Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ECA Confeo Plus modeli kombi kullanıyorum. Hata kodu olarak 24 yanıp sönüyor. Kullanma klavuzunda Fan/APS Arızası (Hava basınç sensörü) diyor. Muhtemel nedenlerde ise;
    -Baca çekişince problem olabilir.
    -Fan hasarlı olabilir.
    -İlgili kablolar kopmuş veya bağlantısı yerinden çıkmış olabilir.
    -İlgili kablolar birbirine temas etmiş olabilir.
    yazıyor.
    Çözüm olarak ise;
    -Atık gaz bağlantısını kontrol ediniz.
    -Reset butonuna basınız.
    -Sorun devam ederse yetkili servise haber verin.
    Yazıyor...
    Bunun yetkili serveisi aramadan çözümü var mıdır?
    Reset tuşuna bastım hata kodu gidiyor ancak bi süre sonra tekrar yanmaya başlıyor. Kapatıp amayıda denedim. Atık gaz bağlantısını bulamadım.
    Sorun çözülmez ise yetkili servis ne kadar ücret alır?
  • Merhaba arkadaslar.kombim dd nitromix.sorunum ise kombi sicak suyu kafasina gore veriyor.verdigi zamanda en yakin yer olan mutfaktan sicak su alabiliyoruz bi tek.banyoya falan kesinlikle sicak su gitmiyor.ornegin mutfaktaki muslugu actgim zaman sicak su yok.kapatiyorum bir daha aciyorum sicak su var.neden boyle yapiuor acaba.ev yeni acaba tesisattami sorun var dicrm ama ozamanda aklima cvp olarak mutfaktaki muslukta bile kafasina gore calisiyor diye geliyor acil yardimci olursanz srvinirim.5 gundur magduruz.dun servis geldi sansimkza su kesikti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrexper4

Arkadaşlar ECA Confeo Plus modeli kombi kullanıyorum. Hata kodu olarak 24 yanıp sönüyor. Kullanma klavuzunda Fan/APS Arızası (Hava basınç sensörü) diyor. Muhtemel nedenlerde ise;
    -Baca çekişince problem olabilir.
    -Fan hasarlı olabilir.
    -İlgili kablolar kopmuş veya bağlantısı yerinden çıkmış olabilir.
    -İlgili kablolar birbirine temas etmiş olabilir.
    yazıyor.
    Çözüm olarak ise;
    -Atık gaz bağlantısını kontrol ediniz.
    -Reset butonuna basınız.
    -Sorun devam ederse yetkili servise haber verin.
    Yazıyor...
    Bunun yetkili serveisi aramadan çözümü var mıdır?
    Reset tuşuna bastım hata kodu gidiyor ancak bi süre sonra tekrar yanmaya başlıyor. Kapatıp amayıda denedim. Atık gaz bağlantısını bulamadım.
    Sorun çözülmez ise yetkili servis ne kadar ücret alır?

resetlediniz çalışmadıysa durum servislik bu cihazda

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

Merhaba arkadaslar.kombim dd nitromix.sorunum ise kombi sicak suyu kafasina gore veriyor.verdigi zamanda en yakin yer olan mutfaktan sicak su alabiliyoruz bi tek.banyoya falan kesinlikle sicak su gitmiyor.ornegin mutfaktaki muslugu actgim zaman sicak su yok.kapatiyorum bir daha aciyorum sicak su var.neden boyle yapiuor acaba.ev yeni acaba tesisattami sorun var dicrm ama ozamanda aklima cvp olarak mutfaktaki muslukta bile kafasina gore calisiyor diye geliyor acil yardimci olursanz srvinirim.5 gundur magduruz.dun servis geldi sansimkza su kesikti

ntc ,türbin ,veya türbin okuyucusu arızalı olabilir ölçülmesi lazım
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Peki ntc yaada turbun arizasi uzun bir islemmidir

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

Peki ntc yaada turbun arizasi uzun bir islemmidir

30 dakika ok
  • Selamlar,

1 aydır oturmaya başladığım evde kombinin yaptığı arızayı bulamıyorum. (Konum: Koşuyolu/Üsküdar) Adım adım anlatmam gerekirse:

