Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanımsewer

Kombiustası lütfen yardımcı olabilir misin hocam ?

Komşudan aldığımız yaklaşık 10 senelik cihaz bakımlarını yaptırmış genelde her sene.İki hafta önce bağlattım sadece sıcak su için petek yok .
    Cihaz vaillant vuw 242-5.Ancak ara ara cihaz sıcak suyu kullandıktan sonra yada ayar kısmının olduğu kapağı açarken ses yapmaya başlıyor değişik bir ses sanki bişey çalışıcakmış ama devreye alamıyomuş gibi.
    Çık vuu çık vuuu şeklinde :) sürüp gidiyor ve bu ses tekrar suyu açana kadar veya cihazı açıp kapatana kadar susmuyor bi 10 - 15 dk bekliyorum sanki hep sürcekmiş gibi.
    Ne olabilir sence ?

Cihazın donma emniyeti ve 3 yollu vananın sıkışmaması için komut veriyor bu normaldir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Komşudan aldığımız yaklaşık 10 senelik cihaz bakımlarını yaptırmış genelde her sene.İki hafta önce bağlattım sadece sıcak su için petek yok .
    Cihaz vaillant vuw 242-5.Ancak ara ara cihaz sıcak suyu kullandıktan sonra yada ayar kısmının olduğu kapağı açarken ses yapmaya başlıyor değişik bir ses sanki bişey çalışıcakmış ama devreye alamıyomuş gibi.
    Çık vuu çık vuuu şeklinde :) sürüp gidiyor ve bu ses tekrar suyu açana kadar veya cihazı açıp kapatana kadar susmuyor bi 10 - 15 dk bekliyorum sanki hep sürcekmiş gibi.
    Ne olabilir sence ?

Cihazın donma emniyeti ve 3 yollu vananın sıkışmaması için komut veriyor bu normaldir

ustam banada bir yardım edermisin yaklaşık bir hafta önce gb022 kombim su damlatmaya başladı 5 sene öncede olmuştu ve hidrolik blok değişmişti yine aynı yerden su akıtıyormuş , bunu daire girişinde basınç regülatörü alıp 3 bara ayarlayarak sorunu çözebilirmiyim ( parça değiştikten sonra tabi ) , birde bir iki gün öncede 3L hatası yani fan hatası verip duruyor evde yaşlı ve bebekler var , gece sık sık kalkıp kontrol ediyorum ya 3 - 4 defa reset yapmak durumunda kalıyorum yada fanı bir adım elimle ilerletince dönmeye başlıyor bu 3L hatasını nasıl çözebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

quote:

Ne olabilir sence ?

ustam banada bir yardım edermisin yaklaşık bir hafta önce gb022 kombim su damlatmaya başladı 5 sene öncede olmuştu ve hidrolik blok değişmişti yine aynı yerden su akıtıyormuş , bunu daire girişinde basınç regülatörü alıp 3 bara ayarlayarak sorunu çözebilirmiyim ( parça değiştikten sonra tabi ) , birde bir iki gün öncede 3L hatası yani fan hatası verip duruyor evde yaşlı ve bebekler var , gece sık sık kalkıp kontrol ediyorum ya 3 - 4 defa reset yapmak durumunda kalıyorum yada fanı bir adım elimle ilerletince dönmeye başlıyor bu 3L hatasını nasıl çözebilirim

fanı söküp revizyon yaptırman lazım hidro bloğa gelince fiyatı çok pahalı deyiştirsen basınç düşürücüde taktırsan yine delinmem garantisi yok sen iyisimi cihazı deyişitir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

quote:

Ne olabilir sence ?

fanı söküp revizyon yaptırman lazım hidro bloğa gelince fiyatı çok pahalı deyiştirsen basınç düşürücüde taktırsan yine delinmem garantisi yok sen iyisimi cihazı deyişitir

bu hidrolik blok delinmesi şikayetinden bir kaç tane daha okudum , ustam gb072 de benzer sorun yaşarmıyım yoksa bu cihazda bu sorun çözülmüşmüdür , birde fan için revizyon derken tam olarak ne demek istediniz acaba

• akşam kombi birden çalışmayı durdurdu. ne sıcak su ne de petekler için çalışmaya geçmiyor yani ateşleme olmuyor. ekrandaki derece ise sürekli değişiyor 1 ile 22 derece arası uçuyor.
    resetledm ama değişklk olmadı. neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pentatlon

akşam kombi birden çalışmayı durdurdu. ne sıcak su ne de petekler için çalışmaya geçmiyor yani ateşleme olmuyor. ekrandaki derece ise sürekli değişiyor 1 ile 22 derece arası uçuyor.
    resetledm ama değişklk olmadı. neden olabilir?

