Şimdi Ara

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
4
Favori
44.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tecniq

Arkadaşlar bugün Avea bayisinden Sınırsız Mega internet Paketi aldım.
    12 aylık taahhüt karşılığında 43.2 Mbps lik modem hediye ediyorlar.
    Bu cihazı tek almaya çalışsanız zaten fiyatı 360 TL.
    Bense Avea'ya 12 ay boyunca aylık 65 TL ödeyeceğim,
    Fiyat oldukça makul gözüküyor.

Bunun karşılığında Sınırsız internet adı altında bir internet hizmeti alıyorum.
    Fakat 15 GB ı geçince hattımın hızını 128 Kbps e düşüreceklermiş.

Şahsen ben bu modemden 43 Mbps falan beklemiyorum zaten, eğer 10 Mbps hızına çıkarsam canıma minnet.

Uzun süredir Turkcell Vınn kullanıcısıyım. Turkcell de 7.2 Mbps vaat ediyor ama Allah'a şükür daha hattın hızının daha 3.5 Mbps ni üstüne çıktığını göremedik
    Geceleri saat ikiden üçten sonra hızlanıyor aslında ama oda bana gelmiyor. En çok kullanım olan 20:00 - 24:00 saatleri arasında internet çok yavaşlıyor. hat hızı 1 Mbps ye kadar düşüyor.

Bunca yıldır Turkcell iliğimi kemiğimi kuruttu, birazda Avea kurutsun bakalım

Hadi hayırlısı

Bu 43.2 lik modem bizim alıştığımız 3G modemlerden birazcık daha büyük.
    Modemin resmi:

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...

Ve ilk hız Testi Sonucu,

Şu anda gündüz saat 12:30, tahminimce geceleri dahada hızlanacaktır.

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...

İnternette gezinme hızı da iyi gözüküyor.
    Bakalım uzun vadede beni mutlu edebilecekmi.

Merhaba,

İrtibat numaranızı iletmeniz durumunda tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

Orijinalden alıntı: ruhgibi

Tecniq
    Sizden ricam 15 GB tan sonra hızının 128 Kbps e düşüp düşmediğini bizimle paylaşır mısınız?
    Çünki rivayet odur ki avea ve ttnet kota aşımından sonra hız düşümü sistemini desteklemiyormuş.
    Konuya açıklık getirmenizi çok isterim.

ttnet bazı santrallerde desteklemiyor avea da artık başladı diye biliyorum

Merhaba,

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

Orijinalden alıntı: olle

Ben telefonda avea 1gb kullanıyorum ama çok sinyal kaybı yaşıyorum.Telefon kesilmesi vs.yok ama internet çok değişken bazen giriyor bazen girmiyor kafsına gore takılıyor bu da kafamı karıştırıyor acaba diğer operatorler öyle mi diye

Hocam bulunduğun yerde Avea 3G şebekesi iyi çekmiyordur.

Ben hattı aldım alalı bir defa bağlantı sorunu yaşadım, onda da saat sabaha karşı 6 falandı, sanırım altyapı çalışması için falan interneti kestiler, bunun dışında pek bi sorun yaşamadım.

Ama yıllarca Turkcell 3G kullandım, Türkiyede 3G yi ilk kullananlardanım, evde telefon hattı olmadığı için çıktığı günden beri Turkcell 3G kullanıcısıyım.

Turkcell'de mükemmel değil, özellikle internet kullanımının çok yoğun olduğu akşam 20:00 - 23:59 saatleri arasında hız çok düşüyor, bazen tamamen kesiliyor.
    Gece 2 den sonra hız uçuyor ama gece ikiden sonra uçan interneti ben ne yapayım, bana akşamları lazım.

Yani bu tür bağlantı sorunları her şebekede olabiliyor.

Bide interneti sadece telefonda kullanıyorsan telefonunun marka ve modeli nedir? her telefonun çekim gücü eşit değil, telefondan telefona çok değişiyor.

Çok farklı telefonlar kullandım, aralarında en kötü 3G çekim gücü olan iphone 4 idi,
    En iyi çekim gücü olan hiç şüphesiz Galaxy Tab idi, 7 inç olanından.

