Şimdi Ara

Toshiba'nın gözlüksüz 3D televizyonu ve ultrabook'unu konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
17.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toshiba'nın gözlüksüz üç boyut deneyimi yaşatan 55-inç boyutundaki LED televizyonu ZL2 ve sahip olduğu geniş bağlantı özellikleriyle öne çıkan ultrabook modeli Portege Z830'un detaylarını, şirketin Avrupa'daki üst yöneticilerinden Burçin Sezgen ile konuştuk.

• Toshiba ne zamandır gündemde değildi, ama sonunda ultrabook'unu çıkardı hayırlı olsun en önemlisi ayrıca benimde bir sempatim var toshıba televizyonlarına ve bu televizyok çok harika olmuş..:)Başarıların devamını dilerim.
  • Bu kadar bağlantı noktasona rağmen bı zariflik ve özgün tasarım gerçekten muhteşem, ben de bir ultrabook kullanıcısıyım (asus ux31), tamam tasarıma, inceliğe, malzeme kalitesine sözüm yok ama bağlantı noktalarının zayıflığı zaman zaman can sıkıyor. Toshibanın bu modeli ise bağlantı nıktalarının sayıının yanı sıra ekran ve klavye ile de fark yaratıyor. Tebrikler Toshiba.
  • Fiyatlar konusunda bilgi yok bugün Toshiba en alt seviye dizüstü en düşük fiyat 2639 tl ve hiç bir özelliği yok (bu dizüstünün ssd dışında ne özelliği var)
    Nasıl bir fiyat politikası anlamıyorum
    http://www.akakce.com/arama/?q=TOSHIBA+R850-162+

i5 2410M ..... 250 -300 TL
    HD6450M .........100 TL fazla bile yazdım
    15,6" 1376 x 768 ... 200 TL
    4GB ram 40 TL
    128GB SSD 350 TL
    İşletim sistemi 175 TL
    Anakart ?
    Kasa ?
    -------------------------------
    en düşük fiyat 2639 TL - en yüksek fiyat 3736

İnsan utanır

Toshiba

Tv olayına gelince OLED teknolojisi beklemek lazım (Bugüne kadar 3 boyutla milleti kandırdılar şimdi her açıdan 3 boyut sunacağız diyorlar )
    http://ledliurunler.blogspot.com/2010/10/oled-nedir-organik-led-ler-nerelerde.html

Toshiba'nın gözlüksüz 3D televizyonu ve ultrabook'unu konuştuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 18 Ocak 2012; 19:44:35 >

• Şu an piyasadaki en pahalı notebooklar Toshıba'da.Nedenini bilmiyorum ama hiçbir özelliği olmayan dandik notebookları bile çok pahalı.Trükiye için üretilmiştir yazıyo acaba ondan mı?Diğerlerindende hiçbir farkı yok ama neyse.Aynı özelliklerdeki Asus,Acer,Lenovo,Hp çok daha uygun Toshıbaya göre;)
  • o deilde böyle firmanın elemanı konuşmayı bilmiyor ya daha ne diğim :)
  • %80'e kadar şarj etme olayı benim 2 senelik samsungum da da var :D.. ayrıca samsung'un ultrabook kadar ince olan 9 serisi laptoplarınında pilleri 1000 kez ve 3 yıl şarj garantili.. ilk kez bulmuş gibi konuşuyorsunuz..
  • Sn.fx57 Haber için teşekkürler ayıca Erdi Beyede selamlar

Ben işin panel kısmıyla ilgiliyim,ZL2 için henüz yolun başı ve paneli yorumlamak için,görmek ve incelemek gerekiyor!
    Benim şimdilik tavsiyem/favorim ise yine CevoEngine lı ZL1 ile YL Serisidir

İlk örnekler(3D olarak) her zaman sıkıntılıdır,bugün FPR ile SG lerin olduğu gibi!
    Üretici bazından bakarsak,birde işin kalite ve panelin geneli olarak incelediğimiz zaman
    sorunların çok daha fazla olduğunu görmekteyiz!
    Çünkü panel alındığı zaman sunduğu tüm özellikleri kullanıyoruz!

