Şimdi Ara

dvd yazma sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben dvd rw aldım yeni.lg süper multi.
    daha hiç dvd yazmadım ama geçen 6 tane divx filmi yazdırmak istedim.olmadı.
    yazdıracağım filmlerin boyutu 4.56gb (4.900.951.209 bayt) .
    ben lg yi aldığımda yanında nero cd sinide verdiler.versiyonu 6.6.0.9. kurdum bi güzel.
    neronun ayarlarını aşağıdaki gibi yaptım.

dvd yazma sorunu.

boş dvd medyası olarak ise diamond marka 4.7gb artı olanlardan almıştım.ama nero 4600 mb ın üzerine çıkamıyor ayarlardan.resimdeki gibi 4700mb yapıyorum .uyarı çıkıyor. şu aralıkda seçebilirsin die.bu 4.7 gb lik dvd lere nasıl yazdırabilir bu 6 filmi?overburn diyorum yine olmuyor.çok büyük geldi başka medya takın die uyarı çıkıyor.mantık olarak 4.56gb yi 4.7gb lik dvd ye yazmam lazım ama olmuyor.yardım lütfen.

• 4.7gb lik dvd ye herhangi bişey yazdıran yokmu yahu.nasıl yapcam.acemiyim daha hiç dvd yazmışlığım yok.sizin sayenizle siftah yapacaz.bi el atın şu işe.
  • Normal bir boş DVD ye 4.38 gb dan fazla veri yazamazsınız.Üstünde yazan "4.7gb" yazısına inanmayın.
    4500mb veya 4.38 gb veriyi yazdırabilirsiniz.Overburn olayı DVD lerde okunmama sorunlarına yol açtığı için pek tavsiye edilmiyor.
  • Şimdi şöyle bir sorun var, dvdlerin kapasitesi aslında 4.38 gb. Normalde data hesaplanırken 1024kb=1mb, 1024mb=1gb olarak hesaplanıyor ama harddisk, dvd-rom vs. üreticileri datayı hesaplarken 1.000.000kb=1gb diye heaplıyorlar. Sonuç, 80gb'lık harddisklerin kapasitesi 70gb olduğu gibi, 4.7gb'lik dvd'lerin kapasitesi de 4.38gb. DVDshrink diye bir program var, googledan arat onunla dvdleri ufaltabilirsin yazdırmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lycantrophic -- 2 Şubat 2006 0:55:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.