Şimdi Ara

Bülgüsayarum açılmıyoo :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaw arkadaşlar benim bilgisayara bişeyler oldu, açılmakta direniyo ve bunda başarılı da oluyo hani...
    bilgisayar açılırken siyah bi ekran geliyo ve güvenli mod, en iyi ayarlar, windows olağan şekilde başlasın falan diye seçenekler geliyo ama hangisini seçersem seçeyim kendisini yeniden başlatıyor ve aynı menüyü karşıma çıkarıyor. bugün format atmayı düşünüyorum ama kurtarmam gereken bazı dosyalarım var. şimdi; bu sorunu formatsız halledebilir miyim? ya da o dosyalarımı kurtarabilir miyim? yardımlarınız için şimdiden sağolun.

• Hdd söküp başka bir makinede slave olarak gösterin. İçerisinden istediğiniz dosyaları cd ye çekin. Ondan sonra format atabilirsiniz. Buna imkanınız yoksa herhangi bir internet kafede de bunu yaptırabilirsiniz...
  • windowsunu açacak birşey aklıma gelmiyor sistemin o/c yaptıysan kararsızlaşmış olabilir.bios ayarlarını default yapmayı deneyebilirsin.eğer çözülmezse boot yapabilen bir disket veya cd ile komut satırında aç bilgisayarını windowsun olduğu diskteki önemli bilgilerini diğer diskine at derim eğer başka bölüm yoksa hdd ini başka bir bilgisayara takıp ona aktar derim ben.bundan sonra da sistemin olduğu bölüme bilgi saklama benim tavsiyem
  • valla bana ole geldiki sinin windovs gocmus helvasini burda dagitirsin artik.verilerini yedeklemenin bir yolu var tabi diskini bolduysen.norton ghost cddisi bulacan ordan cd-rom dan baslatcan kendi isletim sistemi gibi biseyi vat c nin icin de dolasip yedekleyecegin dosyalari d. ye kopyaliyacaksin ve windovw kurduktan sonra gost la windovsunu yedekle 4 dakikada gost windovsunu ilk kurdugun haline getiriyor.
  • güvenli modda açmıyor diyoo dayım tmm helva yiyelim orda ortakız daa ;) senin dediğin uyar mı bilemeyecem..??
  • oluyor hemde babalar gibi direk diskleri gorebiliyorsun ve dosyalarida kopyalaya biliyorsun yanliz ben 9,0 versiyonun da yapiyorum daha eski versiyonun da yapiyormu bi tecrubem yok.HER EVE VE TEKNIKSERVISE LAZIM
    quote:

Orjinalden alıntı: rule of diee

güvenli modda açmıyor diyoo dayım tmm helva yiyelim orda ortakız daa ;) senin dediğin uyar mı bilemeyecem..??
  • Dosyalarını kurtarmak istiyorsan. XP yi kurarken R - Onar ı kullan. Hem eski programların ve dosyalarında yerinde kalır.
  • siy6ah ekran geldiğinde wga modunda çalıştır diye bi seçenek çıkar onu seç bi faydası olmazsaformat at yada üzerine kur bilgilerine bişey olmaz
  • eğer bu hdd deki windows u başka makinede kurup bu makinede çalıştırmaya çalıştıysan
    da yapıyor benim başıma çook geldi aynı durum bencede yedeğini alıp yeniden formatlamak dışında
    pek çaren yok gibi
  • güvenli moda geçöebilirsen sistem geri yükleme ile çözülüyor bu sorun.

ha eğer güvenli moda da geçmiyorsa (ki daha dün öyle bir makinayı kurtardım) ,

hdd yi başka bir makinaya slave olarak tak, büyük ihtimalle açılşta scandisk yapacaktır, sakın iptal etme. scandisk biitikten sonra makine açılaacak, daha sonra makinayı kapatıp diski çıkar kendi makinana tak geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.