3D konusunda Gözlüksüz olarak 19/22ler yaklaşık 2 senedir Japonyada satılıyor,bunlarda öncü tabiki,aynı şekilde
    ZL2 de öncüdür!
    3D işinde bir kaç nesil geçti gibi olduysada sıkıntılar halen devam ediyor ve teknik olarak bazı sorunları var,aynı
    şekilde sistem olarak sıkıntılar devam ediyor!
    Çünkü kullandığımız bu paneller ister TFT-LCD ister PDP olsun hala "klasik"!! ve bundan çıkılmadığı sürece,sıkıntılarda
    aynen devamdır!

Üreticiler çok güzel anlatıyorlar ve Katalog bilgileride süper ama ortada böyle bir panel yok maalesef!

3D efekti,bir kere çok ama çok büyük ekran istiyor ve üreticiler artık ebatları 60/70/85 lere getirdiler ama maliyet
    ciddi yüksek!
    Aynı şekilde gözlüksüz olduğu zaman bu efekt için çok daha büyük ekran gerekecek ama 32 den bahsediliyor
    veya 46 deniyor v.s
    Böylece yalnış bilgilendirme yalnış bir bilinçlenmeye yol açıyor ve bugün yaşananda bunun bir benzeridir!

İşin teknik kısmına girmeden geçiyorum ama,Gözlüksüz olayında bir kaç nesil daha geçmesi gerekiyor,neyseki
    son yıllarda nesillerin geçmesi 1 seneyi ancak buluyor ve çok hızlı ilerleniyor ama eldeki ana malzeme hala klasik
    olduğu için,ilerleme kısıtlı yürüyor!

Burçin Bey bahseti biraz ama ben ilerde çok detaylı ve teknik olarak bu konuyu işleyeceğim,herşey kağıt üstü veya
    bir takım yüzeysel bilgilerle olamıyor
    AUO/Taiwan bu konuda en ileri giden ana Modül üreticisi olarak,hızlı ve gizli çok güzel gelişmeleri çıkarmaya başlıyor!
    "Lenticular" Modül denemeleri çoktan yapıldı ve CR değerleri olarak(Contrast)Native-ANSI olarak oldukça yüksek
    değerlere çıkıldı(LGE/Samy/Phil gibi üreticilerin palavra Dynamic değerlerinden bahsetmiyorum tabiki)
    Yüzeyi,Burçin beyin bahsettiği yapıda ve ilerki aşamada çok değişik yapıda Modüllerde çıkacak ve işin asıl espriside
    burada zaten!!
    Engine konusunda Tosh hem en iyisi hemde kendi geliştirip-ürettiği Chipset ler ile yine en iyisi olarak HIZ konusunda zaten
    piyasadaki en Hızlı paneli üretebiliyor ve elinde bu gibi teknik bilgi ve tecrübeleri yeni nesil bazı Modül çalışmaları ile
    birleştirdiği zaman,ortaya sıkı panellerin çıkması doğaldır!

Ancak işin birde TNB fiyat stratejisi vardır ve böyle Hi-End ve oldukça yüksek bütçeli panellerin satılmasıda,zaten Burçin beyin
    de bahsettiği gibi 10-20 gibi aslında "komik" rakamlarda kalıyor doğal olarak veya ileriki günlerde ise çıkabileceği söylenen
    50-100 veya 200-400 rakamlar;zaten panelin nihai tüketiciye oluşacak rakamı belirliyor
    Böyle adetler,böyle Butik gibi ürünlerde belki satar,ama zorlanarak satar!
    Ben açıkçası rakamı az-çok tahmin etsemde,yinede zor satılır ve panelin mutlaka çalışmasını görmek lazım ki bu fyat edermi-etmezmi
    diye daha net açıklansın!
    Ben o bildiğim Tosh ve düşündüğüm gibi bir Engine olduğunu görürsem,bu panellerin hepsini o rakama çok rahat sattırırım!
    Ama aksi olursa zaten satılmaz!
    Ve daha sonra her zaman olduğu üzere üzerinden 1/1,5 yıl geçerse o zaman satılır(yinede zorlanır)
    Ama cihaz bir ZF355 gibiyse veya çok yakınsa çok rahat ve güzel satılır