- Vaillant 96-98 yıllarından biri arasındaki kombi sıcak su çalıştırıldığında, suyu 5 dakika ısıttıktan sonra baca hatası vermeye başlıyor. (kombi apartmanın merkezi bacasına bağlı)
    - Buna istinaden ben vaillant yetkili servisi zannederek bir servisi çağırdım, gelen kişi kombinin bakımını yaptı ve kombinin üstündeki baca borusunun metalle değiştirilmesi, balkona mefrez yapılması ve baca temizliği kontrolü yapılmasını söyledi.
    - Buna istinaden igdaş'ın siteden yetkili bir baca temizleyici buldum ve bacanın neredeyse sorunsuz çektiğini yalnızca üst katlarda olduğum için (9. kat) arada tepme yaptığını söyledi. Çatıya çıkarak bacayı kontrol etti ve bacanın çıktığı yerde çatıda yerle birleşik olduğunu ve bacanın 2-3 metre yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Bacayı bu şekilde yükseltirsek %100 tepmenin önüne geçeriz dedi.
    - Ancak ben bundan sonra şunu farkettim, daire apartman dubleksi ve kombi mutfakta alt katta, banyo ise üst katta. suyun yukarı çıkması için mesafe kabaca 5 metrelik bir borudan geçiyor diye tahmin ediyorum. Bu sırada bir hata oluşarak kombi sıcak suyu kesiyor bir şekilde. Çünkü alt katta yer alan küçük tuvalet ve mutfak musluğunu açtığımda, sıcak suda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum.

Bu aşamada ne yapmam gerektiğini sormak istedim. Çünkü bacacının dediği gibi bacayı çatıdan yükseltsem de eğer sorun banyonun üst katta olduğu için kombiden uzak olması ise, aslında sorun kombinin üst kata nefesinin yetmemesi olacak. Tamir için hafta içi çalıştığımdan bir tek yarınım olduğu için acil görüşleriniz ricasıyla...

dipnot: Bu arada bu sırada tüm bu üstte bahsettiklerim için yaklaşık 250TL'lik bir masraf ortaya çıktı, bunu ev sahibinden talep etmemde bir anormallik yok değil mi?

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imansiz1903 -- 19 Haziran 2015; 13:43:56 >

Hocam dun.kombici geldi.kombi baglantisinda terslik var dedi.sicak su giris cikis hatti ters baglanmis yerlerini degistirin dedi.ee tamam degistirelimde arada sicak su geliyor cesmeden ozaman o neden geliyor dedim.aciklayamadi simdi tesisatci gelicek dedgi borulari degistrcek bakalim duzelcekmi.bana sacma geldi ama sizce kombi ustasinin dedigi gb bisey olablirmi?hadi oldu diyelim.ee ozaman neden onceden sicak su geliyordu

• iyi günler. evde baymak marka energy digit 24 fi kombi var. geçenlerde pompa arızalanmıştı değiştirdim. şu an başka bir sıkıntı meydana geldi. kaloriferi açınca kombi normal olarak çalışıyor. pompa devir daim yapıyor fakat sıcak su açmak istediğimde kombi hiç tepki vermiyor. arıza kodu falan da yok yani sıcak suyu açmak istediğimi kombi hiç algılamıyor. ne arıza kodu veriyor ne de pompa çalışıyor hiç bir şer olmuyor :) yardımlarınızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadolu_83 -- 19 Haziran 2015; 11:44:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu_83

iyi günler. evde baymak marka energy digit 24 fi kombi var. geçenlerde pompa arızalanmıştı değiştirdim. şu an başka bir sıkıntı meydana geldi. kaloriferi açınca kombi normal olarak çalışıyor. pompa devir daim yapıyor fakat sıcak su açmak istediğimde kombi hiç tepki vermiyor. arıza kodu falan da yok yani sıcak suyu açmak istediğimi kombi hiç algılamıyor. ne arıza kodu veriyor ne de pompa çalışıyor hiç bir şer olmuyor :) yardımlarınızı rica ediyorum.

