- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bankalarda Altın Hesabı (Hangisi Daha İyi ?)
35 Cevap23520 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

154 Mesaj
22 Ocak 2012; 13:28:07 

Hangi bankanın altın alış-satış arasındaki makas daha düşük ?
Yani sizce hangi bankadan altın hesabı açmalıyım ? Hangisini önerirsiniz ?

Borla çalışan araba üretildi, maliyeti 200 TL. olan 1 kg bor ile 19 000 km yol yapabiliyor.(1100kg. oto sabit 100 km süratle giderse). Bu demek oluyorki Petrole son. Tam tersine Batılı ülkeler bor işletmeciliğinin kansere yol açtığını idda ederek BOR madenininden soğutma çabası içindeler. Oysa bu mucize maden kanser tedavisinde de kullanılmaktadır. Türkiye kiskacta. Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje oldugu ortaya cikti. TÜRKİYE, dünyada bor rezervinin yüzde 73`üne sahip Ve Türkiye GELECEĞİN DUBAİSİDİR. Ve uluslararasi teroristler Türkiye uyanmadan bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor.UYUMA,UYUTMA TÜRK MİLLETİ

154 Mesaj
22 Ocak 2012; 19:07:09 

up

Borla çalışan araba üretildi, maliyeti 200 TL. olan 1 kg bor ile 19 000 km yol yapabiliyor.(1100kg. oto sabit 100 km süratle giderse). Bu demek oluyorki Petrole son. Tam tersine Batılı ülkeler bor işletmeciliğinin kansere yol açtığını idda ederek BOR madenininden soğutma çabası içindeler. Oysa bu mucize maden kanser tedavisinde de kullanılmaktadır. Türkiye kiskacta. Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje oldugu ortaya cikti. TÜRKİYE, dünyada bor rezervinin yüzde 73`üne sahip Ve Türkiye GELECEĞİN DUBAİSİDİR. Ve uluslararasi teroristler Türkiye uyanmadan bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor.UYUMA,UYUTMA TÜRK MİLLETİ

464 Mesaj
23 Ocak 2012; 11:33:39 

Şekerbank, makas düşük fakat mesai saatlerinde işlem yapabiliyorsun sadece. Bu kafanı karıştırmasın, diğer bankalarda mesai haricinde zaten 2 lira makas olduğu için onlarda da ancak mesai içinde işlem yapacağın için şeker iyidir.

154 Mesaj
23 Ocak 2012; 17:23:06 

evet bende şekerbankı düşünüyorum, bir kaç güne açtırırım heralde hesabı

3960 Mesaj
23 Ocak 2012; 17:42:32 

Altın alırken en ucuzu Şekerbank diye biliyorum, doviz.com sitesinin gösterdiği alım satım fiyatları ise Yapıkrediye endeksli. Benim hazır hesabım var YKB de yoksa ben de şeker de hesap açtırırdım ama hesap iştelim ücreti falan fistan bunları da düşünmek lazım, hesap işletim ücreti almasınlar diye 2 tane otomatik ödeme vermek lazım. Anlayacağın biraz sıkıntılı durduk yere hesap açtırmak

154 Mesaj
23 Ocak 2012; 20:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

Altın alırken en ucuzu Şekerbank diye biliyorum, doviz.com sitesinin gösterdiği alım satım fiyatları ise Yapıkrediye endeksli. Benim hazır hesabım var YKB de yoksa ben de şeker de hesap açtırırdım ama hesap iştelim ücreti falan fistan bunları da düşünmek lazım, hesap işletim ücreti almasınlar diye 2 tane otomatik ödeme vermek lazım. Anlayacağın biraz sıkıntılı durduk yere hesap açtırmak

Vadesiz Altın Hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

şekerbankta böyle yazıyor , ücret kesilmiyor yani

3960 Mesaj
24 Ocak 2012; 9:36:17 

quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFenerli

Vadesiz Altın Hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

şekerbankta böyle yazıyor , ücret kesilmiyor yani

Ben o kısmı atlamışım, özür dilerim :)

90 Mesaj
25 Ocak 2012; 19:11:44 

mesajım bulunsın...

