- x
Renault Clio Dizel ve Palio/Albea 1.3 Multijet yakıt tüketimleri
62 Cevap117471 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

102 Mesaj
1 Şubat 2006; 18:50:01 

Arkadaşlar,

Clio Dizel ve Palio/Albea Multijet araç kullanan arkadaşlar, araçlarının modellerini ve en son yakıt tüketim değerlerini yazabilirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Yeni Yaris'i eskisi ile karıştırmayın. Toyota'ya bakmadan dizel seçmeyin ;)

615 Mesaj
1 Şubat 2006; 19:09:45 

clio hepsinden düşük
en az yakanı bende 2005 1.5dci var 1150 km şehirdışı gidiyor tek depo
palio 1.3 multijetle ist.-samsun gidersin tek depoyla
clioyu almayı düşünüyorsan hiç düşünme al derim

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140
1998 Ferrari 360 Modena F1

457 Mesaj
1 Şubat 2006; 19:26:04 

quote:

Orjinalden alıntı: no_fate

clio hepsinden düşük

bası kaç paraya aldın

972 Mesaj
1 Şubat 2006; 21:49:03 

quote:

Orjinalden alıntı: tyler78

Arkadaşlar,

Clio Dizel ve Palio/Albea Multijet araç kullanan arkadaşlar, araçlarının modellerini ve en son yakıt tüketim değerlerini yazabilirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

arkadaşım imzandan anladığım kadarıyla aracının tüketiminden memnun değilsin. eğer aracından genel olarak memnunsan, tek sorun yakıt tüketimiyse, aracını satıpta hem bu piyasa şartlarında zarar etmektense, hemde üzerine dünya kadar para koymaktansa 1500 ytl ye lpg ye geçerek bu bahsi geçen arabalardan daha az yakman mümkün... kafana yatarsa 35 sayfalık lpg topicini inceleyebilirsin detaylar için...

ALMANLAR MERCEDES VE BMW Yİ SATMAK İÇİN, AUDİ-VW İ KULLANMAK İÇİN ÜRETİRLER...

1921 Mesaj
1 Şubat 2006; 22:13:54 

bunların 3ünün kıyası için reno ve tofaşın sitelerine girip teknik özelliklerden bakmak en sağlıklısı olacaktır....

..........................her şey fiyat/performans oranıdır..........................
...........[Otomobil Bölümü] VERİ TABANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ............

144 Mesaj
1 Şubat 2006; 23:16:33 

Merhaba,

yaa kimse 100 km'de kaç litre yakar veya km başına kaç kuruş yakıyo söylememiş..
böyle bi depoyla 1000 km gittim durumlarını ben anlayamıyorum yaa...depoyu sonuna kadar kullandın, araba durdu mu 1150 km sonunda acaba
ölçü nedir

436 Mesaj
1 Şubat 2006; 23:34:15 

benim palio mj i alalı 2 hafta falan oluyo teslim aldığımda depo boş gibi birşeydi. İlk etapta 55 ytl lik eurodiesel aldım araç şu an 447 km de yol bilgisayarı kalan yakıt ile 73 km gidilir bilgisini veriyor ben bunu 53 diye kabul ediyorum yani 447+53=500 yapıyor mevcut 447 km nin 240 km si şehir dışında maksimum 100 km hız ile yapıldı. Geri kalanı Konya şehir içi yani çok yoğun olmayan trafik.Bir de kar yağdığında eski arabamızı kullandığımdan araç bir hafta falan yattı ve bu süre zarfında da 3 defa 7-8 dk rolantide çalıştırdım.Yani şuan km de 11 kuruş yakıyor.

102 Mesaj
2 Şubat 2006; 3:20:51 

teşekkürler

Daha çok sonuç gelmesi lazımdı ama. Bu arabalardan çok olmalı forumda

Yeni Yaris'i eskisi ile karıştırmayın. Toyota'ya bakmadan dizel seçmeyin ;)

481 Mesaj
2 Şubat 2006; 10:00:58 

quote:

Orjinalden alıntı: tyler78

teşekkürler

Daha çok sonuç gelmesi lazımdı ama. Bu arabalardan çok olmalı forumda

ikisinede sahip degilim ama multijet motorunu kullandım dci motoruda...forumdan ogrendıgımı yazayım sana.arac sahıpleri yanlısım varsa duzeltsınler...

multijet sehırıcı ortalama 130-135 ykr

dci motorda sehırıcı ortalama 115-120 ykr...
performans olarak ıkısıde dusuk ama multıjet dci'den daha atak...dci gaza cok tepkısız kalıyor ozellıkle otoban suruslerınde...multıjette 2. vıteslerde yokusa cok yuksek devır gırmezsen cok gaz kesıyor...

bunlar benım yorumum 2sınıde uzun sure kullanmadım...kısa kullanımlar

RENAULT CLIO IV 1.2 JOY

1761 Mesaj
2 Şubat 2006; 10:14:19 

Şöyle düşük böyle yüksek demenin anlamı yok. Rakam verin.

Ben Punto'yla ş.içi 5.5~6 yakıyorum. 90 ve 120 sabit hızda fabrika verisini yakıyor.

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

522 Mesaj
2 Şubat 2006; 12:44:57 

palio 1.3 multijet
şehiriçi 100 km 6 - 6.5 arası deişio tam şahiriçi dur kalk istanbulda.sabah 10 km gidiorum akşam aynı yolu dönüorum
şehirdışında denemedim
500 km gittiğinde mazot alıyorum 30 lt alıyo
benim müdürün clio var 65 bg oda aynı yakıyo aşağı yukarı

522 Mesaj
2 Şubat 2006; 12:47:03 

ha bide devirine dikkat edip ekoomik kullanmaya kalkarsam 5.5 e kadar düşüo.
ama sıkılıo insan öle sürmekten
yani 100 km de 6 - 6.5 şehiriçi basarak gidiorum
devrine dikkat edersem dediim 1800 3000 arası kullanırsam genelde 2000 devirle sürersem azalıo

6179 Mesaj
2 Şubat 2006; 12:50:38 

valal bende doblo alıcam multijetli merakla bekliorum arkadaşların yprumunu

615 Mesaj
2 Şubat 2006; 13:41:48 

quote:

