünün garantisi devam etmekte. Kendi yapabileceğim birşey var mı yoksa servisi mi çağırayım.. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

yukarıda nedenlerini yazdım

Hayırlı geceler hocam benimde 2 sorunum var.Yardımcı olabilirsen sevinirim.
    1. kombiyi 42-45 derece civarlarına ayarlıyorum.genelde en fazla 50 yi filan gösteriyo derecesi.ama bazen 73-74 lere çıkıyo kombiyi off konumuna getirip tekrar 42 dereceye filan getirince ısı düşüyor.o 73-74 derecelere gelince inmiyo.sebebi ne olabilir.Sakıncası olabilirmi patlama gibi ? denk gelince kapatıp açıyorum kombiyi ama uyurken olursa ? :( bide o 73-74 lere gelince sanki doğalgaz kullanım miktarı değişmiyo gibi sayaç dönme hızında değişiklik yok gibi ama sürekli ateşleme yapıyo sanırım.

2. sorunum ise duş alcağım zaman banyodaki bataryadan sıcak suyu açıyorum bi miktar açıkken kendiliğinden kapanıyor su.suyu az daha açınca tazzikli açılıyor.tazzikli açıldıgı için su ılık geliyo az kısınca tekrar bi anda kapanıyo su.musluk tam kapalı olmamasına rağmen :S böyle bi sorun işte bunuda çözemedim

Yardımcı olursan sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden.Allaha emanet olunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: schu-mi

Sevgili ustalar merhaba.. Demirdöküm 275 hermetik şofbenim f5 arızası veriyor ve suyu ısıtmıyor. Son günlerdeki aşırı yağmurlardan olabilir diyerek baca bağlantısını söktüm ve tahmin ettiğim gibi bacanın dış borusunun alt tarafında su abirikntisi vardı. Şofbenin ise salyangoz fanında su damlacıkları vardı. Fön makinası ile kurutma yaptım fanı kurutttum. Baca borusundaki suyu sildim. Tekrar çalıştırdım şimdi ise fan çalışmaya başladı ama su açıkken 5-10 sn sonra F5 arızası veriyor. Ürünün garantisi devam etmekte. Kendi yapabileceğim birşey var mı yoksa servisi mi çağırayım.. Teşekkürler

fanın içindeki çarkı yıkayıp oralardaki tozları bi çekseydin çalışır o alet birde kombilerdeki gibi basınç fark presostatı olmalı içinde o presost yeterli basınçı algılamadığından yapıyor arızayı

• quote:

Orijinalden alıntı: DisHekimi1986

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

yukarıda nedenlerini yazdım

Hayırlı geceler hocam benimde 2 sorunum var.Yardımcı olabilirsen sevinirim.
    1. kombiyi 42-45 derece civarlarına ayarlıyorum.genelde en fazla 50 yi filan gösteriyo derecesi.ama bazen 73-74 lere çıkıyo kombiyi off konumuna getirip tekrar 42 dereceye filan getirince ısı düşüyor.o 73-74 derecelere gelince inmiyo.sebebi ne olabilir.Sakıncası olabilirmi patlama gibi ? denk gelince kapatıp açıyorum kombiyi ama uyurken olursa ? :( bide o 73-74 lere gelince sanki doğalgaz kullanım miktarı değişmiyo gibi sayaç dönme hızında değişiklik yok gibi ama sürekli ateşleme yapıyo sanırım.

2. sorunum ise duş alcağım zaman banyodaki bataryadan sıcak suyu açıyorum bi miktar açıkken kendiliğinden kapanıyor su.suyu az daha açınca tazzikli açılıyor.tazzikli açıldıgı için su ılık geliyo az kısınca tekrar bi anda kapanıyo su.musluk tam kapalı olmamasına rağmen :S böyle bi sorun işte bunuda çözemedim

Yardımcı olursan sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden.Allaha emanet olunuz.

