Şimdi Ara

Hyundai İ30 arıza yaptı bi el atsanız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2009 model hyundai i30 umuz var (crdi) maraştan gelirken tarsusta bi anda egzostan siyah duman attı ve çekişten düştü sizce arıza nedir yapılması kaç gün sürer

• turbo-intercooler hortumları kontrol edilmeli ilk olarak.. sonra yakıt hattı..
  • bizde yol yardımı aradık geldiler eğer turbodansa 5 gün sürer dedilerde bu CRDİ mototlarda turbo yok diye biliyordum ben
  • ah crdi da turbo olmadan olurmu geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

turbo-intercooler hortumları kontrol edilmeli ilk olarak.. sonra yakıt hattı..

DİZEL ARACINIZDA AŞAĞIDAKİ SORUNLAR BAŞLADIYSA EN KISA SÜREDE TEDBİR ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ
    1-EGZOSTAN SİYAH DUMAN ATMAYA BAŞLADIYSA
    2-EGZOSTAN BEYAZ DUMAN ATMAYA BAŞLADIYSA
    3-MOTOR SOĞUKKEN GEÇ ÇALIŞMAYA BAŞLADIYSA
    4-MOTOR SICAKKEN GEÇ ÇALIŞMAYA BAŞLADIYSA
    5-MOTORDA OLAĞAN DIŞI TİTREŞİMLER HİSSEDİLMEYE BAŞLANILDIYSA
    6-ARACINIZIN SERVİSİ İNTERCOOLER YA DA BORULARDA YAĞLANMA TESPİT ETTİYSE
    7-YAKIN ZAMANDA ARACINIZ HARARET YAPTIYSA

YAKIT SİSTEMİ VEYA TURBO SİSTEMİ ARIZALARI BAŞLAMIŞ OLABİLİR.
    1-MOTORDA GÜÇ KAYBI VARSA
    2-MOTORDA MEKANİK SES DUYUYORSANIZ
    3-SİYAH DUMAN ATIYORSA
    4-MAVİ DUMAN ATIYORSA
    5-YAĞ EKSİLTMEYE BAŞLADIYSA
    6-GAZA BASTIĞINIZDA YA DA GAZI BIRAKTIĞINIZDA 3–5 SANİYELİK ISLIK SESİNİ ANIMSATAN TURBO SESİ DUYUYORSANIZ

TURBONUZDA SORUN VAR DEMEKTİR.

araştırarak bunları buldum %99 turbo

• CRDI'de turbo olmaz olur mu abim, TURBO;yani aşırı besleme desteği olmadan o gücü ve torku üretebilmesi zaten mümkün değil aracın. Neyse, geçmiş olsun, eğer Turbo arızasıysa en az 3 gün sürer diye tahmin ediyorum bende, aracın garantisi devam ediyor mu hala ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

CRDI'de turbo olmaz olur mu abim, TURBO;yani aşırı besleme desteği olmadan o gücü ve torku üretebilmesi zaten mümkün değil aracın. Neyse, geçmiş olsun, eğer Turbo arızasıysa en az 3 gün sürer diye tahmin ediyorum bende, aracın garantisi devam ediyor mu hala ?

yardımın için çok sağol devam ediyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesro09

quote:

CRDI'de turbo olmaz olur mu abim, TURBO;yani aşırı besleme desteği olmadan o gücü ve torku üretebilmesi zaten mümkün değil aracın. Neyse, geçmiş olsun, eğer Turbo arızasıysa en az 3 gün sürer diye tahmin ediyorum bende, aracın garantisi devam ediyor mu hala ?

Şimdi buradan bu şekilde anlatılınca forumun yapabileceği katkı da kısıtlı, neticede kimse servis uzmanı değil burda Ama gelişmelerden bizleride haberdar ederseniz seviniriz.

• turbo birden bire, aşırı bir kompresyon-yüklenme yapmadıkça, aniden gitmez; önceden belirtileri başlar ,ıslık yapar,v.s..
    bence bağlantılardan.. ya da pis yakıt geldi,enjektör tıkandı..
  • Malumunuz Hyundai 5 yıl garantili.100 bin dolmadıysa garantiden baktırabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi buradan bu şekilde anlatılınca forumun yapabileceği katkı da kısıtlı, neticede kimse servis uzmanı değil burda Ama gelişmelerden bizleride haberdar ederseniz seviniriz.

bakalım yarın bi arıza ne diye bakacaklarmış

• bu arada eğer ki probleminiz turbo charger ve intercooler kaynaklıysa yetkili servisten katalitik konvertörü de kontrol etmesini talep edin.
  • Büyük ihtimal,hortumlardan biri çikmistir.
  • quote:

bizde yol yardımı aradık geldiler eğer turbodansa 5 gün sürer dedilerde bu CRDİ mototlarda turbo yok diye biliyordum ben

(traktörler dahil) turbosuz dizel mi kaldı yahu?
  • Arkadaşımın başına geldi.

Turbo arızalanmış arkadaşım.
    Geçmiş olsun.

Garantiden değiştirirler.
  • 2008 198.000km'de 1.6 crdi otomatik i30, ilk sahibiyiz, sakin kullanılan temiz bir araç.
    Son 1-2 gündür çekişten düştü.

Ne tavsiye edersiniz, ne yapmak lazım, nereye bakmak lazım, hortumlarda bir delik kaçak vs olmuş olabilir mi?
    Islık, sarsıntı vs dikkatimi çeken çok aykırı bir durum olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.