Saygılar

• sorum olacak;
    gideceğiniz yerler hakkında bir etkinlik takviminiz olsada site ziyaretcilerin merak ettiği sorulardan seçme yaparak oradaki ilgili kişilere sorarak merakımızı bir nebze gidermiş olacaksınız.. en basitinden bu ultrabookların 15.6 yada üstü giib ekran ebatlarına çıkartılacak mı ileride, yoksa bu şekilde farklı seçenek şeklinde mi sunularak gidecek sorusunun cevabı kaç aydan beri hiç resmi ağızdan duymadık duyamadık...

bu görüşüme katılanlara şimdiden tşk ederim...
    ziyaretcilerinde soruları aydınlatılsın, yorum yapmaktan, geleceği yordamaktan bıktım... belki bu forumda son mesajım olabilir; yoruldum artık..
  • Netbook,notebook,ultrabook veya megaboook.Hep aynı hikaye.Biraz ince yada biraz küçük.İşlemci veya kasa üreticileri bir kulp takar önümüze sunar.Fiyata bak Allah aşkına 2 bin lira üstünde!
    Dünya krizle boğuşuyor biz osuruktan bir ultra mega NOTEBOOOKu 3000-5000 liraya alıyoruz.
    Pardon,saçacak parası olan alıyor.
    Daha bişey yazasım gelmiyor.
  • Hocam, tamam ultrabook gerçekten çok iyi bir seri de Toshiba'nınki de ne kadar çirkin bi' ultrabook öyle ya ASUS Zenbook UX21E'e bi' bakın derim ben, fiyatını bulamadım ama arkadaşların da dediği gibi Toshiba gereksiz yere en pahalıya sattığı için ASUS'unkiler illa ki daha ucuzdur Toshiba'dan Buradan inceleyebilirsiniz:
    http://www.pclabs.com.tr/2011/12/08/a4-boyutunda-dizustu-asus-zenbook-ux21e/

• quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

o deilde böyle firmanın elemanı konuşmayı bilmiyor ya daha ne diğim :)

Evet anlatmak istediğiniz şeye katılıyorum, röpörtajda da nedense altı çizilmek istenmiş ve kişinin konumu özellikle vurgulanıyor. Toshiba gibi bir firmanın yüksek yüksek tepelerinde olabilecek bir imaj yok maalesef.

Ama en azından sizin bu konuda yorum yapacak kadar Türkçe bilmediğinizi görüyorum. " deilde, diğim " ne demek yahu ? hangi dilden alıntıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

quote:

Evet anlatmak istediğiniz şeye katılıyorum, röpörtajda da nedense altı çizilmek istenmiş ve kişinin konumu özellikle vurgulanıyor. Toshiba gibi bir firmanın yüksek yüksek tepelerinde olabilecek bir imaj yok maalesef.

Ama en azından sizin bu konuda yorum yapacak kadar Türkçe bilmediğinizi görüyorum. " deilde, diğim " ne demek yahu ? hangi dilden alıntıdır ?

vallahi ben düzgün yazmak zorunda değilim çünkü bir yeri temsil etmiyorum kitlelere hitap etmiyorum burda düşüncemi yazdım hızlıca net üzerinde yazılmış birkaç cümleye takılmanıza gerek yok hızlıca yazıyoruz burda kompozisyon veya edebiyat dersinde değiliz

• quote:

quote:

quote:

vallahi ben düzgün yazmak zorunda değilim çünkü bir yeri temsil etmiyorum kitlelere hitap etmiyorum burda düşüncemi yazdım hızlıca net üzerinde yazılmış birkaç cümleye takılmanıza gerek yok hızlıca yazıyoruz burda kompozisyon veya edebiyat dersinde değiliz

hızlı yazdığınızda yazım hatası yaparsınız ve bunu hepimiz zaman zaman yapıyoruz zaten ama yazdığınız kelimelerin yazım hatası olmadığını ikimizde (hepimizde) biliyoruz.

diyeyim kelimesi kaç türlü yanlış yazılabilir, bana sıralayabilirmisiniz ?

Yada neyse boşver ... beyaz tavşanı takip et.

• Bende işin panel kısmıyla ilgileniyorum...

Toshiba'nın gözlüksüz 3D 55" LCD'si gerçekten muhteşem...

"Daha izlemediğin bir şeyi nasıl olur da muhteşem olarak tanımlarsın", diyebilirsiniz...

