Şimdi Ara

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
4
Favori
44.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

Arkadaşlar 15GB kotası uygulanıyor mu ?

Eğer AKN uygulanmayıp hız düşmesi olmuyorsa kampanya çok hoşuma gitti .

Evde vodafone aylik cepnet kullaniyorum ve artik bundan bunalmaya basladim. Daha yuksek hizli biseyler alayim diye dusunuyorum.

TTNET Yalin internet ile Avea SINIRSIZ i arasinda kaldim.

Vodafone aylik cepnet i ciktiginda da kota yoktu sonra kota uygulamaya basladi diye hatirliyorum (yanlisim varsa duzeltin) bu yuzden ibre Yalin Internet yonunde ama gonlumde de aveanin bu hatti var. Yani 12 ay bu sekilde devam edecegini bilsem ayda degil 59, 89 bile veririm.

Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum. Sizce ne yapayim?

• quote:

Orijinalden alıntı: simurg9492

quote:

Evde vodafone aylik cepnet kullaniyorum ve artik bundan bunalmaya basladim. Daha yuksek hizli biseyler alayim diye dusunuyorum.

Vodafone aylik cepnet i ciktiginda da kota yoktu sonra kota uygulamaya basladi diye hatirliyorum (yanlisim varsa duzeltin) bu yuzden ibre Yalin Internet yonunde ama gonlumde de aveanin bu hatti var. Yani 12 ay bu sekilde devam edecegini bilsem ayda degil 59, 89 bile veririm.

@ControlYourDream

ben ikinci fatura dönemindeyim, şu ana kadar hızda en ufak bi değişkilik görmedim, ama ilerde ne olur bilemem... Uzun vadede garantisi yok tabi...

@simurg9492

bende Turkcell yıllarca kanımı emdikten sonra aynı ikilemde kalmıştım...

Yalın internetmi yoksa sınırsız avea mı?

baktım yalın internet dedikleri hikaye, eve normal hat alsan zaten nerdeyse aynı parayı vericen,
    ama adına yalın internet demişler, uyanıklık yapmışlar ilk bağlantı ücreti aylık extra ödemeler falan diyince zaten normal telefon hattıyla aynı fiyata geliyo....

Sanada avea tavsiye ederim, çünkü bunun en büyük özelliği taşınabilir olması, dışarımı çıkıyosun, al hattını yanına, bi kaç günlüğüne arkadaşının evindemi kalıcaksın, al hattını yanına, yazın tatilemi gidiyosun, al hattını yanına, evinimi taşıyosun hiç sorun değil, al hattınıda götür

Bende sonunda artık kanımı ttnet yerine onun öz be öz kardeşi Avea'ya emdirmeye karar verdim
    ikisinin arasında ne fark varsa artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 8 Şubat 2012; 0:55:35 >

• Dün akşam komşumdan çekip çekmeme testi yaptıktan sonra, bugün ben de avea sınırsız kullanıcıları arasına katıldım... Van merkezden katılıyorum... Mesaiden sonra geribildirim yaparım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takipp...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

Orijinalden alıntı: Falchon

Dün akşam komşumdan çekip çekmeme testi yaptıktan sonra, bugün ben de avea sınırsız kullanıcıları arasına katıldım... Van merkezden katılıyorum... Mesaiden sonra geribildirim yaparım :)

Van'a selam,
    Sınırsız interneti sömürmeye devam

A.selam... Birşey sorayım, modemi aldıktan sonra bayidekiler aktifleştireceğiz dedi de güvenemedim. Herhangi bir yere mesaj atıyormuyuz veya avea müşteri hizmetleriyle fln konuşmak gerekiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

@ControlYourDream

ben ikinci fatura dönemindeyim, şu ana kadar hızda en ufak bi değişkilik görmedim, ama ilerde ne olur bilemem... Uzun vadede garantisi yok tabi...

Tüh ya bizim kardeş gidip 8GB'lık GSMobile hattı almış .