1. sorunun cevabını görmeden vermek çok zor kartta röle takılı kalmış olabilir kartın potans ısı düğmeleri arızalı olabilir 3 yollu vanada bi problem olabilir (limit dediğimiz alet kesmediği zaman tehlikeli işler oluşma ihtimali var allah korusun)

2.cevap bataryanın musluğundaki conta da problem olabilir su basıncı yüksek iken ısınmıyorsa NTC de problem olabilir gene üstteki sorunda belirttiğimiz 3.yollu vana da kaçırma olabilir

yani senin yapamayacağın işler var komşum

kombin modeli kaç yıllık olduğunu yazarsan daha bi açıklayıcı şeylere indirgeriz boylerinde aşırı kireçlenme bile mevcut olabilir uzak mesafede suyu iyi ısıtmıyorsa allah yardımcın olsun gelen ustanın vicdanına hürmet :S

• quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN32

kombi ustası arkadaşım kombi baymak novadens extra ön panel oturduğum odada panel üzerinde oda sıcaklığı ile yanına astığım termometre farklı gösteriyor biri panel 20 termometre 23 gösteriyor arıza mı var acaba yada farklılık gösterir mi birde bu kombilerde istenilen sıcaklığa ulaştığında burolür ateşlemeyi kesiyor ancak pompa hiç susmuyor devamlı çalışıyor aydınlatırsan sevinirim bu kombiyi aldığıma pişman olmaya başladım

önceki konularda anlatmıştım sensör töleransı 3 5 derece olur
  • quote:

Sevgili ustalar merhaba.. Demirdöküm 275 hermetik şofbenim f5 arızası veriyor ve suyu ısıtmıyor. Son günlerdeki aşırı yağmurlardan olabilir diyerek baca bağlantısını söktüm ve tahmin ettiğim gibi bacanın dış borusunun alt tarafında su abirikntisi vardı. Şofbenin ise salyangoz fanında su damlacıkları vardı. Fön makinası ile kurutma yaptım fanı kurutttum. Baca borusundaki suyu sildim. Tekrar çalıştırdım şimdi ise fan çalışmaya başladı ama su açıkken 5-10 sn sonra F5 arızası veriyor. Ürünün garantisi devam etmekte. Kendi yapabileceğim birşey var mı yoksa servisi mi çağırayım.. Teşekkürler

hortumları sök prosestata su gitmiş kurula düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN32

kombi ustası arkadaşım kombi baymak novadens extra ön panel oturduğum odada panel üzerinde oda sıcaklığı ile yanına astığım termometre farklı gösteriyor biri panel 20 termometre 23 gösteriyor arıza mı var acaba yada farklılık gösterir mi birde bu kombilerde istenilen sıcaklığa ulaştığında burolür ateşlemeyi kesiyor ancak pompa hiç susmuyor devamlı çalışıyor aydınlatırsan sevinirim bu kombiyi aldığıma pişman olmaya başladım

ben cevaplasam :S

illa termomemetreler arasında bi kalibrasyon farkı vardır ama 3 derece çok fazla bence prob yani termometrelerin ikisininde hissedicisini aynı yerde denemen lazım

örnektir :( iki probu aynı sıcaklıkta suya daldırdığında ikisidi aynı dereceyi göstermeli yada probları birbirine sıkıca bağladığında çok yakın değerler göstermelidir

sendeki termometre proplu değilse hiç uğraşma derim

ikinci dediğin evet doğru istenilen ısıya ulaşsada pompa çalışarak devirdaimini sürdürmektedir (çünkü iç ortamdaki peteklerin hepsinin ısısı aynı olup belli değere düşünce tekrardan ateşlemesi gerekir..

hatta dış hava sensörü bulunan kombiler kapalı olup üzerinde elektriği kesmediğiniz sürece belli derecelerin altına düştüğünde ve uzun süreli çalışmama tehlikesine karşı kendini kısa bir süre çalıştırmakla görevlidir

ayrıca kötü kombi yoktur bakımsız kombi kireçli Türkiye'mizin suyu dengesi elektriklerimiz ve gereksiz ustalarımız mevcuttur

• Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

1. sorunun cevabını görmeden vermek çok zor kartta röle takılı kalmış olabilir kartın potans ısı düğmeleri arızalı olabilir 3 yollu vanada bi problem olabilir (limit dediğimiz alet kesmediği zaman tehlikeli işler oluşma ihtimali var allah korusun)