marka model nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: qafur10

her ikisine temizlik yap esengor hava fani .problem aradan kallacak

Ustam,Protem olan kombi düzeldi.Başkasına da lazım olur diye detayını belirteyim.4 aydır kullanılmıyormuş.Makina susuz kalmış.Birlkaç kez su vanasında su bastık.Bİrinde fazla kaçırdık :).Basıncı düşürmek için banyodaki su tahliye vanasını açıp birza su boşalttık ve simsiyah su aktı.Sonrasında su sıcaklığı dengesizliği sorunu düzeldi.Müsait bir zamanda bakım yapılacak bağlantı parçalarını ve filtreleri açıp temizliğini yapıcam.Diğeri içinde bugün yarın aynı işlemleri tekrarlıycam ve sonuca ulaşaçakmııyız görücez bakalım.Yardımların için çok teşekkürler..Sayenizde bu işide halletmiş olduk.
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Hocam immergas eolo star.
    Su ve gaz gelişinde sıkıntı yok gibi. Bar basinci normal seviyede 1,5 - 2 arası. Ama çalışmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentatlon -- 30 Mart 2015; 11:03:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pentatlon

Hocam immergas eolo star.
    Su ve gaz gelişinde sıkıntı yok gibi. Bar basinci normal seviyede 1,5 - 2 arası. Ama çalışmiyor.

elk kartın parametreleri gömüş veya kart arızalı çalışmazsa durum servislik bir aç kapa yap şalterden
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    şalterden açtım kapadım, ama değişiklik olmadı.
    bu kart dediğin şey nekadar hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentatlon -- 30 Mart 2015; 11:21:06 >
  • pentatlon P kullanıcısına yanıt
    calishdiran zaman fan calishiyormu ? kombi hec calishmiyorsa ntc sensorda arizali olanda kombi calishmiyor
  • Arkadaşlar.

Ferrolli nin eski bir modeli sıcak su belli bir ısısya kadar yükseliyor sonra ateşleme kesip su soğuyor.

bir iki defa servisten geldiler. internetten baktığım NTC veya PTC sensör ler 15 tl, benden 50 tl aldılar.
    sonuçta bir anahtarla çok kolay değişebilecek bir şey. Yalnız resim ekte. NTC mi PTC mi kafam karıştı.

Bu resimdekinin aynısı ariston ve baymak markalı buldum. ferrolli de kullanabilirmyim

Benim hangi sensörü almam gerek.
    yardımınız için şimdiiden teşekkürler.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• job1907 J kullanıcısına yanıt
    ..
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • gafur kardeş, Teşekkür ederim. Görüntüde PTc gözüküyor. ama 2 defa değişti orjinalmi değilmi. Farkı nedir.
    NTc olması gereken yere PTC takarsam sıkıntı olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi job1907 -- 30 Mart 2015; 16:02:34 >
    gorunusde ayni ola bilir amma ozlelikleeri biraz farkli

Termistör Çeşitleri; sıcaklık sabitine göre ntc ptc;
    Negatif ısı katsayılı direnç (negative temperature coefficient-NTC)
    Pozitif ısı katsayılı direnç (positivie temperature coefficient- PTC)

http://www.diyot.net/isi-sensoru-ptc-ntc-termokupl-nedir.html
  • qafur10 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun. Peki. Ben hangisini alıp takmam lazım.
    Ptc yerine Ntc takarsam sıkıntı olurmu.
    Başka marka takmama sıkıntı yaratırmı.
    ptc bulmaq cokmu problem ? baskasi takmak ucun gerek adciqin ptc nin olculeeri ayni olsun ki geriye baqlaya bilesin .
  • qafur10 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • slm sayın kombi ustası

havaların ısınması ile birlikte airfel 24 c marka kombimde şöyle bir arıza oldu. sık sık baca ve prosatat arızası uyarısı çıkıtı. arıza AF diye yazıyordu. kombinin ön kapağını actığımda. arıza vermediğini ve normal yandığını farkettim. bende alevin görülebilmesi için bırakılan yuvadaki plastik kapağı çıkardım ve arıza vermediğini gördüm ve öylece kullanmaya başladım.

acaba o plastik kapağın çıkarılmasının başka bir arızaya sebebiyet verme ihtimali varmı öğrenmek isterim. kapağın çıkarıldıktan sonra sadece alev sesi gibi ses artışı oldu.

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • urall U kullanıcısına yanıt
    kombinin yukardaki hava fanini sök tozdan temizle .ariza aradan kalkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qafur10 -- 30 Mart 2015; 20:51:48 >
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.