- x
3 ayda 10 kilo verdim
43 Cevap29161 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:19:10 

Beyler karatay diyeti sayesinde haftada 1 kilo vererek 3 ayda 10 kilo verdim. 2 hafta veremedim onda da tam dikkat etmediğim için. Bu arada yalnızca ilk ay yürüyüş yaptım son iki ay hiç evden çıkmıyorum -biraz tembelim de (fiziksel olarak)- nasıl verebildiğime bazen şaşmıyor değilim. Bu oturduğun yerde kilo vermek oluyor.

81 kiloydum şuan kilom 71 ideal kilom 66 - 67 o kiloya düşene kadar bekleyip öyle herkeze söylemek istiyodum fakat şuan hem yapacak bir işim yok hem de belki sürekli bilgisayar başında oturup kilo alan başka birine yardımım dokunur diye yazayım dedim.

Karatay diyetiyle veya Canan Karatay ile ilgili merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan- -- 23 Ocak 2012; 0:15:10 >

1301 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:25:17 

Şunun bunun diyeti boş iş aga kendine göre oluşturacan.

27 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:27:04 

o diuetı ılk kez duyuyorum bahsedemıan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

AMD Phenom II X4 955 Black Edition | Gigabyte GA-880GM-UD2H AMD 880G DDR3 1800MHz(OC) Soket AM3 | Kingston 4GB (2x2GB) KIT DDR3 1333MHz CL9 Ram | MSI HD4850 GDDR3 1GB 256Bit ATI Radeon | ASUS Vento TA-261 Siyah 450W | LG 18,5" W1943SS-PF LCD 5 ms

961 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:27:08 

Karatay diyetide ne ola ki

DH 13 Eylül Gazileri

645 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:30:54 

gün içinde neler yapıyosun öğünler nasıl yaz bari

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:32:18 

Karaty diyeti çıktığı ilk günden beri çok satanlar listesinde daha önce bir çok kez diyet tecrübesi hüsranla sonuçlanmış biri olarak bunu hak ettiğini söyleyebilirim.
Bir ek yapaym orta sınıf bir aileyiz karatay diyetinde de diğer bütün diyetlerde olduğu gibi et çok var fakat sadece et değil genelde ev yemeği ve balık. Ben 3 - 4 öğün ete bile ev yemeği koydum mercimek plavı, çorba gibi.

54 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:33:34 

Kadınlar kulübünde en detaylı bilgisi hem onun bunun diyetide değil adam kendini kanıtlamış.

Tebrik ederim.

2170 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:37:12 

2 ayda 20 kilo verdim

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:39:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mLd.bsLy

Kadınlar kulübünde en detaylı bilgisi hem onun bunun diyetide değil adam kendini kanıtlamış.

Tebrik ederim.

Ne demek istediğini tam anlamış değilim ama bana göre diyet yapanlar değil de büyük kalçalı ve göğüslü erkekler kadınlar kulübüne dahil oluyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ocak 2012; 1:41:04 

quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrior

2 ayda 20 kilo verdim

Anlatarak bizi onurlandırır mısın?

54 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:44:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan-

Ne demek istediğini tam anlamış değilim ama bana göre diyet yapanlar değil de büyük kalçalı ve göğüslü erkekler kadınlar kulübüne dahil oluyor.

Yanlış anlamışşsın yukarda karatay diyetiyle ilgili bilgi almak ısteyenler ıcın söledım uye olun dıye degıl tebrık ederım sanaydı. Tanımlamının doğru olmadıgınıda bil neyse alışmıssınız burdakinlerin laf sokmasına normal bir tebriği nereye çekiyorusunuz.

372 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:45:41 

Diyetisyene giderek 4 ayda 20 kilo verdim.Aslında diyeti 93 kilodayken bıraktım ama bir süre daha kilo vermeye devam ettim.87 kiloya kadar düştükten sonra bir kısmını geri aldım.Şimdi kilom 90-93 arası değişiyor

DH Kendo Kulübü
Kılıç kullanmaya ilgi duyuyorsan bir göz atmalısın ^^

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:48:04 

quote:

Orijinalden alıntı: mLd.bsLy

Yanlış anlamışşsın yukarda karatay diyetiyle ilgili bilgi almak ısteyenler ıcın söledım uye olun dıye degıl tebrık ederım sanaydı. Tanımlamının doğru olmadıgınıda bil neyse alışmıssınız burdakinlerin laf sokmasına normal bir tebriği nereye çekiyorusunuz.

