Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .baykan yildizplus kombi ateşleme yapiyor gaz oluşuyor ve daha sonra kombi yanmaya başliyo.

10 sn ye sonra sönüyor bu arizayi 3 kez yaptiktan sonra kombi arizayi geçiyor. anakartida değiştirdik
  • iyon tutmuyor çubuk ve kablosunu kontrol et nötr fazada bak minimum gaz ayarlarıda bozuk olabilir
  • Merhabalar, evdeki Demirdöküm aden kombi genelde yanmaya başlarken yani alev alırken biraz fazla sesli ve bir anda (biraz korkutcu bir şekilde) alev almaya başladı. sıcak suyu açtığımda sanki önce çakmak sistemi çıt çıt ederek yakmaya çalışıyr fakat gazı yemiyor sonra da bir anda alev alıyor gibi bir durum oluyor Bu durum basitçe giderilebilir bir şey mi? neden oluyor olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkien

Merhabalar, evdeki Demirdöküm aden kombi genelde yanmaya başlarken yani alev alırken biraz fazla sesli ve bir anda (biraz korkutcu bir şekilde) alev almaya başladı. sıcak suyu açtığımda sanki önce çakmak sistemi çıt çıt ederek yakmaya çalışıyr fakat gazı yemiyor sonra da bir anda alev alıyor gibi bir durum oluyor Bu durum basitçe giderilebilir bir şey mi? neden oluyor olabilir?

cihazına bakım yapılıp modulasyon ayarı yapılacak düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: exorcist3

Merhaba Arkadaşlar

Baymak Luna 240FI kombimiz var. Kombi takıldıktan beridir pek kullanılmamış, sıfır desen yeridir.

Ancak resimdeki kırmızı okla gösterdiğim parça su damlatıyor. Sıcak suyu açınca buradan bir çivi çıkıp karşıdaki anahtara basıyor. Su çivinin çıktığı yerden sızıyor.

Sıkmayla falan sorun çözülür mü, değiştirmek mi gerekir? 3 yollu vana tamir takımı diye bişey satıyorlar 8TL. aynı parça başka yerlerde 50TL. Bu parça sorunu çözer mi yoksa 3 yolluyu tamamen mi değiştirmek gerekir.

Teşekkürler
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

tapayı deyiştir akıntı durur http://www.kombiparca.org/image/cache/data/urunler/BP111-kombi%20tapa%20baymak-155x165.jpg

Hocam tapayı değiştirmek için çıkarınca su falan fışkırır mı. Adım adım ne yapmam gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• suyu kaapt yeterli
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Ariston Genus Premium kombimiz 109 hata kodunu veriyor.Su yüksek basıncı yazıyor.Sorun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YEK

Ariston Genus Premium kombimiz 109 hata kodunu veriyor.Su yüksek basıncı yazıyor.Sorun nedir?

Suyu 1.5 bara indir resetle

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YEK

Ariston Genus Premium kombimiz 109 hata kodunu veriyor.Su yüksek basıncı yazıyor.Sorun nedir?

Suyu 1.5 bara indir resetle

Nasıl yapacağımızı söylebilir misin hocam çok fazla bilgim yok.
  • urall U kullanıcısına yanıt
    kombinin baca va fanini sok temizle
  • Mrb demirdokum Nıtron plus kombimiz var.şoyle bir sorun var sıcak su dercesını 40 ayarlıyorum ama derece kendiliğinden artarak 60c ye çıkıyor Dolaysıyla banyodan gelen su Adam'ı haşlaycak duruma geliyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: claudatur07hasann

