Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mertcan-39

Arkadaşlar merhaba evimizde Buderus u52 24 k lık kombi mevcut en fazla 1.5 yıllık ilk zamanları duş alırken sıcak su 5 dk geliyor sonra 30 saniye soğuk akıyor ısınıyordu yakın zamanlarda onu kesti hep sıcak vermeye başlamıştı bizde rahatlamıştık bu aralar ise musluklardan sıcak su almak ölüm bazen açtığımız gibi ısıtıp tekrar soğuyor bi daha öldür allah ısıtmıyor bazen 5 dk suyu açık tutsam gene ısıtmıyor bazen saniyesinde ısıtıyor bu sabah iş yerine gidicektim bi duş alıp çıkayım dedim sıcak su alamadım petekleri ısıtıyor sıcak su vermesi sıkıntılı muslukları az açıp ısıtmasını denedim sonuna kadar açıp denedim hiç bir türlü ısıtmıyor su israfından başka birşey değil sizce sorun nedir resetlemede yaptım bu arada farklı musluklardada aynısını yapıyor boru mesafesiyle alakalı olamaz

bakılması lazım cihaza ntc sensörleri ölçülmesi min max gaz ayarı vs

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Çok eski modeli belli olmayan ferolli marka bacalı bir kombi var. Sıcak su kullanırken su çok ısınmamasına rağmen kombi Alevi söndürüyor ve uzun süre bekledikten sonra tekrar yanıyor bir süre sonra tekrar sönüyor. Bu böyle sürekli devam ediyor. Ve evin banyosuna sıcak su ulaşmıyor bile sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Kombinin değişim imkanı şu an için yok.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 30 Nisan 2015; 22:45:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Çok eski modeli belli olmayan ferolli marka bacalı bir kombi var. Sıcak su kullanırken su çok ısınmamasına rağmen kombi Alevi söndürüyor ve uzun süre bekledikten sonra tekrar yanıyor bir süre sonra tekrar sönüyor. Bu böyle sürekli devam ediyor. Ve evin banyosuna sıcak su ulaşmıyor bile sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Kombinin değişim imkanı şu an için yok.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

cihazın fluss modeli PTC sensörü arızalı gözüküyor deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Hocam sensör nerededir resimden tarif edermisiniz? Bir de sensörü Ankara'da nerden bulabilirim ?

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    budur
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • qafur10 kullanıcısına yanıt
    Hocam sensörü aldım zaten. Sağ tarafta ptc diye Yazdığınız parçanın aynısı. Ama sensör kombinin içinde nerede onu soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Hocam sensörü aldım zaten. Sağ tarafta ptc diye Yazdığınız parçanın aynısı. Ama sensör kombinin içinde nerede onu soruyorum

burda
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Doğru tahmin etmişim saolun. Aldığım parça bu. Bozuk çıkma yanlış olma gibi bir riski varmıdır ?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Merhabalar. Viessman Vitodens 100 kombim var. 2-3 güne bir F5 hatası veriyor. (Sanki Fan çalışmaya başlıyor ama hava giriş kısmında vakum oluşmuyor.) Resimdeki yeri ısıtınca düzeliyor çalışmaya devam ediyor. 2-3 gün sonra yine aynı arıza. Sebebi nedir ustalar?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkel -- 2 Mayıs 2015; 22:24:41 >
  • Hocam çok merak ettim o kısmı ısıtınca devam ettiğini nasıl fark ettiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

Merhabalar. Viessman Vitodens 100 kombim var. 2-3 güne bir F5 hatası veriyor. (Sanki Fan çalışmaya başlıyor ama hava giriş kısmında vakum oluşmuyor.) Resimdeki yeri ısıtınca düzeliyor çalışmaya devam ediyor. 2-3 gün sonra yine aynı arıza. Sebebi nedir ustalar?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bujiler kirliş veya elk kart fan arızalı

• Merhaba,

Oturduğum evde baymak eco s markalı bir kombi var. Ev sıfırdı, o nedenle 1,5ay önce başlandı kullanılmaya.

Kombide şöyle bir tuhaflık var. Kalorifer açıkken ses çıkarmaya başladı bugün çıt çıt diye. Sadece sıcak su açıkken sorun yok gibi. Aşağıya video linki de vereceğim. Ekranda herhangi bir hata yok.