2.cevap bataryanın musluğundaki conta da problem olabilir su basıncı yüksek iken ısınmıyorsa NTC de problem olabilir gene üstteki sorunda belirttiğimiz 3.yollu vana da kaçırma olabilir

kombin modeli kaç yıllık olduğunu yazarsan daha bi açıklayıcı şeylere indirgeriz boylerinde aşırı kireçlenme bile mevcut olabilir uzak mesafede suyu iyi ısıtmıyorsa allah yardımcın olsun gelen ustanın vicdanına hürmet :S

hocam cevaplar için teşekkür ederim.Kombi Yeni 2 aylık daha Baymak Falke Fx 24 Fi 7 yıl garantili.o aşırı ısınma sorunu sık olmuyorda haftada bi bazen 2 haftada bi :S
    musluk contasındada sorun olacağını sanmıyorum.çünkü soguk su normal akıyordu soguk su ile sıcak su musluklarınıda yer değiştirdim contaları yeni ve sıkı.acaba diyorumki geçen sene elektrikli şohben kullanıyorduk onun hortumu ve başlıgını direk bataryaa bağladım ondanmıdır ki?kombi için dışı metal burgulu hortummu lazım ve başlığı geniş olan metal var.bizdeki şohbenlerde kullanılan beyaz hortum başlıgıda beyaz küçük birşey.banyo o kadar önemli değilde ya kafama şu kombinin aşırı ısıtması takıldı :S daha ayrıntılı anlatıyım hocam

şimdi diyelim sigortayı açtım petek derecesini 42 ye ayarladım derken kombiden ses gelir ve ekranda alev işareti var o yanıp sönüyor normalde.petekler ısınmaya başlıyo.ekrandaki derece 48 filan olunca o ateş işareti kayboluyo.ama 73-74 dereceye geldiği zaman ateş işareti var ve yanıp sönmüyor.ateşleme sistemi tutuklulukmu yapıyor acaba.ondanmı 70 lere kadar çıkıyo ısısı :S ya kombide yeni sinir oldum :_(

• Forumdaşlar basit ve acil olmayan konularda LÜTFEN (PM) yani özel mesaj atmayınız sorunuz veya sorununuz varsa buraya yazınız vaktim oluğu sürece cevaplıyorum zaten
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Ustalar kolay gelsin, küçük bir sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim. Bosch B1 RDW 2451 kombi kullanıcısıyım. Kaloriferi 1. veya 2. kademede çalıştırmaya çalıştığımda ateşleme yapmaya çalışıp devreye girmiyor. Min. 3. kademede çalışıyor o zaman da ev fırın gibi oluyor. 3. kademeden geri düşürdüğümde yine çat-çut sesler çıkartıp ateşleme yapmaya çalışıyor, yapamıyor, böyle sürüp gidiyor. Cihazın arızası ne olabilir, ortalama fiyat ne kadardır? Teşekkürlerimle.
  • Sevgili "Kuzey" ve "Kombi ustası" teşekkür ederim.. Şofbeni önden söktüm ve dediğiniz gibi prosetata giren hortumun içinde su vardı.. Söktüm temizledim, çalışmaya başladı.. Baca borusu eğimi yere paralel gibi biraz aşağı eğmek istesem duvardaki alçıyı kırmak lazım.. Şimdi daha basit bir çözüm olurmu onu düşünüyorum..
  • quote:

Sevgili "Kuzey" ve "Kombi ustası" teşekkür ederim.. Şofbeni önden söktüm ve dediğiniz gibi prosetata giren hortumun içinde su vardı.. Söktüm temizledim, çalışmaya başladı.. Baca borusu eğimi yere paralel gibi biraz aşağı eğmek istesem duvardaki alçıyı kırmak lazım.. Şimdi daha basit bir çözüm olurmu onu düşünüyorum..

bacanın üstüne eğimli bi koruma yap 4 mm lik matkaplada duvardan 3 4 cm sonra borunun çıkışına alttan delik del ;)bacanın üstüne eğimli bi koruma yap 4 mm lik matkaplada duvardan 3 4 cm sonra borunun çıkışına alttan delik del ;)
  • benim sorunumda var vaillant akış türbini çıkartmam lazım yarın içinde çekecek herhangi bir parça kalmamış kırmak gerektiğini biliyorum fakat elim sakat kolay bi yöntem söyleyecek birileri var mı aranızda ?