Yazdığın cümle yanlış anlaşılmaya müsait o yüzden öyle cevap verdim. Teşekkür ederim.

4414 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:48:06 

dukan diyetiyle 20 günde 5-6 kilo verdim. ki bu dukan için anormal bir kilo kaybı değil. en büyük güzelliği de dukan'da sınırsız yemek var, ama yiyeceğin şeyler belli. onları sınırsız yiyebiliyorsun, bir de tekrar kilo almamak için bir dönem diyet yapıyorsun, ben şu an o safhadayım.

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:52:15 

Bildiğim kadarıyla dukan diyetinde hep et ve türleri var. Bunun sürekli uygulanması ne kadar mümkün tartışılır.
Canan Karatay Dukan Diyeti'ne fransızlar içindir diyor.

2170 Mesaj
21 Ocak 2012; 1:55:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Bu Nick Tam 21 Harfli

Anlatarak bizi onurlandırır mısın?

Daha önce konu açmıştım geçtiğimiz senelerde,oradan aldım hemen tarifimi

Nasıl zayıfladığım soruyorsanız;

Yemeklerden 15 dakika önce 1 - 2 bardak ılık su.
Günde en az 2 Litre su.
500'e yakın mekik (50'şer olarak bir gün içerisinde çekiyordum)
Haftada 2 Seans Havuza gidiyordum.1.5 saatte Yaklaşık 1.5 - 2 KM yüzüyordum.
Altın Kural:Hangi tür yemek yediğiniz önemli değil.Önemli olan lokmayı az almak ve çok çiğnemek.

Sabah kahvaltısı:1 Dilim ekmek,ne varsa yedim ayırt etmedim ancak yerken çok çiğnemek gerek.

Öğlen Yemeği:Ekmek yok,istediğinizi yiyin

Akşam Yemeği:Ekmek yok,istediğinizi yiğin.Ama ağırlıklı olarak salata ve meyve yiyin.

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2012; 1:56:37 

Ben sana 10 kilo veremezsin demedim, ben sana adam olamazsın dedim.

537 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:00:41 

dostum pmden bana o diyeti atarsan çok sevinirim

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:00:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Beni emretmişsiniz

Ben sana 10 kilo veremezsin demedim, ben sana adam olamazsın dedim.

Bunu bunu alın dışarı.

1621 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:01:38 

2 ayda 61 kilodan 49 kiloya düşmüştüm.biraz moral bozukluğu ile ama sonra toparladım.

3029 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:04:40 

bakiniz imza suan kg almaya calisiyorummmm

MorfeusGT:Sigel Shillien Templar 99 Dual : Tyr Titan 99
Server :Lineage 2 Episidion Avrupa sunucusu Core Serveri
Guide: http://l2wiki.com/Main_Page
Before the siege:Military Strategy

2390 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:42:33 

Arkadaş biri diyor" A diyetiyle 20 kilo" verdim , diğeri diyor "o kilodan bu kiloya" düştüm. Yav yazsanıza nasıl kilo verdiğinizi.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

11967 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:46:03 

diyetisyenden çekiniyorsak ne yapalım

45 Mesaj
21 Ocak 2012; 2:54:38 

quote:

Karatay diyetine göre bir haftalık örnek mönüde bulunabilecek gıdalar ve yemek saatleri şöyle planlanabilir:

PAZARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytinBir avuç içi kadar beyaz peynir,4-5 adet gün kurusu kayısıŞekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayıBir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulyeSalata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.Bir su bardağı tuzsuz ayranArzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)8-10 adet tuzsuz zeytin Bir avuç içi kadar beyaz peynir2-3 adet çarliston yeşilbiber5-6 adet minik domatesŞekersiz çay ya da sütBir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeğiLahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesiBir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesiNescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak

Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)Bir tabak pilakiRoka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)Bir avuç içi kadar beyaz peynir2-3 adet tatlı kırmızıbiberYeşil çay ya da sevilen bitki çayıBir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)Bol su ya da bitki çayı

Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye3-4 adet ızgara köfte1 kase yoğurtTurp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)Bol su veya ayran

Bir elma ya da armut1 kase yoğurt

3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara. Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze baklaMevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet8-10 adet tuzsuz zeytin Bir avuç içi kadar beyaz peynir1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalıkTaze maydanoz ve kırmızıbiberYeşil çay ya da sevilen bir bitki çayıBir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı

Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolasıBir tabak zeytinyağlı pırasa 5-6 adet minik domatesBir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumuBol su

Bir ufak portakal veya mevsim meyvesiBir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)

Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve rokaBuğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatasıBir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet8-10 adet tuzsuz zeytinBir avuç içi kadar peynir Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalıkŞekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayıBir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)Bol taze limonlu su ya da bitki çayı

Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumakBir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumuBol su ya da ayran

Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay

3-4 kalem kuzu pirzolasıMevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta8-10 adet tuzsuz zeytinBir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayıBir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Bir porsiyon bonfile ızgaraTaze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğanYoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağıBol su veya ayran

Bir ufak boy portakal veya elmaŞekersiz yeşil çay

Balık ızgaraDilimlenmiş beyaz turpBol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR
Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurtaBir avuç içi kadar beyaz peynir8-10 adet tuzsuz zeytinTatlı kırmızıbiber, domates ve salatalıkŞekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)Bir adet kuru soğanÇoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)Bol su

Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)Şekersiz çay

Balık ızgaraTaze yeşil soğan, bol roka ve domatesKözlenmiş taze kırmızıbiber

ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00′den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su, taze limon eklenmiş olarak içilebilir ve mümkünse yatmadan önce 30-40 dakika kadar yürüyüş yapılmalı

Ben bu diyeti uyguladım bir de ilk ay 30 - 40 dk yürüyüş yapıp günde 2 -3 litre su içtim.Hala içiyorum zaten menüdeki yemekleri yeyince canınız su istiyor.

Direkt olarak 1 haftalık menüyü uygulayabilirsiniz ben kitabını almanızı tavsiye ederim! Çok faydalı bilgiler var.

3029 Mesaj
21 Ocak 2012; 3:07:43 

Hepsi yalan dolan istediginizi yiyin yemeklerden sonra yuruyus yapin yeter 26kg vermis biri konusuyor burada suan 2haftada 8kg almak hedefim pazar sabahindan sabahindan sonra basliyor iddiaam

MorfeusGT:Sigel Shillien Templar 99 Dual : Tyr Titan 99
Server :Lineage 2 Episidion Avrupa sunucusu Core Serveri
Guide: http://l2wiki.com/Main_Page
Before the siege:Military Strategy

1941 Mesaj
21 Ocak 2012; 3:16:14 

Tamam.

335 Mesaj
21 Ocak 2012; 3:59:30 

yaş 15. geçen sene 1.55 boyunda 65 kiloydum. şu anda 1.75 boyunda 67 kiloyum. bi ara 70 kiloydum. 3 haftada 63 kiloya düştüm. sonra 4 kilo aldım. sabitlendi. 67 kiloda kaldım.

1190 Mesaj
21 Ocak 2012; 4:09:07 

Kola
Cips
Çikolata
Bunları minimum düzeyde yiyerek 1 yılda 30 kilo verdim.
Tamam mı?

Oh My God!They Killed Kenny.

