Şimdi Ara

Apple geri dönüşüm programını İngiltere'de başlatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple geri dönüşüm programını İngiltere'de başlatıyor

Dünya çapında satılan elektronik ürünleri yüz milyonları bulan Apple bununla birlikte 2002 yılında beri devam ettirdiği geri dönüşüm programı ile de elektronik atıkları değerlendirme yoluna gidiyor. 

ABD'de devam ettirdiği program ile Apple başta kendi ürünleri olmak üzere mobil cihaz ve PC atıklarınızı geri dönüşüm için alırken halen kullanılan ve belirli bir değerde olan cihazları da farklı eğitim amaçlı programlarıyla yeniden kullanıma sunuyor.

Apple şimdi Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım Programı'nı İngiltere'de devreye soktu. Program kapsamında eski iPhone, iPod, iPad, Mac ve PC modelleri geri alınacak. Halen kullanılabilen cihazlar var ise Apple bunları hediye kartı, indirim veya geri ödeme gibi koşullarla kabul edecek. 

Örneğin ABD'de 16GB'lık iPhone 4 siyah modeli 180$'dan geri alınabiliyor. Bu cihazlar daha sonra eğitime yönelik farklı projelerde yeniden elden geçirilerek kullanılıyor.

Tamamen kullanılmaz durumdaki cihazlar ise geri dönüşüm amacıyla teslim alınıyor. Apple bu programı ile elektronik atıkların çevreye verdiği zararı en aza indirmeyi hedefliyor. 

• takdir ettim Apple i
  • Ozet : dogayi ve CEBİMİZİ koruyoruz .80 milyar dolari katlama pesindeyiz bol bol fanimiz var nasilolsa 800 dolara alir 150 ye geri verir ,hayir isimi oda ne Apple in bu isler icin zamani yok biz elite ve capitalist bir sirketiniz hepinizi emecez ehuehuehu
  • iphone 4 için 180$ mı? bozuk olsa bile çalışan parçaları tek tek satılır daha fazla kar elde edilir.. sadece ekranını söküp satsa daha fazla para alır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 23 Ocak 2012; 2:22:43 >
  • Bizde tutmaz bu. En kötü ihtimal telefoncuya okuturlar :)
  • apple ürünleri için değil ama başka model bilgisayarlar için bu hizmet zaten hali hazırda avrupa da var. ama tabiki komik rakamlar veriyor apple
  • 2002'den beri mi o.O
  • "Örneğin ABD'de 16GB'lık iPhone 4 siyah modeli 180$'dan geri alınabiliyor."

190$ veririm bana getirip versinler.
  • ayni fikirdeyim biraz daha koy ustune apple yerine sen al ... bu geri donusumde bi oyun resmen 700 dolara sattiklari malzemeleri belese geri alip parcalarini kullanip yeniden bize kakalayacaklar .. yada birilerine bagislayip bakin ne iyi firmayiz diye belese paye cikariyolar niye milletten alinan urunleri veriyosunuz o kadar para kazaniyolar egitime katkisi olacak urunler uzerine calisan firmalara katkida bulunsaniza sadece apple icin solemiyorum bunu diger buyuk firmalarinda gelirleri aciklandi 3-5 kisi dunayanin parasini cebe indiriyo birde belese sizden geri aliyor malzemeyi... bu firmalar kar marjlari dusmesin diye tonlarca insanida issiz biraktilar yillik kar aciklamalarina bakin biraz daha az kar etseler bile bazi ulkeleri satin alacak kadar paralari var :) deger mi o kadar insanin hayatiyla oynamaya yada cinlileri o kadar kotu sartlarda calistirmaya bu firmalarda calisan iktisatcilarda beyin falan yok galba hic mi dusunmuyolar bu kadar adam issiz kalirsa 3-5 sene sonra kime satacaklar acaba bu urunleri

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fikir güzel de o 180$ komik olmuş.Yukardaki arkadaşın dediği gibi ölüsünün parçalarını satsan daha fazla eder.Diğer cihazların fiyatını düşünemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şaşırılacak birşey yok ki cihazın gerçek değeri bu. ama bazı insanlar yüzlerce dolar verip üstüne savunabiliyorlar. adamlar bizim fanboylar kadar değer vermiyor kendi cihazlarına.
  • Adamlara bak ya cihazı ürettikleri malzeme değerinde (maliyetinde) geri alıyorlar 180 dolara.Satarken neden 650-700 e satıyorlar ozaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 23 Ocak 2012; 10:22:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

Adamlara bak ya cihazı ürettikleri malzeme değerinde (maliyetinde) geri alıyorlar 180 dolara.Satarken neden 650-700 e satıyorlar ozaman.

Taktir Ettim.
  • Benden 200 dolar çalışır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alitech Electronic

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78 Adamlara bak ya cihazı ürettikleri malzeme değerinde (maliyetinde) geri alıyorlar 180 dolara.Satarken neden 650-700 e satıyorlar ozaman.
    Taktir Ettim.

199$ a iphone 4 16 gb alıyorsun 180 e geri veriyorsun anlamanızı beklemiyordum zaten burada önemli olan geri dönüşüm .
  • arkadaşlar ben 210$'a alırım:) varmı artdiran :D
  • 199$ temlikli fiyatı arkadasım. Kim sana o paraya veriyor?
  • Geri dönüştürmek iyi bir çalışma..Tebik ederim apple'ı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Ozet : dogayi ve CEBİMİZİ koruyoruz .80 milyar dolari katlama pesindeyiz bol bol fanimiz var nasilolsa 800 dolara alir 150 ye geri verir ,hayir isimi oda ne Apple in bu isler icin zamani yok biz elite ve capitalist bir sirketiniz hepinizi emecez ehuehuehu

Yav he he.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.