Şimdi Ara

Eye-Fi CEO'su kablosuz SD kartlar konusunda SD Birliği'ni patent ihlali yapmakla suçladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eye-Fi CEO'su kablosuz SD kartlar konusunda SD Birliği'ni patent ihlali yapmakla suçladı

Kartta yüklü olan içerikleri uyumlu uygulamalar vasıtasıyla PC ve mobil cihazlara kablosuz olarak gönderebilen SD kart teknolojisi Eye-Fi firması tarafından bir süredir sunulmaktaydı. SD kartların standartlarını belirleyen SD Birliği de kısa bir süre önce kablosuz ağ özelliğini yeni bir standart olarak benimsediğini duyurdu. Bu standardın ilk örneği Toshiba FlashAir olarak CES fuarında tanıtıldı.

Ancak kendisi de SD Birliği üyesi olan Eye-Fi firmasının CEO'su Yuval Koren bu girişimin yıllardır on milyonlarca dolar ödeyerek geliştirdikleri kendi patentlerine aykırı olduğunu ve bu aykrılığın giderilmesi için birliğe 60 günlük cevap süresi tanıdıklarını duyurdu. Eğer cevap verilmezse Eye-Fi hakkını kanuni yollardan arama seçeneğini kullanacak.

Birliğin yönetim kurulunda standardın benimsenmesi konusu onaylanırken Koren gerekli itirazları kurula yaptığını ancak sonuç alamadığını belirtiyor. Kablosuz kart teknolojisinin bir standart olarak kabul edilmesi için izlenmesi gereken bazı prosedürler var ve birlik bu prosedürleri yerine getirmedi.

Pek çok dijital kamera üreticisi ve fotoğraf ile ilgili siteler ile işbirliği halinde olan Eye-Fi bu ortaklığı koruması gerektiğine inanıyor.

• Eye-Fi firmasını ilk kez işitmiş olmama rağmen gerçekten iyi bir atılım ve proje yapmış..Bu yaptığı teknoloji ile insanlara kolaylık sağlanması söz konusu ancak arada (arada değilde genelde)böyle prüzler ortaya çıkıyor
  • nerede ıse benım hatırladıgım 2000 yılı baslarından bılıyorum bu fırmayı hatta soylede sunabılırımmhttp://www.flytechno.com/Haber/Oku/eyefi-adini-duymus-olabilirsiniz-33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstar01 -- 3 Şubat 2012; 1:05:00 >
  • Gercekten iyi bir dusunce atmislar ortaya ben firmayi hakli goruyorum gercektende yillarca ugrasmislarsa firmanin hakkini yememeleri lazim muhtemelen payini verirler umarim standartta olur rekabet olursa ucuzurunler piyasada boy gezer :-)
  • aga bu nedir? ne işe yarar?
  • artık hafıza kartının ınternet oldugu yerlerde sınırsız depolama alanı olması gıbı bırsey oluyor bu yanı kabloya son demek oluyor fotograf makınalarındakı cektıgınız goruntuler artık kablo baglamadan pc ye aktarılacagı anlamına gelıyor :D
  • çok iyi oldu bu )
  • bakalım kim ilk aplle'a bağlaycak konuyu
  • Eye-fi haklı ama kartlarda da böyle birşey çok gerekli kameralarda bazılarında var ama yaygın olmadığından oturmadı ki ben tablete aktarmak otdan izlemek isterim.
  • Teknoloji ilk olarak CES'de değil IFA 2011'de tanıttı.
  • sandisk ıle anlasmıs sanırımhttp://www.flytechno.com/Haber/Oku/eyefi-adini-duymus-olabilirsiniz-33 burada yazana gore eger oyle ıse yasadık super olcak cunkı turkıyeyede gelcek artık :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.