Şimdi Ara

Yeni XP Kurulumu Sonrası Yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir çok sorum olacak. Benim bilgisayarıma XP kuruldu ancak birçok sorunda beraberinde geldi. Bunları sıralıyorum lütfen bilgisi olan yanıtlasın.

1- Mouse çalışmıyor: Normal toplu mouse çalışmıyor ancak optik mouse çalışıyor. Bunu nasıl halledebilirim. Ben toplu mouse kullanmak istiyorum.
    2-Klasik Başlat Menüsünü değiştiremiyorum. Değiştirme ikonu yok. Sadece klasik başlak menüsünü gösteriyor. Bu kurulumundaki bir hatadanmı kaynaklanıyordur.
    3- Ses çıkmıyor. Onboard kullanıyordum ama sesde çıkmıyor.

Ben yanlış yüklemeden kaynaklandığını zannediyorum. Bunlara birşey yapabilirmiyim. Kaldıkı winapda çalışmıyor.

• Kimsenin bir bilgisi yokmu bu konuda
  • 3- anakartın içinde on-board ses kartının driverı war. Onu bir yükle. Ses çözülecektir.
    2- klasik başlat ikonunun olmaması kesinlikle yüklediğin xp versiyonu ile alakalı
    1- Mouse' a gelince o konu hakkında fikir yürütmek yanlış olur. int.'den mouse'un driverını bul ve onu yükle.

Tersten gittim ama idare et artık
  • 3- Ses çıkmıyor. Onboard kullanıyordum ama sesde çıkmıyor.

Ben yanlış yüklemeden kaynaklandığını zannediyorum. Bunlara birşey yapabilirmiyim. Kaldıkı winapda çalışmıyor.

dirext yukledın mı*
  • arkadaşım,
    sorunsuz yüklenen bir sistem de bahsettiğin problemler olmaz. eğer sistemi bir sevise kurdurduysan (ki böyle servisi dağıtmak lazım) hiç uğraşma götür sorunlarını çözsünler.

ha kendin yada acemi bir arkadaşına kurdurduysan, al eline xp cd sini forumda xp nasıl kurulur die bir arama yap bu konu hakkında çok şey yazıldı anlatıldı, ordan oku ve kendin yeniden sistem kur.

en temizi bu olacaktır.
  • BIOStan onboard sound seçeneğini açtınmı??
  • dostum çalışmayan mouse usb dieri ps/2 girişlimi belki usb driverlerın kurulmamış olabilir ilk olarak sp2 var mı yok sa da önmli diil büyük ihtimalle aygıt yöneticisine gir orda usb kısmına sağ tıkla nete bağlı olman lazım update driver de o zaman usbleri tanır ses için de aygıt yöneticisinden update driver de hallolur
  • xp sorunsuz kurulmamış galiba mouse çalışmaması falan garip en iyisi baştan bi kurulum yap
  • Arkadaşım Windows XP öyle bi windows ki İyi donanımlı bilgisayarlardadonanımla ilgili nerdeyse herşeyi kendi tanıyo ama düşük donanımlı bilgisayarlarda tanımıyor. Seninkini bilmiyorum ama ona göre sen değerlendir işte .

Mouse ile birlikte gelen disket falan varsa tanıtmaya çalış . Eğer yoksa BIOS dan belki de kapatılmış olabilir. bunları bi kontrol et derim...

SORUN DÜZELMEZSE BANA ULAŞMAK İÇİN....

www.fullforum.forumup.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: arescom

arkadaşım,
    sorunsuz yüklenen bir sistem de bahsettiğin problemler olmaz. eğer sistemi bir sevise kurdurduysan (ki böyle servisi dağıtmak lazım) hiç uğraşma götür sorunlarını çözsünler.

ha kendin yada acemi bir arkadaşına kurdurduysan, al eline xp cd sini forumda xp nasıl kurulur die bir arama yap bu konu hakkında çok şey yazıldı anlatıldı, ordan oku ve kendin yeniden sistem kur.

en temizi bu olacaktır.

Dostum obunu kuranı söylesem inanın gülersiniz. Ben bir kamu kurumunda çalışıyorum kuranda kurumun Bilgi İşlem Merkezi. Adları bilgisayardan çok anlayan insanlar(sözde). Bunlarla uğraşmamak için ben halledebilirmiyim diye düşündüm.

Not: internetten kesinlikle proğram indiremiyoruz.

• bu işleri bilen de bilmeyende bilgi işlemci diye geçiniyor zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aytek

BIOStan onboard sound seçeneğini açtınmı??

bende ayrıca ses kartı yok. kaldıki onlar seçmişmki bilmiyorum. bende işin kötüsü Biostan fazla anlamam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.