Şimdi Ara

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
4
Favori
44.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pek ümidim yok ama olumlu bir sonuç alırsam paylaşırım mutlaka :)
  • aveaya geçdim tam bir facia bizim burda 3g bazen 1 diş çoğu zaman hiç yok.anlaşılan 3g için yeniden türkcele geçicez...:)istanbulun ortasında yenibosnanın orta yerinde avea 3g yok vodafone 4 diş çekiyor bağlantı hızı rezalet turkcell full çekiyor bağlantı hızı tatmin edici hepsini denedim turkcellden ötesi yalan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

aveaya geçdim tam bir facia bizim burda 3g bazen 1 diş çoğu zaman hiç yok.anlaşılan 3g için yeniden türkcele geçicez...:)istanbulun ortasında yenibosnanın orta yerinde avea 3g yok vodafone 4 diş çekiyor bağlantı hızı rezalet turkcell full çekiyor bağlantı hızı tatmin edici hepsini denedim turkcellden ötesi yalan.

dostum bişey önericem müsadenle...
    2G de sorun olmaz, (GSM 900-1800 Mhz Frekansı)
    3G gibi çok yüksek frekansta yayın yapan şebekeler dışarda iyi çalışır ancak kapalı makanlara girmesi zordur. (WCDMA 2100 Mhz Frekansı)

2-3 metrelik bir USB uzatma kablosu al, Avea Jet'i bu kabloya bağla ve camdan dışarı sarkıt. Göreceksin çekim gücü çok ciddi fark edecek. Bi deneyebilirmisin lütfen...

AVEA Sınırsız İnternet Paketi ve 43 Mbps lik modem kullanım sonuçları...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

Orijinalden alıntı: APC

benim evde bir masaüstü bir netbook var. masaüstünde kardeşim online oyunlarda takılıyor. netbook ile de babam ve ben kullanıyorum günlük internet işlerim için. ttnet 8mbit sınırsız var. son zamanlarda hiç memnun değilim bağlantı hızından. kota olarak da 50-60 gb arası kullanmışım son 2 ayda. birkaç güncel film ve dizi indiriyorum o kadar. benim merak ettiğim online oyunlar bu kadar fazla download yapıyor mu? ttneti iptal edip avea'nın sınırsızını düşünüyorum ama şu kota olayını merak ediyorum. bir fikri olan var mı?

oyununa göre değişir, basit java online oyunlar pek kota yemez, ancak çok kullanıcılı gelişmiş oyunlar acayip download yapar.
    ben memnunum şimdilik avea sınırsızdan...
    yalnız oturduğun evde avea 3G iyi çekiyormu? O önemli...

evin 10 mt ilerisinde baz istasyonu var avea'nın. telefonumda da avea hattım var. evin içinde her noktada 3g full çekiyor haliyle. 3.6 mbpslik vodeme taktım hattımı speedtest'te 2.85 çıktı sonuç. aynı anda ttnet ile test yaptım 2.55 çıktı. ama siteleri açma hızında avea çok daha iyi.

• bu sınırsız internet paketini avea sitesinde bulamadım....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: APC

evin 10 mt ilerisinde baz istasyonu var avea'nın. telefonumda da avea hattım var. evin içinde her noktada 3g full çekiyor haliyle. 3.6 mbpslik vodeme taktım hattımı speedtest'te 2.85 çıktı sonuç. aynı anda ttnet ile test yaptım 2.55 çıktı. ama siteleri açma hızında avea çok daha iyi.

Walla çok şanslısın o zaman :)
    demekki bu 43 lük modemi bi taksan hız olarak fiber internet hızına falan yetişicen.

Cihaz çok kaliteli yaa.. Bizim klasik Jet lere Vınn lara benzemiyor. Hem daha büyük hem daha ağır, hemde çok problemsiz. Bilgisayar gece gündüz 24 saat açık, daha bi kere bağlantının koptuğunu görmedim :)

O zaman avea sınırsız interneti sana şiddetle tavsiye ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

bu sınırsız internet paketini avea sitesinde bulamadım....

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/sinirsiz_jet.shtml?pagemenu=3glinet.pcden.cihaz3gli.sinirsizjet

• quote:

quote:

bu sınırsız internet paketini avea sitesinde bulamadım....