Orjinalden alıntı: frreedom

Merhaba,

yaa kimse 100 km'de kaç litre yakar veya km başına kaç kuruş yakıyo söylememiş..
böyle bi depoyla 1000 km gittim durumlarını ben anlayamıyorum yaa...depoyu sonuna kadar kullandın, araba durdu mu 1150 km sonunda acaba
ölçü nedir

araba 1150 km sonunda durmadı zaten benim tek depoyla gittiğim mesafe 1050 km kadar
ayrıca yakıt tüketimi birazda şöförle alakalı ama en az yakan araç clio symbol bunu kabul edin
clio symbollerde depo hacmi 55 lt şehirdışı yakıt tüketimi 100 km de 5,2 lt
bu durumda 1150 km gidebiliyor demektir bu araç tek depoyla

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140

615 Mesaj
2 Şubat 2006; 13:45:05 

quote:

Orjinalden alıntı: mknsm

ikisinede sahip degilim ama multijet motorunu kullandım dci motoruda...forumdan ogrendıgımı yazayım sana.arac sahıpleri yanlısım varsa duzeltsınler...

multijet sehırıcı ortalama 130-135 ykr

dci motorda sehırıcı ortalama 115-120 ykr...
performans olarak ıkısıde dusuk ama multıjet dci'den daha atak...dci gaza cok tepkısız kalıyor ozellıkle otoban suruslerınde...multıjette 2. vıteslerde yokusa cok yuksek devır gırmezsen cok gaz kesıyor...

bunlar benım yorumum 2sınıde uzun sure kullanmadım...kısa kullanımlar

hocam ben palio multijeti 3-4 ay kadar kullandım
7 aydır dci clio kullanıyorum
sana şunu söyleyeyim dci multijetten daha seri otobanda daha çok zevk veriyor gaz da kesmiyor
dci de 2. viteste zorlanmadan çıktığım rampalarda multijet ne kadar gaza yüklenirsem yükleneyim tıkanıyordu ben dci diyorum ama 80bg olacak en az

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2006; 14:05:52 

quote:

sana şunu söyleyeyim dci multijetten daha seri otobanda daha çok zevk veriyor gaz da kesmiyor
dci de 2. viteste zorlanmadan çıktığım rampalarda multijet ne kadar gaza yüklenirsem yükleneyim tıkanıyordu ben dci diyorum ama 80bg olacak en az

Arkadaşım çok subjektif konuşmuşsun

multijet i sadece sen kullanmadın biz de denedik turbo yu açtığı zaman koltuğa yapıştırıyor sen 2500 devir de gazı kapat bakalım.4000 e kadar kesintisiz torkla yürüyor.

doblo yu bile yürütüyor bırak palio yu

tıkanma falan anca ırak mazotu kullnırsan olur

ödülü alan multijet dci değil.senin bunu kabul etmen lazım

burda konu 65 lik clio ile 70 lik albea ise aynı yakarlar ama albea performansta götürür.üstelik senelik vergisi nerdeyse yarısı

80 lik dci ye rakip 90 lık multijet albea da yok malesef yeni punto da var

multijet inbüyük tork avantajı var.teknik veri kopyalamaya grek yok sanırım

Bizim yollarda en az yakan multijet dir

http://arabam.milliyet....6&rowid=497&yil=2003/10
Fiat modelleri arasında kendine ilk kez Punto'nun kaputunun altında yer bulan 1.3 litrelik Multijet turbo dizel motor. Fiat Auto ve General Motors'un ortak girişiminin sonrasında kurulan Fiat-GM Powertrain tarafından tasarlanan ilk motor unvanını taşıyor. 1248 cc hacimli, 16 supaplı motor 4000 d/d'de 70 HP güç ve 1750 d/d'de 180 Nm tork üretiyor. Common-rail direkt enjeksiyon sistemini ilk geliştiren firma olan Fiat'ın dizel motor teknolojisindeki gücünü ortaya koyan Multijet teknolojisinde gelişmiş enjektör ve kontrol sistemleri kullanılıyor. Halen kullanılan dört silindirli common-rail dizel motorların hepsinden daha küçük bir yapıya sahip olan motorun toplam ağırlığı 130 kg. Her püskürtme zamanında 2 yerine 5 kez yakıt püskürten enjeksiyon sistemi, böylece yanma sırasın da ısı ve basınç artışının kademeli olarak artmasını sağlıyor ve silindirlere giren hava daha iyi kullanılıyor. Triger kayışı yerine zincir kullanılan motor, 250 bin km boyunca bakım gerektirmemesiyle de dikkat çekiyor. Bütün modern turbo dizel motorlar gibi şaşırtıcı bir hızla derlenen Multijet motor, Punto'ya kullanımda çeviklik kazandırıyor. Devri 2000 d/d düzeyindeyken gerçek bir patlama yaşatan motor, akıcı bir şekilde yüksek hızlara doğru tırmanıyor. Rölantide duyulan zayıf gürültüsü araç hızlandıkça iyice azalıyor. Çabuk gaz tepkileri ve yumuşak vites geçişleriyle kolayca hızlanan otomobil, motor devri 2000 d/d'nin altına düşmediği sürece akıcı sürüş karakterini koruyor. Motorun 180 Nm'lik yüksek torku esnek kullanım imkanı sağlıyor, Otomobilin Muitijet motorla sağladığı performans değerleri, bu sınıfta köşe başlarını tutan Polo TDI, Clio dCi ve 206 HDi'dan başarılı. İşin ilginç yanı bu performans karşılığında otomobilin 100 km'de tükettiği motorin miktarı da rakiplerinden düşük. Punto 1.5 16V Multijet, test süresince tükettiği ortalama 4.7 litre motorinle 1042 km'lik menzile ulaşabiliyor.