Aynı zamanda şu anda elimde bir adet Galaxy Ace var, çekim gücü çok zayıf, 3G şebekesinde sürekli kopuyor, birde Sony Ericsson Xperia Neo sahibiyim, Xperianın çekim gücü oldukça iyi.
    Galaxy Acenin 3G yi hiç çekmediği yerde çok rahatlıkla internette gezebiliyorum Xperia ile...

Senin cihazın nedir?

Merhaba,

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yoggy08

İyi geceler;

Benim kaldığım evin içinde 2G dahi çok az çekiyor. Adını bilmediğim bi cihaz var turkcell de mutlivinn diye geçiyordu sanırım. Modemi o cihaza takıp evin dışına koysam kullanabilir miyim ?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Diğer operatörden aldığınız usb stick içinde avea hattı kullanabilmeniz için cihazın sim lock kodunu bilmeniz gerekli.
    Bunu da size cihazı aldığınız operatör verebilmektedir.

Bilginize sunarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

quote:

İyi geceler;

Benim kaldığım evin içinde 2G dahi çok az çekiyor. Adını bilmediğim bi cihaz var turkcell de mutlivinn diye geçiyordu sanırım. Modemi o cihaza takıp evin dışına koysam kullanabilir miyim ?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Diğer operatörden aldığınız usb stick içinde avea hattı kullanabilmeniz için cihazın sim lock kodunu bilmeniz gerekli.
    Bunu da size cihazı aldığınız operatör verebilmektedir.

Bilginize sunarız.

Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

İyi geceler;

Şimdiden teşekkürler.

kullanabilirsin diye dusunuyorum. Ama avea hat turkcellin verdigi multivinn'da calisir mi bilemem.

Çalışacağını zannetmiyorum bende sadece cihazı tarif etmek için kullandım peki piyasa o model ürünler var mı bildiğiniz tavsiye edeceğiniz ?

her operatör bu ve buna benzer bir cok cihaz satiyor zaten. Ayrica farkli markalarin da 3g modem sattigini internette rastlamistim.

Ekleme: vodafonda bu cihaz var.
    www.vodafone.com.tr/Cihazlar/coklu-mobil-modem.php

Teşekkürler dostum yardımların için

• 15 gb adil kullanım kotasını geçip hızı düşen oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: france557

15 gb adil kullanım kotasını geçip hızı düşen oldumu?

başlığı takip eden yok sanırım. bizim burada adsl'de hat sorunu olduğu için mecbur alacağım ben.
  • Bu mobil partner programi ne İse yariyor arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: APC

quote:

başlığı takip eden yok sanırım. bizim burada adsl'de hat sorunu olduğu için mecbur alacağım ben.

2 aydır bu sorunun cevabını bekliyorum. bir kişide cevaplamadı. konu başkanı msjlarına bakmıyor. Düşüyor mu düşmüyor mu bu hız arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyaksbss

quote:

quote:

2 aydır bu sorunun cevabını bekliyorum. bir kişide cevaplamadı. konu başkanı msjlarına bakmıyor. Düşüyor mu düşmüyor mu bu hız arkadaşlar?

başlığı açan arkadaşta sorun yokmuş, başka da alan yok herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

başlığı açan arkadaşta sorun yokmuş, başka da alan yok herhalde

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/3g-modeminizi-dagitin-3g-wifi-router-53005824

şu cihaz ile birlikte alıcam sınırsız interneti. balkona koyarım cihazı orda iyi çekiyor. :D

• manyaksbss

arkadaşım verdiğin linkteki cihaz 104 lira istersen Tp-Link TL-MR3020 var benziyor o cihaza 80 lira HB de tabi daha ucuza da bulabilirsin başka yerlerde yada benzri cihazlarda var daha uygun fiyatlı yani 25-30 lira fark var arasında tabi senin aalacağın cihaz daha iyiyse öyle diyosan....
  • izmir merkezde hiçbir bayide modemi bulamadım, izmirden alan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efekan_02

manyaksbss

arkadaşım verdiğin linkteki cihaz 104 lira istersen Tp-Link TL-MR3020 var benziyor o cihaza 80 lira HB de tabi daha ucuza da bulabilirsin başka yerlerde yada benzri cihazlarda var daha uygun fiyatlı yani 25-30 lira fark var arasında tabi senin aalacağın cihaz daha iyiyse öyle diyosan....