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/sinirsiz_jet.shtml?pagemenu=3glinet.pcden.cihaz3gli.sinirsizjet

hocam teşekkür ettim, bir sorum daha var 65 tl aylık 12 ay sonunda ne kadar olur, yine 65 tl den mi devam edecek tabiki zam hariç

• Oncelikle merhabalar,
    Bilgi paylasımı tesekkur ederim.
    Ben ave hat iphone 4 ile telefondan baglaniyorum paketimde 1 gb limit var.
    Ondandırki mobile modem almayı dusunuyorum cunku telefon net paketleri
    pahalı modemlerinkine gore. sorum su : telefonda full cekiyor avea mobil
    alırsam bu cekis fark edermi yani telefonla aynı mı olur birde kopma 1 dk sonra
    yeniden gelme sık oluyor full cekmesine ragmen bunda bi degisiklik olurmu aynı mı
    olur onu merak ediyorum. Paket konusunda karasızım.

Bir 34 liraya var 8 gb, birde senin sınırsız paket var.
    Bu kopmalar yuzunden pahalı olan diger operatorleremi baksam cozemedim.
    ama su bir gercek avea fiyat politikası on numara hizmeti elestirilebilir.
    İkinci sorum telefon mikro sim kullandıgından ben modemdeki simi telefonda net icin griebilirmiyim
    (konusma degil) hani mobil kullanım babında.

Simdiden teskur ederim tecrubelerini bizimle paylastıgın icin.
  • @Tecniq
    hocam konuyu baştan okuyorum aveanın sınırsız paketi olduğunu burdan öğrendim,
    bende hp dm1 st pc var bu cihazın en sevdiğim özelliği 3g modemli oluşu,
    hp alırken 24 ay ödemeli ve yanında 4gb türkcel paketi verdiler, bu paketin 13 ayını ödedim kaldı 11 ay,
    4 ay önce aveadan 5gb gs mobile taraftar paketi aldım gollerle birlikte ayda 6gb oluyor,
    geçen gün 2 hattımı taşıma yaptım vodafondan 1gb+1gb=2gb hediye paketi kazandım şimdi onları kullanıyorum,
    ben izmirde oturuyorum bu üç operatör arada speedtest'ten hız ölçümü yapıyorum en iyi ölçümü aveada alıyorum, geçenlerde türkceli aradım hızınız çok düştü 1mbps ile 2mbps alıyorum dedim aradan 1 saat sonra beni telden arayıp oturduğunuz semtte bir sene içinde yatırımınız yok dedi, ben köyde oturmuyorimki şehrin göbeğinde otuyorum verdiği cevap bu 11 ay daha borcum var hemen bitsin 4gb paketi iptal edip hattıda vodafone taşımayı düşünüyorum...
    vodafonu 4 gündür kullanıyorum sim kart hp modemine takılı 5 veya 10 dakika kopuyor hız 6mbps gösteriyor ama hızlı bir internet alamıyorum onu anlamış değilim....
    avea taraftar hattını 4 aydır kullanıyorum çok memnunum hız olarak 5mbps yakalıyorum sayfaları gayet hızlı açıyor bazen kendi modemini kullanıyorum bazen sim kartı hp'ye takıyorum, hp takmanın bir avantajı açılırken hızlı bağlanması,
    taahhütlerim bittiğinde sınırsız bir internet kafamda var ya senin paketini yada ttnet düşünüyorum, bir üst sokaktaki arkadaşım ttnet kullanıyordu geçenlerde fiber demişti hızını sormayı unuttum, görürsem sorucam inşallah

• Bi de ttnetteki gibi 15 Gb dan sonra hız dusuyor mu bazı yerlerde dusmedigini beyan ediyorlar cozemedim.
  • quote:

hocam teşekkür ettim, bir sorum daha var 65 tl aylık 12 ay sonunda ne kadar olur, yine 65 tl den mi devam edecek tabiki zam hariç

Zam olurmu yaa.. bilakis fiyatı düşürmeleri lazım...
    şu anki kampanyada ne diyo?
    43 lük modem istersen 65 lira,
    21 lik modem istersen 59 lira...

ee bir yıl sonra hiç modem istemiycez, dolayısıyla o zaman fiyatın dahada düşmesi lazım.

