Şimdi Ara

UPS Seçimi !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam ben bir UPS almayı düşünüyorum en sonunda 600W lık POWERCOM un BNT600A
    modelinde karar kıldım sizce nasıl ve bişi daha sorcam bunların arkasında kaç priz oluyor yani monitorümü nereye bağlıycam eğer 1 priz olursa ?? cevaplarınızı bekliyorum.......

• Bir piriz olsun sorun değil topraklı üçlü fiş ile yada isteğe bağlı ara kablo ile o fişi çoğaltabilirsin tabi UPS in kaldırabileceği yükü geçmemek kaydıyla .

Powercom UPS`lerinin kalitesi hakkında bir bilgim yok .
  • Ben alalı bir ay oldu.Şimidilik gayet memnunum.10-15 dakika civarı 17" monitörü, ve 300 watt kasayı idare ediyor.Fakat geçen gün elektrik gittiğinde monitörü kapamıştım tekrar açmaya çalışında ups kendini kapattı belki tecrübezliğimden oldu ama sonuçta yaşadığım tek sorun bu oldu...
  • 600va bazı sistemler için yetersiz kalmakta. Tam konfigürasyonu yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Benim imzamdaki sisteme 600va Powercom yetersiz kalıyor örneğin. Bende 1200'lüğünü alacam.
  • Tunçmatik hariç ne alırsan al
  • modeli bilmiyorum ama aynıdır büyük ihtimal powercom 600va bende de var aynı upsten 17 inç ekran ve 350w gereksinimi olan bi kasayı 7+1 yazıcı modem ve telefonu 10dkya yakın götürüyo tabi ses fazla açık olmadığı takdirde ayrıca monitorü kapatıp açmaya çalışınca kapatıyo kendini ama ztn senin için önemli olan voltaj değişimlerin pcyi korumak ve elektrik gidince güvenli bi şekilde pcyi kapamaksa yeterli olur die düşünüorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bethesta

600va bazı sistemler için yetersiz kalmakta. Tam konfigürasyonu yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Benim imzamdaki sisteme 600va Powercom yetersiz kalıyor örneğin. Bende 1200'lüğünü alacam.

Cevaplarınız için saolun konfigurasyonum aşağıdaki gibi arkadaşlar..Sİzce 600va yetermi?

Anakart :Epox EP-8NPAJ (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
    İşlemci :AMD Athlon 64 3400+ 2400 MHz (12 x 200)
    Memory :Kingston 1024 MB (DDR SDRAM)(2x512)
    Monitör :Samsung SyncMaster 788DF/793DF(X)/793MB [17" CRT] (HMBY401475)
    Ekran Kartı :nVIDIA GeForce 6600 GT PCI-E (128MB)
    Hard Disk :ST3160827AS (160 GB, 7200 RPM, SATA)
    Optik :LG DVD Writer GSA-4163B (DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcengineer -- 1 Şubat 2006 20:53:47 >

• Beyler diyelim elektirikler gitti ama bizim ups in icnde sarj var ve acilde isimiz var biz bu bilgisayari yani yazici + pc yi 10 dk kaligina hic elektrik yokken ups den aldigi gucle calistirabiliyormuyuz merak ediyorum bu ozellik belli modellerde varsa bunlar hangileri ? Tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wanker

Ben alalı bir ay oldu.Şimidilik gayet memnunum.10-15 dakika civarı 17" monitörü, ve 300 watt kasayı idare ediyor.Fakat geçen gün elektrik gittiğinde monitörü kapamıştım tekrar açmaya çalışında ups kendini kapattı belki tecrübezliğimden oldu ama sonuçta yaşadığım tek sorun bu oldu...

bende aynı ups i kullanıyorum ama tabiki yetmiyor max 2 dakika götürebiliyor(17"pc,330watt tagan,8li switc,ethernet 1 port modem )

sendeki sorun dediğin olay normal ,CRT monitörler açıldığında ve kapatıldığında aşırı güç çeker ..
    ve ups elektrik yokken böyle bir aşırı yükleme olduğunda kendini korumaya alıp verdiği elektriği kesiyor

• 15 inch LCD monitor lu bir pc + yaziciyi istediginiz zaman acabilirmisiniz peki elektrik yokken?
  • sattığımız ups ler arasında 1. apc 2. tunçmatik en iyi diyebilirim yukardaki arkadaş şanssızlık yaşamış belli. powercom arıza dönüş oranı yüksek. pil ömrü az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 2 Şubat 2006 0:46:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.