615 Mesaj
2 Şubat 2006; 14:09:15 

arkadaşım benim kullabdığım palioya bp den başka bi yerden mazot almıyordum
bu arada benim görüşlerim tamamen bana aittir yani başkaları kabul etmek zorunda değildir ayrıca dci
modifiye etmeye daha yatkındır multijetten
li ben cliomla birçok palio albeyı tokatladım

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140

481 Mesaj
2 Şubat 2006; 14:34:51 

quote:

ben bu yorumu 65 hplik dci motor için yaptım 80lıi olanı kullanmadım...80lik soz konusu olursa bence dci fiatı gecer...multijetide cok yabana atma.motor teknolojisi olarak dci dan cok daha ılerı bır sevıyede egzost da atık yakıt hıc bırakmıyor artı triger denen olay yok omurluk zıncır var...uzun vadede multijet daha mantıklı derım.aradakı yakıt farkıda oyle onemsenecek bır sevıye degıl bence...arkadasın multıjet dobloda 1.2.3. vıtes gercekten cok serı...tabı tıcarı bır araca gore bırde bunu albeada dusun artık...tabı karoser kasa olarak reno yu fiata tercıh ederım kesınlıkle

RENAULT CLIO IV 1.2 JOY

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2006; 14:35:25 

quote:

arkadaşım benim kullabdığım palioya bp den başka bi yerden mazot almıyordum
bu arada benim görüşlerim tamamen bana aittir yani başkaları kabul etmek zorunda değildir ayrıca dci
modifiye etmeye daha yatkındır multijetten
li ben cliomla birçok palio albeyı tokatladım

Bak canım önemli olan senin görüşün falan değil zaten.

benim görüşüm falan da yok.

ben sana autoshow un yaptığı bütün testlerden çıkan sonucu verdim.

bu bir görüş değil sonuç .

multijet e ödülü de ben vermedim .

mazotu bp den alman birşey değiştirmez

eurodiesel almışsan multijet tıkanmaz.

diyorum ya palio yu geç doblo multijet yürüyor.çok kullandım doblo yu

palio yu kullanan da çok vatandaş var.

ben de 1.2 16 v palio vardı.çok bmw ye selektör çaktığımı bilirim.

ama bunlar züğürt tesellisi

65 lik clio ile albea multijet falan tokatlamışsan bu ancak trafik ya da pilotaj la ilgili olur

yoksa sen de biliyorsun ki multijet i yakalayamazsın.

ama 80 lik dersen 70 lik albea yı geçebilirsin .

481 Mesaj
2 Şubat 2006; 14:44:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

Bak canım önemli olan senin görüşün falan değil zaten.

benim görüşüm falan da yok.

ben sana autoshow un yaptığı bütün testlerden çıkan sonucu verdim.

bu bir görüş değil sonuç .

multijet e ödülü de ben vermedim .

mazotu bp den alman birşey değiştirmez

eurodiesel almışsan multijet tıkanmaz.

diyorum ya palio yu geç doblo multijet yürüyor.çok kullandım doblo yu

palio yu kullanan da çok vatandaş var.

ben de 1.2 16 v palio vardı.çok bmw ye selektör çaktığımı bilirim.

ama bunlar züğürt tesellisi

65 lik clio ile albea multijet falan tokatlamışsan bu ancak trafik ya da pilotaj la ilgili olur

yoksa sen de biliyorsun ki multijet i yakalayamazsın.

ama 80 lik dersen 70 lik albea yı geçebilirsin .

Akıncl arkadasım multijette diger dusuk beygırlı cogu dızel motorlardakı gıbı yuksek hızlarla gırmezsen yokusa bayılıyor...

RENAULT CLIO IV 1.2 JOY

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2006; 14:57:32 

2000 devir altına düşersen rampa çıkamazsın.

buna bayılma değil bayıltma denir.

arkadaş gazı kapattığı halde bayıldığından bahsetmiş ki bu tamamen gerçek dışı subjektif bir yorum

kimse dci yi multijet e karşı yüceltemez.

üstelik bu motor geliştirildi artık 75 hp 190 NM TORK

multijet çok üstün tartışmak bile saçma

uzmanların seçimi ortada.

http://www.ukintpress.c...eyear/winners/1_14.html

Fiat-GM’s Polish-built, 1251cc common-rail diesel features the so- called ‘Multijet’ technology that was developed at the Fiat Research Centre. ‘Multijet’ uses electronic control to divide the main injection into several smaller ones to achieve quieter combustion, reduced emissions and increased performance. The system can be applied differently depending on the engine’s requirements at any given moment – for example, to reduce start-up times, provide more torque, or lower noise.

sen kasa olarak reno yu tercih ederim demişsin

albea sümbül den çok daha iyi.

megane diyorsan o değişir tabi.karşılaştırılmaz

481 Mesaj
2 Şubat 2006; 15:12:40 

benım bayılmaktan kastım su...
herzamankı gıbı rampaya gırmeden evvel yuklenırsın gaza 2000devirle gıdıyorsan normalde 3000-3200 devır falan yaparsın...fakat yınede devır kendını koruyamıyor yınede surej-klı dusuyor.tabı ben bunu denerken gazı tamamen koklemedım sadece normalden fazla bastım gıttıkce gazı arttırmama ragmen bırsey farketmedı...bu normal bırsey araba hakkında dezavantaj denemez zıra bu multıjetler duz yolda benzınlıden farksız calısıyor,ozellıkle kalkıslar.ama dci motor gereklı gazı vermezsen cok tıtrıyor....benım arabada kolay kolay kalkarken gaz vermem trafıkte falan hep gazsız kalkarım hafıf meyıllıysede 2de bıle kalkıyorum bazen ruh haletıme gore...

benım bahsını ettıgım yokus etilerdekı bebek yokusu...orada benım araba 1800 devırın altına dusmedıkce aynı sevıyede gaza basarsam hıc tıkanmıyor aksıne devır yukseltıyor...aynı devır dusurme olayı daha dun kullandıgım 1.4 logandada oluyor...

ama dedıgım gıbı bu dezavantaj degıl motor normal sartlarda gercekten atık...saglamlık olarakta clio hb yi fiata tercıh ederım.yanlız symbol soz konusu olunca ona bır garantı vermem...