Hem bir yıl geçene kadar daha ne kampanyalar çıkar yaw, sonuçta modem bende kalıcak,
    1 yıl sonraya kadar turkcell yaparsa bi sınırsız internet tarifesi, geçerim turkcele, 43 lük modemimde hazır, oohhh... misss...

o zamana kim öle kim kala

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Oncelikle merhabalar,
    Bilgi paylasımı tesekkur ederim.
    Ben ave hat iphone 4 ile telefondan baglaniyorum paketimde 1 gb limit var.
    Ondandırki mobile modem almayı dusunuyorum cunku telefon net paketleri
    pahalı modemlerinkine gore. sorum su : telefonda full cekiyor avea mobil
    alırsam bu cekis fark edermi yani telefonla aynı mı olur birde kopma 1 dk sonra
    yeniden gelme sık oluyor full cekmesine ragmen bunda bi degisiklik olurmu aynı mı
    olur onu merak ediyorum. Paket konusunda karasızım.

Bir 34 liraya var 8 gb, birde senin sınırsız paket var.
    Bu kopmalar yuzunden pahalı olan diger operatorleremi baksam cozemedim.
    ama su bir gercek avea fiyat politikası on numara hizmeti elestirilebilir.
    İkinci sorum telefon mikro sim kullandıgından ben modemdeki simi telefonda net icin griebilirmiyim
    (konusma degil) hani mobil kullanım babında.

Simdiden teskur ederim tecrubelerini bizimle paylastıgın icin.

Dostum öncelikle şunu söyliyim, iphone 4 bende kullandım.
    iphone 4 şu anda piyasada bulunan çekim gücü en düşük telefondur.
    Şimdi şöyle yapman lazım,

telefonunun ekranında 3G yazarken kaç diş çekiyo,
    bu senin ordaki 3G çekim gücünü gösterir.

Sonra ekranda 3G değilde E yazarken kaç diş çekiyo, buda senin bulunduğun bölgedeki 2G çekim gücünü gösterir.

ikisi tamamen farklı şeyler, baz istasyonları bile farklı...
    bi bölgede 2G full çekip 3G hiç çekmeyebilir. Bize lazım olan telefonun 3G de iken ne kadar çektiği...

Yazdıklarından anladığım kadarıyla senin orda 3G zayıf çekiyo arada bir kopuyo ve 2G ye düşüyosun, işte o zaman iyi çekiyo. Çünkü sizin orda 2G şebekesi full dür büyük ihtimal.

Fakat şöyle bişey var, iphone 4 ün çekim gücü o kadar zayıfki, eğer sen iphone 4 ile 3G şebekesinde 2 diş çektiğini görüyosan hiç korkma al modemi. çünkü bu modemin çekim gücü çok yüksek, iphone 2 diş çekiyosa bu modem rahat rahat 4 diş çeker...

gelelim diğer konuya, bende iphone 4 kullandığım için zamanında sim kartı kestirmiş mikro sim karta haline getirmiştim. aşağıdaki resimdeki benim kendi kartımdır. bu şekilde düzgünce bir cep telefonunda kestirirsin sim kartını, modeme takacağın zaman göbeği yerine oturtur büyük haliyle takarsın,

kartı iphone a takmak istediğin zaman ise göbeği yerinden çıkarır minik haliyle telefonuna takarsın.
    ben uzun zaman böyle idare etmiştim :) bu şekilde çalışıyor yani sistem, yeterki kartı düzgün kestir, keserken dış çerçeveyi parçalamasınlar

• quote:

@Tecniq
    hp alırken 24 ay ödemeli ve yanında 4gb türkcel paketi verdiler, bu paketin 13 ayını ödedim kaldı 11 ay,
    4 ay önce aveadan 5gb gs mobile taraftar paketi aldım gollerle birlikte ayda 6gb oluyor,
    geçen gün 2 hattımı taşıma yaptım vodafondan 1gb+1gb=2gb hediye paketi kazandım şimdi onları kullanıyorum,
    ben izmirde oturuyorum bu üç operatör arada speedtest'ten hız ölçümü yapıyorum en iyi ölçümü aveada alıyorum, geçenlerde türkceli aradım hızınız çok düştü 1mbps ile 2mbps alıyorum dedim aradan 1 saat sonra beni telden arayıp oturduğunuz semtte bir sene içinde yatırımınız yok dedi, ben köyde oturmuyorimki şehrin göbeğinde otuyorum verdiği cevap bu 11 ay daha borcum var hemen bitsin 4gb paketi iptal edip hattıda vodafone taşımayı düşünüyorum...
    vodafonu 4 gündür kullanıyorum sim kart hp modemine takılı 5 veya 10 dakika kopuyor hız 6mbps gösteriyor ama hızlı bir internet alamıyorum onu anlamış değilim....
    avea taraftar hattını 4 aydır kullanıyorum çok memnunum hız olarak 5mbps yakalıyorum sayfaları gayet hızlı açıyor bazen kendi modemini kullanıyorum bazen sim kartı hp'ye takıyorum, hp takmanın bir avantajı açılırken hızlı bağlanması,
    taahhütlerim bittiğinde sınırsız bir internet kafamda var ya senin paketini yada ttnet düşünüyorum, bir üst sokaktaki arkadaşım ttnet kullanıyordu geçenlerde fiber demişti hızını sormayı unuttum, görürsem sorucam inşallah

Dostum bahsettiğin pc yi bende biliyorum.
    Belki sen sürekli kullandığın için farkında değilsindir diye yazmak istedim,

USB ye takılan hiç bir 3G modem bilgisayarın kendi içine entegre 3G modem kadar iyi çekemez, verimli olamaz. Bunun birinci sebebi USB nin voltaj ve akım sınırlamalarıdır, Vınn kullananlar bilir, biraz online film izleyince bu vınn lar jett ler ateş gibi ısınır, çünkü çok fazla akım çekerler, aslında daha da fazla çekmek isterler ama USB portunun yanmaması için bazı sınırlar vardır. halbuki laptopun içine entegre modemlerin voltaj sorunu yok, enerjiyi dorudan anakarttan alırlar, yani musluğun başına oturmuş adamlar gibi düşünebilirsin

ikinci fark antenden geliyor. entegre modemler bilgisayarın içinde antenlerini daha geniş bir alana yayıyorlar, dolayısıyla Vınn mış, Jett miş hepsi hikaye, hiç biri senin cihazın kadar güçlü çekemez.

Vodafone ile yaşadığın sorun seninle alakalı değil, vodafonun altyapısıyla alakalıdır. bazı bölglerde çok iyi çekiyor gözükse bile internet hızı çok kötü olabiliyor yada sık sık kopmalar oluyor. Ona yapabileceğin bişey yok.

Eğer avea sizin orda iyi çekiyorsa en güzeli elindeki kampanyaların bitince alırsın bi avea sınırsız internet, takarsın laptopuna, bide connectify yazılımı ile laptoptaki interneti dışarı yayarsın, oohhh... misss...

• quote:

quote:

@Tecniq

Dostum bahsettiğin pc yi bende biliyorum.
    Belki sen sürekli kullandığın için farkında değilsindir diye yazmak istedim,

USB ye takılan hiç bir 3G modem bilgisayarın kendi içine entegre 3G modem kadar iyi çekemez, verimli olamaz. Bunun birinci sebebi USB nin voltaj ve akım sınırlamalarıdır, Vınn kullananlar bilir, biraz online film izleyince bu vınn lar jett ler ateş gibi ısınır, çünkü çok fazla akım çekerler, aslında daha da fazla çekmek isterler ama USB portunun yanmaması için bazı sınırlar vardır. halbuki laptopun içine entegre modemlerin voltaj sorunu yok, enerjiyi dorudan anakarttan alırlar, yani musluğun başına oturmuş adamlar gibi düşünebilirsin

ikinci fark antenden geliyor. entegre modemler bilgisayarın içinde antenlerini daha geniş bir alana yayıyorlar, dolayısıyla Vınn mış, Jett miş hepsi hikaye, hiç biri senin cihazın kadar güçlü çekemez.

Vodafone ile yaşadığın sorun seninle alakalı değil, vodafonun altyapısıyla alakalıdır. bazı bölglerde çok iyi çekiyor gözükse bile internet hızı çok kötü olabiliyor yada sık sık kopmalar oluyor. Ona yapabileceğin bişey yok.