1764 Mesaj
26 Ocak 2012; 4:55:17 

altın hesabının vadelisi de oluyor mu?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

154 Mesaj
26 Ocak 2012; 13:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

altın hesabının vadelisi de oluyor mu?

yapı kredi kullandığım için sadece onu biliyorum, oluyor.

266 Mesaj
13 Temmuz 2012; 18:55:11 

açan arkadaşlar şekerbanktan memnun mu? kuveuttürk nasıl?

Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i7-2630QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB WD Scorpio Blue || GPU: 1GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

249 Mesaj
13 Temmuz 2012; 19:02:13 

bir altın ve gümüş yatırımcısı olarak sizlere iki katılım bankasını öneriyorum.
1- kuveyttürk: hiçbir hesap işletim ücreti ödemezsiniz tl usd altın gümüş v.s fakat makas altın için 70-80 kuruş gümüş için 24 kuruş civarında
2- türkiye finans: diğer bankaların ortalama makası 70-80 kuruşken altın hesabı için bu bankada 50-55 kuruş gümüşün onsu da diğer katılım bankalarında 25 kuruşken türkiye finansta 10 kuruş fakat 250 Tl katılım hesabı açmazsanız veya 3 adet otomatik ödeme talimatı vermezseniz yıllık 50 tl hesap işletim ücreti var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

266 Mesaj
13 Temmuz 2012; 19:34:33 

quote:

Orijinalden alıntı: RID_ONE_54

bir altın ve gümüş yatırımcısı olarak sizlere iki katılım bankasını öneriyorum.
1- kuveyttürk: hiçbir hesap işletim ücreti ödemezsiniz tl usd altın gümüş v.s fakat makas altın için 70-80 kuruş gümüş için 24 kuruş civarında
2- türkiye finans: diğer bankaların ortalama makası 70-80 kuruşken altın hesabı için bu bankada 50-55 kuruş gümüşün onsu da diğer katılım bankalarında 25 kuruşken türkiye finansta 10 kuruş fakat 250 Tl katılım hesabı açmazsanız veya 3 adet otomatik ödeme talimatı vermezseniz yıllık 50 tl hesap işletim ücreti var..

eyvallah hocam sanırım kuveytturku tercih edicem ama sanırım ondada sadece 9 ile 17.55 arası işlem yapılıyormuş

Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i7-2630QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB WD Scorpio Blue || GPU: 1GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

3468 Mesaj
13 Temmuz 2012; 21:21:14 

Altın hesaplarının hiçbirinde hesap ücreti alınmıyor diye biliyorum ben.En azından akbank ve iş bankasında böyle.

You are weak. Why are you weak? Because you lack... hatred!!

266 Mesaj
13 Temmuz 2012; 21:57:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Altın hesaplarının hiçbirinde hesap ücreti alınmıyor diye biliyorum ben.En azından akbank ve iş bankasında böyle.

akbankın makas aralıgı nasıl hocam

Lenovo IdeaPad Y570

249 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:50:13 

altın hesabı oluşturmak için mutlak surette türk lirası hesabı da aktif olması gerekiyor. Sözkonusu hesap işletim ücreti türk lirası hesabı için tahsil olunur. Bunun bankalarca bazı istisnaları olur mesela otomatik ödeme talimatı, bordrolu müşteri olmak ve mevduat hesabında belli miktarın üzerinde para olması gibi istisnaları olur. Kuveyttürte hiçbir koşul yok ben kullanıyorum.