RENAULT CLIO IV 1.2 JOY

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2006; 15:22:04 

quote:

Orjinalden alıntı: mknsm

benım bayılmaktan kastım su...
herzamankı gıbı rampaya gırmeden evvel yuklenırsın gaza 2000devirle gıdıyorsan normalde 3000-3200 devır falan yaparsın...fakat yınede devır kendını koruyamıyor yınede surej-klı dusuyor.tabı ben bunu denerken gazı tamamen koklemedım sadece normalden fazla bastım gıttıkce gazı arttırmama ragmen bırsey farketmedı...bu normal bırsey araba hakkında dezavantaj denemez zıra bu multıjetler duz yolda benzınlıden farksız calısıyor,ozellıkle kalkıslar.ama dci motor gereklı gazı vermezsen cok tıtrıyor....benım arabada kolay kolay kalkarken gaz vermem trafıkte falan hep gazsız kalkarım hafıf meyıllıysede 2de bıle kalkıyorum bazen ruh haletıme gore...

benım bahsını ettıgım yokus etilerdekı bebek yokusu...orada benım araba 1800 devırın altına dusmedıkce aynı sevıyede gaza basarsam hıc tıkanmıyor aksıne devır yukseltıyor...aynı devır dusurme olayı daha dun kullandıgım 1.4 logandada oluyor...

ama dedıgım gıbı bu dezavantaj degıl motor normal sartlarda gercekten atık...saglamlık olarakta clio hb yi fiata tercıh ederım.yanlız symbol soz konusu olunca ona bır garantı vermem...

Bu motorun hiçbir zayıf yanı yok

devir koruyamama her motorda olur benzinli ya da dizel fark etmez.

yüksek viteste ve düşük devirde rampa hiçbir motor rahat çıkamaz.sen gaza bassan da vites düşürmen gerekebilir bu bir açık değil

1.3 bu motor 1.300 kg doblo yu çekiyor üstelik ben klima yı da açıp denemiştim.

2500 devirin üstünde tutabilirsen multijet le ağrı dağı na bile çıkarsın

bayılma olayına dönelim ferrari nin v12 si de gelse 6 .viteste 100 le gidersen %5 eğimlik bir rampada motoru bayarsın

bu fiziktir.

otomobillerde fizik kanunları konuşur .

k

615 Mesaj
2 Şubat 2006; 15:28:56 

hocam ben arabama güveniyorum
dci yide multijete karşı yüceltmiyorum
multijet ilk çıktığı zaman ona ödül verenlerin meselesi o
ancak benim görüşüm dci multijetten iyi
dci kangooyu yürüttüğüne göre
ayrıca yine söylüyorum renaultun muturo modifiyeye daha yatkın
bpden koyduğum mazotta eurodieseldir
ayrıca clio 80 bglik 1.5 dci ile meganeın motoru aynı ki arada 270 kg kadar bi fark var
clionun seriliğini düşün artık

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2006; 16:09:46 

quote:

hocam ben arabama güveniyorum
dci yide multijete karşı yüceltmiyorum
multijet ilk çıktığı zaman ona ödül verenlerin meselesi o
ancak benim görüşüm dci multijetten iyi
dci kangooyu yürüttüğüne göre
ayrıca yine söylüyorum renaultun muturo modifiyeye daha yatkın
bpden koyduğum mazotta eurodieseldir
ayrıca clio 80 bglik 1.5 dci ile meganeın motoru aynı ki arada 270 kg kadar bi fark var
clionun seriliğini düşün artık

ÖDÜLÜ DE MULTİJET ALDIĞINA GÖRE

tartışıcak birşey yok

ben sana kaynak sunarak multijet in üstünlüğü ispatladım

diyorum ya ödülü ben vermedim.

mod konusuna hiç girmem.

vatandaş zar zor alıyor bu arabaları bir de ecu yla mı oynıyacak

481 Mesaj
2 Şubat 2006; 16:57:33 

quote:

yüksek viteste ve düşük devirde rampa hiçbir motor rahat çıkamaz.sen gaza bassan da vites düşürmen gerekebilir bu bir açık değil

bayılma olayına dönelim ferrari nin v12 si de gelse 6 .viteste 100 le gidersen %5 eğimlik bir rampada motoru bayarsın

bu fiziktir.

k

olayı cok uzatmaya falan gerek yok.sonucta o sınıf arabaların yokusta bayılması normal nekadar devır yuksek gırsende devır dusuyor...bu onlenemez...ama kımısınde az olur bu dusus kımısınde cok...neden daha uzatıyorsun bunu oncedende dedıgım gıbı bu eksıklık degıl,normal....

RENAULT CLIO IV 1.2 JOY

99 Mesaj
3 Şubat 2006; 13:19:01 

Clio HB dci 80 bg.
Şehirlerarası: 4,9 lt/100km
Şehiriçi ölçüsü için 5,2 diyebilirim ama yanıltıcı olmasın, İstanbul içinde Tem-E5-trafik karışık. Uzun dönem sıfırlamadığım zaman, yol bilgisayarında 5,2 görüyorum.

3472 Mesaj
3 Şubat 2006; 16:31:46 

valla yakıt tüketimini yazamam ama clıonun çok az yaktığını biliyorum

1558 Mesaj
4 Şubat 2006; 1:56:13 

Ben clio kullanmadım hiç ama bendeki getz'i ekonomik kullanımda hep 2500 devir de vites buyultuyorum. Yani getz'i 2000-2500 devir bantı arasında kullanıyorum. yokuşlarda da 2000 devirde falan banamısın demiyor.
Ama agır kasaya sahip multijet motorlu arabalar(doblo,astra gibi) 2500-4000 devir arası daha atak ve devirli kullanmak gerekiyor. Neticede pek ekonomik olmuyor diger dizellere gore.

Ama multijet motor punto, corsa gibi arabalara guzel uyum gosteriyormuş ve dusuk devirlerde kullanıma musade ediyormuş hafif kasaya sahip bu araçlarda.
(palio ve albea konusunda hiç yorum yapmak bile istemiyorum.)

GETZ 2005 1.5 CRDİ-Buz Mavisi

436 Mesaj
4 Şubat 2006; 2:36:49 

quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

Ben clio kullanmadım hiç ama bendeki getz'i ekonomik kullanımda hep 2500 devir de vites buyultuyorum. Yani getz'i 2000-2500 devir bantı arasında kullanıyorum. yokuşlarda da 2000 devirde falan banamısın demiyor.
Ama agır kasaya sahip multijet motorlu arabalar(doblo,astra gibi) 2500-4000 devir arası daha atak ve devirli kullanmak gerekiyor. Neticede pek ekonomik olmuyor diger dizellere gore.