3882 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
21 Ocak 2012; 9:29:23 

bende rasim diyeti yaparak bir ayda 5 kilo verdim, durmak yok yola devam,,, rasim diyeti şöyle oluyor, az yiyoruz ama aç kalmıyoruz, hergün en az 45 dakika yürüyoruz, eğer çok az yerseniz metabilima hızınız düşer kilo veremezsiniz,rejim yaptığınızı vücudunuza çaktırmamanız lazım,, örnek veriyorum,, sabah: 2 dilim veya çeyrek ekmek üstüne sarelle veya bal sürüp yanında beyaz peynir ve çayla yiyebilirsiniz, öğlen bir porsiyon dürüm ve yanında ayran (dürüm yerine yarım ekmek arasıda olabilir,,, et,tavuk,ciğer farketmez),, akşam 5-6 gibi 5 tane ilkler susamlı çörek yiyip dışarı yürüyüşe çıkıyoruz 45 dk-1 saat, veya evde koşu bandınız varsa o da olur, akşam 8 civarı yarım ekmek arası sucuk,salamlı tost vs olabilir, veya hazır dönerler var et veya tavuk,yarım ekmek arası yiyebilirsiniz,,, ilerleyen saatlerde meyve serbest abartmamak kaydıyla,,, burada önemli husus şu: tatlı,çerez,cips kola,alkol kesinlikle yasak,hiçbir yemek 1.5 porsiyon olmayacak ,, ikinci önemli husus günde 45 dakika spor şart, bu şekilde ayda 4-5 kilo,3 ayda 10-15 kilo rahat verirsiniz

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2012; 9:48:01 

günde 5 posta asıl 1 ayda 10 kilo verirsin zaman + para kaybınada son vermıs olursun

871 Mesaj
21 Ocak 2012; 10:10:00 

TAMAM

7895 Mesaj
22 Ocak 2012; 21:51:58 

Tamam

33 Mesaj
22 Ocak 2012; 21:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan-

Beyler karatay diyeti sayesinde haftada 1 kilo vererek 3 ayda 10 kilo verdim. 2 hafta veremedim onda da tam dikkat etmediğim için. Bu arada yalnızca ilk ay yürüyüş yaptım son iki ay hiç evden çıkmıyorum -biraz tembelim de (fiziksel olarak)- nasıl verebildiğime bazen şaşmıyor değilim. Bu oturduğun yerde kilo vermek oluyor.

81 kiloydum şuan kilom 71 ideal kilom 66 - 67 o kiloya düşene kadar bekleyip öyle herkeze söylemek istiyodum fakat şuan hem yapacak bir işim yok hem de belki sürekli bilgisayar başında oturup kilo alan başka birine yardımım dokunur diye yazayım dedim.

Karatay diyetiyle veya Canan Karatay ile ilgili merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.

karatay diyetinin mantığı nedir? işin özü ?

433 Mesaj
22 Ocak 2012; 21:56:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Boidae

Kola
Cips
Çikolata
Bunları minimum düzeyde yiyerek 1 yılda 30 kilo verdim.
Tamam mı?

Abartmıyorum en güzel diyet budur.Yok işte sabahları sadece kibrit büyüklüğünde peynir,öğlenleri sadece çorba ve salata akşamları haşlanmış tavuk gibi saçmasapan diyetler hakkaten saçmalık.Akşam yemeğini en geç 7 gibi ye,gece yatmadan bişey yeme,fast food hiç yememezlik yapma ama haftada 1 kere ye,yediğin gün de diğer yediğin şeylere dikkat et 1 ayda 4-5 kilo verilir çok rahat ki verdim yani.Sevdiğin şeyleri hiç yemeden yaşanır mı ya.

Previously on LOST...

1190 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:07:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Turquesa

Abartmıyorum en güzel diyet budur.Yok işte sabahları sadece kibrit büyüklüğünde peynir,öğlenleri sadece çorba ve salata akşamları haşlanmış tavuk gibi saçmasapan diyetler hakkaten saçmalık.Akşam yemeğini en geç 7 gibi ye,gece yatmadan bişey yeme,fast food hiç yememezlik yapma ama haftada 1 kere ye,yediğin gün de diğer yediğin şeylere dikkat et 1 ayda 4-5 kilo verilir çok rahat ki verdim yani.Sevdiğin şeyleri hiç yemeden yaşanır mı ya.

