Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombi su ısıtmadı, kontrol ettim , peteklere alınca kombi çalışıyor, sıcak suyu açınca çalışmıyor,

Sonra baktım ki eskiden su az gelse bile kombi ateşliyordu, ama şimdi( iki gün önce oldu arıza) suyu sonuna kadar açınca ancak devreye giriyor
    su debisinde azcık azalma olsa devreye girmiyor, aynı arızamıdır bu? ntc sensör arızası olabilir mi?

ntc arızası ise kolay mıdır sensörü değiştirmek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

Kombi su ısıtmadı, kontrol ettim , peteklere alınca kombi çalışıyor, sıcak suyu açınca çalışmıyor,

Sonra baktım ki eskiden su az gelse bile kombi ateşliyordu, ama şimdi( iki gün önce oldu arıza) suyu sonuna kadar açınca ancak devreye giriyor
    su debisinde azcık azalma olsa devreye girmiyor, aynı arızamıdır bu? ntc sensör arızası olabilir mi?

marka model nedir <<<<<<<<<<<<<<< ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Kombi su ısıtmadı, kontrol ettim , peteklere alınca kombi çalışıyor, sıcak suyu açınca çalışmıyor,

baymak ın getirdiği, OCEAN WESTEN 20Fİ

kombi eski ama şimdiye kadar sorunsuz çalıştı, acaba değiştirsem mi ?

• Arçelik kombi su ısıtmıyordu içindeki dip switchlerin hepsi off konumundaydı 3ve4 numaralı tuşları akldırınca normal çalışmaya başladı? bu dıp switch üzerindeki ayarlar nasıl olmalı acaba

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

baymak ın getirdiği, OCEAN WESTEN 20Fİ

kombi eski ama şimdiye kadar sorunsuz çalıştı, acaba değiştirsem mi ?

3 yollu vanası arızalı tamir takımı deyişecek 120 ila 230 tl arası tutar rakam bu kombide
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Merhabalar
    Son bir haftadır sıcak su kullanımı sonrasında kombimizde anormal bir durum var, sıcak su kullanımı sonrası musluk kapandıktan sonra otomatık olarak duran tahminimce
    devirdaim pompası (parcayı yanlıs tahmin ediyor olabilirim) musluk kapandıktan sonrada calısmaya devam ediyor , atesleme sonlanıyor ancak pompayı sonladırmıyor ustam, sornunumuz ne olabilir cok masraf cıkartır mı ürün 15 yıllık baymak baxi (ek bir arızası daha bulunuyor ancak kullanımımıza engel olmadığından yaptırmadık masraf olmasın diye, basıncı düşük gösrerdiği halde calısınca basınc göstergesi fazlasıyla yükseliyor, bu yükselme miktarının kırmızı alana gelmemesi icin stop halindeki basıncı minımuma yakın tutarak tolere diyoruz bu sorun da masraflımıdır)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Merhabalar
    Son bir haftadır sıcak su kullanımı sonrasında kombimizde anormal bir durum var, sıcak su kullanımı sonrası musluk kapandıktan sonra otomatık olarak duran tahminimce
    devirdaim pompası (parcayı yanlıs tahmin ediyor olabilirim) musluk kapandıktan sonrada calısmaya devam ediyor , atesleme sonlanıyor ancak pompayı sonladırmıyor ustam, sornunumuz ne olabilir cok masraf cıkartır mı ürün 15 yıllık baymak baxi (ek bir arızası daha bulunuyor ancak kullanımımıza engel olmadığından yaptırmadık masraf olmasın diye, basıncı düşük gösrerdiği halde calısınca basınc göstergesi fazlasıyla yükseliyor, bu yükselme miktarının kırmızı alana gelmemesi icin stop halindeki basıncı minımuma yakın tutarak tolere diyoruz bu sorun da masraflımıdır)

cihaznın micro sivici takılıyor gözüküyor basınç sorunna gelince genleşme tankınız deyişecek hava basılsadsa tutmaz yani 250 tl masaraf çıkarır

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim çok faydalı bir hizmette bulunuyorsunuz Allah razı olsun
  • Selamlar buderus GB 022 kombi var. Hemen hemen her gün E1 arızası veriyor.yetkili servis kart arızası var dedi. Yeni kart için 850 tl istedi. Kartı çıkarıp iki farklı yerde baktırdım kart sağlam dediler. Sizce ne yapmalıyım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asddemir

Selamlar buderus GB 022 kombi var. Hemen hemen her gün E1 arızası veriyor.yetkili servis kart arızası var dedi. Yeni kart için 850 tl istedi. Kartı çıkarıp iki farklı yerde baktırdım kart sağlam dediler. Sizce ne yapmalıyım

elk kart ve fanını gönder bakalım ikisinden biri arızalı iyi bakamamışlar
  • Kombiciustam selamlar

Evimde Buderus marka 3 yillik kombim var ve surekli sicak su borularim ve ayrica aleminyum peteklerim patliyor.
    Sicak su borularim duvarlarin icinden 3 ayda 3 kere farkli yerlerden patladi.
    Aleminyum ince peteklerim ise yine son 3 aydir 3 kere fakli peteklerimin baglantilarindan patladilar.