Ama multijet motor punto, corsa gibi arabalara guzel uyum gosteriyormuş ve dusuk devirlerde kullanıma musade ediyormuş hafif kasaya sahip bu araçlarda.
(palio ve albea konusunda hiç yorum yapmak bile istemiyorum.)

Sayın Angaralı konu başlığını okumadınız herhalde çünkü okusaydınız buraya yazmazdınız.Clio kullanmadığınızı peşinen belirtmişsiniz diğer yazdıklarınızdan da mj motorlu bir araç kullanmadığınız da anlaşılıyor zaten konu başlığı da "Renault Clio Dizel ve Palio/Albea 1.3 Multijet yakıt tüketimleri", clio kullanmamışsınız,albea ve palio yu yorumlaya değer görmüyorsunuz,merak ettim ne amaçla yazdınız??

522 Mesaj
4 Şubat 2006; 15:31:17 

sayın angaralının amacı getzi anlatıp boşver ötekileri olmuş

615 Mesaj
4 Şubat 2006; 19:28:09 

angaralı işte

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140

1558 Mesaj
4 Şubat 2006; 21:55:18 

quote:

Orjinalden alıntı: jasd

Sayın Angaralı konu başlığını okumadınız herhalde çünkü okusaydınız buraya yazmazdınız.Clio kullanmadığınızı peşinen belirtmişsiniz diğer yazdıklarınızdan da mj motorlu bir araç kullanmadığınız da anlaşılıyor zaten konu başlığı da "Renault Clio Dizel ve Palio/Albea 1.3 Multijet yakıt tüketimleri", clio kullanmamışsınız,albea ve palio yu yorumlaya değer görmüyorsunuz,merak ettim ne amaçla yazdınız??

Yaw foruma bu aralar pek giremedim.Anca gordum cevap yazıldıgını bu konuya. Ben Clioda da 1.5 80HP dizel motor var bendeki getzde de 1.5 82hp dizel motor var. bu acıdan kıyaslama olsun diye yazdım.
Yani dizel motorlarda motor hacmi buyudukçe düşük devirlerden daha cok performans alınıyor ve dusuk devirlerde kullanınca araba daha ekonomik oluyor kısaca bunu belirtmek istemiştim.

Palio-Albea multijet konusunda yorumlamaya deger gormedigimden degil, yorum yazarsam ortalık karışır diye yazmak istemedim.Kötü yorum yazıp bu arabalara sahip arkadaşları kırmak istemedigim için yazmadım. Yani bu arabalar hafif kasaya sahip oldugundan multijet motor yeterli performans veriyor, servis, periyodik bakım ve parça fiyatları da uygun. Bu açıdan ucuz oldugu için alınabilir.
Ama avrupalı kendine layık gormedigi bu arabaları 3.dunya ulkelerine vede malesef bizlere satıyor. Ncap çarpışma testlerine bile sokmuyorlar. Yani dacia bile çarpışma testine giriyor ama palio-albea testlere sokulmuyor. Bu acıdan bu arabalar alınmaz bence. Zaten yıllarca guvenliği sıfır olan kuş serisi arabaları turkiyeye satan firma şimdide palio-albea satıyor yani. Ben böyle düşünüyorum.

Son okudugum bir habere gore ablealar da karoser saglamlastırılıp Ncap testine sokulacakmış. Avrupadaki Dacia logan satışlarına cavap vermek için fiat da albea yı avrupa pazarına ucuz araba sınıfında satmaya hazırlanıyormuş. Haber için link:http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=136204

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2006; 22:21:53 

ankaralı

sen istediğin yorumu yap kardeşim

ödülü multijet motor almış

kulllananlar bilir

albea 1100 kg dan fazla ne hafifi

doblo 1300 kg

albea niye ncap e girmedi bunu son kez açıklıyorum

albea&palio serisi dünyanın 5 farklı kıtasında 4 farklı kasada üretiliyor

polonya,brezilya,çin,rusya,güney afrika ve bizde

euro-ncap teste seçmemiş

geçtiği testler belli

gayet de sağlam bir araç

http://www.sat-elit.com...php?t=6639&page=2&pp=15

GÜVENLİK: Albea, Avrupa'da ve ABD'de yürürlükte olan AMUS, ADAC, EEVC, EC 34, USA 214 gibi önde gelen çarpma testi normlarına uygunluk testlerinin hepsinden başarıyla geçmiş.

Ön tarafta oluşan ve 28 km/s'nin üzerindeki çarpışmalarda, saniyenin 30'da birinde açılan büyük ebatlı sürücü ve yolcu hava yastıkları yolcuları yaralanmalardan koruduktan sonra, yarım saniye içinde kendiliğinden sönerek otomobilin rahatça terk edilmesini sağlıyor. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan sürücü tarafı hava yastığı 42 litre iken, yolcu tarafı hava yastığı ise 95 litre olarak ayarlanmış.

Yolcu tarafında bulunan hava yastığı, istenildiği taktirde kontak anahtarı kullanılarak, vites topuzunun önündeki kapaklı bir bölmeden devre dışı bırakılıyor. Çarpışma şiddetine göre, gerekmezse, hava yastıkları patlamıyor ve sadece emniyet kemeri devreye giriyor. Böylece maliyet indirimi sağlanıyor.

Dünyanın en gelişmiş yangın önleme sistemlerinden biri olan FPS (Fire Prevention System) sayesinde, bir çarpışma durumunda, motora giden ve motordan geri gelebilecek benzin akışı otomatik olarak kesilip benzinin yayılması önlenerek yangın riski azaltılıyor. Ayrıca, otomobil gövdesi ile egzoz boruları ve katalitik konvertör arasındaki yanmaz ısı kalkanları, yangına dayanıklı malzemeden imal edilmiş kabin içi kumaş ve malzemeleri, sigortalı, yüksek iletkenlikte ve aşınmaya dayanıklı malzemeden üretilmiş elektrik kabloları, kritik bölgelerde çelik yakıt boruları yangın tehlikesine karşı ilave güvenlik sağlama yetisine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 4 Şubat 2006 22:23:03 >

1558 Mesaj
4 Şubat 2006; 22:44:10 

Neyse neticede bunlar benim görüşüm. Herkes farklı düşünebilir. Saygı duyarım. Ben nedense yinede avrupada satışı olmayan arabaları pek alınası görmüyorum kendi açımdan.
Yoksa multijet motorun başarısını herkes kabul ediyor, benim multijet motora bir lafım yok. Harika bir teknoloji. 1200kg altındaki arabalarda da gayet yeterli güzel performans gösteriyor.
Hatta bu aralar araba alacak olsaydım kesinlikle multijet motorlu grande punto alırdım diyorum.