266 Mesaj
13 Temmuz 2012; 23:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: RID_ONE_54

altın hesabı oluşturmak için mutlak surette türk lirası hesabı da aktif olması gerekiyor. Sözkonusu hesap işletim ücreti türk lirası hesabı için tahsil olunur. Bunun bankalarca bazı istisnaları olur mesela otomatik ödeme talimatı, bordrolu müşteri olmak ve mevduat hesabında belli miktarın üzerinde para olması gibi istisnaları olur. Kuveyttürte hiçbir koşul yok ben kullanıyorum.

teşekkürler hocam yardımlarınız için.en kısa zamanda kuveyttürk ile görüşüp hesap açacağım.İnşallah hayırlı olur

Lenovo IdeaPad Y570

3468 Mesaj
13 Temmuz 2012; 23:29:49 

quote:

Orijinalden alıntı: by rallier

Tam değerini bilmiyorum ama bi kıyaslama yapmıştım iş bankasına göre daha iyiydi.

You are weak. Why are you weak? Because you lack... hatred!!

55 Mesaj
14 Temmuz 2012; 12:18:02 

An itibariyle iş bankasında satış: 94.31 alış: 90,13 görünüyor. Makas 4.18, Akbanktaki 4.15 ama Kuveyttürk'te satış: 95,6850 alış: 88,6796 görünüyor. Kuveytturk daha iyi diye duymuştum. burda makas 7.0054 fark fazla.
Ben mi yanılıyorum yoksa iş bankası daha mı avantajlı görünüyor ya da haftasonu olduğu için mi böyle bir durum oluşmuş.

129 Mesaj
14 Temmuz 2012; 12:26:42 

bankadan bu işe girmeyin derim oranları çok tuhaf hep zararlı çıkıyorsun neredeyse onun yerine git çek paranı kapalıçarşıya git abi de bana altın plaka kes( cumhuriyet altını demiyorum) adam hassas terazide tartıp sertifikalı olarak veriyor çakallık yok her zaman için elinizde maden olsun derim

932 Mesaj
14 Temmuz 2012; 14:16:57 

quote:

İyi değil. Webde baktiginda iyi gorursun ama int hesaba girdiginde fark ucurum oluyor. Kuveyt yada sekerrden şaşmayin

Değişmesini istediğiniz dünyanın parçası olun... M.Ghandi

2727 Mesaj
14 Temmuz 2012; 14:18:26 

quote:

0,60-0,75arası

266 Mesaj
14 Temmuz 2012; 16:20:33 

quote:

Orijinalden alıntı: crasher^^

An itibariyle iş bankasında satış: 94.31 alış: 90,13 görünüyor. Makas 4.18, Akbanktaki 4.15 ama Kuveyttürk'te satış: 95,6850 alış: 88,6796 görünüyor. Kuveytturk daha iyi diye duymuştum. burda makas 7.0054 fark fazla.
Ben mi yanılıyorum yoksa iş bankası daha mı avantajlı görünüyor ya da haftasonu olduğu için mi böyle bir durum oluşmuş.

hacı haftasonu olduğundan öyledir çünkü bende bu işe dün merak saldım dün gündüz vakti kuveytten bakarken makas 2 tl gibiydi gerçeği akbankn günz degerni bilmyrm ama

Lenovo IdeaPad Y570

55 Mesaj
14 Temmuz 2012; 21:47:18 

quote:

hacı haftasonu olduğundan öyledir çünkü bende bu işe dün merak saldım dün gündüz vakti kuveytten bakarken makas 2 tl gibiydi gerçeği akbankn günz degerni bilmyrm ama

Eyvallah, Ben de yeni merak saldım haftaiçi bir bakalım 1 2 hafta takip edeyim sonra azar azar alim birikim olsun diye düşünüyorum.

2727 Mesaj
14 Temmuz 2012; 21:49:13 

quote:

Orijinalden alıntı: crasher^^

Eyvallah, Ben de yeni merak saldım haftaiçi bir bakalım 1 2 hafta takip edeyim sonra azar azar alim birikim olsun diye düşünüyorum.