Acaba sorun nedir ??? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nzmttn -- 23 Mayıs 2015; 9:33:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzmttn

Kombiciustam selamlar

Evimde Buderus marka 3 yillik kombim var ve surekli sicak su borularim ve ayrica aleminyum peteklerim patliyor.
    Sicak su borularim duvarlarin icinden 3 ayda 3 kere farkli yerlerden patladi.
    Aleminyum ince peteklerim ise yine son 3 aydir 3 kere fakli peteklerimin baglantilarindan patladilar.

Acaba sorun nedir ??? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim

cevap plastik boru kalitesizliği her yerde aynı sorun yaşanıyor ünlü markalarda bile
  • Resim ferroli fluss şeffaf boruyu çekip çıkartınca ateşleme yapıyor. Sıcak şu senyörlerini degistirdim. Nedeni bilen varmı? Arıza nerededir,iyi geceler
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytekutku

Resim ferroli fluss şeffaf boruyu çekip çıkartınca ateşleme yapıyor. Sıcak şu senyörlerini degistirdim. Nedeni bilen varmı? Arıza nerededir,iyi geceler
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bakılması lazım bu cihaza ne yapacağı bilinmez

• Kombinin tekniğinden iyi anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Sorum şu:

Alev modülasyonlu kombilerde (Demirdöküm Nepto) gaz valfi üzerinden minimum ayar yapılabilmesine rağmen, maksimum ayar hiçbir işe yarama-maktadır. Bunun sebebi nedir? Anakart maksimum limiti kendi mi belirliyor? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 26 Mayıs 2015; 13:33:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: technoson

Kombinin tekniğinden iyi anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Sorum şu:

Alev modülasyonlu kombilerde (Demirdöküm Nepto) gaz valfi üzerinden minimum ayar yapılabilmesine rağmen, maksimum ayar hiçbir işe yarama-maktadır. Bunun sebebi nedir? Anakart bu ayarı devre dışı bırakıp, maksimum limiti kendi mi belirliyor? Teşekkürler.

hayır kart senin yaptığın ayara uyar gaz valfi sit845 olduğu için min max her türlü ayar mümkün
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Dostum saatlerce denedim. Gaz valfi üzerinden minimum ayar kısılıp açılabiliyor. Çok kısınca geç ateşliyor veya ateşlemiyor. Biraz fazla açınca, çeşmeyi sonuna kadar açtığımda sıcaklık 36-37 dereceye düşmüyor.

Neyse minumum ayarı, ölçüm aleti kullanmadan yapmaya çalışan Demirdöküm servisinin beceriksizliğine rağmen saatlerce uğraşarak el ile kendim yaptım. Şu an iyi çalışıyor. Ancak maksimum ayarı (sit 845) sonuna kadar açıp kıssam da hiçbir şey fark etmedi. Maksimum ayar anakarta bağlı bence. Yoksa neden ayarlanmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 26 Mayıs 2015; 13:43:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: technoson

Dostum saatlerce denedim. Gaz valfi üzerinden minimum ayar kısılıp açılabiliyor. Çok kısınca geç ateşliyor veya ateşlemiyor. Biraz fazla açınca, çeşmeyi sonuna kadar açtığımda sıcaklık 36-37 dereceye düşmüyor.

Neyse minumum ayarı, ölçüm aleti kullanmadan yapmaya çalışan Demirdöküm servisinin beceriksizliğine rağmen saatlerce uğraşarak el ile kendim yaptım. Şu an iyi çalışıyor. Ancak maksimum ayarı (sit 845) sonuna kadar açıp kıssam da hiçbir şey fark etmedi. Maksimum ayar anakarta bağlı bence. Yoksa neden ayarlanmasın?

Gelen servisde ve kombi ile uğraşan sende bırakın işten anlayan servis çağırın ayar mümkün karıştırmayın cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar saygılar ustalarım.. Alarko Serena marka kombim var aralıksız ateşleme bile yapmadan direk 60 ledi arıza lambası sürekli yanıp sönüyor.. Esanjör temizlendi, baca ve yanma odası temizlendi. Ama hala aynı arıza devam ediyor.. Bu aralar biraz sıkıntılı olduğumdan servis çağıramadım... Fikirlerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var.. Parça değişimiyle kurtarabilir miyiz? yoksa detaylı bir servis incelemesi mi gerektirir? Yardımlarınızı bekliyorum.. Şimdiden teşekkür ederim..

DİPÇE: Onca temizlikten sonra kombiyi son bir defa deneyip arızada açık bıraktım mesaj yazdıktan sonra kontrol ettim kombim kendiliğinden arızadan çıkıp çalışmaya başladı.. Sağ olun var olun.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.yasar -- 27 Mayıs 2015; 20:09:05 >

• recep3791 R kullanıcısına yanıt
    İletişim bilgilerini vermeniz mümkün mü recep3791? Özelden ya da kurallara uygunsa buradan..
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.