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2006; 23:00:04 

quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

Neyse neticede bunlar benim görüşüm. Herkes farklı düşünebilir. Saygı duyarım. Ben nedense yinede avrupada satışı olmayan arabaları pek alınası görmüyorum kendi açımdan.
Yoksa multijet motorun başarısını herkes kabul ediyor, benim multijet motora bir lafım yok. Harika bir teknoloji. 1200kg altındaki arabalarda da gayet yeterli güzel performans gösteriyor.
Hatta bu aralar araba alacak olsaydım kesinlikle multijet motorlu grande punto alırdım diyorum.

albea ve palio weekend polonya da üretiliyor diyorum .daha evvel de çok anlattım .

avrupa da satışını geç üretimi var

http://www.fiat.com.pl/index.php?pid=25&id_model=6

avrupa da yıllardır satılıyor bu arabalar

almanya:

http://www.mobile.de/mo...eichnis/fiat/palio.html

italya:
http://cgi.ebay.it/FIAT...goryZ9843QQcmdZViewItem

ben bir düşünceden bahsetmiyorum.bunlar gerçekler.

albea&palio sanıldığı gibi güvensiz araçlar değil aksine avrupada da satılan ve üretilen çok başarılı halk otomobilleri

35 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:12:46 

1.5 DCİ 45 LT İLE 1050KM YOL YAPAR (90-100KM SABİT HIZ)
ALANYA-ANKARA DENENMİŞTİR..
ARAÇLARIN YAKIT DEPOLARINA DİKKAT EDEREK YAZNIZ 1 DEPO DERKEN 60LT ILEDE YAPAR 45 LT ILEDE
0

AYRICA SATILIKTIR..

2011 3008 PREMİUM LOOK AVANTURE PAKET 6 İLERİ MANUEL
NAVİEXTRAS FULL SÜRÜM RADAR DAHİL NAVİGASYON
17'' SAVARA JANTLAR
KUMHO ECSTA KU31 225 50 17 XL 94W
IPHONE 5

100 Mesaj
4 Ekim 2007; 18:24:36 

arkadaşlar ben çesitli zamanlarda istanbulda taksiye çıkmıs biri olarak bu iki aracıda yakından biliyorum herbirini yaklasık olarak 3 er aylık periyotlarda kullandım.
farkları soyle sıralayım sizlere;
1)albea multijet ile clio dci arasında gozle gorulur bir performans farkı yok he illada ikisinden biri diye homurdanıcaksak albea belki biraz daha atak..
2)suan taksilerdeki fiyatlardan bahsedeyim hususiyi bilmiyorum albea multijet 21000ytl diesel ,clio diesel 23000ytl yani fiyat olarak albea daha avantajlı ama uzun periyotta bakarsanız albea şehircinde 160ykr yakarken clio 150ykr yakıyor(istanbul sehir icinde gunluk ortalama) 110 ykr yakar diyen arkadaslar nerede araba kullanıyorlar bilmiyorum ama ole araba varsa 40 milyarda olsa alırım..yani yakıt olarak cilio ama fiyat olarak albea..
3)clio şasi olarak herzaman icin albea dan daha diridir sakın ama sakın bana yanların plastıgınden bahsetmeyin cunku şasi ondan olusmuyor..yaptıım kazalardan biliyorum..
4)parçalarına bakacak olursak albeanın parcaları daha ucuz bu bir avantajı ama uzun surede bakacak olursak clionun parcaları daha dayanıklı yani clio 2 parca harcarken albea 3 parca harcar burdada parca degil zaten adama koyan işcilik o yuzden cilio biraz daha cazip.
5)clioda icerde koltukta oturmak tam işkence biraz kalıplı biriyseniz size gore degil albea clio ya nispeten daha daha genis ic rahatlık istiyorsanız albea tabiki.
SONUC OLARAK İSE:
arasındaki fiyat farkı aslında butun bu farklı yanlarının ustunu ortuyor bu yuzden clio da alsanız albeada alsanız zarar etmezsiniz.
size birsey diyeyim mi arkadaslar aranızda şöför arkadas yoksa bosuna bunları tartısmayın cunku uzun kilometre yapan arkadas varsa bunların farkına varır yoksa ayda 100 km yi gecmeyen bir araba icin bunların hicbirini gozle goremezsiniz.
ama solediklerime itibar edip etmemek sizin elinizde ama dedigim gibi

3428 Mesaj
4 Ekim 2007; 18:39:26 

yeni toyota corolla 1.4 d-4d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 26 Ekim 2007; 21:20:16 >

1419 Mesaj
5 Ekim 2007; 8:51:30 

Yaw şu ödüllü MJ in tork güç eğrisini gördük iyice inceledim çok kısa bir devir aralığında 70 hp üretiyor.

Oysa DCI da tork güç bandı MJ den çok daha uzun bu yüzden dci alt devirlerde yani 1750 d/d torkun %80-90

nını üretiyo bunuda 3000 d/d nın üstüne kadar taşıyo.MJ sadece 3000-3200 arası 70 hp e anlık ulaşıyo.

Şimdi ülkemize renault hala eski motorlarını getiriyoda Auto Show yani auto Bild in almanya da Corsa-Clio 3 dizel karşılaştırması vardı.Corsa 1.3 cdti(MJ) 90 hp 200nm - Clio 3 1.5 86 hp 200nm.

Sonuç Clio ara hızlanmalrda son hızda ilk hızlanmada hepsinde 1.,yakıt tüketiminde de 0,1 veya daha fazla daha az yakıyo.Nerde senin ödüllü motorun.GM nin fiatın geliştirdiği hiçbir motor bugüne kadar ne sınıfının en az yakanı olmuştur ne de dayanıklısı.