Doğrudur bu LCD'yi henüz görmediğim gibi fiyatını da bilmiyorum... (Muhtemelen 10.000 USD civarındadır...)

Bildiğim ve gördüğüm tek şey bunun TV teknolojisinde Toshiba tarafından başlatılan bir devrim olduğu...

Aslında niyetim kimsenin canını sıkmak veya moralini bozmak değil... Ancak bu saatten sonra gözlüklü 3D TV almanın hiç bir anlamı kalmadı...

Bakmayın siz rakiplerin; "biz bir araya gelip daha güzel gözlükler yapacağız" açıklamalarına... Geçmiş ola... O iş bitti artık... Yapılan tek şey eldeki stokları tüketme çabası... Artık ellerindeki bütün gözlüklü 3D Ready panelleri buraya ve doğu Avrupa ülkelerine gazlarlar...

Toshiba tarafından çakılan bu kıvılcımın yaktığı ateş çok kısa bir süre içerisinde Sony, Sharp, Samsung, LG ve Philips gibi rakiplere de sıçrayacaktır... Onlarında bu devrime kayıtsız kalmaları beklenemez... Eğer kalırlarsa Toshiba'nın HD DVD - Blu-Ray savaşında başına gelenler bu kez onların başına gelir... Hiç kimse güneşi balçık ile sıvayamaz...

Toshiba'nın bu LCD'si 3D'de TV teknolojisinde son nokta mıdır?

Elbette "hayır"... Mutlaka daha iyileri çıkacaktır... Hemde en kısa sürede...

Fiyat hep böyle yüksek mi olacak?

Ona da cevabım; "hayır"... Rakiplerde eldeki mevcut stokları bitirip (en azından azaltıp) gözlüksüz 3D üretimine başlayınca en fazla 1 yıl içerisinde arz talep dengesine bağlı uygun fiyatlar oluşmaya başlayacaktır...

Bu türden gözlüksüz 3D cihazların görüntü performansı ilk ciddi sınavına 2012 Londra Olimpiyatlarında girecek... Sanıyorum önümüzdeki yıldan itibaren UEFA'nın düzenleyeceği bütün turnuvalar da 3D olarak yayınlanacak...

Bütün bu etkinleri ve benzerlerini TV karşısında açıyı bozmamak için kalıp gibi kıpırdamadan oturup gözümüzdeki özel 3D gözlüklerle mi izleyeceğiz?[:@] (Hele birde benim gibi zaten doğuştan gözlüklü iseniz...)

Bu soruya da kendi adıma "hayır" diyor ve herkese TV karşısında izleme açısı ve gözlük sayısı hesabı yapmadıkları iyi seyirler diliyorum...

• quote:

quote:

quote:

quote:

hızlı yazdığınızda yazım hatası yaparsınız ve bunu hepimiz zaman zaman yapıyoruz zaten ama yazdığınız kelimelerin yazım hatası olmadığını ikimizde (hepimizde) biliyoruz.

diyeyim kelimesi kaç türlü yanlış yazılabilir, bana sıralayabilirmisiniz ?

Yada neyse boşver ... beyaz tavşanı takip et.

anlıyorum seni

• Bende zamanında satış konusunda çalıştım bu kadar üst düzey bir yöneticinin bu kadar vasat bir sunumu bence hiç yakışmıyor. Çok önemli konuları önemsiz birşeymiş gibi bastırmıyor. 1.3 mp webcami çok önemlimiş gibi anlatıyor. Bence sunumu vasat.
  • Arkadaşlar; insanları değerlendirirken zarfa değil mazrufa bakmanızı ve bir de tanıtılan ürünlere odaklanmanızı öneririm...
  • Dammak a katılıyorum,
    Yukarıdaki arkadaş yöneticinin sunumuyla ilgilenmiş ne işin var yöneticiyle ürüne odaklan.
    Sonuçta yöneticiyi almayacağız ilk zamanlar pahalıda olsa gerçekten farklı özellikleri olan bir tv ZL 2
    Selamlar.
  • Konuşmayın arkadaş. Söylediğiniz şeyler hiç bizim merakımızı cezbetmiyor. Ne bileyim şöyle hız testleri filan koysanız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.