Mrb demirdokum Nıtron plus kombimiz var.şoyle bir sorun var sıcak su dercesını 40 ayarlıyorum ama derece kendiliğinden artarak 60c ye çıkıyor Dolaysıyla banyodan gelen su Adam'ı haşlaycak duruma geliyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur

modulasyon ayarı gerekiyor servis
  • quote:

iyon tutmuyor çubuk ve kablosunu kontrol et nötr fazada bak minimum gaz ayarlarıda bozuk olabilir

teşekkürler.
  • Benim Ferroli Domicompact 24F kombim var. Değiştirmek istedim ama maddi sorunlar nedeniyle değiştiremedim. Kombi 2005 yılında alınmış. Banyo kullanma suyunu çok fazla ısıtıyor soğuk suyu biraz açınca ısıtmayı kesiyor diye servis çağırdım. Servis kombinin çalışma sisteminin bu olduğunu başka ayar yapılamayacağını söyledi. Mutfakta ve banyodaki lavaboda, hatta banyo bataryasında normal çalışan kombi duş için suyu yukarıya verince sıcak suyu kesiyor. Mrecburen suyu tekrar bataryadan aşağıya verip yeniden sıcak su gelmesini bekliyorum. Alttan nırmal çalışan kombi suyu duş başlığına verince neden çalışmaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: derodol

Benim Ferroli Domicompact 24F kombim var. Değiştirmek istedim ama maddi sorunlar nedeniyle değiştiremedim. Kombi 2005 yılında alınmış. Banyo kullanma suyunu çok fazla ısıtıyor soğuk suyu biraz açınca ısıtmayı kesiyor diye servis çağırdım. Servis kombinin çalışma sisteminin bu olduğunu başka ayar yapılamayacağını söyledi. Mutfakta ve banyodaki lavaboda, hatta banyo bataryasında normal çalışan kombi duş için suyu yukarıya verince sıcak suyu kesiyor. Mrecburen suyu tekrar bataryadan aşağıya verip yeniden sıcak su gelmesini bekliyorum. Alttan nırmal çalışan kombi suyu duş başlığına verince neden çalışmaz?

cihaza potans düğmesi ile modulasyon ayarı yapılacak gelen servis işi bıraksın yetkili ise
  • Arkadaslar iyi aksamlar bende alarko trendy marka kombi var. Bir haftadir falan dus alirken suyu ilk 10dk guzel isitiyor sonra f3 hatasi verip hic isitmiyor. Kombiyi dinlendirdikten sonra tekrar calistirinca yine 10 15 dk sorun yok ama tekrar kapatiyor kendini sinirlendirdi beni iyice sorun sizce nedir ne kadara patlar bilgisi olan var mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: alperaota

Arkadaslar iyi aksamlar bende alarko trendy marka kombi var. Bir haftadir falan dus alirken suyu ilk 10dk guzel isitiyor sonra f3 hatasi verip hic isitmiyor. Kombiyi dinlendirdikten sonra tekrar calistirinca yine 10 15 dk sorun yok ama tekrar kapatiyor kendini sinirlendirdi beni iyice sorun sizce nedir ne kadara patlar bilgisi olan var mi acaba

Sıcaklık Gitmesini Sağlayan Sensör De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Şekilde Kullanıcının Petekleri Isınmayabilir. Sensör Değişir İse Cihaz Da Eski Verimini Sağlayabilir.
  • selamlar. baymak novadens extra kullanıyorum. error 08 hatası verdi. elektronik kart hatasıymış. çözümü nedir? reset atınca düzelir mi? reset nasıl atılır? yardımcı olurmusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faaty -- 13 Eylül 2015; 13:41:51 >
  • Arkadaşlar selamlar. ECA calora model kombi kullanıyoruz. Bütün ledler yanıp yanıp sonmeye başladı. Anakart iletişim arızası olarak geçiyo kitapçığında. ben de elektronik mühendisiyim içindeki kartı söktüm fakat onda bi sorun yoktu. anladığım kadarıyla asıl anakart şu:http://www.kombiariza.com/Files/yedekparca/buyuk/eca_calora_anakart.jpg

şimdi ben bunu kendim söküp tamir edebilir miyim acaba?
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.