Evet mj de triger yok ama 100000den sonra oda kara duman atmaya başlıyo.

Fiat ı çok seviyosun ama Renault herzaman fiattan üstündür.

Avrupa satışlarına gelince en çok satan model sıralaması
1.Golf
2.Clio
3.Focus
4.Astra.. ..

Akıncl Ama sen kesinlikle fiattan başka arabaya binmezsin

8710 Mesaj
5 Ekim 2007; 11:04:21 

dci sanki karaduman atmiyor

bu aracin bakimi ile ilgili.

araclara gelince ikisinide alma

2013 Fiesta 1.5 titanium x

2665 Mesaj
5 Ekim 2007; 11:38:26 

quote:

Orjinalden alıntı: breaklock

arkadaşlar ben çesitli zamanlarda istanbulda taksiye çıkmıs biri olarak bu iki aracıda yakından biliyorum herbirini yaklasık olarak 3 er aylık periyotlarda kullandım.
farkları soyle sıralayım sizlere;
1)albea multijet ile clio dci arasında gozle gorulur bir performans farkı yok he illada ikisinden biri diye homurdanıcaksak albea belki biraz daha atak..
2)suan taksilerdeki fiyatlardan bahsedeyim hususiyi bilmiyorum albea multijet 21000ytl diesel ,clio diesel 23000ytl yani fiyat olarak albea daha avantajlı ama uzun periyotta bakarsanız albea şehircinde 160ykr yakarken clio 150ykr yakıyor(istanbul sehir icinde gunluk ortalama) 110 ykr yakar diyen arkadaslar nerede araba kullanıyorlar bilmiyorum ama ole araba varsa 40 milyarda olsa alırım..yani yakıt olarak cilio ama fiyat olarak albea..
3)clio şasi olarak herzaman icin albea dan daha diridir sakın ama sakın bana yanların plastıgınden bahsetmeyin cunku şasi ondan olusmuyor..yaptıım kazalardan biliyorum..
4)parçalarına bakacak olursak albeanın parcaları daha ucuz bu bir avantajı ama uzun surede bakacak olursak clionun parcaları daha dayanıklı yani clio 2 parca harcarken albea 3 parca harcar burdada parca degil zaten adama koyan işcilik o yuzden cilio biraz daha cazip.
5)clioda icerde koltukta oturmak tam işkence biraz kalıplı biriyseniz size gore degil albea clio ya nispeten daha daha genis ic rahatlık istiyorsanız albea tabiki.
SONUC OLARAK İSE:
arasındaki fiyat farkı aslında butun bu farklı yanlarının ustunu ortuyor bu yuzden clio da alsanız albeada alsanız zarar etmezsiniz.
size birsey diyeyim mi arkadaslar aranızda şöför arkadas yoksa bosuna bunları tartısmayın cunku uzun kilometre yapan arkadas varsa bunların farkına varır yoksa ayda 100 km yi gecmeyen bir araba icin bunların hicbirini gozle goremezsiniz.
ama solediklerime itibar edip etmemek sizin elinizde ama dedigim gibi

2665 Mesaj
5 Ekim 2007; 11:43:49 

fiatın 1248 cc motorda 180nm tork 70hp güç elde etmesi bile güzel !
aynı motor astrada 200nm tork 90 hp yazılımla geliştirilmiş olarak kullanılıyor

teknolojik olarak multijet motor üstün

yakıt olarak mantıken clio 1.5dci'in yakıtının düşük olma ihtimali yüksek. daha düşük devirde daha geniş ve yüksek tork veriyor bu da yakıt ekonomisi sağlar. ama %5i geçmez tahminim

eğer aracınızı az kullanacaksanız yılda 20.000 gibi, vergi avantajı konforu için multijetli bir fiat
eğer aracınızı iş amaçlı yoğun yılda 50.000 gibi kullanacaksanız, sadece sağlamlığı ve yakıt ekonomisi için dci motorlu bir renault

2243 Mesaj
5 Ekim 2007; 12:10:00 

quote:

Orjinalden alıntı: webbee

1.5 DCİ 45 LT İLE 1050KM YOL YAPAR (90-100KM SABİT HIZ)
ALANYA-ANKARA DENENMİŞTİR..
ARAÇLARIN YAKIT DEPOLARINA DİKKAT EDEREK YAZNIZ 1 DEPO DERKEN 60LT ILEDE YAPAR 45 LT ILEDE
0

AYRICA SATILIKTIR..

Opel Astrayla 52 lt deposu 48lt'ye 1100km yaptım.

1255kg araç için süper değer. Şehiriçi yakıt tüketimimde şuan itibariyle 5.8lt.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

155 Mesaj
5 Ekim 2007; 12:10:25 

Benim izlenimlerime göre multijet motorlar belli kilometreden sonra kara duman atıyor. Birde alt devirlerdeki cansızlık insanı canından bezdiriyor rampada kalkmak extra çaba istiyor gaza basınca 2-3 sn gaza tepki gelmesini beklemek insana çok koyuyo.

HASANOV

1823 Mesaj
5 Ekim 2007; 15:53:08 

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: frreedom

Merhaba,

ölçü nedir

araba 1150 km sonunda durmadı zaten benim tek depoyla gittiğim mesafe 1050 km kadar
ayrıca yakıt tüketimi birazda şöförle alakalı ama en az yakan araç clio symbol bunu kabul edin

Hepsine tamamen katılıyorum ve değerler doğrudur.

SONY W-110 - SONY DCR-HC 37E Huawei IDEOS X5 (U8800)

27 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:35:15 

arkadaşlar 2005 clio dizel km 130000 binde uygun fiyatla alabiliyorum ama cevremdekilier km fazla dizel araba 100 binden sonra motor ister altından kalkamasssın diyor BİLEN VARSA BİLGİ VERSİN FİKRİ OLAN YAZSIN BEN BEKLİYORUM

2034 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:54:10 

biz albea da kullandık symbol de kullandık şehir içi klima açık albea 130ykr symbol 115ykr aynı zamanda megane 2 140 ykr

511 Mesaj
3 Kasım 2007; 22:54:43 

Albeanın Crash testi youtube de var aratırsanız bulabilirsiniz.