Flow siviç veya olkuyucusu arızalı

Bi ara apartmana gelen su borusunda patlak vardı. Onu yaptılar ama şu an suyumuzda toz toprak var. Muhtemelen boruda kaçak var.2 haftadır topraklı geliyor su musluklardan. Bunun etkisi var mıdır? birde bahsettiğiniz parçaların resimlerini ekleme imkânınız varsa sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadolu_83 -- 19 Haziran 2015; 16:02:07 >
  • Kombim yapildi.kombi baglantisini yapan cocuk su girislerini yanlis baglamis o yuzden gunlerdir eziyet cekiyormussuz

• Merhaba arkadaşlar,

Kombim ariston genus marka. Check the filling key/filling needed hatası veriyor ve su sıcağı açtığım halde ısınıyor ve soğuyor. Sanırım su basıncı yeterli değil ondan oluyor. Basınç 0.4 bar görünüyor. Ne yapmam lazım acaba? Tamirci mi çağırmalıyım?

Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: arke9

Merhaba arkadaşlar,

Kombim ariston genus marka. Check the filling key/filling needed hatası veriyor ve su sıcağı açtığım halde ısınıyor ve soğuyor. Sanırım su basıncı yeterli değil ondan oluyor. Basınç 0.4 bar görünüyor. Ne yapmam lazım acaba? Tamirci mi çağırmalıyım?

Cihaza ya tuşla yada aparatı ile 1.5 bar su doldur

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Hocam öncelikle teşekkürler. Reset in altındaki 3 noktalı tuşa basıyorum fakat fayda sağlamıyor. Nasıl su doldurabilirim acaba? O tuşa basılı mı tutmalıyım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Hocam öncelikle teşekkürler. Reset in altındaki 3 noktalı tuşa basıyorum fakat fayda sağlamıyor. Nasıl su doldurabilirim acaba? O tuşa basılı mı tutmalıyım?

tuş çalışmıyorsa otomatik vana bozuk olabilir

Hocam o zaman tamirci mi cagirmam lazim. Ya da su doldurma vanasi var midir ayrica?

• @kombiustası

merhaba ustam,

Baymak Baxi 240 fi kombim var ve şu an ateşleme yapmıyor (yaz-kış modu aynı şekilde ateşleme yapmıyor)

- Diyaframı kontrol ettim sağlam.
    - Switch ler sağlam.Pim switch i açıp kapatıyor.
    - NTC, PTC yi kontrol ettim onlar da sağlam.

Kombi arıza ışığı yakmıyor. Sarı ışığı hep yanıyor zaten. Musluk sıcak suyu açılınca normal bir şekilde
    bir röle sesi geliyor. Sonrasında Fan ın çalışması ve ateşleme başlaması lazım diye düşünüyorum
    fakat fanın bacaklarına elektrik gelmiyor. Bu kart arızası mıdır ? Karttaki röle ve entegreleri
    kontrol edemedim ama diğer elemanlar (diyot, kondansator) sağlam gibi gözüküyor.

Konu ile ilgili yardımcı olabilir misin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karmates

@kombiustası

merhaba ustam,

Baymak Baxi 240 fi kombim var ve şu an ateşleme yapmıyor (yaz-kış modu aynı şekilde ateşleme yapmıyor)

- Diyaframı kontrol ettim sağlam.
    - Switch ler sağlam.Pim switch i açıp kapatıyor.
    - NTC, PTC yi kontrol ettim onlar da sağlam.

Kombi arıza ışığı yakmıyor. Sarı ışığı hep yanıyor zaten. Musluk sıcak suyu açılınca normal bir şekilde
    bir röle sesi geliyor. Sonrasında Fan ın çalışması ve ateşleme başlaması lazım diye düşünüyorum
    fakat fanın bacaklarına elektrik gelmiyor. Bu kart arızası mıdır ? Karttaki röle ve entegreleri
    kontrol edemedim ama diğer elemanlar (diyot, kondansator) sağlam gibi gözüküyor.

Konu ile ilgili yardımcı olabilir misin.

elk kartın fana çıkış vermiyor kart arızalı gözüküyor

• bizim falke koalrifer modu kapalı olduğu halde sıcak suyu açınca petekleri de ısıtıyor. çağırcam bakalım servisi 2 sene oldu alalı kaçıncı servis çağırşım artık
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.