Korkup tamamen kapattık, bir fikir verebişirseniz çok seviniriz.
    Şimdiden çok teşekkürler,

Link:http://youtu.be/a0AlNBRPx64

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Merhabalar. Viessman Vitodens 100 kombim var. 2-3 güne bir F5 hatası veriyor. (Sanki Fan çalışmaya başlıyor ama hava giriş kısmında vakum oluşmuyor.) Resimdeki yeri ısıtınca düzeliyor çalışmaya devam ediyor. 2-3 gün sonra yine aynı arıza. Sebebi nedir ustalar?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

fan arızası var ise ne kadara mal olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Otekinn

Merhaba,

Oturduğum evde baymak eco s markalı bir kombi var. Ev sıfırdı, o nedenle 1,5ay önce başlandı kullanılmaya.

Kombide şöyle bir tuhaflık var. Kalorifer açıkken ses çıkarmaya başladı bugün çıt çıt diye. Sadece sıcak su açıkken sorun yok gibi. Aşağıya video linki de vereceğim. Ekranda herhangi bir hata yok.

Korkup tamamen kapattık, bir fikir verebişirseniz çok seviniriz.
    Şimdiden çok teşekkürler,

Link:http://youtu.be/a0AlNBRPx64

Korkacak bir şey yok dönüş filtresine pislik takılmış bakım yaptır şimdilik kullanabşişrsin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

fan arızası var ise ne kadara mal olur?

300 400 tl

• Merhabalar, karşınıza 2 adet sorunla çıkmış bulunmaktayım umarım derdime derman buradadır.

İlk sorunum 2 gün önce kombi basınç ayarı kendi kendine yükselmeye başladı ve kombi su akıtmaya başladı. Ben de bu sorunu kombinin altındaki su girişini ve kombiyi kapatarak acil durumlarda sıcak su lazım olursa açarız diyerek erteledim fakat bugün sıcak su lazım oldu ve kombiyi, su girişini vs açmama rağmen bu sefer de çakmak falan çalışır vaziyette ama kombi alev almaz oldu. Bu iki sorun arasında bir bağlantı var mı bilmiyorum. İkinci bahsettiğim alev almama meselesi fan dönmediği için geçen ay başımıza gelmişti fakat bu sefer fan çalışıyor kontrol ettim. Ne gibi bir sorun olabilir? Geçici bir çözümü var mı? E öğrenci evi burası ev sahibi de yanaşmıyor servisi karşılamaya ne bileyim online yardım arıyorum o yüzden şimdi. Zihninize kuvvet, umarım düzgün anlatabilmişimdir de buradan yardım edebilirsiniz.

Kombi markası : Alarko - Serena

İyi çalışmalar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimme5

Merhabalar, karşınıza 2 adet sorunla çıkmış bulunmaktayım umarım derdime derman buradadır.

İlk sorunum 2 gün önce kombi basınç ayarı kendi kendine yükselmeye başladı ve kombi su akıtmaya başladı. Ben de bu sorunu kombinin altındaki su girişini ve kombiyi kapatarak acil durumlarda sıcak su lazım olursa açarız diyerek erteledim fakat bugün sıcak su lazım oldu ve kombiyi, su girişini vs açmama rağmen bu sefer de çakmak falan çalışır vaziyette ama kombi alev almaz oldu. Bu iki sorun arasında bir bağlantı var mı bilmiyorum. İkinci bahsettiğim alev almama meselesi fan dönmediği için geçen ay başımıza gelmişti fakat bu sefer fan çalışıyor kontrol ettim. Ne gibi bir sorun olabilir? Geçici bir çözümü var mı? E öğrenci evi burası ev sahibi de yanaşmıyor servisi karşılamaya ne bileyim online yardım arıyorum o yüzden şimdi. Zihninize kuvvet, umarım düzgün anlatabilmişimdir de buradan yardım edebilirsiniz.

Kombi markası : Alarko - Serena

İyi çalışmalar dilerim.

1. Sorunun plakalı eşanjör delik veya doldurma musluğu kaçırıyor 2. Sorunun su bitmiş gaz kesilmiş olabilir bunlardan biri değilse cihazın servislik

• buderus 6a arızası alıyorum. ateşleme yapamadıgından kombiye bir bakayım dedim Su basıncı 1 e düşmüş, kombiyi kapatıp 2 ye tamamladım. 3 kez reset denmiş ama kombi hala arızada, tavsiyesi olan olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: makelonur

buderus 6a arızası alıyorum. ateşleme yapamadıgından kombiye bir bakayım dedim Su basıncı 1 e düşmüş, kombiyi kapatıp 2 ye tamamladım. 3 kez reset denmiş ama kombi hala arızada, tavsiyesi olan olursa sevinirim

gaz gelmiyor veya elk kart fan arızalı
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.