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer

83 Mesaj
3 Ağustos 2008; 17:06:35 

quote:

clio hepsinden düşük

Dsotum bence kesinlikle albea bendede albea 1.2 16v benzinli var sivastan samsuna 1 depo ile gittim geldim ee dizeli sen düşün ortalama yakıt tüketimi 3.9 sınıfının en az yakan aracı clioda bir kere 0 özellik var verdiğin paraya yazık etme clio plastik can güvenliğin yok.Yol bilgisayarı zart zurt clioda yok boşuna bakma albea tek geçilir unutulmamalıdır Sınıfıını LİDERİ

44 Mesaj
25 Eylül 2008; 2:40:34 

bende palio 1.3 multijet var 90 binde araç.şehirdışında düzyolda otobanda 100 ü geçmezsen 100km de 4.5lt yi geçmez.2200-3500 devir arası çok güzel güç veriyor.fakat 80hp lik dci daha güçlüdür ve düşük devirlerde çok güzel gaz alıyor,toparlaması çok güzel.bence 80hp lik dci şehiriçinde mükemmel performansa sahip,koskoca megane'ı hoplatıyor.ama asla 65 hp lik alma derim

1273 Mesaj
25 Eylül 2008; 2:53:11 

Bu konuda hortlamış

Ferrasını satan bilge geldi aklıma

Ferrarı ve sümbül

2011 Opel Astra 1.4T Cosmo 2008 Opel Astra cdti njoy
CANON EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

52 Mesaj
23 Aralık 2008; 1:14:42 

quote:

bu fiziktir.

k

DOBLO 1.3 MULTİJET MOTORU HEPSİNE TAKAR YAKITTA.YAKIT VE PERFORMANS ÇOK GÜZEL BENCE.1.3 MULTİJET MOTOR VE O KASAYLA MAX.150 KM.HIZ YAPIYOR VE YAKITI YİNE DİĞERLERİNDEN MİNUMUM SEVİYEDE AZ YAKIYOR.O HIZ ZATEN YETERDE ARTAR BİLE.

<---DoBLo TeAm--->

2007 1.3 Multijet Premio

198 Mesaj
23 Aralık 2008; 16:15:59 

arkadaşım eğer arabanı sürekli şehiriçinde kullanacaksan iki seçenek te mantıklı olur ama şehirlerarası uzun yol kullanacaksan ikisininde performansı çok vasat ben 3 yıldır doblo multijet 1.3 70 hp kullanıyorum uzun yolda araba gerçekten çok vasat kendimi kamyon sürüyormuş gibi hissediyorum.performanslı kullanımıda mümkün ancak o zamanda gaz pedalını tabana yapıştırıyorsun bu seferde yakıt tüketimi artıyor.performanslı kullandığımda araba yaklaşık 7 litre yakıyor 100 k.m de yavaş ve devirli kullandığında 5.5-6 litre civarı yakıyor 100 km de benim arabam 70.000 km de siyah duman falan atmıyor benim gördüğüm siyah duman atan araba ford connectler atıyor .
multijet motor bana şimdiye kadar bir sorun çıkartmadı.yalnız kalitesiz uzun süreli yakıt kullanımı nedeniyle enjektörleri değiştirmek zorunda kaldım tanesi 280 ytl bilgin olsun

38 Mesaj
13 Ağustos 2009; 11:29:39 

quote:

Orijinalden alıntı: no_fate

arkadşım en az yakan araba multijet neden dersen kendi denemem 1 depo ile 950 km gittim ki bu 45lt depo ile oluyor.
senin clionun deposu 55 lt olduğundan daha çok(1150) km gidiyorsun doğrudur.Ama hesap yaparsak aradaki 10 lt depo farkı ile palionun 180-200 km gittiğini var sayarsak. buradan senin clion ila palionun 55lt dizel ile palionun30-50 km fazla gittiğini görebilirz.
sonuç:Clio bir depo mazot ile daha fazla yol alıyor 55lt=1150km
palio daha az yakıyor 45lt=950km

hayırlı günler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 500cup -- 13 Ağustos 2009; 11:31:24 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

345 Mesaj
19 Mart 2010; 17:21:37 

quote:

Orijinalden alıntı: 500cup

arkadşım en az yakan araba multijet neden dersen kendi denemem 1 depo ile 950 km gittim ki bu 45lt depo ile oluyor.
senin clionun deposu 55 lt olduğundan daha çok(1150) km gidiyorsun doğrudur.Ama hesap yaparsak aradaki 10 lt depo farkı ile palionun 180-200 km gittiğini var sayarsak. buradan senin clion ila palionun 55lt dizel ile palionun30-50 km fazla gittiğini görebilirz.
sonuç:Clio bir depo mazot ile daha fazla yol alıyor 55lt=1150km
palio daha az yakıyor 45lt=950km

hayırlı günler ;)

Benim fiorino emotion multijet şehir içi bir depo (45 lt) ile 700 civarı yapıyor.Yol bilgisayarı en son depodaki ortalamamı (her alışta sıfırlıyorum) 6.1 gösterdi.

Burada "bir depo" kavramı önemli geçekten...45 mi 50 mi 55 mi? En sağlıklı veri litre/100 km olarak verileni..

2439 Mesaj
19 Mart 2010; 17:29:14 

Aslında bu devirde kullanılacak araçlar bu arkadaşın sorduğu araçlar palio da clio da albea da en az yakıt tüketimi bu araçlarda vallahi

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

14 Mesaj
11 Aralık 2010; 22:29:40 

multijet kesinlikle..multijetin saglamlıgınıda yabana atmayın yılların ustası bir arkadasım var ve sureklı dizel motor topluyor taksıcılere .ve 720 binde gecen ay bir multijet albea motoru tamir etmiş.ve turbo sorunu olmuyormus ve daha sessizmiş.parçalarıda uygun zaten taksicilerin tercihi olduguna göre fazla üzerinde dusunmeye gerek yok Renaultun clio DCİ motoru bence cok sesli ve turbo sorunu verıyor zamanla.yakıt olarakta aynılar şehir içi kullanıma bağlı 100 km de (5.5 yada 6.5lt) şehir dışı (3.5--4.5lt) gibi yakarlar.bence riske gırmeye gerek yok multijet teknolojisi diyorum ben .