Neyse idare edeceğiz . Fakat hız düşmeden sınırsız mobil internet kulağa tereyağlı ekmek kadayıfı gibi geliyor .

Neyse eğer herkes hız düşmeden sınırsız indirme yaptığını söylerse gidip bir de sınırsız alırım .

• quote:

bende Turkcell yıllarca kanımı emdikten sonra aynı ikilemde kalmıştım...

Yalın internetmi yoksa sınırsız avea mı?

baktım yalın internet dedikleri hikaye, eve normal hat alsan zaten nerdeyse aynı parayı vericen,
    ama adına yalın internet demişler, uyanıklık yapmışlar ilk bağlantı ücreti aylık extra ödemeler falan diyince zaten normal telefon hattıyla aynı fiyata geliyo....

Sanada avea tavsiye ederim, çünkü bunun en büyük özelliği taşınabilir olması, dışarımı çıkıyosun, al hattını yanına, bi kaç günlüğüne arkadaşının evindemi kalıcaksın, al hattını yanına, yazın tatilemi gidiyosun, al hattını yanına, evinimi taşıyosun hiç sorun değil, al hattınıda götür

Bende sonunda artık kanımı ttnet yerine onun öz be öz kardeşi Avea'ya emdirmeye karar verdim
    ikisinin arasında ne fark varsa artık

Mobilite gercekten onemli faktor. Hak vermiyor degilim. Ama gecen sene vodafone da da ayni olay olmustu. Ayni sey tekrar olursa avea da o zaman patlar elimde 128K. Yalinda en azindan 1Mbps ile devam eder ay sonuna kadar. Of of kararsizlik cok kotu.

•  AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...

Bulunduğum yerde en az 3diş çekmesine rağmen çıkan sonuç bu.

Oda arkadaşımla beraber aldık onun 1.5 - 2 mbps hızında çıkıyor. Onun 8gblık tarifesi... Modem arızalı olabilir mi acaba?
  • quote:

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...

Oda arkadaşımla beraber aldık onun 1.5 - 2 mbps hızında çıkıyor. Onun 8gblık tarifesi... Modem arızalı olabilir mi acaba?

Kotayi mi doldurdunuz acaba?
  • quote:

quote:

Yoo daha bugün aldım...

• quote:

Yoo daha bugün aldım...

Gorunen rakamlar, kota bitimindeki rakamlarla uyumlu oldugu icin sormustum. Bu arada hayirli olsun internetin...
  • quote:

quote:

Yoo daha bugün aldım...

Gorunen rakamlar, kota bitimindeki rakamlarla uyumlu oldugu icin sormustum. Bu arada hayirli olsun internetin...

Teşekkürler..

Sorun için aveayı aradım, kayıt aldılar geri döneceklermiş bakalım ne çıkaracaklar... Düzeltmezlerse ve yarın da böyle devam ederse tarifenin iptalini isteyeceğim. Böyle saçmalık olamaz ya.
  • quote:

quote:

kardeş benimde vodafone full çekmesine rağmen bu hızı alıyordum bazen hız testi bile yapmıyordu yapdığı zamanda 0.10 bunalıma giriyordum.sabahları 3 mb çıkıyor akşamları rezalet defalarca aradım çözüm yok sonra aveaya geçdim avea tek diş 3g yi bazen buluyor 3g de 0.50 çıkıyor gündüz akşamları aynı 0.12 0.15 en fazla en sonunda turkcele geçdim hepsini denedim yani:)ve bunda kaldım gündüz 5 6 mb akşamları 3.5 stabil işimi görüyoru 3g için turkcellden şaşmıcaksın modemim vodem k3765 turkell hatla gayet iyi kontorlü ihtiyacım kadar yüklüyorum fatura derdide yok gayet iyi yani.ama avea ile vodafone 5 para etmez bunu farkettim en azından bizim bura için (bahçelievler ybosna)

buda test sonucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 8 Şubat 2012; 22:45:54 >

• quote:

quote:

quote:

Dün akşam komşumdan çekip çekmeme testi yaptıktan sonra, bugün ben de avea sınırsız kullanıcıları arasına katıldım... Van merkezden katılıyorum... Mesaiden sonra geribildirim yaparım :)

Van'a selam,
    Sınırsız interneti sömürmeye devam

A.selam... Birşey sorayım, modemi aldıktan sonra bayidekiler aktifleştireceğiz dedi de güvenemedim. Herhangi bir yere mesaj atıyormuyuz veya avea müşteri hizmetleriyle fln konuşmak gerekiyor mu?

internet yazıp 5555 e gönder,
    "kalan internet hakkınız 15 GB dır" diyosa olay tamamdır, vur beline kazmayı

5555 e mesaj göndermek ücretsizdir, sık sık kontrol edebilirsin

• quote:

Dostum aynı hat, aynı odada senin hızının bu kadar düşük çıkması oda arkadaşının ise yüksek çıkması hiç normal değil.
    belkide şebeke ayarlarında bi sorun vardır.
    aşağıdaki resimdeki gibi yapman lazım ayarlarını,
    eğer modem bozuk olabilir diye şüpheleniyosanda senin hattı oda arkadaşının modemine takıp denesene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 9 Şubat 2012; 13:06:06 >

• quote:

quote:

Dostum aynı hat, aynı odada senin hızının bu kadar düşük çıkması oda arkadaşının ise yüksek çıkması hiç normal değil.
    belkide şebeke ayarlarında bi sorun vardır.
    aşağıdaki resimdeki gibi yapman lazım ayarlarını,
    eğer modem bozuk olabilir diye şüpheleniyosanda senin hattı oda arkadaşının modemine takıp denesene...

Denedik onu da hatta arıza var. Arkadaşın hattı benim modeme takınca 2,5 - 3ü gördü.

Ayarlarda da sıkıntı yok. Aynı şekilde...

Hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suyheuti -- 9 Şubat 2012; 7:33:10 >

• Sizin hattin sorunu; sistem sizin hatti kota asimindaymis gibi goruyor bence. Ayni test ayri zamanlarda ayni sonucu veriyorsa bence dedigim gibi sistemde takili kalmis ayarlar.
  • quote:

Sizin hattin sorunu; sistem sizin hatti kota asimindaymis gibi goruyor bence. Ayni test ayri zamanlarda ayni sonucu veriyorsa bence dedigim gibi sistemde takili kalmis ayarlar.

Muhtemelen öyle, ama avea hala neden halledemiyor anlamış değilim. Dün akşam 21:40 civarlarında bildirim yaptım, bu sabah 10:30 gibi hızlandırma talep ettim. Akşam 5e kadar çözemezlerse en azından geri dönüş yapmazlarsa geri iade edeceğim.
  • ben de yarın ttnet'e gidip adsl'i iptal ettireceğim, avea'dan arayacaklar modem geldiği zaman. kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. dosya paylaşım sitelerinden free olarak indirme yaparken hızınız ne durumda? bende adsl'de torrentte bir sınırlama olmadğından hız yüksek oluyor (400-500 kb/s) ama dosya paylaşım sitelerinde 45-50 kb/s civarında oluyor. Sizde nasıl?
  • arkadaşlar
    van ercişdeyim
    bende avea jet sınırsız aldım.iki gün kullandım
    hız süperdi 5000 kbps download hızı kotamıda kontrol ediyorum ilk kullandığım için
    1 gb download oldu ve
    sonra 3. gün konteynere gittim
    birde baktım hız 125-130 kbps aradım aveayı bir hata var ilgileneceğiz vs vs
    7. gün oldu(hız düşüşünden sonra 4. gün) hala bekliyorum arayan soran yok . bir hataları var. ama düzeltmiyorlar .
    15 gb kota sonrası 128 kbps e düşecek diyorlardı 1gb geçince düştü .
    sizleri haberdar edeceğim.
    saat 16:30 oldu hala arayan yok.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.