edit akıllı vida saplayıp çeksem olur mu sizce elim sakat müşteriye rezil olmak istemiyorum :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K_U_Z_E_Y -- 12 Kasım 2012; 21:17:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bartu981

Ustalar kolay gelsin, küçük bir sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim. Bosch B1 RDW 2451 kombi kullanıcısıyım. Kaloriferi 1. veya 2. kademede çalıştırmaya çalıştığımda ateşleme yapmaya çalışıp devreye girmiyor. Min. 3. kademede çalışıyor o zaman da ev fırın gibi oluyor. 3. kademeden geri düşürdüğümde yine çat-çut sesler çıkartıp ateşleme yapmaya çalışıyor, yapamıyor, böyle sürüp gidiyor. Cihazın arızası ne olabilir, ortalama fiyat ne kadardır? Teşekkürlerimle.

bazı kombilerin kronik elektronik kart patonsiyomere arızası kart tamir edilecek maks 150 tl tutar
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Orijinalden alıntı: DisHekimi1986

Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

hocam cevaplar için teşekkür ederim.Kombi Yeni 2 aylık daha Baymak Falke Fx 24 Fi 7 yıl garantili.o aşırı ısınma sorunu sık olmuyorda haftada bi bazen 2 haftada bi :S
    musluk contasındada sorun olacağını sanmıyorum.çünkü soguk su normal akıyordu soguk su ile sıcak su musluklarınıda yer değiştirdim contaları yeni ve sıkı.acaba diyorumki geçen sene elektrikli şohben kullanıyorduk onun hortumu ve başlıgını direk bataryaa bağladım ondanmıdır ki?kombi için dışı metal burgulu hortummu lazım ve başlığı geniş olan metal var.bizdeki şohbenlerde kullanılan beyaz hortum başlıgıda beyaz küçük birşey.banyo o kadar önemli değilde ya kafama şu kombinin aşırı ısıtması takıldı :S daha ayrıntılı anlatıyım hocam

şimdi diyelim sigortayı açtım petek derecesini 42 ye ayarladım derken kombiden ses gelir ve ekranda alev işareti var o yanıp sönüyor normalde.petekler ısınmaya başlıyo.ekrandaki derece 48 filan olunca o ateş işareti kayboluyo.ama 73-74 dereceye geldiği zaman ateş işareti var ve yanıp sönmüyor.ateşleme sistemi tutuklulukmu yapıyor acaba.ondanmı 70 lere kadar çıkıyo ısısı :S ya kombide yeni sinir oldum :_(

çağır yetkili servisi garantili baksınlar çemkir birazda burdan bildiklerini soyle ama musluktan sıcak suyun kısılması bataryanın problemi kardeş

• Demirdöküm vinto kullanıyorum, dün kombiyi acmadan bar su seviyesini biraz yükseltim dedim 1.8 geldi bende petek'in biraz su aldım bar 1,5 düşdü... Sabah kaldım bar 1,1 düşmüş kombinin altından su vanasını acim biraz barı yine yükseltim dedim bu sefer kombi su almadı.. Kac kere deneme rağman su almadı kombi... neden su almaz bar derecesini yükseltmek icin...???
  • quote:

Orijinalden alıntı: GORELE

Demirdöküm vinto kullanıyorum, dün kombiyi acmadan bar su seviyesini biraz yükseltim dedim 1.8 geldi bende petek'in biraz su aldım bar 1,5 düşdü... Sabah kaldım bar 1,1 düşmüş kombinin altından su vanasını acim biraz barı yine yükseltim dedim bu sefer kombi su almadı.. Kac kere deneme rağman su almadı kombi... neden su almaz bar derecesini yükseltmek icin...???

sular kesikse almaz :) doldurma vanası arızalandıysa almaz gece petekler açıkken doldurdu isen çalıştığında tekrar 1.5 ve üstüne çıkıyorsa imbisat deponun havası da bitmiş sanırsam
  • ECA CONFEO PLUS ekranda o anki ısıyı göstermiyor. Basınç normal gösteriyor. Ayarlamak istediğin ısıyı normal gösteriyor. Ve arka mavi fon ışığı yanmıyor. Biligileri bekliyorum.. ...selamlar
  • önemsiz bir ayrıntı bu ayrıca ekranda gördüğün ısı değeri gerçek değer değildir sapmalar olur 5 10 derece
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.