Teşekkür ederim öneride bulunduğun için ama bahsettiğin cihaz 43mbps hızı destekliyor mu? yoksa 7.2 mbps veriyor olmasın? :)
  • quote:

quote:

quote:

Az konunun geçmişini takip etseydin sorunun cevabını bulabilirdin ki kaç kere verildi düşüp düşmediğinin cevabı...

• Aveadan defalarca kazık yemiş birisi olarak sınırsız 3gye ihtiyacım olduğundandan sanırım tekrar bu çakallarla dans edicem.Sınırsız 3g nin başka yolu yok mu tablet bilgisayarda kullanmak için ve ilk aldığınız zmaan bu 2 gün bekleme olayı falan söylemeyip kazıklamaya çalışıolar mı gene?
  • Avea Mega Jet kampanyasını görünce evdeki adsl i ve telefonu kapatıp 3g ye geçemeye karar verdim. eskişehirdeki 3 avea bayisine gittim satın almak için. üçünde de yoktu. Adamlara şipariş verin o zaman ben almak istiyorum diyorum. Hepsi de aynı şeyi söylediler:"Sipariş versek bile gelmiyor, bir aydır bekliyoruz biz de". Bu nasıl iştir Avea, sadece istanbulda mı satılıyo bu meret? Nerdeyse önce telekoma gidip interneti kapatacaktım, iyi ki ööle bi salaklık yapmamışım. Avea'ya mail yazdım, nasıl alıcam ben aleti diye, ona da cevap yok. Kampanya güzel de, almak baya bi zor anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esomer

Avea Mega Jet kampanyasını görünce evdeki adsl i ve telefonu kapatıp 3g ye geçemeye karar verdim. eskişehirdeki 3 avea bayisine gittim satın almak için. üçünde de yoktu. Adamlara şipariş verin o zaman ben almak istiyorum diyorum. Hepsi de aynı şeyi söylediler:"Sipariş versek bile gelmiyor, bir aydır bekliyoruz biz de". Bu nasıl iştir Avea, sadece istanbulda mı satılıyo bu meret? Nerdeyse önce telekoma gidip interneti kapatacaktım, iyi ki ööle bi salaklık yapmamışım. Avea'ya mail yazdım, nasıl alıcam ben aleti diye, ona da cevap yok. Kampanya güzel de, almak baya bi zor anlaşılan.

hocam iyi de avea 3g iyi çekiyormu ona bak ilk önce şahsen ben istanbuldayım bizim burda avea 3gyok şaka gibi telefon hattım avea 2g bile düşük sinyalle anlıcan çok vasat yok çok iyi çekiyor diyorsan bilemem.ben turkcell kullanıyorum turkcellin 43.2 modemi her yerde var...hızda gayet güzel 23 mb gördüm..:)

• quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

quote:

Orijinalden alıntı: esomer

Avea Mega Jet kampanyasını görünce evdeki adsl i ve telefonu kapatıp 3g ye geçemeye karar verdim. eskişehirdeki 3 avea bayisine gittim satın almak için. üçünde de yoktu. Adamlara şipariş verin o zaman ben almak istiyorum diyorum. Hepsi de aynı şeyi söylediler:"Sipariş versek bile gelmiyor, bir aydır bekliyoruz biz de". Bu nasıl iştir Avea, sadece istanbulda mı satılıyo bu meret? Nerdeyse önce telekoma gidip interneti kapatacaktım, iyi ki ööle bi salaklık yapmamışım. Avea'ya mail yazdım, nasıl alıcam ben aleti diye, ona da cevap yok. Kampanya güzel de, almak baya bi zor anlaşılan.

hocam iyi de avea 3g iyi çekiyormu ona bak ilk önce şahsen ben istanbuldayım bizim burda avea 3gyok şaka gibi telefon hattım avea 2g bile düşük sinyalle anlıcan çok vasat yok çok iyi çekiyor diyorsan bilemem.ben turkcell kullanıyorum turkcellin 43.2 modemi her yerde var...hızda gayet güzel 23 mb gördüm..:)

Benim telefonumda avea olduğu için test ettim, evde de işte de 4 diş çekiyo 3g. Bi sorun olmaz diye düşünüyorum ama zaten bu gidişle alamıyacağız.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.