- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DC İLE GEÇMEK NASIL OLUYOR
5 Cevap10226 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

36 Mesaj
25 Ocak 2012; 1:04:30 

arkadaşlar ben 1.sınıf öğrencisiyim .genel not ortalamam 2.10 ve 3 tane DC ile kaldığım dersim var .bunlar ortalamayla geçiyormuş nasıl oluyor .sisteme baktgmda 2 gündür hala başarısız diyor bu 3 ders. böyle birşey var mı gerçekten ?

122 Mesaj
25 Ocak 2012; 1:55:25 

2,00 ın üstündeyse dd ve dc ler geçer sayılıyor. ha yok ortalaman 2 nin altındaysa büte girmek zorundasın. öğrenci işlerine sormanda fayda var. her okulun sistemi farklı.

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

2556 Mesaj
25 Ocak 2012; 18:59:34 

Öncelikle hangi üniversiteye gidiyorsun, her üniversitede geçme kalma durumu farklıdır.

Gazi Üniversitesi için açıklayayım; eğer ortalaman 2,00 ın üzerindeyse DC notu geçer sayılır, 2,00 ın altındaysa kalır.

36 Mesaj
26 Ocak 2012; 17:44:41 

ben niğde üniversitesinde okuyorum üst sınıftan arkadaşlar dc ve dd ler ortalaman 2 ve üzerinde olursa geçersin dediler ama bütün sınavlarım açıklandı ortalamam 2.10 .ve 4 gündür hala o derslerin karşısında hala başarısız yazıyor değişir diyorlar ama hala bir değişiklik yok ben de şüphe ediyoru ne olucak diye

6 Mesaj
27 Ocak 2012; 14:48:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dnzrdmfb

ben niğde üniversitesinde okuyorum üst sınıftan arkadaşlar dc ve dd ler ortalaman 2 ve üzerinde olursa geçersin dediler ama bütün sınavlarım açıklandı ortalamam 2.10 .ve 4 gündür hala o derslerin karşısında hala başarısız yazıyor değişir diyorlar ama hala bir değişiklik yok ben de şüphe ediyoru ne olucak diye

bütünleme sınavı varsa şayet, evet öyle yazar (başarısız.)

BÜTÜNLEME SINAVLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Final sınavları sonunda aldıkları derslerden başarısız olan öğrencilerimizin bütünleme sınavlarına girmemeleri durumunda final sınavında aldıkları not geçerli olacaktır.

Örnek 1: Final sınavından “DD” alan bir öğrencinin, bütünleme sınavına girmemesi durumunda bu dersteki başarı notu “DD” olarak kalacaktır.

Örnek 2: Final sınavından “DC-“ notu alan öğrenci, bütünleme sınavına girmemesi durumunda bu dersteki başarı notu, bütünleme sınavları sonunda dönem ortalaması 2.00’ın üzerine çıksa bile “DC-“ olarak kalacaktır.

Bizim okulda da böyle bir sistem var sizin sisteminizi bilmiyorum ama bütünleme sınavı varsa şayet, büyük ihtimal böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___GS___Lee -- 27 Ocak 2012; 14:50:21 >

İmza yok barnak bassam olur mu?

36 Mesaj
28 Ocak 2012; 19:17:54 

verdiğin bilgiler için sağol ama bütünleme yok bizde yaz okulu var :)

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422