Eğer işlem saatlerinde makas 2 lira ise çok ,

Akbankta işlem saatlerinde makas 0,70-0,80 arası gidip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 14 Temmuz 2012; 21:53:37 >

55 Mesaj
15 Temmuz 2012; 19:04:44 

@Kid Lazer
Haklısın da hem onu saklamak evde bulundurmak problem hem de öyle çok birşey alamıyoruz ki ayda 200 300 lira anca yatırım yapabiliyoruz.
@kadirekinci
Hafta içi bakalım nasıl görünecek ona göre karar verecem ben de

129 Mesaj
17 Temmuz 2012; 0:39:03 

olsun hocam al cebinde bile dursa daha iyi 200 300 alıyosun çok bişe değil belki ama yıla bi vuruyosun bankadan aldığın için zararın büyük ben yine de düşün derim

266 Mesaj
17 Temmuz 2012; 13:30:22 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Eğer işlem saatlerinde makas 2 lira ise çok ,

Akbankta işlem saatlerinde makas 0,70-0,80 arası gidip geliyor.

hocam o işlem saatlerndeki değil miş.
Altın 91.9949 92.696
şuan makas ~0.7 gözüküyor

Lenovo IdeaPad Y570

6 Mesaj
22 Ekim 2012; 2:34:44 

bende 500 lira + 100 dolarımı nasıl değerlendirsem diye düşünüp durrken , sanırım kuveytturk ü tercihe dicektim ama bilmediğim birşey var , makak dediğiniz şey nedir , açıklayan olursa sevinirim

3924 Mesaj
22 Ekim 2012; 3:44:45 

Makas dediğiniz nedir bende bilmiyorum. Diyelim ki 10 bin lira paramız var. 1 sene ellemeyeceğimize dair talimat versek 1 sene içinde değeri ne olur?

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...

6 Mesaj
22 Ekim 2012; 12:28:38 

şurada ing bank hesaplama aracından faydalanabilirsiniz

http://www.ingbank.com....mevduatfaizoranlari.asp

mesela sizin 10 00, 10 500 oluyor ancak , diğer bankalarında böyle hesaplama araçaları mevcut göz atabilirsiniz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ekim 2012; 13:27:56 

quote:

Orijinalden alıntı: barya08

bende 500 lira + 100 dolarımı nasıl değerlendirsem diye düşünüp durrken , sanırım kuveytturk ü tercihe dicektim ama bilmediğim birşey var , makak dediğiniz şey nedir , açıklayan olursa sevinirim

altın veya döviz alım fiyatı ve satım fiyatı arasındaki fark ,kuveytürkü öneririm para kesildi mi diye felan aklın kalmaz herşey ücretsiz

8 Mesaj
26 Şubat 2013; 15:04:10 

T.C Ziraat Bankası sizce nasıldır arkadaşlar ? Bu gibi yatırım işlemlerinde devlet bankalarına yönelmek daha iyi ve güvenli olmaz mı ? Ülkemizde kaç tane devlet bankası vardır ? Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler... Önümüzdeki seneleride içine alan bir birikim planım var ama hangi bankada ne tür hesapta biriktirsem altın daha karlı gibi geliyor bana da...

1 Mesaj
15 Kasım 2013; 10:10:57 

Bankalar altın alış ve satış arasındaki miktarı her zaman sabit tutmak zorunda mı örn. bu ay aradaki fark 0,70krş ama üç ay sonra farkı 3 liraya çıkarma gibi bir seçenekleri var mı?

94 Mesaj
8 Temmuz 2014; 10:07:37 

Hortlatalım konuyu. Var mı önerisi olan, kullanıp da memnun olmayan vs.

468 Mesaj
29 Eylül 2014; 20:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: akikara

Hortlatalım konuyu. Var mı önerisi olan, kullanıp da memnun olmayan vs.

Kuveyttürk kullanıyorum hesap işletim ücreti almıyorlar. Dolar, altın ticareti yapmak istiyorsanız ideal bir bankadır. Kur farkı olarak daha iyi bankalar olduğunu biliyorum ama onlarda hesap işletim ücreti kestikleri için pek tercih edilesi durmuyorlar. ayrıca Döviz, altın alım satımlarında komisyon aldıklarını duymuştum.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Bankalarda Altın Hesabı (Hangisi Daha İyi ?)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375