Şimdi Ara

Sony, Li-ion batarya üretimini Japonya dışına taşıyabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, Li-ion batarya üretimini Japonya dışına taşıyabilir

Elektronik mobil cihazların vazgeçilmezleri arasında yer alan Li-Ion bataryalar üreticiler için de büyük önem arz ediyor. Yıllardır Li-Ion bataryalarını kendi ülkesinde üreten Japonya muhtemel bir maliyet artışı nedeniyle tesislerini taşımak üzere.

Japon Asahi gazetesi tarafından verilen bilgiye göre Sony mobil telefon ve araba odaklı bataryaların üretimini Çin ve Singapur bölgesine taşımayı planlıyor. Temel parçalar yine Japonya'da üretilecek ancak birleştirme işi dışarıda yapılacak.

Taşınma işinin 2013 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Sony taşınma kararının perde arkasını resmi olarak açıklamadı. Ancak Tochigi bölgesindeki bir üretim tesisinin tamamen araştırmaya yöneleceği ve bünyesindeki 500 işçinin firmada farklı işlerde çalışmaya veya istifa etmeye zorlanacağınının ortaya çıkması, Sony'nin personel maliyetlerinde sıkıntıya düştüğünü gösteriyor. Ayrıca aşırı değerlenen Yen de bunda etkili bir faktör olabilir. Fukushima'daki iki ofisin de kapatılması gündemde. 

Sony dünyanın en büyük Li-Ion batarya üreticilerinden birisi konumunda. Ancak akıllı telefon ve elektrikli araç bataryalarında yıllık yüzde 10 talep artışı beraberinde maliyetlerin de artmasına neden oluyor. Güney Koreli ve Tayvanlı rakipleri ile rekabet edebilme açısından maliyetin düşürülmesi şart. Sony'nin taşınma kararı muhtemelen son kullanıcıya ulaşan ürün fiyatını da etkileyecektir.

• made in Japan yazan her ürün bana her dönem güven vermiştir,bunun gittikce azalması Dünya adına kayıp..
  • çin hem fiyatları hem kaliteyi düşürüyor :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlmnt13

çin hem fiyatları hem kaliteyi düşürüyor :s

Çin istediğin kalitede ürün üretebiliyor. Çin olmasa halen 1500-2000$ dan bilgisayar alıyor olurdun.
  • valla o kadar sonyericsson telefon kullandım hepsınde made ın çin hee p 900 üm hariç made in sweden nerede bu bataryalar
  • Resimdeki batarya lazım .....elinde olan varsa haber versin...
  • Ne zamandır telefonlarında Made in china yazıyor amaaaa pilin kimyasalları ve diğer temel parçaları japonyada üretiliyor.
  • o 500 işçiye yazık olucak :(
    Öyle yazıyorsunuzda neredeyse tüm notebooklarda Made In Chına yazıyor..
  • bır cokk buyuk fırma uretımını cınde yaparak malıyetlerı dusuruyor. Lenovo ıbmın notebook departmanını satın aldıktan sonra aynı standartlarda cınde uretım yapıyor. Sony cınde taıwanda macarıstanda uretım yapıyor ve aynı standartlarda. farklı ulkelerde uretulan cıhazlarda kalıte farkı olmaz. Ozellıkle bu sony ıse pek mumkun degıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmoor

Resimdeki batarya lazım .....elinde olan varsa haber versin...

Var ama ben kullanıyorum :D

Servisle irtibata geç vardır onlarda
  • benim kullandıgım sony ericsson telefonun bataryasında Made in Japan Finished in Hungary yazıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.