Aynen öyle madem konu tekrar açıldı detay vereyim kilo vermek isteyen arkadaşlarada yardımcı olur.
Eğer büyükşehirde yaşamıyorsanız yani ulaşımda yürümek sizin için bir altenatif ise yürüyün.Akşam 7 en geç 8den sonra yemek yemeyin.Çok acıkırsanız meyve ile geçirin.Ev yemeğinden hiçbir zarar gelmez abartmadığnz sürece.Ekmeği 1-2 dilimden fazla yemeyin.Kola cips çikolata fast food bunları olabildiğince az tüketin özellikle kolayı.Ya da kendinize 1 ödül günü yapın o gün bunlardan yiyin.
Ben bu şekilde 1 senede 110 kilodan 80 kiloya düştüm.Şu an 85 gibiyim ama o kiloları vereli 3 sene oluyor.
Kendinizi kasmayın yok sabah kibrit kutusu kadar peynir,akşamları patates haşlaması falan bunları geçin.Evde olan yemeklerden yiyin ancak dediğim gibi abur cuburu bırakın.

Oh My God!They Killed Kenny.

1105 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

dukan diyetiyle 20 günde 5-6 kilo verdim. ki bu dukan için anormal bir kilo kaybı değil. en büyük güzelliği de dukan'da sınırsız yemek var, ama yiyeceğin şeyler belli. onları sınırsız yiyebiliyorsun, bir de tekrar kilo almamak için bir dönem diyet yapıyorsun, ben şu an o safhadayım.

ama yemekler absürt atak evresindeki, kitaptaki.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

40 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:13:02 

nefise karatayla bende düet yapmak istiyorum gogoleye bi bakmalı.

94 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:15:43 

1 ayda 15 kilo verdim

125 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:19:03 

177 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:26:36 

5 günde 3 kilo verdim 2 gün bozdum hepsini geri aldım kiloyu alması kolay vermesi zor bazıları nasıl alamıyo şaşırıyorum

3219 Mesaj
22 Ocak 2012; 23:07:05 

hocam benim 6 kilo vermem lazım ve çok adana kebap yiyen birisiyim bana pm atarmısın iş yerindende hep dışarıdan söylüyorum mecbur ve acıkıyorum neler yaspabilirim boyum 1.65 kilom 69 biraz versem iyi olacak pm atarsan inan sevinirim

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

45 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:12:59 

- Çok çabuk kilo vermek hiç iyi birşey değil ve genelde fazlasıyla geri alınıyor benim daha önce çok başıma geldi.
- Ben abur cubur ve fazla yemek yiyen biri değilim fakat sürekli masa başındayım haliyle ne yesem yarıyor. Burasıda bir bilgisayar - donanım forumu olduğu için eminim benim gibi olanlar vardır diye konuyu açtım.
- Canan Karatay 40 yıllık doktor üstelik ülkemizde birçok ilki gerçekleştiren bir doktor önce bunu bilelim.Tabi bizim tavsiyelerimiz olabilir ama ne kadar doğru olduğu şüphelidir.
- Birçok arkadaş yok yürüdüm, mekik çektim, havuza gittim şu kadar kiloyu verdim demiş; zaten bir insan günlük belirli bir düzeyde hareket ederse ve yemekleri de abartmadan yerse yağ depolamaz ki.Farkındaysanız ben hiç hareket etmediğim halde verebiliyorum dedim.
- Karatay diyetinin mantığı sağlıklı ve kilo aldırmayan şeylerden istediğin kadar yiyebiliyorsun ve acıkmıyorsun. Ekmek, şeker, tatlandırıcı, gece 8 - 9 dan sonra yemek yok.Ve bize yabancı değil yani bildiğimiz şeyleri tavsiye ediyor sadece et ve balık yiyeceksin demiyor. Örn: Mercimek pilavı , fasülye, çorba, pilaki, dolma...

Bu arada aslında konuyu yanlış bür üslupla yanlış bir bölüme açtım.En azından konu dışı özele açıp daha ciddi olmalıydım, diye düşünüyorum şimdi. Neyse iş işten geçti.

2 Mesaj
12 Mart 2014; 4:57:52 

Canan Karatay| Karatay Diyeti Bilgi ve Destek Sitesi…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caT_TR_06 -- 12 Mart 2014; 5:00:15 >

1619 Mesaj
12 Mart 2014; 5:50:03 

5 ayda 26 kilo verdim. dağılabilirsiniz.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 3 ayda 10 kilo verdim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.719