Eğer avea sizin orda iyi çekiyorsa en güzeli elindeki kampanyaların bitince alırsın bi avea sınırsız internet, takarsın laptopuna, bide connectify yazılımı ile laptoptaki interneti dışarı yayarsın, oohhh... misss...

hocam connectify programını geçen sene yüklemiştim ama bir türlü beceremedim
    forumdaki arkadaşlardan yardım aldığım halde bir türlü çalıştıramadım sonra connectify'den vazgeçtim
    inşallah bitsin şu taahhütler geçicem artık şu senin sınırsız internetine

• quote:

quote:

aveaya geçdim tam bir facia bizim burda 3g bazen 1 diş çoğu zaman hiç yok.anlaşılan 3g için yeniden türkcele geçicez...:)istanbulun ortasında yenibosnanın orta yerinde avea 3g yok vodafone 4 diş çekiyor bağlantı hızı rezalet turkcell full çekiyor bağlantı hızı tatmin edici hepsini denedim turkcellden ötesi yalan.

dostum bişey önericem müsadenle...
    2G de sorun olmaz, (GSM 900-1800 Mhz Frekansı)
    3G gibi çok yüksek frekansta yayın yapan şebekeler dışarda iyi çalışır ancak kapalı makanlara girmesi zordur. (WCDMA 2100 Mhz Frekansı)

2-3 metrelik bir USB uzatma kablosu al, Avea Jet'i bu kabloya bağla ve camdan dışarı sarkıt. Göreceksin çekim gücü çok ciddi fark edecek. Bi deneyebilirmisin lütfen...

denedim hocam en fazla 2 dişe çıkdı genelde 1 diş demekki aveadan yana şansımız yok bizim burda oturdumuz mahalle baya çukurda kalıyor bizimm dükkan sokağın başına çıkıtıkdan sonra 5 dakka mesafe orada 7/24 hız stabil (vodafone da) akşamda sabahda 6.5 mb (7.2 lik modemde) bizim evin bulundğu yerde 0.80 full sinyalle .avea ise hep edge güç bela 1 diş 3g. turkcell full sinyal akşamları 4 mb sabahları 7 ye akdar çıkıyor (pederin hattından denedim) :) anlaşılan bizim burası için Turkcell den başkası yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 2 Şubat 2012; 21:33:35 >

• bu 15 gb olayını uyguluyormu avea
  • quote:

denedim hocam en fazla 2 dişe çıkdı genelde 1 diş demekki aveadan yana şansımız yok bizim burda oturdumuz mahalle baya çukurda kalıyor bizimm dükkan sokağın başına çıkıtıkdan sonra 5 dakka mesafe orada 7/24 hız stabil (vodafone da) akşamda sabahda 6.5 mb (7.2 lik modemde) bizim evin bulundğu yerde 0.80 full sinyalle .avea ise hep edge güç bela 1 diş 3g. turkcell full sinyal akşamları 4 mb sabahları 7 ye akdar çıkıyor (pederin hattından denedim) :) anlaşılan bizim burası için Turkcell den başkası yalan.

walla öyleyse 12 aylık imza atmadan önce test ettiğin çok iyi olmuş...
    kısmet değilmiş demekki...
    istersen 4441500 numaralı hattan aveayı arayıp sorabilirsinde, sizin sokakta yakın zamanda baz istasyonu eklenecekse bilgi veriyolar çünkü...

Başka bahara kaldı senin sınırsız internet

hayırlısı...

• quote:

hocam connectify programını geçen sene yüklemiştim ama bir türlü beceremedim
    forumdaki arkadaşlardan yardım aldığım halde bir türlü çalıştıramadım sonra connectify'den vazgeçtim
    inşallah bitsin şu taahhütler geçicem artık şu senin sınırsız internetine

ben yardımcı olurum, connectify programını yükleriz yaa...
    Sorun o olsun yeterki...

istersen turkceli arayıp taahüdün bitmeden pakatten ayrılmak istediğinide söyleyebilirsin aslında.

benimde turkcell 6 ay 4GB taahhüdüm vardı, aradım, ne kadar cayma bedeli ödemem gerekir diye sordum, size sistem cayma bedeli tahakkuk etmiyor dediler :)) hemen iptal ettirdim turkcelli :)
    bi dene istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

bu 15 gb olayını uyguluyormu avea

15gbden sonra hız düşüyormu
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.